Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

O rety, aleście wyszukali. Alem się uśmiała. Ja nie zauważyłam, bo wiem że szczerze napisane, a może to i jeszcze szumi w głowie. A tymi stempelkami i  katalogami Adrian się nie martw, bo myślę, że  jak jest fajny i wiemy,że oryginał, to fajnie jest mieć coś interesujacego i rzadkiego. Hawk! :D  :lol:  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja. Tylko w tym ktory jeszcze nie dotarl jest caly korpus a dolu brakuje. Moze sie znajdzie w katalogach ktorych jeszcze nie mam.

A co do pomylki to luzik. Dyskusja sie ozywila. Na innych forach za literpwke lub blad ortograficzny potrafia zjechac czlowieka od bezmuzgow i tepakow wiec trzeba przyznac ze tutaj poziom jest o niebo wyzszy i na zartach sie skonczylo. Pozdrawiam (nie pizdtawiam tym razem) wszystkich :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu znalazłem czas co by dokończyć FG. Męczę go już jakiś czas, ale niestety nie udało mi się go tak zreanimować aby nie stawał. Wydaje mi się jakby sprężyna była za słaba. Mniej więcej po 20min - 30min się zatrzymuje a to i tak nieźle bo na początku w ogóle 0 oznak życia. Jak ktoś by miał pokrętła od wskazówek to chętnie przygarnę. Podeśle ktoś foto z katalogu ?

post-59104-0-97692200-1422220721_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj wymiary sprezyny, moze sie cos zorganizuje a i pokretelkp tez sie moze znajdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest to oryginalna to ma szerokość 8mm. Jutro zmierzę tą co nabyłem bo dzisiaj nie chce mi się już rozbierać budziola :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu znalazłem czas co by dokończyć FG. Męczę go już jakiś czas, ale niestety nie udało mi się go tak zreanimować aby nie stawał. Wydaje mi się jakby sprężyna była za słaba. Mniej więcej po 20min - 30min się zatrzymuje a to i tak nieźle bo na początku w ogóle 0 oznak życia. Jak ktoś by miał pokrętła od wskazówek to chętnie przygarnę. Podeśle ktoś foto z katalogu ?

 

Katalogu? Masz jakiekolwiek dane o istnieniu takiego?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka sprezyn (nowych) o szerokosci 8mm i grubosci okolo 0.3mm
Sprawdz czy napewno taka ma byc a ja jutro pidesle Ci foto sprezynki.

Są to sprężynki nieużywane ze starych zapasów.

 

 

DSC_5689.jpg?1417950265

 

Gdyby ktoś potrzebował to mam jeszcze sprezynki  7.5 x 0.35   -   7.56 x 0.31   -   7.53 x 0.29    -    6.76 x 0.21   -   2.34 x 0.25

i   7.0 x 0.25

 

DSC_5690.jpg?1417950267

Edytowane przez docent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katalogu? Masz jakiekolwiek dane o istnieniu takiego?

 

Widzę, że napisałem wielką głupotę hehe ;) Dobrze wiedzieć że nic takiego nie istnieje. Gdzieś mi się rzuciło że były trzy modele tego budzika ?

 

Docent: postaram się dzisiaj wieczorem sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu znalazłem czas co by dokończyć FG. Męczę go już jakiś czas, ale niestety nie udało mi się go tak zreanimować aby nie stawał. Wydaje mi się jakby sprężyna była za słaba. Mniej więcej po 20min - 30min się zatrzymuje a to i tak nieźle bo na początku w ogóle 0 oznak życia. Jak ktoś by miał pokrętła od wskazówek to chętnie przygarnę. Podeśle ktoś foto z katalogu ?

A mnie ciekawi jak wyglada blokada dzwonkow poniewaz mam taki sam budziol tylko ze bez blokady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu dotarł budzik o którym wspominałem

 

DSC_6181.jpg?1422382229

 

 

DSC_6182.jpg?1422382245

 

 

Ewidentnie brakuje bocznych "filarów" podtrzymujących korpus, podstawy i dzwonków.

Myśle, że mogło by to być coś w stylu Nachtigall  lub Rossignol od Junghansa .

Co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego jest ta obudowa?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzewo, cieńka warstwa zapewne prasowana i gięta na gorąco. Potem pewnie wykańczana na tokarce myślę sobie.

