Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

No i naoglądawszy się tych pięknych użytkowych wytworów zegarmistrzów napadła mnie taka refleksja:

Ile to trzeba się było natrudzić, żeby się obudzić ...

:rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy prawie caaałe google, ale prawie robi dużą różnicę. Kupiłbym jako jedynego , pierwszego z 5 dzwonkami.P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare  zdjec do planowania  zakupow ...Muzeum  w  Schramberg.

 

Aczkolwiek  kolekcja  nowego  kolegi  robi  wrazenie,gratuluje!!!

post-27388-0-92317000-1515659431_thumb.jpg

post-27388-0-91954600-1515659455_thumb.jpg

post-27388-0-98035200-1515659491_thumb.jpg

post-27388-0-24948800-1515659506_thumb.jpg

post-27388-0-35619700-1515659520_thumb.jpg

post-27388-0-71062900-1515659544_thumb.jpg


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lewej :)taka mosiężna kostka

 

Od lewej :)taka mosiężna kostka

 

Oto on.

Oto on.

Coś mi to dzisiaj nie idzie

post-50898-0-36531700-1515666165_thumb.jpg

post-50898-0-88385800-1515666173_thumb.jpg

post-50898-0-73300500-1515666188_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znalazłem ładniejsze zdjęcie :-)

Proszę look-nąć:

Postanowiłem dodać zdjęcia budzików, które poszukuję.

Pewnie znowu znajdzie się osoba, która napisze, że to nie ten dział forum, ale co mi tam.

Zdjęcia prezentują piękne budziki, którymi wszyscy pasjonujemy się i myślę, że jest to odpowiednie miejsce do umieszczenia zdjęć. 

Jeśli ktoś z koleżanek i kolegów forum, ma inne jeszcze zdjęcia lub posiada inny budzik to proszę o wstawienie ich fotek. Z góry dziękuję.

 

.

.

.

.

.

.

.

.

Kilka z nich nawet miałem okazję licytować na allegro:) Niestety bez powodzenia. Część z nich jest ogólnie dostępna, choć trzeba obserwować portale aukcyjne.:)

.

.

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare  zdjec do planowania  zakupow ...Muzeum  w  Schramberg.

 

Aczkolwiek  kolekcja  nowego  kolegi  robi  wrazenie,gratuluje!!!

Witam i dziękuję za fotki - dwa budziki widzę w ogóle po raz pierwszy .

Czekam na więcej fotek i pozdrawiam

 

Witam

Znalazłem ładniejsze zdjęcie :-)

Proszę look-nąć:

Postanowiłem dodać zdjęcia budzików, które poszukuję.

Pewnie znowu znajdzie się osoba, która napisze, że to nie ten dział forum, ale co mi tam.

Zdjęcia prezentują piękne budziki, którymi wszyscy pasjonujemy się i myślę, że jest to odpowiednie miejsce do umieszczenia zdjęć. 

Jeśli ktoś z koleżanek i kolegów forum, ma inne jeszcze zdjęcia lub posiada inny budzik to proszę o wstawienie ich fotek. Z góry dziękuję.

 

.

.

.

.

.

.

.

.

Kilka z nich nawet miałem okazję licytować na allegro:) Niestety bez powodzenia. Część z nich jest ogólnie dostępna, choć trzeba obserwować portale aukcyjne. :)

 

Witam ponownie

Także kilka licytowałem i "lipa", ale jestem pozytywnie nastawiony, gdy znowu "coś" się pojawi...

 

 

Witam

Znalazłem ładniejsze zdjęcie :-)

Proszę look-nąć:

Postanowiłem dodać zdjęcia budzików, które poszukuję.

Pewnie znowu znajdzie się osoba, która napisze, że to nie ten dział forum, ale co mi tam.

Zdjęcia prezentują piękne budziki, którymi wszyscy pasjonujemy się i myślę, że jest to odpowiednie miejsce do umieszczenia zdjęć. 

Jeśli ktoś z koleżanek i kolegów forum, ma inne jeszcze zdjęcia lub posiada inny budzik to proszę o wstawienie ich fotek. Z góry dziękuję.

 

.

.

.

.

.

.

.

.

Kilka z nich nawet miałem okazję licytować na allegro:) Niestety bez powodzenia. Część z nich jest ogólnie dostępna, choć trzeba obserwować portale aukcyjne. :)

.

.

.

 

Oprócz allegro i ebay - czy znacie może inne stronki na których można "coś" odszukać do powiększenia zbioru ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

ARNOLD

 
Potrzebujesz budzika dzwoń do Arnolda. Niestety tel nie odpowiada...
:blink:

 

 

 


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę inny od blaszaków ,Kienzle w mahoniowej skrzynce i srebrzoną tarczą po odświeżeniu .Ciekawie zamocowana czasza dzwonka która jest jednocześnie osłoną tyłu budzika ale z tego powodu nie mogę zdobyć pokręteł sprężyn bo są znacznie dłuższe niż typowe ;) Myślę że lata 30?

post-32711-0-07793000-1516559122_thumb.jpg

post-32711-0-38711700-1516559138_thumb.jpg

post-32711-0-02517400-1516559157_thumb.jpg

post-32711-0-47947200-1516559194_thumb.jpg

post-32711-0-24869600-1516559217_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakob Müller Schwenningen, Deutschland.Obudowa  taka  jak  we  wczesnych budzikach francuskich  jeszcze .


Oto on.


