Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

asterix

Zakupy w Orientuhren.de

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek, dzięki za odpowiedź. Okazało się, że jednak sklepy dość szybko odpisują na zapytania.

 

Może komuś się przydadzą te informacje. Orienthuren za 179€ wysyła zegarek w tym samym opakowaniu co na schoeneuhren za 169€ (opakowanie widoczne na ich stronie w galerii zdjęć zegarka). W związku z tym skorzystam z oferty tych drugich. Jak już będę miał zegarek w domu to opiszę jak przebiegła transakcja.

 

Edycja: Zamówiłem swojego Big Mako Blue na stronie schoeneuhren.de za 169€, pasek za 10€ i 9€ wysyłka. Całość wyniosła mnie 188€. Płaciłem kartą w euro, przez pay pala. W niedzielę wieczorem złożyłem zamówienie, a już dzisiaj około 11 dzwonił kurier, że zostawia przesyłkę w punkcie odbioru, więc realizacja transakcji przebiegła bardzo sprawnie. Zegarek w stanie idealnym, w oryginalnym pudełku, które zapakowane było białe tekturowe pudełko z logo Orientu. Do niczego nie mogę się przyczepić. Obawiałem się, że może wyślą do mnie jakiś felerny egzemplarz z paprochami na tarczy czy inna wadą, ale na pierwszy rzut ok wszystko jest super. Zobaczymy jak będzie dalej. Co do samego zegarka to jest za***isty! Prezentuje się świetnie. Już mnie serce boli na sama myśl, że z czasem pojawią się na nim pierwsze rysy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się uzbierać pieniążki i w końcu mogę kupić swojego upragnionego Ray'a. Wybrałem sklep orientuhr, tylko tutaj dostępny w przystępnej cenie, tylko nie wiem jak najlepiej zapłacić. Od razu dodam, że nie znam się na paypal :( Podpowiecie jak najlepiej przeprowadzić transakcję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się uzbierać pieniążki i w końcu mogę kupić swojego upragnionego Ray'a. Wybrałem sklep orientuhr, tylko tutaj dostępny w przystępnej cenie, tylko nie wiem jak najlepiej zapłacić. Od razu dodam, że nie znam się na paypal :( Podpowiecie jak najlepiej przeprowadzić transakcję?

 

Witam

Ja za swojego Raya płaciłem zwykłym przelewem (mam konto w euro). Nie było żadnych problemów. Jeżeli dobrze pamiętam za paypala życzą sobie dodatkowy % od kwoty.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się podzielić moimi spostrzerzeniami, kupiłem BIG Mako w orientuhr

Była obsuwa, ale kontakt z sklepem był i dzwoniłem i nie było problemu, chciałem również kupić zegarek z schoeneuhren, zegarek z wadą wiec próbowałem się skontaktować mailowo (tragedia, jak zwykle Panowie wniemczech myślą ze niedźwiedzie biegają po naszych ulicach, próbowałem telefonicznie - niestety centralka nie przełącza do kompetentnej osoby, podawałem w mailu mój numer komórki - Pan twierdzi że nie można się do mnie dodzwonić (pomimo tego ze wielu ludzi z zagranicy potrafi się dodzwonić ) . Próbowałem mailowo jeszcze raz się dogadać co do ceny - niestety oferta nie była już aktualna.

Wiec jeżeli mogę się wypowiadać :

Schoneuhren - może jeżeli wszystko jest ok to można u nich kupować, ale jeżeli chcecie kupić coś z wada to zdecydowanie odradzam, szkoda nerwów.

 

Orientuhr - było opóźnienie ze względu na mód luty i szkiełka, ale wszystko pod kontrolą, i przedewszystkim kontakt telefoniczny w każdej chwili

Co dla mnie równa się spokój psychiczny

 

Pozdrawiam

Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dziwne przeboje miałeś z schoenenuhren ale ja bym nie kupował zegarka z wadą. a jak już to nie wiem czemu nie mogłeś go kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Udało się uzbierać pieniążki i w końcu mogę kupić swojego upragnionego Ray'a. Wybrałem sklep orientuhr, tylko tutaj dostępny w przystępnej cenie, tylko nie wiem jak najlepiej zapłacić. Od razu dodam, że nie znam się na paypal :( Podpowiecie jak najlepiej przeprowadzić transakcję?

 

Ja też ostatnio kupiłem Ray'a, też rozważałem zakup w Orientuhren, ale ostatecznie kupiłem w Polsce, cena nie odbiega od niemieckiej. No, ale mi zależało na wersji starszej, niebieskiej, a tej nigdzie nie było na bransie, tylko na gumie, a skoro cena ta sama i u nas, i w Niemczech, to wsparłem rodzimy rynek  :) . Zegarek zamówiony jednego dnia, następnego u mnie w domu z miłym gratisem i darmową wysyłką. Nie sprawdzałem różnicy cen np. wersji czarnej na bransie, czy Raya II, więc może tam taniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie go kupiłeś? Mnie z bransoleta wyjdzie 800 zł jak dojdzie. Kasa wysłana w pon. Póki co cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam również kupiłem w tym miejscu ray blue na gumie. Na drugi dzień zegarek był już u mnie, cena ok. Teraz szukam bransolety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena w sumie taka sama. Dzisiaj niby ma być wysłany. Zobaczymy ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dziwne przeboje miałeś z schoenenuhren ale ja bym nie kupował zegarka z wadą. a jak już to nie wiem czemu nie mogłeś go kupić.

