Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

asterix

Zakupy w Orientuhren.de

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowsze mercedesy są produkowane aż 80 % z części europejskich a blacha jest już produkowana z Niemczech.

Blachy gnijących Mercedesów były robione przez Chrysler który na chwilę obecną jest firmą niezależną do daimlera.

Wszystko już procentuje nowy merc c180 w kategorii aut od 1-3 już piąty pod względem niezawodności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę odkopuję temat, ale mam pytanie i nowego nie chce zakładać niepotrzebnie.

Otóż chcę zamówić zegarek na shoeneuhren albo orientuhren jednak nie wiem jak to jest z zagranicznymi przelewami. Płaci się za nie? Jeśli tak to czy dużo?

Chciałbym wymienić w kantorze złotówki na euro i je przelać, tylko pytanie czy tak można i w jakim banku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy co akceptuje strona, na której kupujesz

paypal, karta kredytowa lub płatnicza z opcją płacenia w internecie, czy przelew bankowy = się jakaś prowizja

uważam jednak, że przy kwotach jakie osiągają orienty (nie licząc serii Royal) szkoda twojego zachodu z kantorami

wielkiego majątku na tym nie zrobisz i na oko licząc nie poniesiesz kosztów większych niż 30zł (czyli jedną flaszkę :P )

mówię tutaj o samych prowizjach za operację łącznie z różnicą kursu (banki kiedyś liczyły po średnim, teraz po kursie sprzedaży)

pomijając, że bank bankowi nierówny i cena waluty w nim sprzedawana również.

 

załóż sobie konto na paypal i nawet bez przelanej kasy na to konto, pokaże Tobie ile musisz zapłacić za ten zegarek. (system automatycznie nalicza prowizję i kurs waluty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za zwykły przelew możesz zapłacić nawet 150zł w zależności od banku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważacie że PayPal to najlepsza opcja, tak?

Czy na PayPal mogę od razu Euro wpłacić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy, bo jeżeli Twój bank udostępnia przelewy SEPA, to na chwilę obecną jest to zdecydowanie najtańsza opcja, oczywiście jeśli kurs banku nie jest przesadnie złodziejski, ale wtedy możesz sobie walutę kupić gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zakupić zegarek w Schoeneuhren jednak kurs w ING jest 4,4077, co niestety zniechęca, zwłaszcza, że mam 150 EURO w gotówce od brata.. który raczej zamieniłby mi to po korzystniejszym kursie niż bank. Jak wyjść z tej opresji i nie dać się oskubać bankowi?

 

Jest jakaś możliwość dokonania wpłaty na konto posiadając EURO, bądź korzystniejsze przewalutowanie z PLN do EURO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba w swoim banku musisz pytać, czy jest możliwość wpłaty w EUR - w INGu jest różnie, te małe oddziały chyba w ogóle nie prowadzą obsługi kasowej.

Zorientuj się też w kwestii kosztu przelewu - jak napisałem wyżej - jeśli bank udostępnia SEPA, to jest to tanizna, jeśli natomiast nie, to taniej wyjdzie zapłacić paypalem.

 

PS. Tak w ogóle, to wstrzymaj się chwilę - długi weekend mamy - złoty słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większa opłacalność SEPA wynika z niższego kursu, czy prowizji?

 

EDIT.

Poczekam do poniedziałku, bo i tak wcześniej nie wyślą. Ile dni idzie paczka z OU bądź SU?

 

Najbardziej mnie drażni, że mam euro w ręku i nie bardzo udaje mi się znaleźć sposób, by bez większej straty je przekazać do sklepu. Płacąc PayPalem tracę podwójnie, bo przy zmianie PLN na EURO w PP, i zamianie EURO (które mam w gotówce) na PLN w kantorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W SEPA znacznie niższa prowizja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jestem zaskoczony, bo wg przelicznika ING (bez prowizji) 115 EURO wychodzi 510 zł, PayPal podaje podobną kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym konkretnie jesteś w tym przypadku zaskoczony? Wychodzi po 4.43 za EUR - dobry kurs, to to raczej nie jest. A że kwota nie duża, to d*py nie urywa.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem z schoeneuhren Orient Ray EM6500BB za 115 E - Paypal mnie policzył na 506 zł. Wczoraj otrzymali płatność. Dzisiaj koło 8 chyba wysłali (nie jestem pewny co oznacza komunikat: Gerade im Versand

Ile może wynosić czas dostawy UPSem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Seven.

