Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sers

GW-9200

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie witam to mój pierwszy post. Dziś otrzymałem kupiony na Allegro g-shock GW-9200 kupiony bez gwarancji i bez instrukcji. I mam taki problem czy taki model który ma solar i akumulator jak przebywał w puszce to się jakoś sam wyłącza czy ma padnienty akumulator, bo po wyjęciu nic na nim się nie wyświetla . Dodam że prubowałem go naświetlać przez pare godzin i nic. Przyciskiem każdy przycisk i teraż nic. Bardzo proszę o pomoc poradźcie co mam robić czy taki aku się wymienia. Ze sprzedawcą mam ograniczony kontakt mailowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mógłbyś wstawić zdjęcie zegarka? zobaczymy czy w ogóle jest oryginalny. podróbek na alle jest pełno


life's a piece of shit [...] just remember that the last laugh is on you. and always look on the bright side of life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mógłbyś wstawić zdjęcie zegarka? zobaczymy czy w ogóle jest oryginalny. podróbek na alle jest pełno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście żej orgineł . Gostek od jakiegoś czasu sprzedaje same casio kupione na wyprzedarzach za granicą. Nie mogę dodać zdjęcia nie umię zmniejszyć rozmiaru fotki w Ipadzie. A moje pytanie to czy ten model się sam wyłącza i czy aku się całkowicie rozładowują i trzeba je wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam gubię się pierwszy raz piszę na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, solarne Casio wyłączają się (bardziej trafne jest określenie "przechodzą w stan uśpienia/czuwania") kiedy są przechowywane w ciemności, ale zaczynają normalnie funkcjonować od razu po wystawieniu je na światło lub po wciśnięciu dowolnego przycisku lub nawet po poruszeniu zegarkiem w przypadku modeli wyposażonych w czujnik ruchu (lub dokładniej - czujnik przechyłu, ten model posiada to ustrojstwo).

 

Awarie akumulatorów czasami się zdarzają, sam niedawno musiałem odsyłać zegarek na gwarancję z tego powodu (niewiele ponad dwuletni egzemplarz). Akumulator można bez problemu wymienić jak zwykłą baterię, jeśli w tym modelu siedzi CTL1616 to jego koszt to około 50 zł.

 

Być może dostałeś jakiś stary egzemplarz - podaj numer, który jest wybity na tylnym dekielku, na jego podstawie można określić datę produkcji zegarka.

 

Podaj link do aukcji, na której go kupiłeś - to rozwieje wszelkie wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seven dzięki za wyczerpującą odpowiedź ,jednym słowem nie działa. Dzwoniłem wczoraj do serwisu casio w Gdańsku ,powiedzieli że taki aku mogą ściągnąć po wpłaceniu zadatku za trzy dychy ale bę dzie to trwało od dwóch tygodni do dwóch miesięcy . Jestem załamany takim terminem . Czy można kupić gdzieś taki akumulatorek od ręki. I czy to nie będzie inna przyczyna że nie działa . Będę musiał mailowy się dogadać ze sprzedający o zwrot pieniędzy, chociaż nie wiem jak się dogadam z wysyłką zegarka. To jest link do aukcji http://allegro.pl/nowy-casio-zegarek-g-shock-gw-9200-rewelacja-i2698949864.html Sprzedający to TigerCasio.anr nadekielku z tylu to 202A235A. Poradźcie co dalej robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający ma taki zapis na aukcji:

 

Jedynie co mozemy zaoferowac to gwarancja roczna taka jak u producenta wrazie jakich kolwiek problemow odsylacie panstwo wadliwy sprzet po zbadaniu dostaniecie propozycje wymiany na nowy , zwrotu pieniedzy , lub zmiany na inny model w granicach sumy zaplaconej lub za doplata oczywiscie gwarancja obejmuje tylko wady fabryczne nie uszkodzeniu fizycznemu

 

Twój zegarek ma niewiele ponad rok, także taka awaria akumulatorka (o ile to tutaj leży problem, ale to już nie Ty się musisz o to martwić) to ewidentna wada fabryczna. Nawet gdyby od dnia wyjścia z fabryki nie opuszczał pudełka, to i tak powinien mieć jeszcze rezerwę energii.

 

Zresztą nawet gdyby sprzedawca nie dawał dosłownie żadnej gwarancji na towar, to i tak masz prawo do zwrotu, bo przecież kupiłeś sprawny zegarek, a dostałeś coś innego. Także informuj sprzedawcę, a o wysyłkę się nie martw, to najmniejszy problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie kolego nie wiem co zes kupil ale widac jakas padaka.

Ja swojego Risemana tez teraz chce sprzedac ale u mnie wszystko chodzi jak trzeba, bardzo duzo go nasloneczniam i zawsze poziom naladowania baterii mam na HIGH.

Pozatym zegarek jak sie wylancza to tylko i wylacznie w nocy i przechodzi w tzw strefe uspienia. Wystarczy potrzasnac nim troche i jak zalapie rannego swiatla to sam sie wlancza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ponowię swoją prośbę. wklej swoje zdjęcia. nic to nie da, że pooglądamy sobie zdjęcia z aukcji, które są zerżnięte z sieci.

 

jakoś ta aukcja mi się nie podoba.


life's a piece of shit [...] just remember that the last laugh is on you. and always look on the bright side of life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.