Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zorka-5

Panerai Luminor 44 mm czy 42 mm ?

Panerai Luminor 44 mm czy 42 mm ?  

37 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Jestem ciekaw jaka jest opinia Forumowiczów nt. dwóch rozmiarów 3-dniowych Luminorów. Czy Waszym zdaniem dotychczasowy 44-mm model był OK? Czy pomysł z mniejszą, 42-mm kopertą będzie trafiony? Miałem jednego z 44-mm model, niedawno przymierzałem 42 i... jestem ciekaw co Wy o tym myślicie.

312

market_image.1287326.jpg

392

panerai_image.2920348.jpg

Ja zdecydowanie za 44 mm. Bardziej do marki pasuje.

bl.jpgeclog.jpg

.................................................................
Emile Chouriet, Epos, Schaumburg Watch, NauticFish, Davosa, Jowissa,
.................................................................

"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau

Tylko 44.

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Musiałbym przymierzyć żeby definitywnie stwierdzić, ale tak na sucho (może nie do końca na sucho, ale koperta, kopercie nierówna) to bardziej skłaniałbym się ku 42

Ja jednak 42 . W stali 44 powoduje ,że albo zegarek na lużnym pasku bardzo ciąży i się uklada niewygodnie swoim ciężarem na nadgarstku , albo trzeba ciasno zapinać i jest to niewygodne.

Stal to 42 , tytan może być 44

A ja zdecydowanie 44.

Uważam, że koperta jest tak świetnie zaprojektowana, że ten rozmiar zupełnie nie przeszkadza.

Mój głos na 312.

Tak - wyglada ale maly Pam, to taki Pamek... nie pasuje ;)

Gdybym miał brać dla siebie to tylko 42mm (nadgarstek 16,5cm). Dla większych nadgarstków 44 mm.

Ja jednak 42 . W stali 44 powoduje ,że albo zegarek na lużnym pasku bardzo ciąży i się uklada niewygodnie swoim ciężarem na nadgarstku , albo trzeba ciasno zapinać i jest to niewygodne.

Dokladnie. Mam 17.5-18 nadgarstek, dla mnie stal w 44 pama jest za duzy natomiast czarny w tytanie wygladal juz bardzo ok

Na prawdę tak jest? Z czego to wynika? Zawsze jak mierzyłem pama 305 to nie wydawał mi się za duży w porównaniu z pamami 44mm, ale do głowy by mi nie przyszło, że na to odczucie może byc spowodowane materiałem z którego wykonana jest koperta.

Co do rozmiaru 42mm w pamach to na początku (jako fanatyk marki) byłem wręcz zbulwersowany, ale z czasem coraz bardziej się przekonuje, ze to może być fajne rozwiązanie. Muszę przymierzyć.

Tytan jest znacznie lżejszy od stali , więc tak nie przeszkadza masa zegarka ..

Mialem z 7 PAMów i nosilem je często , więc jest to przemyśleniei i spostrzeżenie wynikające z moich własnych doświadczeń organoleptycznych :)

Miałem okazję niedawno przymierzyć 42-mm 392 i powiem szczerze, że zrobił na mnie pozytywne wrażenie - wygodniejszy od wersji 44-mm i tarcza bez "9" wygląda lepiej. Czekam na wersję 42-mm z cal P.9001.

Jezeli nadgarstek nie jest duzy to 42 mm. Najwazniejsze jednak to to jak sie czujesz z zegarkiem na rece. Jezeli mialbys miec 42 mm i pozniej caly czas dylematy natury moze jednak 44 mm to lepiej nie miec zadnego.

Wszystko zależy od tego jaką kto ma łapę..Dla mnie 44 jest jak ulał.

Pamy akurat mają taki design, że te 44 nie razi i pasuje, ale jeśli to ma być początek nowego trendu odwracania się od zegarków-patelni, u wszystkich producentów, to jestem jak najbardziej za. Chciałbym żeby powróciły i upowszechniły się znowu zegarki męskie 35-40 mm, tak jak było kiedyś.

Kwestia paru lat i wrócą zegarki mniejsze. Obserwując coraz szybsze cykle modowe, bez obawy można będzie uznać za parę lat rozmiary 45 za passe. Z drugiej strony 42 to też pewnie ukłon w stronę tysięcy potencjalnych klientów z mniejszymi nadgarstkami, które nie są w stanie tego rozmiaru unieść. Fakt. Po co rezygnować z całego rosnącego rynku azjatyckiego idąc w coraz większe rozmiary. To z mojej strony trochę złośliwe ale coś może jest na rzeczy.

To nie kwestia mody .Firmie zależy na rozszerzeniu grupy odbiorców.Dla mnie zegarek o średnicy 40mm jest nie do przyjęcia.

Jak dla mnie rozmiear 42, ze względu na mały nadgarstek (16,5) z drugiej strony na zdjęciach pokazanych przez klod100 ten 44 wygląda całkiem dobrze.

Robert

Wydaje mi się, że głównym kryterium wyboru powinno być to, jak leży zegarek na nadgarstku i jak się z nim czujesz. Jeśli ktoś chce 44mm tylko dlatego, że tak pasuje do marki, a ma wyglądać mniej więcej tak:

IMG_0131.jpg

...to chyba jednak lepiej sobie odpuścić.

Gdybym sam kupował pama to pewnie celowałbym w 42mm, jeśli nawet nie w 40mm (Pam 48) - raz z powodu małego nadgarstka, a dwa to po prostu nie lubię nosić na ręce czegoś powyżej 40mm. Inna sprawa, że faktycznie najlepiej pod względem proporcji prezentują się pamy 44-45mm.

Pamietajcie też, że ten sam zegarek na 2 nadgarstkach 16,5cm może wyglądać zupełnie inaczej, więc nie sugerowałbym się zdjęciami z podaneg wcześniej linku.

Jak dla mnie rozmiear 42, ze względu na mały nadgarstek (16,5) z drugiej strony na zdjęciach pokazanych przez klod100 ten 44 wygląda całkiem dobrze.

jak wygląda dobrze to po co kombinować?

Poza tym przy mniejszym rozmiarze zabawa z paskami traci sens.

Miałem parę Pamów 44mm i według mnie nie leżały najgorzej na moim 17cm nadgarstku jednak z czasem zaczynam doceniać komfort użytkowania - a zatem zdecydowanie 42mm

JACEK

To nie kwestia mody .Firmie zależy na rozszerzeniu grupy odbiorców.Dla mnie zegarek o średnicy 40mm jest nie do przyjęcia.

Jaki masz nadgarstek aksim?

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.