Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

To ja taki mały przerywnik/przygoda amatora...

Zabrałem się do mojego Beckera. Powiem prawdę pierwszy raz rozbierałem budzik :blink:  :blink:  :blink: (nie liczy się jak miałem 10 lat bo skończył na śmietniku ). (Gośka Kiniol wybaczcie, pierwszy raz nie jest łatwo) Z duszą na ramieniu , jakoś nerwowo się do tego wziąłem .

No i zrobiłem kardynalny błąd ... złamałem oś balansową . Jak przedszkolak, mało się nie rozpłakałem , a co nakląłem na siebie ... to moje. Ręce mi opadły , ale zawziąłem się ... odtworzę. Bartek (dzięki MISTRZU) na szczęcie podpowiadał co można zrobić, jak i z czego. ostatecznie udało się wyostrzyć , zrobić szlif nabić na koło , ustawić włos i koło i kotwicę ... w sumie trzy dni mi to zajęło, z czego ostrzenie ze dwie godziny, ale udało się. Budzik po umyciu pięknie równo idzie. Znowu czegoś się nauczyłem  :ph34r:  ;) . Wyciągaj BALANS zanim cokolwiek zrobisz w budziku.... i coś tam jeszcze. :D

Ps. Oś ze stali HSS nie odpuszczana (co się namęczyłem to moje) :wacko:

post-92919-0-98406900-1576614939_thumb.jpeg

post-92919-0-87078200-1576614955_thumb.jpeg

post-92919-0-41999400-1576614970_thumb.jpg

post-92919-0-92182000-1576614995_thumb.jpg

post-92919-0-51968700-1576615018_thumb.jpg

post-92919-0-26901200-1576615067_thumb.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to jest fajna robota, tylko HSS trochę trudna w obróbce ;)ale przynajmniej masz pewność że będzie pracowała bez ostrzenia przez następne 100lat :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Cudze chwalicie,

Swego nie znacie,

Sami nie wiecie,

Co posiadacie.

A boć nie śliczne

Te wioski liczne?

Ten kraj kochany?...."

 

\Stanisław Jachowicz\

 

 

P.s.

 

Co do budzików polskich, ze swojej strony nie mam już nic istotnego do dodania, potrzeba Państwa zbiorowej wiedzy, by stworzyć katalog z prawdziwego zdarzenia, który będzie służył środowisku kolekcjonerskiemu.

 

Co do szumu informacyjnego, definicja z renomowanego wydawnictwa PWN

 

https://sjp.pwn.pl/sjp/szum-informacyjny;3067966.html

 

Przypomnę apel Mechanika, który założył tamten temat 6 listopada 2016 r.

Napisano 06 listopad 2016 - 20:44

 

Przyzwyczailiśmy się do nich że są gdzieś w okół nas ,ale zaczynają znikać ,bo naprawy nieopłacalne,bo wartość znikoma ,więc może trochę ich pokazać ,wytwórni trochę mieliśmy i niektóre modele naprawdę nie odstają od budzików innych wytwórców.

Te które mam są odratowane od śmietnika i odnowione dla przyjemności ,wiem że można takie kupić za parę złotych w lepszym stanie ale przyjemność większa po uruchomieniu takiego

 

 

Pozdrawiam. Marek

 

P.s.

Trzy lata temu, gdy Mechanik napisał te zdania, Poltika blaszanego można było kupić za kilka złotych, obecnie ceny uległy zwielokrotnieniu. Warto to zauważyć. Na giełdach blaszanych Poltików z lat 50-60, jak na lekarstwo.

Definicja szumu informacyjnego dokładnie opisuje Pańskie liczne dywagacje i teorie. Co się zaś tyczy prezentowanych przez Pana tutaj budzików, to do tej pory nie zobaczyłam nic ciekawego, a Pańskie tzw. "ratowania czy rekonstrukcje " są są zwyczajnie niechlujne. Jeśli nie ma zainteresowania tematem polskich budzików, to naleganiem i powoływaniem się że ktoś, coś kiedyś napisał oraz pokazywaniem budzików z okresu PRL, nie mających w zasadzie niekiedy żadnej wartości kolekcjonerskiej na pewno nie zachęci nikogo do zgłębiania tematu. Edytowane przez kasiaMF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja taki mały przerywnik/przygoda amatora...

Zabrałem się do mojego Beckera. Powiem prawdę pierwszy raz rozbierałem budzik :blink:  :blink:  :blink: (nie liczy się jak miałem 10 lat bo skończył na śmietniku ). (Gośka Kiniol wybaczcie, pierwszy raz nie jest łatwo) Z duszą na ramieniu , jakoś nerwowo się do tego wziąłem .

