Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę się wypowiedzieć jako posiadacz obydwu Beachboy'ów - starego i nowego. Różnią się one wyraźnie, poczynając od rozmiaru i grubości bransolety. Swoje robi też szkiełko, które w starym modelu jest z pleksi i wystające znacząco poza kopertę. To zmienia istotnie postrzeganie zegarka.  Nowy jest mniej retro. Tarcza też jest inaczej zrobiona (obie mam niebieskie). W nowym jakościowo jest zdecydowanie lepiej wykonana, ale szlif podoba bardziej mi się w starym Beachboy'u. Koperta w nowym to stal, a śrubki są prawdziwe, tak jak w bransolecie (w starym atrapy i koperta chromowana). Jest jeszcze kwestia mechanizmu, w nowym to automat, ale to rzecz drugorzędna. Reasumując nowa edycja ma charakter bardziej nowoczesny i praktyczny,  to nie jest kopia poprzednika, który był bardzo budżetowym zegarkiem.  Ja jestem zadowolony z zakupu. Teraz oszczędzam staruszka😊

Edytowane przez Scapin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Admof napisał:

Jesteś zadowolony? Bo Beachboy budzi kontrowersje i o tym, czy to udana reedycja to są zdania podzielone.

 

Czy to udana reedycja nie jestem w stanie odpowiedzieć gdyż nie miałem przyjemności posiadania pierwowzoru. Choć zawsze mi się podobał i z tego właśnie względu ucieszyłem się na wieść że reedycja powstała.

Zadowolony jestem choć moja ocena będzie zapewne nieobiektywna po jednym dniu posiadania zegarka. Bo to jak z piękną dziewczyną po pierwszej randce - żadna wtedy nie ma wad, same zalety ;) Ale postaram się coś od siebie napisać.

Dwie rzeczy które mi się w tym zegarku najbardziej podobają to tarcza i bransoleta. Jeśli chodzi o tarczę to absolutnie nie żałuję że wybrałem w tym kolorze. Jest świetna. Ma niespotykany w innych zegarkach kolor i fakturę która i zmienia się w zależności od kąta padania światła. 

Bransoleta jest również świetna, bardzo fajnie się układa na nadgarstku, dobrze wykonana, pełne ogniwa, dodatkowo tulejki na środkowych ogniwach w które wchodzi pin. Natomiast zapięcie - hmm, no tutaj się nie popisali. Sprawia wrażenie trochę tandetnego. Nie jest to blaszka od puszki po piwie, ale żeby chociaż jakiegoś przetłoczenia wzmacniającego nie było? Plusem natomiast jet to że zapięcie nie jest na połysk tylko matowe, na połysk jest tylko blaszka zabezpieczająca z logo. Ale ładnie się chowa więc plus jest jedynie taki że nie powinno łapać rys od samego patrzenia, że o biurku nie wspomnę.

Koperta moim zdaniem też fajniej by wyglądała gdyby nie była cała polerowana. Przy jej ,,połamaniu" aż się prosi aby zrobić przejścia, np boki w polerce a wyżej szczotkowana stal. Fajniej by to moim zdaniem wyglądało. Ale możliwe że tak było w pierwowzorze i chcieli ten duch utrzymać.

Ogólnie ani do całościowego wyglądu, ani do wykonania poza tym nie mam się na razie do czego przyczepić. Fajny, dobrze wykonany zegarek. 

Jeszcze raz się powtórzę, polecam zobaczyć go na żywo. Zupełnie inne wrażenie niż na zdjęciach. Naprawdę sporo zyskuje przy osobistym kontakcie.

 

Jeszcze co do nawiązań do AP RO. Pomijając już dyskusję co było pierwsze, jajko czy kura, to tak naprawdę trzeba być chyba zupełnie ślepym aby porównywać ze sobą te dwa zegarki. Tak naprawdę wspólną ich cechą są jedynie śrubki na bezelu. I na tym koniec. Cała reszta, od koperty i bransolety, poprzez tarczę, wskazówki, indeksy, koronkę, wielkość, grubość, o mechanizmie to juz nawet nie ma co wspominać, to zupełnie co innego. No nie da się ich ze sobą pomylić a mając oba w ręce zaręczam że nie znajdzie się podobieństw.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMAG0071~2.jpg

 

36 minut temu, krisu2 napisał:

 

Czy to udana reedycja nie jestem w stanie odpowiedzieć gdyż nie miałem przyjemności posiadania pierwowzoru. Choć zawsze mi się podobał i z tego właśnie względu ucieszyłem się na wieść że reedycja powstała.

