Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

Również gratuluję. A koleżanki wśród budzikowców, będą niebawem stanowiły większość :), co łagodzi i poprawia poziom dyskusji w tym wątku. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drobna uwaga ... Budzik ten jest firmy Friedrich Mauthe FMS , pod orzełkem , który dokładnie opisałaś jest to właśnie oznaczenie

Budzik Wehrmachtu(Budzik najprawdopodobniej sygnatury Kienzle).Powstał w latach 1933-1935 lub wcześniej.Orzełek znajdujący się na cyferblacie jeszcze głowę ma w właściwym kierunku.Za panowania Adolfa Hitlera nie tylko na budzikach,ale także wielu innych przedmiotach oznaczonych w ten sposób musiało zmienić na polecenie Hitlera kierunek patrzenia orzełka.

Ale kolekcja jest ciekawa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drobna uwaga ... Budzik ten jest firmy Friedrich Mauthe FMS , pod orzełkem , który dokładnie opisałaś jest to właśnie oznaczenie

Budzik Wehrmachtu(Budzik najprawdopodobniej sygnatury Kienzle).Powstał w latach 1933-1935 lub wcześniej.Orzełek znajdujący się na cyferblacie jeszcze głowę ma w właściwym kierunku.Za panowania Adolfa Hitlera nie tylko na budzikach,ale także wielu innych przedmiotach oznaczonych w ten sposób musiało zmienić na polecenie Hitlera kierunek patrzenia orzełka.

Ale kolekcja jest ciekawa ...

NIestety to nie tak. Sygnatura FMS Mauthe była znakiem  zarejestrowanym nieco wcześniej 28.01.1925 i różnił się od znaku III Rzeszy  właśnie kierunkiem zwrócenia dzioba no i szyldem, który trzyma w szponach. A. Hitler i owszem chciał zmusić firmę by go zmieniła, jednak mu sie to nie udało, gdyż znak był  prawnie zarejestrowany. Co nie zmienia faktu, że zarówno Mauthe jak i inne firmy zegarowe Np Kienzle realizowały zamówienia wojenne. T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również gratuluję. A koleżanki wśród budzikowców, będą niebawem stanowiły większość :), co łagodzi i poprawia poziom dyskusji w tym wątku. 

I bardzo dobrze :rolleyes: . Budziki też trzeba ratować przed zapomnieniem. Coraz ich mniej, a i literatury nie za wiele.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanko, czy macie jakąś tajemną metodę na wyczyszczenie - odtłuszczenie tarczy budzika (papierowej oczywiście) ?

 Jeśli zdecydowałbyś się na wymianę tarczy (co prawda nie będzie to  juz oryginał) to można  dobrze zaskanować starą tarcze i po  poddaniu jej obróbce w specjalnym programie retuszerskim wydrukować na dobrej jakości drukarce. Gdybyś chciał tak zrobić mogę pomóc.

post-44620-0-62173300-1386764896_thumb.jpg

post-44620-0-38526600-1386764906_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIestety to nie tak. Sygnatura FMS Mauthe była znakiem zarejestrowanym nieco wcześniej 28.01.1925 i różnił się od znaku III Rzeszy właśnie kierunkiem zwrócenia dzioba no i szyldem, który trzyma w szponach. A. Hitler i owszem chciał zmusić firmę by go zmieniła, jednak mu sie to nie udało, gdyż znak był prawnie zarejestrowany. Co nie zmienia faktu, że zarówno Mauthe jak i inne firmy zegarowe Np Kienzle realizowały zamówienia wojenne. T

 

No i właśnie dla tego zwróciłem uwagę . Może nie sprecyzowałem ,że jest to cytat tej Pani zamieszczony w katalogu .

Pozdrawiam

Edytowane przez tarant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba lepszy podgryziony, niż odnawiany przez "fachowca" .

Myślę że dam rade go odbudować ,tylko zastanawiam sie dlaczego go sprzedałeś (jakiś powód ) bo ja go kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na nowy rok - nowy budzik. HAU Model 1845 z maja 1928. Niby zwykły budzik, jednak po zdjęciu dekla okazało się, że ma alarm w postaci spirali (kiedyś już pisałam o takim wynalazku) i oznaczenie daty produkcji, czego HAU zazwyczaj nie robił.

Mechanizm sprawny, tarcza lakierowana, szkło wypukłe. Trochę odnowiłam obudowę, by wydobyć  odpowiedni kolor, dałam

nową politurę i wosk i docisnęłam wskazówkę minutową, bo  (mówiąc po poznańsku) się rylała. Ostatnie zdjęcie sprzed odnowienia.

post-44620-0-86576900-1388665321_thumb.jpg

post-44620-0-25050900-1388665336_thumb.jpg

post-44620-0-60485500-1388665698_thumb.jpg

post-44620-0-17282800-1388665705_thumb.jpg

post-44620-0-54342200-1388665735.jpg

post-44620-0-20772800-1388666261.jpg

post-44620-0-74803500-1388666304_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na nowy rok - nowy budzik. HAU Model 1845 z maja 1928.

