Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bukszpan

Polerowanie szkła hardlex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

w nieznanych okolicznościach nabawiłem się ryski na szkiełku mojego zegarka (mineralne, hardlex) :( co prawda jest ona widoczna tylko przy dobrym oświetleniu i patrząc pod odpowiednim kątem jednak już sama świadomość, że tam jest nie daje mi spokoju. znacie może jakieś sposoby na bezpieczne usunięcie takiego gada? na forum znalazłem jedynie poradnik jak radzić sobie z głębokimi i licznymi rysami...

:unsure:

 

z góry dziękuję za każdą pomoc,

pozdrawiam i załączam ukłony ;)

 

B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w markecie kupisz paste do polerowania szkła na dziale samochodowym. jesli przetarcie ta pasta i wacikiem nie da rezultatu to bym tego nie ruszal poniewaz nastepnym krokiem bedzie dremel a tutaj dochodza drgania i temperatura.

kiedys polerowalem glebsze rysy na hardlexie wlasnie dremelem ale to zabawa na dluzej a nie dalo to az tak zadowalajacego efektu jakiego sie spodziewalem.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za podpowiedź. szukać pasty jakiegoś konkretnego producenta czy raczej każda powinna poradzić sobie z drobną ryską?

 

pozdrawiam,

 

B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dołączę się do tematu. Zabrałem się za polerowanie szkiełka w prostym i tanim damskim modelu casio:

zegarek-casio-mtp-1095e-7av-wysylka-gratis.jpg

 

Do tej pory polerowałem już jedno droższe Casio i Timexa, wystarczyło przejechać papierem 1000 -> 2000 -> 2500 -> pasta Tempo i efekty były bardzo dobre. Ale z tym szkiełkiem miałem więcej problemów, okazało się dużo twardsze, dopiero papier 320 usunął płytsze rysy, głębszych nawet nie ruszam - nie ma sensu. Czyli szlifowałem papierami 320 -> 500 -> 1000 -> 2000 -> 2500 -> pasta i szmatka. Tylko mam problem z uzyskaniem dobrej przezroczystości, pod halogenem dalej szkiełko jest lekko 'mleczne'. Próbowałem na wiertarce wypolerować filcem i kostką polerską do metalu, ale niestety nie udało się do końca.

 

Czym uzyskać idealną przezroczystość? Kupić tlenek ceru na portalu aukcyjnym? Czy może polecicie coś innego? Nie widać już mikrorysek po papierach ściernych, szybka jest gładka, ale pod dobrym oświetleniem widać że lekko matowa, mleczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jakiś czas temu próbowałem spolerować rysy ( dużo i niektóre głębokie ) na hardlexie - rysy w większości usunąłem (papierki ścierne na mokro), po polerce końcowej na mokro pastą z tlenkiem ceru i tak nie udało mi sie uzyskać zadowalającej przejrzystości szkła tzn nie ma efektu mlecznego zabarwienia szybki, ale nie ma tez takiego połysku jak przed akcją. Przemyśl, czy warto.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie na ten wątek: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/56928-polerowanie-szkielka-mineralnego/page__st__20 , opisałem tu jak polerowałem swoje szkiełko. Jeśli jednak chodzi o hardlexa, to nie jest to odpowiednia metoda. Bardziej skuteczna na pewno jest ta: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/57412-jak-romek-wypolerowal-szkielko-i-stalowa-koperte-w-s5/%20 . Pozdrawiam i życzę sukcesówsmile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.