Zadowolony jestem choć moja ocena będzie zapewne nieobiektywna po jednym dniu posiadania zegarka. Bo to jak z piękną dziewczyną po pierwszej randce - żadna wtedy nie ma wad, same zalety ;) Ale postaram się coś od siebie napisać.

Dwie rzeczy które mi się w tym zegarku najbardziej podobają to tarcza i bransoleta. Jeśli chodzi o tarczę to absolutnie nie żałuję że wybrałem w tym kolorze. Jest świetna. Ma niespotykany w innych zegarkach kolor i fakturę która i zmienia się w zależności od kąta padania światła. 

Bransoleta jest również świetna, bardzo fajnie się układa na nadgarstku, dobrze wykonana, pełne ogniwa, dodatkowo tulejki na środkowych ogniwach w które wchodzi pin. Natomiast zapięcie - hmm, no tutaj się nie popisali. Sprawia wrażenie trochę tandetnego. Nie jest to blaszka od puszki po piwie, ale żeby chociaż jakiegoś przetłoczenia wzmacniającego nie było? Plusem natomiast jet to że zapięcie nie jest na połysk tylko matowe, na połysk jest tylko blaszka zabezpieczająca z logo. Ale ładnie się chowa więc plus jest jedynie taki że nie powinno łapać rys od samego patrzenia, że o biurku nie wspomnę.

Koperta moim zdaniem też fajniej by wyglądała gdyby nie była cała polerowana. Przy jej ,,połamaniu" aż się prosi aby zrobić przejścia, np boki w polerce a wyżej szczotkowana stal. Fajniej by to moim zdaniem wyglądało. Ale możliwe że tak było w pierwowzorze i chcieli ten duch utrzymać.

Ogólnie ani do całościowego wyglądu, ani do wykonania poza tym nie mam się na razie do czego przyczepić. Fajny, dobrze wykonany zegarek. 

Jeszcze raz się powtórzę, polecam zobaczyć go na żywo. Zupełnie inne wrażenie niż na zdjęciach. Naprawdę sporo zyskuje przy osobistym kontakcie.

 

Jeszcze co do nawiązań do AP RO. Pomijając już dyskusję co było pierwsze, jajko czy kura, to tak naprawdę trzeba być chyba zupełnie ślepym aby porównywać ze sobą te dwa zegarki. Tak naprawdę wspólną ich cechą są jedynie śrubki na bezelu. I na tym koniec. Cała reszta, od koperty i bransolety, poprzez tarczę, wskazówki, indeksy, koronkę, wielkość, grubość, o mechanizmie to juz nawet nie ma co wspominać, to zupełnie co innego. No nie da się ich ze sobą pomylić a mając oba w ręce zaręczam że nie znajdzie się podobieństw.

 

 

Co do koperty, góra jest przecież szczotkowana?

Edytowane przez Scapin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Scapin napisał:

 

Co do koperty, góra jest przecież szczotkowana?

Co do koperty, góra jest przecież szczotkowana?

 

Aż się musiałem przez lupę przyjrzeć. Że bezel jest szczotkowany i bransoleta to widziałem, natomiast góry koperty nie zauważyłem. Serio! U mnie wszystko się zlewało i tworzyło jeden bling. Widać na moją ślepotę za drobne to szczotkowanie ;)

No ale to wszystko kwestia gustu. Dla mnie za słabo się to odcina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, te powierzchnie są dość delikatnie szczotkowane, ale są. W oryginale całość w chromie, na połysk, a bezel nie był dokręcany śrubami, stanowił integralną część koperty. Ja trochę żałuję, że koronka nie jest zakręcona, no ale w oryginale też nie była. Z tym, że stary BB to był tylko water resistant.

Edytowane przez Scapin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zauważyłeś że nawet śrubki są inne niż w AP? W AP są sześciokątne, w Beachboyu okrągłe.

W pierwowzorze również są okrągłe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, okrągłe, tylko to nie są prawdziwe śrubki, a tłoczenia. Tak samo na bransolecie.

Edytowane przez Scapin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miłośnicy marki nie zauważyli to w dziale: vintage we wrześniu pokazał się nowy ciekawy wątek o EKB. Oto link:

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https://zegarkiclub.pl/forum/topic/190117-eduard-kummer-bettlach-sekcja-archeo/&share_tid=190117&share_fid=19044&share_type=t

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BartasW zazdroszczę jeśli wszystkie są w Twoim posiadaniu.

