Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

Diakuju!  :D

Z kaligrafi "serkiem" tudzież "krzyżakiem"

pozostało mi już tylko klockowe pismo "redisówką". :(  :D

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Frank- Lenzkirsjusz będzie widział :rolleyes: Fajny maluszek. Po odświerzeniu będzie sie pięknie prezentował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy. Z jakich lat pochodzi?

attachicon.gif2014-08-25-394.jpgattachicon.gif2014-08-25-391.jpg

 

Mądrala ;) Pewnie zdjął dekielek to i wie. Ja obstawiam lata 20 po formie wskazówek i centralnej wskazówce budzenia...

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich to mój pierwszy post na tym forum. Proszę o identyfikacje tego budzika. Dodam, że to Gustav Becker z sekundnikiem centralnym i dwoma dzwonkami...niestety kompletnie nic nie mogę znalesc na jego temat. Z jakich lat pochodzi, ile może być wart itp. Z góry bardzo dziekuje za informacje

post-74377-0-54410200-1409488065_thumb.jpg

post-74377-0-49301400-1409488120_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich to mój pierwszy post na tym forum. Proszę o identyfikacje tego budzika. Dodam, że to Gustav Becker z sekundnikiem centralnym i dwoma dzwonkami...niestety kompletnie nic nie mogę znalesc na jego temat. Z jakich lat pochodzi, ile może być wart itp. Z góry bardzo dziekuje za informacje

Jako odpowiedź zamieszczam skan jednej strony z katalogu GB z 1912 roku. Ten model jest także w katalogu z 1909 roku.

SKAN:

 

 

c1023eb88869542bmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak Model No. 2101 Canth (katalogi 1909, 1912), ale ma centralny sekundnik. Jak widać taka wersja też istniała. Nie sądzę, żeby ktoś zrobił "przekładkę". Na forum nie wyceniamy, jak byk stoi o tym w regulaminie, który zaakceptowałeś :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To model Canht. Poniżej zdjęcie z katalogu 1912 r. Gdybyś chciał go zbyć daj znać:)

post-44620-0-46769600-1409490094_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedz. Czyli mam rozumieć, ze jest to model "Canth'? Da się określić czy jest to rzadki egzemplarz? jaka może być jego wartość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak Model No. 2101 Canth (katalogi 1909, 1912), ale ma centralny sekundnik. Jak widać taka wersja też istniała. Nie sądzę, żeby ktoś zrobił "przekładkę". Na forum nie wyceniamy, jak byk stoi o tym w regulaminie, który zaakceptowałeś.

Piotrze, istniała, w katalogu w 1912 piszą, że na życznie może być z centralnym sekundnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha:) przepraszam i wycofuje pytanie odnośnie wyceny:) w najbliższych dniach dodam zdjęcia całej kolekcji moich budzików...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedz. Czyli mam rozumieć, ze jest to model "Canth'? Da się określić czy jest to rzadki egzemplarz? jaka może być jego wartość?

Przeczytaj, co napisał kolega Tarant, nie wyceniamy tutaj zegarów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam również dużą ilośc budzików z reklamówkami zakładów zegarmistrzowskich na tarczy; głównie polska, Niemcy....obecnie poszukuje z reklamówką zegarmistrza z mojego rodzinnego miasta o ile dobrze pamiętam Fr.Goldberg, Zduńska Wola, Łaska 3 jeśli ktoś posiada chętnie odkupie bądź wymienie na inny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, istniała, w katalogu w 1912 piszą, że na życznie może być z centralnym sekundnikiem.

 

Maluśkie te literki, coraz mniejsze się robią...Mea cukpa :)

 

A gwoli wartości. Moim zdaniem ceny, jakie osiągają te budziki (dość zmienne zresztą) są po...e :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-70990-0-88376600-1409969907_thumb.jpgCos takiego mi sie trafilo sygnowany HAU poza tym nic wiecej o nim nie wiem , obudowa z blachy mosieznej dzwonki prawdopodobnie byly niklowane ale zostaly pomalowane na zloto ,mechanicznie sprawny. Zabieram sie do roboty moze uda mu sie przywrocic dawna swietnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To HAU Pilot, produkowany od 1908 do 1928 (na pewno)  roku. Ten Twój to model z wcześniejszych lat. Mam identycznego, poniżej zdjęcie. Dzownki faktycznie były niklowane, ale możen je tylko wypolerowac do czystej stali, zabezpieczyćprzed rdzą i też będa fajnie wyglądały.

post-44620-0-65860800-1409988585.png

post-44620-0-13832400-1409989106_thumb.jpg

Edytowane przez kasiaMF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kirsan

Bardzo ładny, gratulacje. Kasiu zastanawiam się czy są jakieś budziki, których Ty nie masz :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To HAU Pilot, produkowany od 1908 do 1928 (na pewno)  roku. Ten Twój to model z wcześniejszych lat. Mam identycznego, poniżej zdjęcie. Dzownki faktycznie były niklowane, ale możen je tylko wypolerowac do czystej stali, zabezpieczyćprzed rdzą i też będa fajnie wyglądały.

Dziekuje Kasiu za tak konkretna informacje , jak swoj odnowie to wrzuce fotki.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...zaprezentuje część mojej kolekcji. Na zdjęciach od lewej Gustaw Becker, Junghans..oraz kolejny Junghans z nietypowym dzwonkiem o którego proszę identyfikacje. Mile widziane skany z katalogu:)

post-74377-0-77674000-1410027307.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę. Katalog z 1910 r.

post-6402-0-48505100-1410028322_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budziki GF kolekcjonuję głównie z reklamówkami zakładów zegarmistrzowskich. Lampa błyskowa nieładnie rozświetliła tarcze przez co stały się na zdjęciach nieczytelne. Kolor budzików pod wpływem światła też wydaje się matowy i nieładny.

post-74377-0-82332500-1410030998_thumb.jpg

post-74377-0-56574900-1410031032_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budziki H.A.U ten ostatni z funkcja repetycji. W następnych dniach wkleję kolejne fotki.

post-74377-0-02353000-1410031402_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za strone katalogu, ale wydaje mi się, że mimo podobiestwa jest to inny budzik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.