No i zrobiłem kardynalny błąd ... złamałem oś balansową . Jak przedszkolak, mało się nie rozpłakałem , a co nakląłem na siebie ... to moje. Ręce mi opadły , ale zawziąłem się ... odtworzę. Bartek (dzięki MISTRZU) na szczęcie podpowiadał co można zrobić, jak i z czego. ostatecznie udało się wyostrzyć , zrobić szlif nabić na koło , ustawić włos i koło i kotwicę ... w sumie trzy dni mi to zajęło, z czego ostrzenie ze dwie godziny, ale udało się. Budzik po umyciu pięknie równo idzie. Znowu czegoś się nauczyłem  :ph34r:  ;) . Wyciągaj BALANS zanim cokolwiek zrobisz w budziku.... i coś tam jeszcze. :D

Ps. Oś ze stali HSS nie odpuszczana (co się namęczyłem to moje) :wacko:

:) Nooo , SUPER :) Mistrzowsko !

Tego nie dorabiałem , ale dużo różnych maluśkich rzeczy i ostrzenie takowych , to już tak . 

Więc wiem jak to jest . Gratuluję  :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Cudze chwalicie,

Swego nie znacie,

Sami nie wiecie,

Co posiadacie.

A boć nie śliczne

Te wioski liczne?

Ten kraj kochany?...."

 

\Stanisław Jachowicz\

 

 

P.s.

 

Co do budzików polskich, ze swojej strony nie mam już  nic istotnego  do dodania, potrzeba Państwa zbiorowej wiedzy, by stworzyć katalog z prawdziwego zdarzenia, który będzie służył środowisku kolekcjonerskiemu.

 

Co do szumu informacyjnego, definicja z renomowanego wydawnictwa PWN

 

https://sjp.pwn.pl/sjp/szum-informacyjny;3067966.html

 

Przypomnę apel Mechanika, który założył  tamten temat 6 listopada 2016 r.

 

Napisano 06 listopad 2016 - 20:44

Przyzwyczailiśmy się do nich że są gdzieś w okół nas ,ale zaczynają znikać ,bo naprawy nieopłacalne,bo wartość znikoma ,więc może trochę ich pokazać ,wytwórni trochę mieliśmy i niektóre modele naprawdę nie odstają od budzików innych wytwórców.

Te które mam są odratowane od śmietnika i odnowione dla przyjemności ,wiem że można takie kupić za parę złotych w lepszym stanie ale przyjemność większa po uruchomieniu takiego

 

 

Pozdrawiam. Marek

 

P.s.

Trzy lata temu, gdy Mechanik napisał te zdania, Poltika blaszanego można było kupić za kilka złotych, obecnie ceny uległy zwielokrotnieniu. Warto to zauważyć.  Na giełdach blaszanych Poltików z lat 50-60, jak na lekarstwo.

Masz rację że parę modeli Poltika jest ciekawa,ale generalnie chodziło mi o pokazanie możliwości odrestaurowania zwykłych popularnych u nas budzików nie ponosząc dużych kosztów związanych z ich zakupem ,a i w związku z ich typową budową ,uczymy się bez strachu napraw i choćby nawet czyszczenia ich właśnie po to by nie pokazywać jako egzemplarzy z własnej kolekcji ,brudnych, zaniedbanych złomowych zegarków a zadbane umyte ,które możemy na Forum pokazać i pochwalić się swoją pracą  a nie zbieractwem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Definicja szumu informacyjnego dokładnie opisuje Pańskie liczne dywagacje i teorie. Co się zaś tyczy prezentowanych przez Pana tutaj budzików, to do tej pory nie zobaczyłam nic ciekawego, a Pańskie tzw. "ratowania czy rekonstrukcje " są są zwyczajnie niechlujne. Jeśli nie ma zainteresowania tematem polskich budzików, to naleganiem i powoływaniem się że ktoś, coś kiedyś napisał oraz pokazywaniem budzików z okresu PRL, nie mających w zasadzie niekiedy żadnej wartości kolekcjonerskiej na pewno nie zachęci nikogo do zgłębiania tematu.

 

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Pozdrawiam. Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja taki mały przerywnik/przygoda amatora...

Zabrałem się do mojego Beckera. Powiem prawdę pierwszy raz rozbierałem budzik :blink::blink::blink: (nie liczy się jak miałem 10 lat bo skończył na śmietniku ). (Gośka Kiniol wybaczcie, pierwszy raz nie jest łatwo) Z duszą na ramieniu , jakoś nerwowo się do tego wziąłem .

No i zrobiłem kardynalny błąd ... złamałem oś balansową . Jak przedszkolak, mało się nie rozpłakałem , a co nakląłem na siebie ... to moje. Ręce mi opadły , ale zawziąłem się ... odtworzę. Bartek (dzięki MISTRZU) na szczęcie podpowiadał co można zrobić, jak i z czego. ostatecznie udało się wyostrzyć , zrobić szlif nabić na koło , ustawić włos i koło i kotwicę ... w sumie trzy dni mi to zajęło, z czego ostrzenie ze dwie godziny, ale udało się. Budzik po umyciu pięknie równo idzie. Znowu czegoś się nauczyłem :ph34r:;) . Wyciągaj BALANS zanim cokolwiek zrobisz w budziku.... i coś tam jeszcze. :D

Ps. Oś ze stali HSS nie odpuszczana (co się namęczyłem to moje) :wacko:

Za rozbieranie budzika kiedyś się zabiorę na bank, choć teraz to jeszcze bardziej mam obawy :wacko:

 

Jak widzę, pomimo perturbacji naprawa poszła doskonale! Mechanizm prezentuje się wspaniałe, a włos leży chyba idealnie - teraz widzę, że w moim ożywionym Salvos'ie włos zwija się "od Annasza do Kajfasza", chyba nie jest jak być powinno..

