Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

asterix

Zakupy w Orientuhren.de

Rekomendowane odpowiedzi

koledzya w szególności Salomon bo przywołał mnie kończmy z tymi niemcami

jak bym rozwinoł temat to końca by nie było

a nie chce wygladać na ich obrońcę , wolalbym aby nasze państwo Polska

zaczeło nas lapiej traktować , szczególnie starszych ludzi jak to jest np w niemczech

ale my tzn panowie z sejmu wolą bawic sie w politykę mocarstwową w afganistanie ;-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u zibi jest masakra jeśli chodzi o wybór zegarków innych niż atlatic i casio

byłem na swięta w gdańsku i łaziłem za jakimś tanim zegarkiem

na nieoczekiwany prezent , masakra zero wyboru

i nie dziwię się wszystkim że szukają w niemczech czy na wschodzie zegarków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu polityki nie uprawiam, ale jak oglądam różne takie filmy dokumnetalne oraz inne powojenne i fabularne o tym co wyprawiali Niemcy za okapcji na podbitych terenach z miejsową ludnoscią...to jakoś umyka mi w KOSMOS i szacunek do tej nacji i ochota na kupowanie czegokolwiek od nich.. a zwłaszcza ich wyrobów. OK. Od tej chwili zamykamy temat sąsiadów chyba, że Pan Keller przegnie z załatwieniem sprawy Seni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wywali ja w powietrze

to sam załatwię sprawę przez federacje konsumentów

wiesz Salomon , mnie los tu rzucił i jakoś zostalem

wiem co robili w czsie wojny i co mojej rodzinie zrobili , sowieci także

tu można posty pisac na wiele stron ale szkoda naszych nerwów

nigdy tutaj nie wstydziłem sie polskości , wręcz byłem dumny

ze może jesteśmy biedni bo nie okradliśmy całej europy jak oni

ale co ważniejsze mamy dumę i nie jesteśmy narodem morderców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracajac do wontku zakupów to NIE POLECAM sklepu allano.

Jeszcze w zeszłym tygodniu mieli Big Mako Blue CEM7500 na stronce za 550zł wiec szybko zamówiłem

i wczoraj po kilku dniach oczekiwania dostałem maila, że z przykro im ale zamówiony przezemnie zegarek jest już nie dostepny...

i zamówienie zostało anulowane.

Wszedłem na stronę i cenke na stronie poprawili na 860

Tak więc jak nasi nas mają w..

to jak nie kupić u niemca???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o w/w sklepie jest tu kilka wątków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dostepności Orienta w PL - nie wiem jak w innych miastach, natomiast w Krakowie był tylko jeden sklep (jakiś jubiler w jednej z galerii handlowych), który miał w swojej ofercie zegarki Orienta. Pomijając już fakt, że cena sporo wyższa jes tu nas niż u Niemców - skoro mam zamówić zegarek z PL sklepu internetowego to dla mnie żadna różnica jak zamówię co w PL czy w Niemczech.

 

Na większości z modeli mozna oszczędzić 100-200 PLN, natomiast o dziwo limitowany Orient 40th Anniversary u zachodnich sąsiadów kosztuje ok 300 Euro, a w PL można go już mieć za niecałe 900 jak się ponegocjuje ze sprzedawcami w sklepach internetowych.


"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drogi Michale G jak dobrze poszukasz w necie

tzn. w sklepach na dalekim wschodzie bedziesz mial jeszcze taniej

tylko trzeba doliczyc opłaty tj.cło i podatek

więc jest to bardziej opłacalne przy droższych i rzadkich modelach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Wszystko zalezy czego się szuka. Przy tańszych modelach typu - Mako, Ray raczej bardziej opłacalne jest zamówienie za zachodnią granicą. Róznica w cenie pomiędzy Niemcami, a dalekim wschodem nie jest duża, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że tutaj to idzie kurierem, a nie jak z Azji pocztą no i fakt, że nie musimy się martwić już o nic, bo ksoztów dodatkowych nie będzie ;)