Choć teraz bardziej interesuje mnie to czego nie ma niż to co jest ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też go oglądałam w zatoce i wydał sie jakiś dziwny, ale pewnie masz rację, że miał jakieś flary. Są na dle otwory na młotek i śrubę do dzwonka lub dzwonków? Sprawdż czy to Jung czy HAU, wtedy oże łatwiej będzie znaleźć  wzór.

Edytowane przez kasiaMF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Junghans. W ozdobach po bokach korpusu są pionowe otwory co ewidentnie wskazuje że "coś" przez nie przechodziło.

Od dołu jest jedynie otwór na młoteczek co ewidentnie wskazuje na to, że dzwonek(i) był przymocowany do podstawy tak jak w metalowych modelach wyżej wspomnianych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pomysły mieli nieraz osobliwe...

post-6402-0-48798900-1422390220_thumb.jpgpost-6402-0-86847100-1422390220_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi jak wyglada blokada dzwonkow poniewaz mam taki sam budziol tylko ze bez blokady.

 

blokada dzwonków.

post-59104-0-23420300-1422394748_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blokada dzwonków.

Dzieki teraz juz wiem jak to zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na dość prostą konstrukcję i na pewno z blachy miedzianej da się to zrobić. A ten łepek to sądzę że będzie pasował i od jednodzwonkowca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z gory , ze wrzucam nie za stary budzik.

Urzekl mnie jednak i nie dalam mu sie rady oprzec.

Kaiser - cudowny uszatek   :)

Zamieszkal tez na moim lustrze wsrod drewniakow :)

 

post-26878-0-07616800-1422702025_thumb.jpg

post-26878-0-73506200-1422702028_thumb.jpg

post-26878-0-78982900-1422702061_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blokada dzwonków.

Zrobilem blokade dzwonkow we wlasnym zakresie mysle ze bardzo nie odbiega od orginalu.

post-70990-0-66065900-1422804521.jpg

Edytowane przez Kirsan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, jak oryginalna.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Junghans. W ozdobach po bokach korpusu są pionowe otwory co ewidentnie wskazuje że "coś" przez nie przechodziło.

Od dołu jest jedynie otwór na młoteczek co ewidentnie wskazuje na to, że dzwonek(i) był przymocowany do podstawy tak jak w metalowych modelach wyżej wspomnianych.

witam myślę że to ten sam model co mój, dodałem zdj z katalogu junghansa z 1909 na moim budziku za to jest data 1936 {z tyłu za mechanizmem a na tylnim dekielku 1918czy19 nie wiem czy oryginalny?} oprócz tych dat z tylu za mechanizmem sa jakieś napisy ale niestety nie mogę ich dokładnie zobaczyć bo mechanizm je zasłania

mam tylko pytanie może ktoś wie jakie powinny byc oryginalne nakrętki od dołu bo moje niestety nie są ta 2 to chyba nawet główka pionizera.

więc jesli ktos ma jakiekolwiek info to proszę o odp

post-74630-0-88696500-1422901470_thumb.jpg

post-74630-0-79157400-1422901485_thumb.jpg

post-74630-0-37120100-1422901608.gif

post-74630-0-50366400-1422901619_thumb.jpg

post-74630-0-01155800-1422902165_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Na zdjęciach nie widać żadnych szczegółów, nie wspominając już o zdjęciu z katalogu :( Jeżeli jest tam data produkcji, to wybito ja na płytach werku. Na dekielkach wydrapywano co najwyżej daty napraw.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam myślę że to ten sam model co mój, dodałem zdj z katalogu junghansa z 1909 na moim budziku za to jest data 1936 {z tyłu za mechanizmem a na tylnim dekielku 1918czy19 nie wiem czy oryginalny?} oprócz tych dat z tylu za mechanizmem sa jakieś napisy ale niestety nie mogę ich dokładnie zobaczyć bo mechanizm je zasłania

mam tylko pytanie może ktoś wie jakie powinny byc oryginalne nakrętki od dołu bo moje niestety nie są ta 2 to chyba nawet główka pionizera.

więc jesli ktos ma jakiekolwiek info to proszę o odp

 

 

Super. Właśnie o to mi chodziło. Wychodzi na to, że mnie sporo pracy czeka w odrestaurowywaniu tego budziczka <_<  a z czasem u mnie nie najlepiej.

Dzięki wielkie za fotki, właśnie o to mi chodziło :)

Mikołaj, a czy mógłbyś podać mi wysokość toczonych elementów drewnianych oraz ich średnicę w najszerszym miejscu ?

Pozdrawiam.

Edytowane przez docent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.