Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

asterix

Zakupy w Orientuhren.de

Rekomendowane odpowiedzi

to akurat dobra firma

mają rożne modele , coś byś tam znalazł dla siebie

mi się podoba 1963

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzę, że to dobra firma, z werków korzysta i Xicorr i Gerlach.. ale ja jako ortodoksyjny wyznawca ORIENTu pozostanę przy swoich marzeniach

widziałem ten Seagull 1963 Chinese Air Force ZUAN jest ciekawy, ale stanowczo not for me..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salomon,

 

bo oni porządne mechanizmy robią ;)

 

Rewelacyjny zegarek od Sea=Gull'a to np Mewka:587890d1325019081-sea-gull-m177s-variations-watch-legit-m177s01.jpg


"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jestem przekonany. Ten jest bardzo bardzo. Jestem za.

Mechanizmy to jak wyczytałem kopie Ety 2824-2. A podobno Ety i inne podzespoły "oryginalnych" swiss-mejdów mogą być z Chin.. prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie trochę schodzimy z tematu Zakupy w Orientuhren.de

 


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto w niedzielę kupuje? Do kościoła, a nie kupować! :D

Poza tym nic nowego się w sprawie orientuhren.de nie wydarzyło, więc manewrujemy sobie swobodnie po tematach pobocznych, lecz z zegarkami ściśle związanymi..

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos zakupów zawiedziony super jakością niemieckiego wiecznego pióra (nazwę pominę) przeszukałem internet i znalazłem japońskie pióra Platinum, zamówiłem i już mam w domu, niedrogie pióro na naboje, z systemem przeciwzasychaniowym.. bajka, za całe 78 zł z przesyłką, japoński zegarek i japońskie pióro pobiły zegarek Steinharta i niemiecką stalówkę, piękne, prawda?

pozdrawiam Kolegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem stronę producenta , hmm produkcja Chiny Vietnam Taiwan , trochę szkoda . Czyli jak wszystko jedzie z produkcja do Chin .

Tak jak z zegarkami :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, faktycznie, drogie modele (te powyżej 2tys złotych) pewnie produkuja w Japonii, a te pozostałe w tym to "moje" pióro - podejrzewam, że w Chinach.. podobnie z resztą jak mój Orient..

ale nic tam, ważne, że działa i to dobrze...

i pióro i zegarek..

bo jesli nadzór nad produkcją mają Japończycy to powinno być właściwej jakości.

A poza tym Mercedesy też są w chinach produkowane.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mercedesy, tak są produkowane w Chinach ale na chiński rynek :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak słodko nie jest..

dużo części do Mercedesów produkowanych w Chinach trafia do Mercedesów sprzedawanych w Europie, podobnie jest z Peugeotami..i oczywiście Volvo

.. i szwajcarskimi niektórymi zegarkami też!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Części tak ale już produkt końcowy jak auto nie .

Ps. Całkowicie schodzimy z tematu :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, bo produkt finalny jest nie produkowany a składany.. zegarki, też są tak "produkowane" i sprzedawane bez zmianki o pochodzeniu części, weźmy Gerlacha i Xiccora lub Adriatyki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się wypowiem w temacie :) Zamówiłem jakiś tydzień temu Orenta Ray niebieskiego na Orientuhren.de. Niby dostępny, wziąłem jeszcze pudełko i kasy :) Potem głucho, więc napisałem z zapytaniem, czy zegarek wyszedł. Po 2 dniach przychodzi mail, ze nie mają go na stanie i czy poczekam. Odpisałem, że tak tylko ile. Po kolejnych 2 dniach przychodzi mail, że zegarek wyślą na koniec stycznia, no to im podziękowałem. Ogólnie, słaby kontakt, no i słabo aktualizowana strona bo niby full stan na stronie a zegarka brak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry i popularny jest to go brak..

dobry wybór!

gratuluję!

na koniec zacytuję klasyka: "Będzie Pan zadowolony"

pozdr Kolegę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiaj na shoeneuhren. DHL/UPS w cenie i ja byłem bardzo zadowolony z zakupu u nich. :)


"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się wypowiem w temacie :) Zamówiłem jakiś tydzień temu Orenta Ray niebieskiego na Orientuhren.de. Niby dostępny, wziąłem jeszcze pudełko i kasy :) Potem głucho, więc napisałem z zapytaniem, czy zegarek wyszedł. Po 2 dniach przychodzi mail, ze nie mają go na stanie i czy poczekam. Odpisałem, że tak tylko ile. Po kolejnych 2 dniach przychodzi mail, że zegarek wyślą na koniec stycznia, no to im podziękowałem. Ogólnie, słaby kontakt, no i słabo aktualizowana strona bo niby full stan na stronie a zegarka brak...

 

Dobrze wiedzieć, bo na dniach chciałem zamawiać niebieskiego z orientuhren, a tak będę zamawiał z shoeneuhren.


Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morion, a widzisz... od razu mówiłem, żebyś tam zamawiał ;)


"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach ten szósty zmysł :D


Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wczoraj Deep'a z schoeneuhren. Przesyłka była gratis bo dokupiłem pasek. Jechało to UPS-em i już po dzisiejszym skróceniu bransolety jest u mnie. Kupiłem niebieski bo pasuje mi do zegarów w Subaru :ph34r:

imag6479.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forester 2.5 XT MY09

:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to troche ma koni.. no i apetyt na benzynę , za to moze zadziwić niejedno "sportowe BMW"..

pozdr Kolegę, ja sam bujam się Hondą..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Honda też zacna marka, ale w klasie SUV nie ma tak mocnego auta jak Forester, a co do paliwa : marzenia kosztują - nie żałuję :rolleyes:

A wracając do tematu : wyszło mnie taniej o około 100 złotych niż w najtańszym polskim e-sklepie, a dodatkowy pasek wyszedł gratis, bo powyżej 100E transport jest gratis, a zegarek kosztował 99.

Również pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu Blue Mako na Orientuhren.de natomiast zaciekawiła mnie sprawa gwarancji.

Wg informacji jakie podaje sklep, na zegarek obowiązuje roczna gwarancja międzynarodowa, natomiast skoro sklep ma siedzibę u naszego zachodniego sąsiada, to czy nie powinna obowiązywać dwuletnia gwarancja jak w całej UE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.