Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

Całe szczęście, że nie udało się kupić. Toż to jawna podróba.

Chińczyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że nie udało się kupić. Toż to jawna podróba.

Dzięki. To chyba intuicja. Szacowny dom aukcyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, to Chiny.

Tutaj jest ich praca.

post-46635-0-22026200-1382723554.jpg

post-46635-0-14323800-1382723584.jpg

post-46635-0-48997400-1382723594.jpg


В часах интересно не время, которое они показывают, а времена, о которых они могут рассказать.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widywałem takie budziki wcześniej.Zawsze mi się wydawało że rozstaw pokręteł i klucza takich budzików oraz okienka regulatora chodu na tylnej pokrywie odpowiadają rozstawem budzikowi SLAVA co może wskazywać , że w środku jest mechanizm 5671 . Wskazówki też są jakby od SLAVY. Podobny układ pozytywki z takim mechanizmem stosowany jest w budzikach NAIRI. Szkoda, że zdjęcia nie pokazują mechanizmu tego budzika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chamstwo najczystszej klasy. Ja czesto mam zapytania od klientow z Chin i z HongKongu nt. drozszych popularnych budzików nt. ceny wysylki etc. Podejzewam ze nie chodzi im raczej o kolekcjonowanie niemieckich antyków a raczej o zdobycie sztuki w celu wykonania wielu kopii a tym samym wprowadzanie potencjalnych klientów w blád. Wybaczcie literówki ale poza 'ó' nie mam Polskiej czcionki.  Dzis zapodam foteczke budzika Lenzkirch z okienkiem rewizyjnym i podgladem na kolo balansowe. Ponizej link gdyby ktos chcial zobaczyc wiencej fotek tego budzika.

 

http://www.stickme.co.uk/#/CLOCKS/Alarm%20Clocks/Lenzkirch%20wRW/

 

 

Lenzkirch%20Alarm%20Clock%20(5).jpg?1382

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny, co ma liście a nie igły na gałązce.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, nie zwrócilem na to uwagi wczesniej ale faktycznie. pewnie dlatego, ze stosunkowo swiezy jest ? okolo 1920

jeli sie myle to prosze o poprawienienie mnie czy to o okres produkcji chodzi czy moze cos innego ?

 

Ps. Gdyby ktos byl zainteresowany to bedzie szukal nowego domu. Priv oczywiscie

Edytowane przez docent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0003.jpg?1382919583

 

DSC_0004.jpg?1382951576

 

 

Powyzej 'budzik' Junghansa, a raczej kominkowiec z funkcja budzenia. Tylko jest male tylko :( 

Wahadlo jest jakby z innej parafi, jak dla mnie wahadlo jest od francuza, co o tym muslicie ?

 

A ponizej budzik HAC/HAU w dosyc ciekawej formie. Niestety brakuje dzwonka i mloteczka ale to nie jest duzy problem.

 

DSC_0001.jpg?1382919500

 

DSC_0002.jpg?1382919517

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych Junghansach były wahadła "pseudortęciowe" lub chociaż z ozdobnymi wytłoczkami.

 

post-6402-0-49848200-1382953595.jpg post-6402-0-74444300-1382953592.jpg

 

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby zwykły ponad pięćdziesięcioletni budzik,ale jaka to jest klasa!Zresztą popatrzcie sami

20131028_103106.jpg

20131028_103201.jpg

20131028_103240.jpg

20131028_103208.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Tarant. Jak zawsze pierwszy :) 

Mysle ze ten po lewej jest niemal identyczny, no i poza tym to mi korony brakuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

Jestem nowicjusz, mam nadzieje, ze pomozcie.

Nabylam piekny kieszonkowy/ podrozny Japonski budziki z alarmem, Naturalnie nakrecany I interesuje mnie jego pochodzenie I wiek, czy ma swoja historie?

post-66269-0-21991200-1383091775_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lata 60/70 - te ubieglego wieku. Co do historii tego budzika to musisz zapytac poprzedniego właściciela 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dezmunda . Jest to reprodukcja starego zegarka GB , bardzo podobną można obejrzeć na polskim allegro , kosztuje 1200 zł , dla zainteresowanych dodam , że jest to produkcja niemiecka z lat 80 XX w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lata 60/70 - te ubieglego wieku. Co do historii tego budzika to musisz zapytac poprzedniego właściciela

 

 

Hi,

Dzieki za podpowiedz. Kupilam go w sklepie z uzywanymi meblami I ubraniami. Wyczailam go na polce, nie dosc, ze byl zasloniety to jeszcze na pol szybki cena, podejrzewam ze Ja porysowali :-( wlasciciel sklepu nie wie co stracil... Nie mogl nic powiedziec o tym cacuszku, chodzi jak burza co do minutki, tyka pieknie... Chcialabym poznac jego historie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Wuj mieszkający w Anglii całe życie, używał podobnego budzika ze 30 lat. A ponieważ podróżował sporo, więc zegar zwiedził Europę, Afrykę, USA, kawałek Azji... Luma na wskazówkach do tej pory świeci jak neonówka!

 

Pewnie i Twój sporo widział, nie bez powodu mówi się na nie: Travel Alarm Clocks  :).

post-39092-0-38406600-1383170225_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tu taka skarbonka

 

g2r8.jpg

 

roxb.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Spoglądając na tarczę i czytając nazwę pomyślałem sobie, że chyba budziki to sobie odpuściłeś. A tu miłe zaskoczenie. :) Czy Zenith robił też wieżowe? bo jeśli tak, to niebawem będziesz i takowe miał :D. A tak na poważnie to ascetyczny styl obudowy, czytelny i prosty tarczy, z pewnością misternie wykonany mechanizm, jednym słowem Zenith. Gratuluję zenitho-manii. ;)       


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wieżowe wątpię. Ale wiszące i owszem. Kiedyś oglądałem ciekawy model z napędem chodu i bicia przez jedną sprężynę.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może nie na ten watek, choć ściśle związane z budzikami, a właściwie z napędem chodu i bicia zasilanym jedną sprężyną. Miałem kiedyś budzik Junghansa z takim rozwiązaniem, ale jakoś nie zastanawiałem się nad technicznym aspektem tego rozwiązania. Czy, a właściwie gdzie można znaleźć materiały na ten temat?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Ale można popatrzeć.

 

 

Mam budziczek marki Europa (gdzieś tu są zdjęcia) z takim rozwiązaniem. Jest to nieco kłopotliwe, bo gdy się prześpi budzenie, to budzik się zatrzymuje...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dobre i to. Gdyby wpadł Ci w rękę jakiś schemat to będę zobowiązany za info.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego- angielskiego. Nazywa się Baby Ben, z tyłu Made in Scotland, na podstawie Australia patent! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.