Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że można jeszcze gdzieś ustrzelić rakiego staruszka ale raczej w stanie agonalnym albo malowankę z odnowioną kopertą.

Ten, którego pokazałeś jest po renowacji. Wskazówki i koronka także nie są oryginalne.

post-60800-0-13756500-1513436307_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak to jest z tymi staruszkami. Zarobić na nich chcą handlarze, nakładając nowy chrom tym samym zaokrąglając uszy w kopertach, myjąc I malując tarcze itd. Może dlatego warto poświęcić więcej uwagi nowym zegarkom atlantic.

Edytowane przez martinez1973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jest to niezależna firma, należąca do grupy prywatnych inwestorów i zarządzana przez Jürga Bohne, ktory jest jednym ze współwłaścicieli firmy. Posiadają ponad 20 kolekcji w swej ofercie i sprzedają zegarki w ponad 25 krajach. 

 

Źródło:  http://www.swisstime.ch/en-ATLANTIC-m146.html 

Inne ciekawe opracowanie historii firmy, po polsku:  http://web.archive.org/web/20080915235708/http://www.helwecja.com/atlantic/AtlanticHistoriaLogo2007.pdf

 

Firma nie jest już zarządzana przez Jurga Bohne - został odwołany we wrześniu 2015.

https://www.moneyhouse.ch/de/company/atlantic-watch-production-ltd-10866516711/messages#

 

W chwili obecnej dyrektorem zarządzającym jest Zbigniew Kazimierz Pietrzak - współwłaściciel ZIBI S.A.

https://www.moneyhouse.ch/de/company/atlantic-watch-production-ltd-10866516711#

 

Poza tym wszystko się zgadza  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, gdyż właścicielem Atlantic jest ZIBI :)

 

Dokładnie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnowiona jakiś czas temu pamiątka rodzinna :

 

1da61cc9704c3600.jpg

Edytowane przez furraan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Pokazuje na zdjęciu zegarek który należał do mojego taty. W tej chwili jest u zegarmistrza ponieważ nie działał a postanowiłem dac mu drugie życie. Podobno będzie działał nic poważnego mu nie jest. Byc może odratuje się również sekundnik. Pytanie moje jest o bezel- jeśli dobrze pamiętam, a było to naprawdę dawno,to był tam ładny ryflowany bezel i chyba nawet tata miał to w kilku kolorach.. takie mam wrażenie. Czy myślicie że gdzieś osiągalny jest taki element?

post-103024-0-69668300-1517945376.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten model był produkowany w kilku wersjach kolorystycznych. Bezel raczej tylko do pozyskania z innego zegarka. Czasami bywają na polskich portalach. Chromowana koperta jest bardzo często mocno zniszczona i z tej racji nie są to drogie zegarki. Warto poszukać.

Zdjęcie z sieci:

post-60800-0-15337100-1517948055_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezela dostać się nie udało ale zegarek ma drugie życie. Naprawiony, sekundnik dolożony, nowy pasek zamiast bransolety której i tak nie miałem. Fajny vintage'owy klasyk

post-103024-0-35857800-1518374488_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Takie coś wpadło :)

 

 

post-101536-0-72116800-1518532008_thumb.png

Edytowane przez Konrad Wróblewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Jutro odbiore. Czlowiek, ktory sprzedawal mowil mi, ze caly w oryginale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Jak będzie u Ciebie to wrzuć zdjęcia do działu o Worldmaster'ach. Szkiełko oczywiście można wymienić na nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Pewnie. Dziekuje za opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dziadka nabyłem ostatnio Atlantica :

Tylko nie wiem co to za model...szukałem i nie pasował do żadnego zdjęcia na necie.

znacie go?

 

 

 

post-103443-0-02817500-1519585288.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

 

Panowie takie pytanie, może ktoś z fanów odpowie: 

Czemu niektóre worldmastery maja cyrkielek zamiast 12 a inne mają 12 ? ma to jakies znaczenie?

 

Pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak zostały zaprojektowane. Raz jest sam cyrkiel a raz i cyrkiel i 12. Obecne modele wzorowane na zegarkach vintage tej marki cyrkla nie posiadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecne modele marki nawiązujące do modeli historycznych nie mają cyrkla na tarczy. Nazwa marki pisana jest czcionką stylizowaną na tą z dawnych lat.

Artykuł o współczesnej rodzinie zegarków z kolekcji speedway royal nawiązującej do protoplastów z 1957 roku: https://zegarkiipasja.pl/artykul/16477-atlantic-speedway-royal


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek Speedwey Royal kupiłem, gdyż mi się podobał. Tarcza ze szlifem słonecznym i białym wewnętrznym ringiem, nakładane indeksy, czerwona obwódka ze skalą telemetryczną (spełnia raczej funkcję ozdobną), nazwa modelu pisana czerwoną czcionką i do tego pasek z czerwonymi przeszyciami robiły świetne wrażenie (pasek jest miękki, wysokiej jakości). Dodatkowy wielki plus za dekiel o bardzo udanej stylizacji. Mechanizm ETA2824-2.

Zegarek wykonany starannie, wyregulowany średnio (+13 s/dobę).

Na zdjęciach zegarek na pasku nato.

post-108708-0-66282200-1557010029_thumb.jpg

post-108708-0-97746700-1557010038_thumb.jpg

post-108708-0-88505300-1557010075_thumb.jpg

post-108708-0-26138600-1557010103_thumb.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

 

Panowie takie pytanie, może ktoś z fanów odpowie: 

Czemu niektóre worldmastery maja cyrkielek zamiast 12 a inne mają 12 ? ma to jakies znaczenie?

 

Pozdrawiam

Jacek

Cyrkiel na godzinie 12 - Worldmastery od lat 90-tych do 2008/9 (modele 3413, 3415, 3905, 5161),

post-94220-0-13657000-1557011152_thumb.jpg post-94220-0-33853300-1557011172.jpg

później cyrkiel "spadł" niżej (model 51651, 51751) .

post-94220-0-91001200-1557011233_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.