Tylko taki leszcz jak ja, może mieć takiego farta - "żabką" dogięłam odstające od siebie płyty i nic mi nie strzeliło :blink:

Bartek miałby roboty albo kazałby mi iść do diabła ;)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio tylko takie mam roboty :-) także musiałbym wszystkich przeganiać ;-) .... powoli przyzwyczajam się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio tylko takie mam roboty :-) także musiałbym wszystkich przeganiać ;-) .... powoli przyzwyczajam się

Całe szczęście - jest szansa, że w razie katastrofy nie dostanę ostrego "ope-eru" ;)

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to koniec zabawy. Budzik złożony pięknie równo idzie  :D  ;) - jak na traktor przystało  ;)

Może jakiś jeszcze jeden ?  :ph34r:  :P

post-92919-0-18323100-1576667810_thumb.jpg

post-92919-0-41767300-1576667837_thumb.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super się prezentuje :D

(jakiś jeszcze jeden! jeszcze jeden!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę muszę mu wskazówki poprzestawiać ... ale to przy okazji ...  ;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to koniec zabawy. Budzik złożony pięknie równo idzie  :D  ;) - jak na traktor przystało  ;)

Może jakiś jeszcze jeden ?  :ph34r:  :P

. Super Dzwonek ma świetny kształt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przystojniak

 

Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śmiejcie się :ph34r: , przymierzę się do zakupu budzika z centralną ... Gustawa pewnie nie trafię ale coś poszukam ;) .


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jeszcze oprócz Beckera i HAU Goliath są z centralną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śmiejcie się :ph34r: , przymierzę się do zakupu budzika z centralną ... Gustawa pewnie nie trafię ale coś poszukam ;) .

Ja poważnie !  Cały jest świetny , a dzwonek dodaje mu charakteru .... no zupełnie inaczej się prezentuje niż jego kuzyni !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jeszcze oprócz Beckera i HAU Goliath są z centralną?

No ... Kasia ma ...  :unsure:  ^_^

Kasia ma wszystkie budziki świata ...  :wub:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ... Kasia ma ... :unsure:^_^

Kasia ma wszystkie budziki świata ... :wub:

Mam tylko jednego GB z centralna sekundą, o innych centralnych nie słyszałam. U mnie też budzik nowy junghans kalendarzowy 1b4246846363b19549f069a191f36953.jpg5a0adcd58e222fb467d1f59193711766.jpgc95cb59c04536761338a556c91068087.jpg83bd41a84e67d00d876e8be3c45ae63b.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jeszcze oprócz Beckera i HAU Goliath są z centralną?

Też znam jedynie GB i HAU GOLIATH, ale to już po roku 30 stym, więc w zasadzie to już junghans. Innych producentów nie widziałam, no może oprócz chińczyków ale nie oto nie otoi

 

Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jednego GB z centralna sekundą, o innych centralnych nie słyszałam. U mnie też budzik nowy junghans kalendarzowy 1b4246846363b19549f069a191f36953.jpg5a0adcd58e222fb467d1f59193711766.jpgc95cb59c04536761338a556c91068087.jpg83bd41a84e67d00d876e8be3c45ae63b.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka

Ja  tez  mam  tylko GB  aczkolwiek   kiedys widzialem i  inne ....

 

post-27388-0-68692800-1576684570.jpg

post-27388-0-83781100-1576684707.jpg

post-27388-0-49479000-1576684922.jpg

post-27388-0-06147300-1576684933.jpg

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jednego GB z centralna sekundą, o innych centralnych nie słyszałam. U mnie też budzik nowy junghans kalendarzowy

 

Wysłane z mojego Redmi 5A przy użyciu Tapatalka

Pani Kasiu , tak przy okazji chciałbym spytać , czy ten ,,kalendarzowy ,, budzik , to też ma rezerwę chodu 24 godz. ... Pytam , bo nie mam , a jak kalendarz , to dobrze by było , jakby nieco dłużej chodził  :)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim

 

a ja mam taką centralną

no proszę, proszę... Fajny, z jakich lat?

Pani Kasiu , tak przy okazji chciałbym spytać , czy ten ,,kalendarzowy ,, budzik , to też ma rezerwę chodu 24 godz. ... Pytam , bo nie mam , a jak kalendarz , to dobrze by było , jakby nieco dłużej chodził  :)

 Niedawno  przyjechał z leczenia od Pana Piotra.  Nakręcę i sprawdzę, ale nie podejrzewam aby miał jakoś szczególnie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.