 

Chciałem czarny model ( nie pamietam nazwy) a byl to zwrot od klienta i miał coś uszkodzone, byłem unzegarmistrza który powiedział jaka maxymalna kwotę mogę zaproponować, wiec tak zaproponowałem niestety odpowiedz dostałem jak zegarek został sprzedany, a Pan uparcie twierdził ze nie można się do mnie dodzwonić, a u nich jak się zadzwoni odzywa się sekretarka i niestety nie łączy dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przelewie zagranicznym zaznaczacie w opcji "Strony pokrywające koszty" : SHA czyli, że opłata jest dzielona, Pan Keller na to idzie ?

 

ASAP 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przelewie zagranicznym zaznaczacie w opcji "Strony pokrywające koszty" : SHA czyli, że opłata jest dzielona, Pan Keller na to idzie ?

 

ASAP 

 

Ktoś podpowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Keller i każdy inny sprzedający chce otrzymać kwotę za jaką wystawił zegarek / na jaką się umówił z kupującym. jak otrzyma X euro mniej, bo przelew kosztuje to nie sądzę, żeby Ci wysłał zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z Pane Kellerem przelew SEPA nie wchodzi w grę i trzeba wszystkie operacje przez bank pokryć. Dziękuję sokolow i Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

również mogę polecić sklep, kupiłem blue Ray'a 2. Zegarek zamówiony w środę 18 odebrałem z poczty we wtorek 23. Płatność przez paypal, wyszło 832 zł z przewalutowaniem na stronie paypal'a.

Przesyłka po stronie niemieckiej widniała jako list ekonomiczny polecony, natomiast u nas jako list polecony priorytetowy. A sam zegarek całkiem przyjemny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie orient i orienty forumowiczów była dyskusja o ray I i II generacji. Podstawowe różnice, to:

1) inna faktura tarczy - w mk I jest tak lekko chropowata (zamieściłem zdjęcia swojego w t. orienty forumowiczów), w mk II ma chyba szlif,

2) stop sekunda i dokręcanie w mk II, których brak w mk I

3) mk I posiada dodatkową koronkę do zmiany dnia tygodnia, której nie ma w mk II. 

 

Nie zmienił się poza tym kształt koperty, czy rozmiar. Zapewne zmienił się troszkę kształt ogniw bransolety. 

 

Czy warto dopłacać? Subiektywna sprawa, głosy są podzielone ;) Podpowiem, że najistotniejsza w odbiorze różnica, to tarcza. Rzeczona faktura w mk I niektórym przeszkadzała. Mk I jest tak ciemny, że w zależności od oświetlenia wygląda jak niemal black ray. Na żywo jednak widać różnicę. Mk II jest bardziej niebieski, ale nie tak, jak blue mako mk I (Jak mi się zdaje). Poza tym stop-sekunda i dokręcanie są dla niektórych istotne, 

 

Patrząc na sprawę od strony finansów, to 35 euro różnicy w cenie (mk I na pasku 144 EUR, mk II na bransolecie 179 Euro w promocji) do tego w mk II jest bransoleta, to nie jest jakaś duża różnica. 

 

Nie wiem, czy jest jakaś różnica w trwałości, dokładności mechanizmu. Niemniej w mk II na logikę, powinien być dopracowany ;)

 

Nadmienię, że jako posiadacz wyłącznie ray mk I nie mogę być tak wiarygodny jak Koledzy, którzy mieli lub mają obie generacje Ray-a

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są jakieś powody, dla których wolałbyś mk I od mk II (i na odwrót) ? Według mnie nowszy mechanizm z dodatkowymi funkcjami i bransoleta w zestawie (nawet jeśli planujesz pasek to masz ją w zapasie w razie zmiany upodobań) przemawia na korzyść mk II. Z tego co wyczytałem tu czy na innych forach to najbardziej ludzie zwracają uwagę na tę drugą koronkę, jednym jej brak w mk II się podoba, inni wolą jak jest. Twój wybór, z każdego będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem oba. Nie chce mi się rozpisywać znowu w ten sam sposób, więc krótko i zdecydowanie: bierz dwójkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne uwagi. Różnice "techniczne" między I i II są mi znane, chciałem poznać opinie użytkowników. Prawdę powiedziawszy największe dylematy mam odnośnie tarczy. Bo jak powiedzieliście ta w I jest ciemniejsza i taka mi się bardziej podoba. Oczywiście mechanizm przemawia za II. Mimo, że nie lubię bransolet może z czasem bym się do niej przekonał. Pasek z delfinkami zdecydowanie odpada...A co do dodatkowej korony - raz podoba mi się jedna wersja raz druga :).  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek - dzięki. Tego szukałem. No i teraz mam zagwozdkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.