Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Leppard

Dziesięć zegarków radzieckich, które warto mieć w swojej kolekcji.

Rekomendowane odpowiedzi

Aaaa to taki duet!!! :D :D :D To też mam :D

mam nieodparte wrazenie ze masz wiecej niz slavny hans + gregor + muzea w ZSRR i gdyby Ci cos juz sie nie miescilo to śmialo ślij to do mnie :D :D :D


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nieodparte wrazenie ze masz wiecej niz slavny hans + gregor + muzea w ZSRR i gdyby Ci cos juz sie nie miescilo to śmialo ślij to do mnie :D :D :D

Aż tak pięknie to nie jest. Ale ambitnie rozwijam kolekcję choć do wymienionych i jeszcze kilku osób z naszego forum to mi daleko, właściwie to powątpiewam czy w ogóle można im dorównać, bo i o niektóre perełki z ich kolekcji bardzo trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może któryś z kolegów posiadających pokaźną kolekcję zrobił by temat obrazkowej encyklopedii zegarków radzieckich... Czasomierze z ZSRR mają bardzo intrygujące nazwy ("lodówka", "beczka", "stadion") Fajnie by było podziwiać je w jednym temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, weźmy sie i zróbcie :) A tak poważnie to obejrzyj zdjęcia kolegów bo wiele ciekawych kolekcji można znaleźć w sieci. Slavny Hans na świetną galerię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ależ przeglądam i chętnie bym pomógł tworzyć taki temat tylko, że mam 2 radzieckie zegarki (oba nie mają specyficznych nazw) a czyichś zdjęć przecież wrzucał nie będę bo nie mam praw autorskich... już nie wspomnę o niezbyt obszernej wiedzy w tej kwestii, którą staram się ciągle poszerzać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się obawiam bo lista 10 zegarków, które warto mieć już ma jakieś 5 pozycji wymyślone... Intryguje mnie najbardziej to nazewnictwo i szukam w googlach od czego się to wzięło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się obawiam bo lista 10 zegarków, które warto mieć już ma jakieś 5 pozycji wymyślone... Intryguje mnie najbardziej to nazewnictwo i szukam w googlach od czego się to wzięło :D

 

No to wpisz w guglach takie hasła:

 

- sława lodówka

Nazwa pochodzi od kształtu, kojarzącego się z lodówkami, szczególnie tymi z lat '50.

 

- poljot stadion lub czajka stadion

Również kształt koperty, kojarzący się ze stadionem.

 

- rakieta telewizorek

Kształt przypomina stare odbiorniki telewizyjne.

 

- "beczka" nie dotyczy zegarków radzieckich, tylko zegarków w ogóle. To spolszczenie francuskiego "tonneau", czyli kształtu koperty kojarzącego się z beczką w przekroju pionowym. Wpisz w guglach "tonneau watch" to zrozumiesz o co chodzi.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wostok gajowego od koloru tarczy, amfibia uszata od specyficznego mocowania paska do koperty,jest kilka dziwnych nazw zegarków. Jak posiedzisz chwilę na forum to się szybko nauczysz.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się dopiero dziś zacząłem zastanawiać nad top 10 i doszedłem ledwo do 7, a potem zaczęły się schody :) . Bo 10 na szybko nie wymyślę. Jest ich albo za dużo albo za mało. 20-30 można znaleźć, ale 10? :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta Kopernik, Poljot jajo, Slava asymetryczna. Rakieta, Slava kostka i zapewne jeszcze inne :)

Poljot 55g i Rakieta big zero z takich oczywistych mi umknely :-)

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta Kopernik, Poljot jajo, Slava asymetryczna. Rakieta, Slava kostka i zapewne jeszcze inne :)

No właśnie. Za dużo ich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może napiszemy których nie warto mieć w kolekcji? Wydaje mi się że lista będzie krótsza.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Np. Pobiedy i ZIMy z lat 90-tych, na nie nie ma popytu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, NOS-y po 40 kilka złotych chodzą i nikt się o nie nie bije. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Do czasu... Za kilka lat będziemy się o nie bic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż dojrzewałem do określenia, które 10 zegarków radzieckich jest niezbędnych w kolekcji. Po głębszych przemyśleniach spróbuję nakreślić moją listę:

 

1. Wostok 2809 czyli WP lub Wołna lub Ałmaz - jest

2. K-43 - nie ma

3. Poljot 2415/2416 czyli de luxe automatic - jest

4. Chrono, najlepiej na 3017 - nie ma

5. Coś w stali, nie licząc Amfibii, najlepiej Poljot 55g lub de luxe - nie ma

6. Rusek w bardzo nietypowym kształcie, jak Sława Lodówka, Poljot czy Czajka Stadion - nie ma

7. Łucz/Poljot 2209 - jest

8. Pobieda/Moskwa/Kama z lat 50-tych lub Czerwona Dwunastka  - jest

9. Mołnia/Iskra/Saljut czyli jakakolwiek kieszonka- jest

10. Amfibia/Komandir - jest

 

Starałem się umieścić w kolejności od "najważniejszego" do najmniej ważnego. Chciałem umieścić Rakietę Atom, ale uznałem, że nie jest to "must have".

Edytowane przez papax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie cieszy że na waszych listach zegarki z silnikiem K43 są coraz wyżej pozycjonowane :)  tutaj pojawił się na drugim miejscu :)  wspaniale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam ponownie listę (tak, marzenie ściętej głowy):

10. Sygnał

9. Wostok precyzyjny lub Wołna

8. K-43

7. Zlatoust (nurek)

6. Mołnia 3603

4. klasyczne Kirowskie (z gliszowaną tarczą)

3. Poljot 55g stalowy

2. Strieła

1. Okean- MZ, wzornictwo ma cudne, więc nawet reedycja ujdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, postanowilem dodac moje trzy grosze do tematu, ale ogranicze sie tylko do trzech zegarkow - mechanizmow.

Nr 1 Striela na 3017

Nr 2 Pobieda lata 50 -te i moze jeszcze 60-te. Pomimo ze nie ma na te zegarki popytu, ale za niezawodny i dobrze zdobiony mechanizm

Nr 3 Poljot OKEAN na 3133 a moze lepiej napisac Valjoux 7734

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wostok precyzyjny to stoper, czy zegarek naręczny? Będę wdzięczy na jakieś zdjęcie lub link :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wostok precyzyjny to stoper, czy zegarek naręczny? Będę wdzięczy na jakieś zdjęcie lub link :)

Ale to wystarczy w google wpisać.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.