Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że raczej obudowa była chromowana,wewnątrz to jeszcze widać,ale została wypolerowana do mosiądzu,ale może żle widzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy stosowano raczej nikiel.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prosze o pomoc w identyfikacji budzika , obudowa blacha nierdzewna, tarcza papierowa , cztery dzwonki ,alarm dwu tonowy, tylna pokrywa mosiezna napisy w jezyku Francuskim z czego mozna wnioskowac ze wyprodukowany we Francji, wymiary werku  58mm X 71 mm., zalaczam fotki.

post-70990-0-98332100-1452915280_thumb.jpg

post-70990-0-25666500-1452915293.jpg

post-70990-0-10446800-1452915588.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ piękne dzwonki... zazdraszczam. Tylni dekiel sugeruje,  ze to FMS Mauthe (tylko u nich widziałam takie dekle), może to by la wersja exportowa na rynek francuski. Ale  żeby mieć pewność zmierz  płytkę mechanizmu i sprawdź na stronie kolegi E.Deesa

 http://www.dg-chrono.de/bibliothek/weckerwerke  lub napisz do  niego  na pewno pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ piękne dzwonki... zazdraszczam. Tylni dekiel sugeruje,  ze to FMS Mauthe (tylko u nich widziałam takie dekle), może to by la wersja exportowa na rynek francuski. Ale  żeby mieć pewność zmierz  płytkę mechanizmu i sprawdź na stronie kolegi E.Deesa

 http://www.dg-chrono.de/bibliothek/weckerwerke  lub napisz do  niego  na pewno pomoże.

Kasiu pewnie masz racje ze to wersja exportowa bo mechanizm  jest  Mauthe sprawdzilem.

post-70990-0-06754500-1452986761.jpg

Edytowane przez Kirsan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpadł mi w ręce taki oto budzik - amerykańskiej firmy Seth Thomas. Wie ktoś z jakich lat on pochodzi ?

Wydaje mi się że ma nieoryginalne wskazówki. A i brakuje dzwonka jak by ktoś miał to polecam się :)

 

post-59104-0-31094300-1453799291_thumb.jpg

post-59104-0-93219200-1453799296_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby ożywić temat prezentuję najnowszy nabytek do grona Junghansów Tri-vox z czarną tarczą ,to chyba najliczniej produkowana grupa budzików niemieckich od lat 50 ale solidna i wykonana iście po niemiecku :)budzi.JPGbudz.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Tylko jeden budzik Junghansa, ale to chyba lata siedemdziesiąte.

post-57210-0-47979400-1459626676_thumb.jpg

post-57210-0-14480300-1459626679_thumb.jpg

post-57210-0-67586000-1459626681_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak  znalezc producenta  tego  budzika ?

post-27388-0-27515800-1460959170_thumb.jpg

post-27388-0-89847800-1460959177_thumb.jpg

post-27388-0-75591400-1460959186_thumb.jpg

post-27388-0-88959300-1460959198_thumb.jpg

post-27388-0-81205200-1460959207_thumb.jpg


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Wczoraj na targu kupiłem taki budzik Dugena.Na deklu odchodziła farba więc go odkręciłem i i doprowadziłem do stanu jak przed malowaniem.Nie wiem czy to pomalować czy tak zostawić.Dokładność prawidłowa ale ciekawy dzwonek.Najpierw kilka pojedynczych cyknięć takich głuchych potem kilka dźwięcznych a potem normalny dzwonek.Dzwonek ciekawy bo od razu nie stawia na baczność a z  tym się jeszcze nie spotkałem. Czym taki dekiel pomalować?Waszym zdanie za 22zł. warto było.Szkło czyste tarcza też. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to was wszystkich zaskocze :)

 

Ja mam coś takiego:

 

11w4lg8.jpg


"Ten zegarek tak jak ja posiada serce które bije..."  B.H. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa fuj... 

Bateryjkowiec w takim dziale...  :ph34r:


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się nabyć ładnie zachowany budzik sygnowany na tarczy znakiem Gustawa Beckera z przeznaczeniem na rynek brazylijski :) mechanizm niestety z 39r bez żadnej sygnatury .Wyglądem bardzo zbliżony do typowych budzików amerykańskich albo okres mody na tak pancerne obudowy był powszechny.Średnica 140mmi 180 mm wysokości uprawnia go do stania na mojej półce z Big Benami :Da w swobodnym tłumaczeniu z portugalskiego Vae-Bem to Dobry Chód :D  prz%C3%B3d.JPGbudz%20ty%C5%82.JPGResize%20of%20DSCF1960.JPGResize%20of%20DSCF1950.JPGbudz%20z%20amerykanami.JPG

Edytowane przez mechanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie Tobie pasował do pozostałych. Czarne tarcze są fajne B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie czarne tarcze kartonowe w starych budzikach nie ulegają przebarwieniom i częściej spotykam je w dobrym stanie nie wymagającym wymiany a potężna ilość lumy nałożona na tarczy powoduje do tej pory wyraźne świecenie w nocy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Aaaa fuj... 

Bateryjkowiec w takim dziale...   :ph34r:"

 

 

To znajdź mi mechanika z funkcją wibracji :)

Jak śpię to mnie nawet młot pneumatyczny nie obudzi :) Nosze implant ślimakowy. (a sypiam bez niego)

Edytowane przez Venm

"Ten zegarek tak jak ja posiada serce które bije..."  B.H. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy mechanik ma wibracje w standardzie   ;)  


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie żeby obudzić ? :D  To chyba mechanizm z naściennego Gustav Becker musi mieć ;)


"Ten zegarek tak jak ja posiada serce które bije..."  B.H. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowany podobieństwem budzików Junghansa  z budzikami amerykańskimi ,dotarłem do informacji że Artur Junghans który przejął kierownictwo firmy w 1870r,pracował uprzednio kilka lat w amerykańskich fabrykach zegarów i wprowadził wiele zmian w produkcji popularnych zegarów na rynku europejskim obniżając znacząco w stosunku do konkurencji ceny ,co pozwoliło również na znaczący eksport w przypadku budzików dochodzący do 70%.Oczywiscie związane jest to ze znacznym spadkiem jakości zegarów i szukaniu oszczędności gdzie tylko się da,przykładem są tłoczone jednoelementowe obudowy stalowe niklowane wielu modeli budzików i maksymalnie uproszczone i odchudzone werki np W10 itp na które zużywano ok 15%mniej mosiądzu niż konkurenci.A i tak chodzą do dziś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Zostałem ostatnio obdarowany bardzo fajnym przedwojennym (sądząc po rytach serwisowych majstrów) budzikiem Junghansa.

Budzik pięknie głośno chodzi i nawet trzyma dokładny chód. Postanowiłem nic  z nim nie robić, bo podoba mi się właśnie z takim zębem czasu w wyglądzie jak jest.

 

gallery_26467_836_97281.jpg

 

Jako, że lubię poznawać historię swoich zegarków mam pytanie o zegarmistrza i złotnika z Rydułtów, o którym mowa na cyferblacie. Ktoś ma też jakiś zegar serwisowany przez niego lub zna historię zakładu tego mistrza?

 

Poświęciłem już trochę czasu na poszukiwania informacji, ale nic na razie nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ,prawdziwy pasjonat .Do Gdańska kawał drogi ,ale może ktoś z forum w ramach zadania wakacyjnego wrzuci relacje zdjęciową z wystawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.