Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ch24.pl

chronos24.pl ZEGAREK ROKU 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Przed nami trzecia edycja Zegarka Roku. 34 nominowane czasomierze powalczą o statuetki i tytuły w 7 konkursowych kategoriach. Was zapraszamy do głosowania na specjalnej stronie konkursu.

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Zapowiada się fajny konkurs choć trochę zegarków brakuje. Na przykład Octy Sport. W zestawieniu znalazło się miejsce dla Roleksa, a nie ma (moim zdaniem) świetnego Arnold & Son DBG Equation GMT. Trudno też zrozumieć brak divera AP Offshore, który w roku 2010 dostał nagrodę, a teraz nie został zauważony choć włókno węglowe w kontekście zegarka sportowego jest znacznie lepsze niż stal. A z tych, co są do wyboru, to moje typy wyglądają następująco:

 

- Audemars Piguet RO 15202

- Lange & Soehne Datograph

- JLC Duometre a Spherotourbillon

- Audemars Piguet RO 37 mm

- Cartier ID Two

- Seiko Astron GPS Solar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosujemy na jeden zegarek z wszystkich kategorii, czy jeden z każdej kategorii?


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosujemy na jeden zegarek z wszystkich kategorii, czy jeden z każdej kategorii?

 

O to samo chciałem zapytać!

.

Moje typy we wszystkich kategoriach:

.

Zegarek klasyczny - Glashütte Original Senator Observer

Zegarek sportowy - Zenith Pilot Doublematic

Zegarek z komplikacjami - A.Lange&Söhne LANGE 1 Tourbillon

Zegarek damski - Baume & Mercier Linea 10073

Innowacja w zegarmistrzostwie - HYT H1

Zegarek do 10.000 zł - Frederique Constant Classics Manufacture


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

I ja Chciałem Was wszystkich gorąco zaprosić do dyskusji i głosowania.

 

Co do tego drugiego, GŁOSUJEMY NA 1 ZEGAREK ZE WSZYSTKICH NOMINOWANYCH tak jak to miało miejsce w poprzednich 2 edycjach.

 

A cod naszych nominacji - tak wybrało nasze 6osobowe Jury.

Być może, gdyby był w nim Mariusz, któreś nominacje byłyby inne. Tak to w takich konkursach jest, że nie zawsze każdy gust zostanie zaspokojony :)

 

Moim zdaniem w tym roku udało się nam wytypować bardzoo ciekawą listę świetnych zegarków.

W takiej np. kategorii sportowej będę miał duży kłopot z wyborem, bo każdy z nominowanych modeli chciałbym mieć.

Podobnie "gęsto" jest w kategorii "Innowacje" (nowej, ale nawiązującej do ubiegłorocznej "design i koncept") i tej "do 10.000PLN".

 

Szykuje się bardzo ciekawy konkurs.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam Was wszystkich do zagłosowania i dyskusji :)

 

Miłego weekendu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulysse Nardin - Marine Chronometer Manufacture . Wybór był trudny ale to jest zegarek nr1.

 

Po za konkursem : Van Cleef & Arpels Midnight Poetic Wish - mistrzostwo świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Co do tego drugiego, GŁOSUJEMY NA 1 ZEGAREK ZE WSZYSTKICH NOMINOWANYCH tak jak to miało miejsce w poprzednich 2 edycjach.

 

Tylko jeden ? :(. No to będzie ciężko. Ja w tym momencie waham się pomiędzy AP 15202, JLC Duometre, a Lange Datograph. No nic... trzeba będzie nadrobić uzasadnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audemars Piguet - Royal Oak Extra-Thin


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GŁOSUJEMY NA 1 ZEGAREK ZE WSZYSTKICH NOMINOWANYCH

 

 

To po co są kategorie? Trochę bez sensu.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co są kategorie? Trochę bez sensu.

Też uważam, że powinna byćmożliwość oddania jednego głosu w każdej kategorii. W końcu w każdej może być inny faworyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślcie na przyszłość o wydzieleniu kategorii dla niezależnych, rozwój i rozmach z jakim idą poszczególni twórcy zasługuje na wyróżnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślcie na przyszłość o wydzieleniu kategorii dla niezależnych, rozwój i rozmach z jakim idą poszczególni twórcy zasługuje na wyróżnienie.