"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z azji też mozesz dostać paczke przez kuriera najczęsciej przez fedex , w droższych zegarkach przesylkę masz gratis

ale na 101 % jeśli paczka idzie przez kuriera to musisz doliczyc oplaty

jesli zwykłą pocztą to nieraz moze się trafić , ze minie cię przyjemnośc dodatkowych opłat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Wszystko zalezy czego się szuka. Przy tańszych modelach typu - Mako, Ray raczej bardziej opłacalne jest zamówienie za zachodnią granicą. Róznica w cenie pomiędzy Niemcami, a dalekim wschodem nie jest duża, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że tutaj to idzie kurierem, a nie jak z Azji pocztą no i fakt, że nie musimy się martwić już o nic, bo ksoztów dodatkowych nie będzie ;)

 

Nie tak do konca, dzis dostalem Mako zamowiony we Wtorek i przyszedl... Poczta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowalem Mako w marcu i tezz byla poczta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Faktycznie ja zamawiałem w shoeneuhren - mój błąd. :) To było w maju ubiegłego roku i jeszcze wtedy wysyłali grais UPS'em czy innym DHL'em (przy zakupach powyżej 100 euro) nie pamiętam dokładnie. Nie wiem jak jest teraz.


"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy co sprzedający oferuje , jesli chodzi o możliwość przesyłki

poważniejsze sklepy z azji aby zachęcić kupujacych z europy za zakupy powyzej 100 euro mają kuriera i pocztę gratis

wtedy dostawa jest w ciągu max 5 dni a zwykłą poczta do 14 dni

a ostatnio na shoeneuhren którego przytoczyłeś trzeba zapłacic za przesyłkę 16.90e , 12e

lub przesyłka darmowa w zależności od wartości zakupów , przesyłają tylko kurierem nie pocztą

jak ktoś nie ma ciśnienia a chce kupić zegatek np. z japoni czy singapuru , to warto skorzystać ze zwykłej poczty

wtedy jak już wspominałem jest możliwość uniknięcia dodatkowych opłat , jak ma się szczęście

jeśli chodzi o kuriera to już dodatkowe opłaty tutaj są na 101%

jesli chodzi o Kellera z orientuhr faktycznie ostatnio coś skneruje

i z reklamacjami a przesyła obecnie zegarki do polski chyba już tylko pocztą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i faktycznie

albo myślę że bardziej sknerus z ddr-u

myślacy że dalej nic u nas nie ma w sklepach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez znaczenia jakby było nie zmienia swoich poglądów na nas .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś przy piwie wysłuchiwałem żale lepszych z ddr-u

szkoda pisać , ale drodzy koledzy

nadal patrzą na nas dziwnie np. w sklepie jak mówię po polsku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no skądś się to musiało..

dobra nieważne, skupmy się na tematach zegarkowych.

Teraz ciekawostka: mój Mako - NA PEWNO nie chodzi punktualnie i nie wiem ile sie spieszy czy też późni - i powiem szczerze, ze mam to w d... bo ważne jak wygląda! Ostatnio bowiem mnie oczarował w świetle sztucznym w białej świetlówce - taki przymglony szaro-srebrny kolor koperty i bransolety.. zupełnie inaczej niż w sztucznym świelte żarówki wolframowej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz teraz z dokladnością moze być rożnie

generalnie z powody dużych różnic temperatur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odchylenia są do zaakceptowania , przecież to zegarek mechaniczny , tylko wszystko musi być w określonych i przyjętych nomach dla każdego mechanizmu.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestawiam raz na tydzień-dwa tygodnie kila minut do przodu, bo się późni, nie zwracam, na te różnice większej uwagi..

Panowie, obejrzałem sobie kilka wyrobów pod marką SEA-GULL na chinawatches, podobno to dobre mechanizmy i ogólnie zegarki.. ale jakoś do mnie ten dizajn nie trafia.. oto przykład

M172S.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.