Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zorka-5

Panerai Luminor 44 mm czy 42 mm ?

Panerai Luminor 44 mm czy 42 mm ?  

37 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

A no to niedzwiedzi... Nie dziwie sie ze 40mm Ci nie lezy no ale jakby nie bylo taki nadgarstek nalezy do mniejszosci populacji (badan nie robilem przyznaje). Swoja droga chyba tylko na tak sporych nadgarstkach fajnie wygladaja inzyniery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli uszy zegarka nie wystają poza nadgarstek to jest ok :D

Ale jak już ktoś wspomniał dochodzi komfort użytkowania.

Mimo tego mój głos na 44mm - jakoś 42mm mi do Panerai nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz nadgarstek aksim?

 

Ok22cm Wszystkie zegarki zapinam na ostatnią dziurkę..

 

Przy takim nadgarstku to tylko 44mm.

A i ciężaru stali nie poczujesz.

 

Oczywiście paski OM nie wchodzą w grę .

Trzeba będzie zamówić dłuższe ;)


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe PAMy uważam za strzał w dziesiątkę. Jeśli te zegarki zejdą do 42 mm to moge o nich myśleć poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście wybieram 44 mm (np. PAM 312)mierzyłem sprawdziłem i wiem co mówię .. :)


pzdr.

rossi77

 

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim nadgarstku to tylko 44mm.

A i ciężaru stali nie poczujesz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oczywiście paski OM nie wchodzą w grę .

Trzeba będzie zamówić dłuższe wink.gif

 

Sugerujesz,że nie zapnę oryginalnego paska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne paski sa stosunkowo krotkie , ja zapinam na ostnia dziurke


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A guma?Jest dłuższa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe pamietam , ale chyba nie


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek Ty także masz szerokie łapsko to może i na moje wejdzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest długość oryginalnego paska i jak daleko umiejscowiona jest dziurka od jego końca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest długość oryginalnego paska i jak daleko umiejscowiona jest dziurka od jego końca?

 

Nie pamiętam, ale jest komicznie krótki i od razu zamawiaj pasek bo ten OEM z którym dostaniesz 320 to dla Ciebie na 100% będzie mały. W 111-ce przy moich 17,5cm nadgarstku zapinałem na ostatnią dzurkę przy czym wyglądało to tragicznie, bo odległość ostatniej dziurki od końca paska jest tak mała, że nie byłem w stanie wsadzić paska do szlufki, natomiast w 359 zapinałem na drugą, albo trzecią dziurkę, ale chyba pasek nie był dłuższy tylko koperta 1950 jest większa lug to lug (tak mi się wydaje). Guma też jest stosunkowo krótka, ale jest o niebo lepiej. W którymś Pamie to w ogóle od razu przełożyłem na gumę i nawet nie mierzyłem cielaka. 320-ke miałem, ale bez oryginalnego aligatora, ale nie przypuszczam żeby był dłuższy.

Swoją drogą to nie rozumiem takiego podejścia Panerai. Czy faktycznie liczy się już tylko rynek azjatycki, czy ten cm skóry zaoszczędzony, czy w OP wychodzą z założenia, że każdy właściciel Pama i tak kupi customowy pasior? Chociaż muszę przyznać, że w 359 pasek jest rewelacyjny.

PS. Ta guma jest fajna.

tedsudiver.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

To nie kwestia mody .Firmie zależy na rozszerzeniu grupy odbiorców.Dla mnie zegarek o średnicy 40mm jest nie do przyjęcia.

 

40 mm to za mało ?. Rozumiem, że odnosisz się do Panerai czy ogólnie ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akis, pisałem Ci przecież już na pw. że oryginalny pasek będzie na Ciebie za mały. Szkoda, bo to fajny pasior jest...


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję,że będzie wystarczająco długi..Może guma będzie ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dylematu tematu i ankiety :huh:

Od "zawsze" były luminory 40 i 44

Dlaczego nagle 42 nie miałoby pasować do marki? Bo nowy?

Ot, większy wybór i tyle.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dylematu tematu i ankiety :huh:

Od "zawsze" były luminory 40 i 44

Dlaczego nagle 42 nie miałoby pasować do marki? Bo nowy?

Ot, większy wybór i tyle.

 

40-ki są nieoficjalnie uznawane za damskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zagłosowałem za 44, Panerai musi byc odpowiednio duży,inaczej traci swój chrakter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40-ki są nieoficjalnie uznawane za damskie

Oj tam od razu damski. Kobiety w stylu oversize, to nawet 47 noszą i też im pasuje.

To tylko moda i "zboczenie na busole" Wam to podpowiada. Bez urazy ;)

 

Ostatnio oglądałem powtórkę kultowego "Transportera", gdzie główny bohater nosi Pama 074 (40mm). Nie pamiętam dokładnie jak się ten aktor nazywa, ale chłop raczej taki spory, nie kurdupel w każdym bądź razie. I nic się w tym Pamie nie dopatrzyłem ani damskiego, ani dziecięcego... a że głownie paraduje tam w eleganckich koszulach, to mu nawet bardziej pasuje ta 40-ka, niż jakiś przerośnięty bąbel.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam noszę 36, 40 i 44 i nie widzę problemu (tzn. Pama mam tylko 44). Ankieta jest moim zdaniem jak najbardziej zasadna. Gość, który miał Pama 44 trzydniowca chce sprawdzić jakie jest zdanie innych (tzn. tych którzy maja pojęcie o zegarkach) na ten temat. Ja w pierwszej chwili byłem ostro na nie za 42, ale oswoiłem się z tym faktem i nawet bym go nosił z radością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar to rozmiar. Trzeba samemu przymierzyć, poczuć, ocenić. Ankiety i doświadczenia innych raczej na nic się nie zdadzą, bo jest zbyt wiele czynników: obwód nadgarstka, kształt nadgarstka, upodobanie właściciela, okazje przy których się nosi... pewnie inaczej będzie w wojskowej kurtce do lasu, a inaczej pod sztywnym mankietem koszuli. Żeby nie było, ta ja tam nie mam jakichś wielkich pretensji do założyciela ankiety. Ot, pozna parę opinii. Ale nic konkretnego z tego nie wyniknie. Koniec końców i tak będzie musiał sam to przymierzyć i przemyśleć w ciszy i spokoju ;)

Natomiast opinii innych, że tenże rozmiar jakoby "nie pasuje" do marki, to nie rozumiem.

Raz, że były już rozmiary i mniejsze, i większe. Dwa, że to jest po prostu tylko jeszcze jedna opcja do wyboru. Gdyby Wam "zabrali" 44-ki i zamiast tego dali 42, to jeszcze bym zrozumiał "rozpacz". MZ to jest tylko uzupełnienie "dziury". Firma zapewne ma jakiś feedback z salonów sprzedaży. Zapewne zdarza się nie raz, że klient mierzy 40, za mały. Następnie mierzy 44, ciut za duży. No i rezultat jest taki, że klient wychodzi ze sklepu bez zegarka. Ktoś poszedł po rozum do głowy, i stwierdził że lepiej będzie jednak jak klient wyjdzie ze sklepu z zegarkiem 42mm :D


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pam musi być duży więc zdecydowanie 44mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko 44! moim zdaniem mniejsze to profanacja marki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyjechał do mnie Pam 320 i po założeniu stwierdzam ,że przy tego typu zegarkach 44mm to rozmiar optymalny na moją łapę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.