Fajnie sie zaczal Nowy Rok.

 

Na mechanizmie widze inna sygnature niz 2 strzaly - czy HAU tez taka uzywal, przyznam ze nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywał, uzywał :rolleyes:  to była marka  lux z lampką oliwną, wprowadzona w 1905 roku. W Mikrolisku znajdziesz pod nazwą  Lampe. Dwie strzały też są na tym budziku, ale na tabliczce pod spodem. Piotr też go obejrzał  dokładnie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podoba, taki... stylowy jest. A gong zamiast dzwonka- fajna odmiana  :)

Oglądnąłem niedokładnie, bo Twój Ci jest, więc nie grzebałem mu w bieliźnie  :D. Ale lampkę odkryłem. Tabliczka urocza. 

Zegar w ogóle bardzo kompletny, nie poniszczony i bez ingerencji. Nie wymaga uzupełnień- po prostu mieszkał w dobrym domu 80 lat.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie taką:

bildmarke_hamburgamerikanische3.jpg

 

Zarejestrowana 19.03.1905.

 

Edycja.

Ale mam w tej pracy guzdralski komputer. Nie wyświetlił mi ostatnich wpisów...

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podoba, taki... stylowy jest. A gong zamiast dzwonka- fajna odmiana  :)

Oglądnąłem niedokładnie, bo Twój Ci jest, więc nie grzebałem mu w bieliźnie  :D. Ale lampkę odkryłem. Tabliczka urocza. 

Zegar w ogóle bardzo kompletny, nie poniszczony i bez ingerencji. Nie wymaga uzupełnień- po prostu mieszkał w dobrym domu 80 lat.  

To prawda, jest stylowy, a nowa politura, wosk i odbrobina bejcy dały mu tę jedwabistą powierzchnię, co ją bardzooo :D  lubię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczynasz nowy rok w super stylu. Gratuluję stanu zegara, a jak tak dalej pójdzie to osiągniesz perfekcyjny poziom odnawiania budzików. Z wielką przyjemnością ogląda się Twoje nabytki. Tak trzymaj :D. Jeszcze raz gratuluję. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzik Junghans 1912 , z nazwiskiem zegarmistrza i jubilera  Ernst Fridrich Huboi  (ur. 09-07-1878 zm. 09-1945) Kettwig, Essen Niemcy.

Obudowa z mosiądzu. W oryginale zarówno obudowa jak i dzwonki były miedziowane, pozostała fajna patyna.Mechanizm oczywiście do wyczyszczenia, rusztowanie do dzwonków będzie trzeba nieco wyprostować, no i śrubki-nasadki mocujące z góry dzwonki będą do wymiany, bo znalezienie drugiej do pary nie będzie łatwe, ale pewien fajny zegarmistrz z Posen obiecał mi dorobić.Na tylnym deklu i motylkach ślady brązowej farby, która stanowiła podkład dla złotej farby (miało się błyszczeć), co odkrył ostatnio Kiniol przy okazji innego budzika.

post-44620-0-67817700-1390153042_thumb.jpg

post-44620-0-34411600-1390153048_thumb.jpg

post-44620-0-51752500-1390153055_thumb.jpg

post-44620-0-57972300-1390153063_thumb.jpg

post-44620-0-07966800-1390153525_thumb.jpg

Edytowane przez kasiaMF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, już wygląda super, a znając Twoje zacięcie do perfekcyjnej renowacji to już sobie wyobrażam jakie to będzie cacko.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowę wyczyściłam benzyną i lekko przepolerowałam ręcznie, nic więcej z tym nie będę robić  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostają Ci tylko śrubki i przegląd mechanizmu. Powodzenia.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzik Junghans 1912 , z nazwiskiem zegarmistrza i jubilera  Ernst Fridrich Huboi  (ur. 09-07-1878 zm. 09-1945) Kettwig, Essen Niemcy.

Obudowa z mosiądzu. W oryginale zarówno obudowa jak i dzwonki były miedziowane, pozostała fajna patyna.Mechanizm oczywiście do wyczyszczenia, rusztowanie do dzwonków będzie trzeba nieco wyprostować, no i śrubki-nasadki mocujące z góry dzwonki będą do wymiany, bo znalezienie drugiej do pary nie będzie łatwe, ale pewien fajny zegarmistrz z Posen obiecał mi dorobić.Na tylnym deklu i motylkach ślady brązowej farby, która stanowiła podkład dla złotej farby (miało się błyszczeć), co odkrył ostatnio Kiniol przy okazji innego budzika.

Ladny przystojniaczek.... Ze tez mi taki w rece nie "wpadl". GRATULACJE :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladny przystojniaczek.... Ze tez mi taki w rece nie "wpadl". GRATULACJE :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Budziki to moja specjalność ;)  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Kasiu. Ten budzik będzie ładnie wyglądał w twojej odrestaurowanej serwantce.

Edytowane przez FRANK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.