Coś mi to dzisiaj nie idzie

Kto  robil  takie  kostki ?

post-27388-0-42608900-1518191884_thumb.jpg

post-27388-0-45361000-1518191897_thumb.jpg

post-27388-0-68547900-1518191907_thumb.jpg

post-27388-0-04347100-1518191938_thumb.jpg

post-27388-0-13506700-1518192037_thumb.jpg

post-27388-0-66365800-1518192050_thumb.jpg

post-27388-0-03728000-1518192061_thumb.jpg

post-27388-0-73435800-1518192071_thumb.jpg


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że nie pokazujemy: dostałem w prezencie (dziękuję Krzysiek bardzo!!) takiego oto HAU-a, ponieważ jestem łodzianinem, to i przyjemność nader wzmożona.

L. Grynbaum miał siedzibę w kamienicy vis a vis miejsca zamieszkania mojego kolegi. Bywałem tam lata całe, pozostając w słodkiej nieświadomości...  :D.

post-39092-0-23750200-1518382097_thumb.jpg

post-39092-0-68486500-1518382118_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie napisana reklama :) obecnie chwalenie się że firma egzystuje ma trochę inny wydzwięk :D a prezent  świetny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie  gdzies  z  czyjejs  polki dwa  Junghansy  reklamowe ,dwa  mini  napoleonki  w  drewnie  ,samochodowy junghans  i  no  name  miniaturki dwie.

post-27388-0-75407200-1518461191_thumb.jpg

post-27388-0-75945400-1518461204_thumb.jpg


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż szkoda że tak usypane na kupkę,fajny materiał do roboty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie jak przyspieszyc prace starego budzika kiedy przesuwka regulacyjna jest maksymalnie na  + a zegar ciagle sie spoznia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie jak przyspieszyc prace starego budzika kiedy przesuwka regulacyjna jest maksymalnie na  + a zegar ciagle sie spoznia.

Pozdrawiam

Jeśli mechanizm dość czysty i posmarowany gdzie trzeba ( lepiej nawet rzadkim, czyszczącym olejem ) i to nie pomaga . Wniosek .. sprężynka balansu jest zmęczona , lub czasem lekko pogięta. ( jak wygięta , to pod prostować i popatrzeć jak chodzi ( pracuje ) przy różnym ustawianiu tego suwaka . Zawsze musi , dobrze się zwijać i rozwijać . To trzeba poobserwować !!!! 

Jeśli to spóźnienie , ma kilka lub kilkanaście minut na dobę , to można zrobić regulację sprężyny balansu . ALE .... , trzeba mieć cierpliwość , pęsetę , spokojne dłonie i lampę ze szkłem powiększającym !!!

Chodzi o skrócenie długości czynnej ( roboczej ) sprężyny balansu . Raczej kilka milimetrów , bo jak więcej , to dojdzie mam ustawianie koła balansu . 

A więc.... najlepiej , lekko wyjąć , wysunąć kołeczek ( zwykle jest mocno wciśnięty i jak wyskoczy , no to szukamy go , po pokoju )  Nieco wyciągnąć sprężynkę ( o około 5mm - chyba starczy ). Wcisnąć z czuciem kołeczek , by zablokował sprężynkę w nowym położeniu ( nie na siłę , bo ponowne wyciąganie kołeczka może być ciężkie ... )  Brakuje mam trzeciej ręki i często sprężynka ucieka ... a trafić powrotnie w te oczka ...  :wacko: O ile nie pogiąłeś sprężynki , oraz prosto ja ustawiłeś ( prosto pracuje )  ... powinno wszystko grać . Czasami , ( gdy zegar staje i nie za bardzo chce chodzić ) konieczne jest lekkie przestawienie koła balansowego. Myślę jednak , że przy kilku mm. ... nie bedzie konieczności .

Powodzenia !!!

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak śpieszy ...  bez opamiętania  :D

:rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to zależy od stanu technicznego mechanizmu , nie widząc ciężko jednoznacznie powiedzieć .Jedną z możliwości jest jak napisał PM 1122 SKRACANIE WŁOSA  ,lecz to jest do zrobienia przez osobę która już trochę sprężynek włosowych i osi balansowych zepsuła . Kolega tutaj ładnie to opisał ale powinien Ci to ktoś pokazać abyś sobie nie uszkodził sprawnego budzika.

no i jak dla mnie zawsze trzeba po takim zabiegu sprawdzić spad czyli ustawienie balansu względem kotwicy nawet jak się skróci włos o milimetr bo będzie wtedy budzik utykał/kulał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to zależy od stanu technicznego mechanizmu , nie widząc ciężko jednoznacznie powiedzieć .Jedną z możliwości jest jak napisał PM 1122 SKRACANIE WŁOSA  ,lecz to jest do zrobienia przez osobę która już trochę sprężynek włosowych i osi balansowych zepsuła . Kolega tutaj ładnie to opisał ale powinien Ci to ktoś pokazać abyś sobie nie uszkodził sprawnego budzika.

no i jak dla mnie zawsze trzeba po takim zabiegu sprawdzić spad czyli ustawienie balansu względem kotwicy nawet jak się skróci włos o milimetr bo będzie wtedy budzik utykał/kulał

Prawda !!!! :) To nie takie proste !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizujcie ...  :D


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie.Jaki wplyw na prace budzika ma zwiekszeni masy kola balansowego ? Pytam poniewaz na kole balansowym sa cztery symetrycznie rozmieszczone male kropki cyny.

Edytowane przez Kirsan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.