Jest to jakiś pomysł, koncepcja słuszna - rozważymy za rok na pewno. Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślcie na przyszłość o wydzieleniu kategorii dla niezależnych, rozwój i rozmach z jakim idą poszczególni twórcy zasługuje na wyróżnienie.

 

Myślę,że to dobry pomysł.

 

Ps. Nie wiem czy to jawne czy nie,ale mój głoś poszedł na AP.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co są kategorie? Trochę bez sensu.

 

Myślę, że całą filozofię wyjaśnić powinna lektura regulaminu.

W skrócie: jury wybiera zwycięzców w poszczególnych kategoriach, a Klubowicze / Internauci przyznają "Nagrodę Publiczności" (nagradzają jeden czasomierz spośród wszystkich).


CH24.PL - polski portal o zegarkach luksusowych
Dołącz do CH24.PL na portalu Facebook!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos oddany na HYT H1, za wprowadzenie pierwszy raz w historii zegarmistrzostwa cieczy i hydromechaniki pozwalającej odczytać aktualną godzinę. Być może zastosowanie cieczy w mechanimzach okaże się kamieniem milowym, tak jak wprowadzenie krzemu do zegarmistrzostwa. Więc jeśli to ma być zegarek roku to oczekiwałbym pewnej innowacyjności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serdecznie zachęcam, żebyście Tutaj pisali, na co zagłosowaliście wraz z jakimś uzasadnieniem - może z tego wyjść ciekawa dyskusja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name=

 

Ps. Nie wiem czy to jawne czy nie,ale mój głoś poszedł na AP.

 

Może to prozaiczne,ale mój głos poszedł na AP, gdyż moim zdaniem jest to bardzo fajny zegarek na co dzień, "do wszystkiego".

Podoba mi się jego prostota na tarczy, czas i data. Nie mówię,że nie lubię komplikacji,jednak moim zdaniem zegarek z komplikacjami(tymi mocno zaawansowanymi),to już zegarek nie na co dzień. Głosowałem też na AP,gdyż mi trochę przypomina Hublota,którego trochę brakuje mi w propozycjach.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że całą filozofię wyjaśnić powinna lektura regulaminu.

W skrócie: jury wybiera zwycięzców w poszczególnych kategoriach, a Klubowicze / Internauci przyznają "Nagrodę Publiczności" (nagradzają jeden czasomierz spośród wszystkich).

 

Dziękuję.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dyskrecję tourbillona (widoczny od strony dekla, z manufakturowym balansem, sprężyną oraz systemem antywstrząsowym - piękne nawiązanie do dyskretnych tourbillonów w stylu Patek Philippe 10 Day Tourbillon czy pierwsza Omega Tourbillon Calibre 30I) oraz za nowatorską animację klasycznej komplikacji na tarczy - wskazania miesiąca wiecznego kalendarza w postaci obwodowego pierścienia,

 

The Winner is ... LANGE 1 TOURBILLON PERPETUAL CALENDAR!

 

6917530441c1d4720451b.jpg

 

langeperpetualtourbillo.jpg


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno, dawno temu jak tylko pojawił się ten zegarek napisałem żeby nie zapomniano o nim w konkursie na zegarek roku ;) Więc nie może być inaczej: MB&F Legacy Machine No.1

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mnie korci żeby zagłosować na AP 15202, ale co miałbym napisać ?. Głosuję na AP, bo to moja ulubiona firma i zegarek bardzo mi się podoba ? - bez sensu. W zestawieniu jest trochę czasomierzy, które w kontekście mechanizmu zamiatają AP. Dlatego po przemyśleniu sprawy głos oddam na Jaeger-LeCoultre Duometre Spherotourbillon. Za genialną komplikację na pokładzie w postaci sferycznego tourbillona. Za piękne nowe wcielenie Hybris Mechanica na płaszczyźnie zarówno designu jak i konstrukcji oraz wykończenia mechanizmu. Za uchwycenie istoty wielkiego zegarmistrzostwa. Dla mnie zwycięzcą jest Jaeger-LeCoultre Duometre Spherotourbillon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.