Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

asterix

Zakupy w Orientuhren.de

Rekomendowane odpowiedzi

Ja takiej sytuacji bym nie zaakceptował w nowym zegarku. Do wymiany.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekamowalem u nich 2 zegarki. Raz dostałem niewielką rekompensatę, ale i wada nieistotna. Za drugim razem wymieniałem, ale byłem trochę w plecy z wysyłką. Myślałem ze przesyłka zmieści się w 5 euro i zapytałem ich czy zwrócą za przesyłkę, przesylka okazała się droższa, ale zwrócili pierwszą ustaloną kwotę, mimo informacji że przesyłka była droższa. O wszystko trzeba było się upominać.

Jeżeli chcesz wymienić szkiełko na szafir, możesz przemyśleć rekompensatę pieniężną z ich strony, wyjdzie szybciej i taniej. Przy okazji podmiany szkiełka pozbędziesz się paprochow.

Pozostaje kwestia zarysowan koperty...

 

Wysłane z mojego MX_Base przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Z Schoeneuhren odpisali z przeprosinami, mam im wysłać zegarek na ich koszt, a oni wyślą mi nowy. Takie załatwienie sprawy mocno mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy to najtańszy sklep w Niemczech? A może są tańsze w UE? Zachorowałem na mako pepsi, ale nie dam więcej niż 500 zł za nówkę, a najchętniej kupiłbym używany. Wczoraj był używany za 50% na alle (chyba powystawowy), ale spóźniłem się kilkanaście minut :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Z Schoeneuhren odpisali z przeprosinami, mam im wysłać zegarek na ich koszt, a oni wyślą mi nowy. Takie załatwienie sprawy mocno mi się podoba.

Zegarek zamienili na taki bez defektów, także mogę powiedzieć że sklep jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam prośbę - piszcie nie tylko, co zamierzacie tam kupić, ale po dokonanej transakcji, jak przebiegła, a jesli nie doszlo do niej z winy sklepu, to też opiszcie - to bardzo cenne informacje dla zainteresowanych. Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prośbę Tomka z W. :)

Przed Świętami kupiłem tam werk 46943 - przybył do mnie po tygodniu z hakiem, trochę dziwnie opakowany ale wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info. Prośba wydaje mi się logiczna, jeżeli wątek nie dotyczy jednej sprawy, a zakupów u tego sprzedawcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swej strony proponuję pisać o występujących problemach lub załatwianiu obsługi serwisowej. To że jest to póki co rzetelny sprzedawca raczej jest już ustalowe w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja zamówiłem FEM75002D6 w poniedziałek w orientuhren.de, trochę jaj były, bo na początku miał być podstawowy model z mineralnym szkłem, niestety nie dało się w ten sposób zamówić, więc zadzwoniłem tam, okazało się że mają tylko odele po modyfikacji ze szkłem szafirowym, więc zamówiłem ( nawet lepiej bo z szafirem) niestety pół goziny później oddzwonił Pan Keller, i poinformował mnie, że mieli problem z systemem i dostępny jest ze szkłem mineralnym, a nie ma na szafirze, i pomimo tego że wpłaciłem pieniądze zegarek będę miał za ok 4 tygodnie, jestem ciekaw co z tego wyjdzie. Czekam z niecierpliwością na zegarek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja zamówiłem FEM75002D6 w poniedziałek w orientuhren.de, trochę jaj były, bo na początku miał być podstawowy model z mineralnym szkłem, niestety nie dało się w ten sposób zamówić, więc zadzwoniłem tam, okazało się że mają tylko odele po modyfikacji ze szkłem szafirowym, więc zamówiłem ( nawet lepiej bo z szafirem) niestety pół goziny później oddzwonił Pan Keller, i poinformował mnie, że mieli problem z systemem i dostępny jest ze szkłem mineralnym, a nie ma na szafirze, i pomimo tego że wpłaciłem pieniądze zegarek będę miał za ok 4 tygodnie, jestem ciekaw co z tego wyjdzie. Czekam z niecierpliwością na zegarek [/size]