 

Sprawdzałem przez ostatnie dni dokładność chodu. Przez pięć dni regularnie +2sek/dobę. No tego to się nie spodziewałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój stary Beachboy robi -2/3 sek. na dobę. Nowy już tak dobry nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że to kwestia regulacji. W końcu mamy ten sam model, na tym samym mechaniźmie. 

Nie to żebym się przejmował gdyby odchyłka była większa ale muszę przyznać że to miłe zaskoczenie. W Breitlingu na ecie miałem 8sek/dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, krisu2 napisał:

BartasW zazdroszczę jeśli wszystkie są w Twoim posiadaniu.

 

Sprawdzałem przez ostatnie dni dokładność chodu. Przez pięć dni regularnie +2sek/dobę. No tego to się nie spodziewałem. 

Tak wszystkie 3 są moje (w czarnym brakuje bransolety ze śrubkami). Do kompletu brakuje mi żółtego/złotego i dwóch o tarczy "plaster miodu"(czarny i biały)*

7626372j_yxl.thumb.jpg.aeeb5e2a44ee88dc601e3e16b2d04116.jpg

zs1.thumb.jpg.79ab670e3651802f43924e7880f9bf8d.jpg4.thumb.jpg.c6d66a2dd5fef13a8fcdb689052c8edd.jpg

*zdjęcia z netu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten żółty świetny. Szkoda że nie wypuścili takiego w reedycji. Miałbym zgryz którego wybrać.

 

Na nową wersję też się skusisz czy pozostajesz wierny klasykom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, krisu2 napisał:

Podejrzewam że to kwestia regulacji. W końcu mamy ten sam model, na tym samym mechaniźmie. 

Nie to żebym się przejmował gdyby odchyłka była większa ale muszę przyznać że to miłe zaskoczenie. W Breitlingu na ecie miałem 8sek/dobę.

W moim też jest +8 sek. na dobę. Żaden problem, to i tak dobry rezultat.

Zresztą nie przywiązuję do tego bardzo wielkiej wagi, gdyż rzadko mi się zdarza nosić jeden zegarek dłużej niż 3 dni.

2 minuty temu, krisu2 napisał:

Ten żółty świetny. Szkoda że nie wypuścili takiego w reedycji. Miałbym zgryz którego wybrać.

 

Na nową wersję też się skusisz czy pozostajesz wierny klasykom?

Żółty jest, ale z kopertą i bransoletą złotą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten żółty to nie to. Oglądałem go, ta tarcza nie jest żółta jak w poprzedniku, jest złota bardziej. Na pewno nie jest to żółty kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zdjęcia jak to zdjęcia, często przekłamują w kwestii koloru. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, krisu2 napisał:

Ten żółty świetny. Szkoda że nie wypuścili takiego w reedycji. Miałbym zgryz którego wybrać.

 

Na nową wersję też się skusisz czy pozostajesz wierny klasykom?

 

"Stary żółty" wygląda (wg. mnie) lepiej niż współczesny.

 

Odnośnie współczesnego: Dwukrotnie oglądałem, przymierzałem..... Do wymiarów nowej wersji jakoś nie mogę się przekonać 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, BartasW napisał:

 

"Stary żółty" wygląda (wg. mnie) lepiej niż współczesny.

 

Odnośnie współczesnego: Dwukrotnie oglądałem, przymierzałem..... Do wymiarów nowej wersji jakoś nie mogę się przekonać 🤔

Różnica faktycznie jest spora, zarówno pod względem rozmiaru, jak i wagi. Stary Beachboy jest lekki jak piórko w porównaniu z nowym😊 Nowy że swoimi 40 mm nie jest jakiś ogromny, biorąc pod uwagę obecny trend.

Edytowane przez Scapin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Scapin napisał:

No cóż, zdjęcia jak to zdjęcia, często przekłamują w kwestii koloru. 

 

Zgadza się. Widziałem rendery wersji którą posiadam i na nich tarcza jest zupełnie szara, zupełnie co innego niż na żywo.

 

Godzinę temu, BartasW napisał:

 

"Stary żółty" wygląda (wg. mnie) lepiej niż współczesny.

 

Odnośnie współczesnego: Dwukrotnie oglądałem, przymierzałem..... Do wymiarów nowej wersji jakoś nie mogę się przekonać 🤔

 

Ja ogólnie wolę mniejsze zegarki i wcale bym się nie obraził gdyby obecna wersja była w rozmiarze 38mm i nieco chudsza. 

No ale jako że nie ma wyboru muszę się cieszyć tym co jest. Ale gdyby wypuścili również mniejszą wersję na pewno bym zakupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.