 

Dostałem info, że został wygenerowany list przewozowy. Jak paczka dotrze do UPS to będę miał dalsze informacje. Zgodnie z danymi UPS paczka powinna być w piątek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu przyjechał do mnie mako z shoeneuhren. Sklep mogę szczerze polecić, nie mam żadnych zastrzeżeń. Świetny kontakt, wszystko bardzo szybko zrealizowane i do tego świetna cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zaczynam sie martwic powoli. Kupilem zegarek 2 czerwca i dalej czekam na wysylke z orienthuren. po 2 tygodnieach upomnialem sie  to powiedzialei ze maja przelew ode mnie ale nie maja adresu. Podalem adres jeszcze raz w mailu. dzis napisalem czy moga podac numer paczki bo dalej nie ma  zegarka  to dowiedzialem sie ze dalej adresu nie maja... troche rece opadaja.  Sklep ma bardzo dobre opinie wiec mam nadzieje ze bedzie dobrze. Dzis niestety nikt nie odbiera telefonow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, będzie ok. Ja też miałem jeden raz problemy z tym, że nie dochodziły do nich wiadomości.

Cierpliwie - doczekasz się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak Bobb otrzymałeś tą przesyłkę? Też zamówiłem z z tej str. i po tych wpisach zaczynam sie martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dziś zamówiłem Orienta Big Mako w wersji blue na Orientuhren. Możecie napisać czy wasze przesyłki dotarły i po jakim czasie. Ciekawi mnie też jak zmienia się status zamówienia na ich stronie. Teraz mam offen ale to logiczne że przelew międzynarodowy jeszcze nie dotarł.

Opiszcie proszę całą procedurę. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie złożyłem 12 sierpnia, od razu wysłałem przelew. Moje Black Mako wysłali 16 sierpnia, dostałem mailem numer przesyłki w Deutsche Post. Orient dotarł wczoraj. Przez te kilka dni do wysyłki status zamówienia to "Offen". Tracking działa nieźle, przesyłka ze sklepu poleciała do Frankfurtu, stamtąd już do Gdańska :)


Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie złożyłem 12 sierpnia, od razu wysłałem przelew. Moje Black Mako wysłali 16 sierpnia, dostałem mailem numer przesyłki w Deutsche Post. Orient dotarł wczoraj. Przez te kilka dni do wysyłki status zamówienia to "Offen". Tracking działa nieźle, przesyłka ze sklepu poleciała do Frankfurtu, stamtąd już do Gdańska :)

Dzięki za informacje.

Z mojej strony mogę tylko potwierdzić. W moim przypadku zamówiłem zegarek 19.08 przelewem bankowym. Środki dotarły następnego dnia i wtedy też status zamówienia się zmienił z offen na informację o wysyłce wraz z adresem deutche post. Mogłem śledzić przesyłkę. W dniu 25.08 zegarek był we Frankfurcie, a następnego dnia miałem już awizo z poczty w Łodzi. Zegarek dotarł w pełnej kondycji. Mogę w pełni polecić zakupu na Orienthuren.de.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a takie pytanie - zamawiał ktoś w tym sklepie zegarki "tuningowane"? chodzi mi o wymiane szkiełka na szafir + lepszą lumę. Warty taki proceder te ~100 eurasów? co w sumie podwaja cenę należną za zegarek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem z szafirem. Czy warto to zależy od Ciebie, wymagań i upodobań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 5 września zegarek orient blue ray, 6 września doszedł przelew (paypal) i wysłali paczkę. dziś 11 września przesyłka do mnie dotarła, więc dość szybko bo tylko 6 dni i zwykłą pocztą. Zegarek zamówiłem z pudełkiem, które jest trochę porysowane, ale od bidy będzie:) Zegarek na razie jak najbardziej w porządku.

Polecam

post-71937-0-57445200-1410457181_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.