Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zorka-5

Panerai Luminor 44 mm czy 42 mm ?

Panerai Luminor 44 mm czy 42 mm ?  

37 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekaw jaka jest opinia Forumowiczów nt. dwóch rozmiarów 3-dniowych Luminorów. Czy Waszym zdaniem dotychczasowy 44-mm model był OK? Czy pomysł z mniejszą, 42-mm kopertą będzie trafiony? Miałem jednego z 44-mm model, niedawno przymierzałem 42 i... jestem ciekaw co Wy o tym myślicie.

 

312

market_image.1287326.jpg

 

392

panerai_image.2920348.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie za 44 mm. Bardziej do marki pasuje.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 44.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym przymierzyć żeby definitywnie stwierdzić, ale tak na sucho (może nie do końca na sucho, ale koperta, kopercie nierówna) to bardziej skłaniałbym się ku 42

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak 42 . W stali 44 powoduje ,że albo zegarek na lużnym pasku bardzo ciąży i się uklada niewygodnie swoim ciężarem na nadgarstku , albo trzeba ciasno zapinać i jest to niewygodne.

Stal to 42 , tytan może być 44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zdecydowanie 44.

Uważam, że koperta jest tak świetnie zaprojektowana, że ten rozmiar zupełnie nie przeszkadza.

Mój głos na 312.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - wyglada ale maly Pam, to taki Pamek... nie pasuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał brać dla siebie to tylko 42mm (nadgarstek 16,5cm). Dla większych nadgarstków 44 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak 42 . W stali 44 powoduje ,że albo zegarek na lużnym pasku bardzo ciąży i się uklada niewygodnie swoim ciężarem na nadgarstku , albo trzeba ciasno zapinać i jest to niewygodne.

Stal to 42 , tytan może być 44

Dokladnie. Mam 17.5-18 nadgarstek, dla mnie stal w 44 pama jest za duzy natomiast czarny w tytanie wygladal juz bardzo ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak 42 . W stali 44 powoduje ,że albo zegarek na lużnym pasku bardzo ciąży i się uklada niewygodnie swoim ciężarem na nadgarstku , albo trzeba ciasno zapinać i jest to niewygodne.

Stal to 42 , tytan może być 44

 

Na prawdę tak jest? Z czego to wynika? Zawsze jak mierzyłem pama 305 to nie wydawał mi się za duży w porównaniu z pamami 44mm, ale do głowy by mi nie przyszło, że na to odczucie może byc spowodowane materiałem z którego wykonana jest koperta.

 

Co do rozmiaru 42mm w pamach to na początku (jako fanatyk marki) byłem wręcz zbulwersowany, ale z czasem coraz bardziej się przekonuje, ze to może być fajne rozwiązanie. Muszę przymierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytan jest znacznie lżejszy od stali , więc tak nie przeszkadza masa zegarka ..

Mialem z 7 PAMów i nosilem je często , więc jest to przemyśleniei i spostrzeżenie wynikające z moich własnych doświadczeń organoleptycznych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję niedawno przymierzyć 42-mm 392 i powiem szczerze, że zrobił na mnie pozytywne wrażenie - wygodniejszy od wersji 44-mm i tarcza bez "9" wygląda lepiej. Czekam na wersję 42-mm z cal P.9001.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nadgarstek nie jest duzy to 42 mm. Najwazniejsze jednak to to jak sie czujesz z zegarkiem na rece. Jezeli mialbys miec 42 mm i pozniej caly czas dylematy natury moze jednak 44 mm to lepiej nie miec zadnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jaką kto ma łapę..Dla mnie 44 jest jak ulał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamy akurat mają taki design, że te 44 nie razi i pasuje, ale jeśli to ma być początek nowego trendu odwracania się od zegarków-patelni, u wszystkich producentów, to jestem jak najbardziej za. Chciałbym żeby powróciły i upowszechniły się znowu zegarki męskie 35-40 mm, tak jak było kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia paru lat i wrócą zegarki mniejsze. Obserwując coraz szybsze cykle modowe, bez obawy można będzie uznać za parę lat rozmiary 45 za passe. Z drugiej strony 42 to też pewnie ukłon w stronę tysięcy potencjalnych klientów z mniejszymi nadgarstkami, które nie są w stanie tego rozmiaru unieść. Fakt. Po co rezygnować z całego rosnącego rynku azjatyckiego idąc w coraz większe rozmiary. To z mojej strony trochę złośliwe ale coś może jest na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia mody .Firmie zależy na rozszerzeniu grupy odbiorców.Dla mnie zegarek o średnicy 40mm jest nie do przyjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie rozmiear 42, ze względu na mały nadgarstek (16,5) z drugiej strony na zdjęciach pokazanych przez klod100 ten 44 wygląda całkiem dobrze.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie rozmiear 42, ze względu na mały nadgarstek (16,5) z drugiej strony na zdjęciach pokazanych przez klod100 ten 44 wygląda całkiem dobrze.

 

jak wygląda dobrze to po co kombinować?

Poza tym przy mniejszym rozmiarze zabawa z paskami traci sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem parę Pamów 44mm i według mnie nie leżały najgorzej na moim 17cm nadgarstku jednak z czasem zaczynam doceniać komfort użytkowania - a zatem zdecydowanie 42mm


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia mody .Firmie zależy na rozszerzeniu grupy odbiorców.Dla mnie zegarek o średnicy 40mm jest nie do przyjęcia.

Jaki masz nadgarstek aksim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok22cm Wszystkie zegarki zapinam na ostatnią dziurkę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.