Właśnie o takie ciekawe wpisy mi chodziło. Ciekawe jak ta sprawa się rozwinie. Pozdrawiam i życzę szybkiej realizacji udanego zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema wszystkim Orientowiczom ;)

ze swojej strony pragne polecic sklep z Holandii

http://www.seriouswatches.eu/

 

kupiłem u nich juz 4 szt (różne) wszystko jest ok

jako, ze mieszkam w Holandii, to wysyłke mam za free, ale pewnie do Polski wiele nie wyniesie (max jakies 15€)

przy kazdym zakupie cos tam z ceny zawsze urywalem

obecnie przymierzam się do Saturationa grubaska ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zamówiłem FEM 65008B.Cena 149E +8,50 wysyłka.Zdjęło mi 713zł.Ciekawe kiedy dojedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad modem tarczy (nowa luma), bodajże 100 ojro to kosztuje w tym sklepie. Zegarmistrz powiedział mi, że w Polsce to można zrobić za 200 zł. Może ktoś wie gdzie? 

Można samemu, ale ja bym się nie podjął, trzęsie mi się ręka, 12 lat szkoły muzycznej nie pozostało obojętne dla zdrowia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwonił do mnie Pan Keller, z informacją że zegarek dojdzie do mnie w przyszłym tygodniu

a więc czekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyszedł :) Wydaje mi się,że dość szybko.Kupiony we wtorek wieczorem, a dziś w południe już w domu.Zapakowany w kartonie i w folii bąbelkowej, unieruchomiony niemiecką prasą.Uruchomiłem go,ustawiłem datę i godzinę,skróciłem bransoletę o 3 ogniwa i już śmiga na łapce :) Z zamówieniem i wysyłką nie było żadnego problemu,mogę polecić ten sklep.

post-46695-0-64161000-1460379893_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł, dzisiaj dostałem maila :

Your order will sended, Deutsche Post Einschreiben Internationa  - czyli listem poleconym

 

ale jest nadzieja że dojdzie na piątek  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dotarł po długim oczekiwaniu, Orientuhren.de jest ok Pan Keller to osoba z którą można współpracować 

post-89114-0-55300000-1461306244_thumb.jpg

post-89114-0-66424500-1461306262_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przymierzam się do zakupu Big Mako Blue. W grę wchodzi orientuhren lub schoeneuhren. Zależy mi na oryginalnym pudełku. Po pierwsze: będę w nim przechowywał zegarek, aż nie dorobię sie rotomatu. Po drugie: taka moja mała fanaberia ;)

 

Na pierwszej z wyżej wymienionych stron jest cena 179€ z pudełkiem. Ktoś się orientuje jakie pudełko obejmuje ta cena? Napisałem do nich maila, ale może tutaj szybciej otrzymam odpowiedź. Na stronie są trzy pudełka Orienta, które mozna dodatkowo zamówić.

 

Na schoeneuhren jest cena 169€, ale nie ma żadnej informacji o pudełku. W jakimś wątku wyczytałem, że ktoś otrzymał zegarek z pudełkiem, ale nie pamiętam czy dodatkowo płacił i co to za opakowanie.

 

Podsumowując. Gdzie najlepiej zamówić Mako, żeby otrzymać najlepszą cenę i oryginalne pudełko? Może jakaś alternatywa dla tych stron?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zapytał Kolegę piszącego dwa posty wyżej (Jorguś77), który zakupił big mako w -  jak mi się wydaje -  oryginalnym firmowym pudełku. 

 

Odnośnie alternatywy - jesli chcesz kupić zegarek w pełni legalnie, to raczej tylko wewnątrzwspólnotowa dostawa towaru (czyli sprzedawca z obszaru EOG).

 

Można zamówić orienta na Dalekim Wschodzie (sklepy z Singapuru, Hong Kong-u), ale w takim wypadku transakcja obarczona jest ryzykiem doclenia i dovatowania przesyłki (zdarza się i wtedy masz dodatkowy narzut). Nawet jeśli się uda bez cła, to pozostaje moralny dylemat współudziału w oszukaniu organów celnych UE (sprzedawcy fałszują deklaracje celne, wskazując fałszywe dane nadawcy - os. fizyczna i wartość przesyłki - np. 10 EUR, w celu wpasowania jej w zwolnienia celne - wbrew faktom rzecz jasna). 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.