Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładny, skąd Ty je bierzesz ;). Gratuluję. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, na masywnej kotwicy. Udaje wychwyt angielski, nie ma to jak markieting. ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nowy stary budzik  HAU model katalogowy Nr 1454, produkowany w latach 1905-1928. Ten był przeznaczony na rynek brytyjski i stamtąd przywędrował dzięki pomocy Dascoli. Obudowa  była tak świetnym stanie, a i kolor ciekawy, że nic nie trzeba  było odnawiać (a ja tak lubię w drewnie porobić), więc nic nie grzebałam, tarcza celuloidowa też w bardzo dobrym stanie. Nawet nie czyściłam za zbytnio mosiądzu, bo uznałam, że niech sobie taki będzie. Wymagał tylko przeczyszczenia mechanizmu, co też zapodałam.

 

No tak, znowu dorwałaś pięknego drewniaka. Ja ostatnio też podobnego wyrwałem ale w strasznym stanie ( Wymienimy się ? ;)  )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, na masywnej kotwicy. Udaje wychwyt angielski, nie ma to jak markieting. ;)

 

No tak, znowu dorwałaś pięknego drewniaka. Ja ostatnio też podobnego wyrwałem ale w strasznym stanie ( Wymienimy się ? ;)  )

No tak po prostu miałam fuksa. Czasami zdarzają się takie okazje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz Kasiu o tym ;-)  ?

Niestety jakiś mistrz wymienił mu mechanizm na kwarcowy i muszę znaleźć dawcę, ale taki problem to nie problem

 

DSC_5222.jpg?1416236944

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz Kasiu o tym ;-)  ?

Niestety jakiś mistrz wymienił mu mechanizm na kwarcowy i muszę znaleźć dawcę, ale taki problem to nie problem

 

 

Bardzo ciekawe. Ten drugi to pewnie barometr.

Edytowane przez kasiaMF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Dostal sie w moje rece olbrzymi budzik jeden z najwiekszych jakie posiadam ,

srednica tarczy 110 mm ,sygnowany HAU calosc z blachy mosieznej

po pozostalosciach mozna wnioskowac ze byl pierwotnie miedziowany.

Moze ktos wie cos wiecej o tym gosciu ,prosze o informacje.

post-70990-0-08212500-1418267638_thumb.jpg

post-70990-0-60645900-1418267665_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie zapewne model Admiral, produkowany w 1905 roku. Obudowę faktycznie miedziowano

post-44620-0-66679600-1418283937.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mnie równiez trafiła się perełka:) Nigdy nie używany, w stanie fabrycznym bydzik GF wraz z oryginalnym pudełkiem i metką. Zegar nie ma nawet ryski. Od momentu produkcji przelezał w pudełku. Kosztował mnie ponad 200zł ale myślę, że warto....

post-74377-0-80942900-1418293163_thumb.jpg

post-74377-0-29844100-1418293537_thumb.jpg

post-74377-0-28857700-1418294099_thumb.jpg

post-74377-0-54937300-1418294275_thumb.jpg

post-74377-0-34434600-1418294417.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za słaba jakość zdjęć. Dysponuje niestety jedynie aparatem w telefonie. Co do historii tego przedmiotu to uchowało się w takim stanie jeszcze ok 10szt w starym likfidowanym zakładnie zegarmistrzowskim. Zakład ten prosperował od przed wojny do ok lat 80 tych. Najpierw ojciec , później syn. Posmierci tego ostatniego zakład likfidowała jego córka, która skontaktowała się z pewnym starszym panem, który teraz jest w posiadaniu tego mozna powiedzieć unikalnego znaleziska.

post-74377-0-87359900-1418294926.jpg

post-74377-0-83963900-1418294947.jpg

post-74377-0-67399300-1418294960.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za słaba jakość zdjęć. Dysponuje niestety jedynie aparatem w telefonie. Co do historii tego przedmiotu to uchowało się w takim stanie jeszcze ok 10szt w starym likfidowanym zakładnie zegarmistrzowskim. Zakład ten prosperował od przed wojny do ok lat 80 tych. Najpierw ojciec , później syn. Posmierci tego ostatniego zakład likfidowała jego córka, która skontaktowała się z pewnym starszym panem, który teraz jest w posiadaniu tego mozna powiedzieć unikalnego znaleziska.

 

Niebywale ciekawy eksponat. Podany rok założenia, 1891 zdaje się ponownie sugerować związek z zegarami sygnowanymi FG. Może w warszawie Franke i Gronemann załozyli file produkujaca budziki? Moze ów Anglik (?) Fortwaenler przejał firmę. Ale skąd Gebruder Fortwaengler w późniejszych opisach? Nie wiem.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF to fabryka budzików w Warszawie przy okopowej 26, która istniała od 1891 do 1944r. W 1900r zatrudniała 63 robotników i produkowała kilka tysięcy zegarów miesięcznie. Głownie budziki o nazwie modelu "BABY", "JOKER" i jeszcze jakis z pozytywką, ale niestety nie wiem o jaki model chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prześliczny budzior, zazdraszczam! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak podejrzewałam Paweł, będzie to niezykła ciekawostka na forum. Gratuluję raz jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF to fabryka budzików w Warszawie przy okopowej 26, która istniała od 1891 do 1944r. W 1900r zatrudniała 63 robotników i produkowała kilka tysięcy zegarów miesięcznie. Głownie budziki o nazwie modelu "BABY", "JOKER" i jeszcze jakis z pozytywką, ale niestety nie wiem o jaki model chodzi.

 

To już wiemy od dawna. Nawet zamieszczałem gdzieś zdjęcie fabryki z czasu Powstania Warszawskiego. Nie wiemy natomiast kto konkretnie (osób z nazwiskiem Fortwaengler, różnie pisanym jest w dziejach zegarowej produkcji sporo)założył fabrykę i czy była to samodzielna firma czy powiązana z jakimś producentem.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogłbyś podrzucić to zdjęcie z okresu Powstania Warszawskiego? Szukałem w sieci jakis zdjęć ale niestety nie znalazłem nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie, 1.06.2014 r.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, Kirsan  chyba zgubiło nas skąpstwo , też licytowałem ...

Edytowane przez klonsi1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.