Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na aukcji był pokazany mechanizm tego budzika?

Jeśli miałeś wątpliwości po wcześniejszym zakupie od tego pana to dlaczego kupiłeś od niego ponownie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę. W porównaniu do zatoki, obsługa reklamacji na aledrogo, to faktycznie jest "dno obsługowe".

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto Wam każe na allegro kupować? Tak można dyskusję ciągnąć w nieskończoność. Ojciec leje nie za to,żeś źle zrobił,ale żeś nie wyciągnął z tego wniosków. 

 

Widziały gały, co brały. 

 

Wtop miałem bardzo dużo

Edytowane przez kumite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie w budziku na dole nie jest oryginalny mechanizm. Tzn nie jest to typowy mechanizm i koszyczek jaki stosowała firma Japy Freres. Nigdy w tej marce nie widziałem takiego mechanizmu czy koszyczka. Kolejną sprawą dotyczącą tych dwóch egzemplarzy jest obudowa tj puszka. Mogę się mylić ale Japy Freres stosowało raczej obudowy z ozdobnymi tłoczeniami a nie gładkie. Przynajmniej moje 7szt tak ma i wszystkie inne, które oglądałem tak miały. Zaznaczam widziałem wiele podróbek tego Pana. Obecnie nawet toczy dzwonki bo bank części, które ma powoli mu się wyczerpuje a jakoś radzić sobie musi.

 

Każdy niech robi jak chce. Ja już od Pana Józefa nigdy nic nie kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 10 budzików to u opchnę, będzie miał na graty...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie w budziku na dole nie jest oryginalny mechanizm. Tzn nie jest to typowy mechanizm i koszyczek jaki stosowała firma Japy Freres. Nigdy w tej marce nie widziałem takiego mechanizmu czy koszyczka. Kolejną sprawą dotyczącą tych dwóch egzemplarzy jest obudowa tj puszka. Mogę się mylić ale Japy Freres stosowało raczej obudowy z ozdobnymi tłoczeniami a nie gładkie. Przynajmniej moje 7szt tak ma i wszystkie inne, które oglądałem tak miały. Zaznaczam widziałem wiele podróbek tego Pana. Obecnie nawet toczy dzwonki bo bank części, które ma powoli mu się wyczerpuje a jakoś radzić sobie musi.

 

Każdy niech robi jak chce. Ja już od Pana Józefa nigdy nic nie kupie.

 

Widziałem  sporo  budzików  Japy  i  szczerze  mówiąc  nawet  jak  kupowałem  we  Francji  stare  zakurzone  to  nie zawsze  w  mojej  opinii  były  to  tzw  oryginały, widziałem adaptacje  mechanizmu  do  obudowy.Trzeba  mieć  sporo  katalogów .No  i siedzieć  w  tym  głęboko.

W  porę  się  z tego  wycofałem ,za  bardzo  wciąga  ten  sport.

Japy  stosował  obudowy  gładkie  na  pewno  ,za  dużo  ich  miałem  u  siebie ....

Mam 10 budzików to u opchnę, będzie miał na graty...

Myślę  ze  kupi bo  lubi  się  tym  bawić.Tez  mam  karton ,może  dwa  -kiedyś  puszcze  ... :D .

 

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w te (jedynie) dwa kartony :D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w te (jedynie) dwa kartony :D

Ok  -- jest  więcej :P chociaż  niedawno Józef wziął  ze  20  sztuk ,niektórzy  koledzy  już  maja coś  ode mnie ,niestety nie  mam  czasu  zajmować  się sprzedażą  i opisami .


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek , jak by na to nie patrzeć koło się zamknęło - wszystko w rodzinie ... :P


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek P a może masz w swoim banku części a tych słynnych pudłach korone od budzika Junghans Militron? Poszukuje jej od dłuższego czasu i chętnie bym odkupił :-) w załączeniu przykladowe zdjecie:-)

post-74377-0-62190600-1582875785_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem bardzo stary budzik Kaiser . Wskazówki ma fosforyzowane , więc jest stary ;)

Podoba mi się , bo widać mechanizm przez obudowę .

post-93729-0-06032800-1582960233_thumb.jpg

post-93729-0-07092800-1582960243_thumb.jpg

post-93729-0-88813700-1582960260_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek P a może masz w swoim banku części a tych słynnych pudłach korone od budzika Junghans Militron? Poszukuje jej od dłuższego czasu i chętnie bym odkupił :-) w załączeniu przykladowe zdjecie:-)

Sprawdze  i napisze Ci  na  maila  bo  chyba  juz korespondowalismy,inaczej  wysle  Ci  zdjecia  wszystkiego  co  mam  do  budzikow jak znajde  chwile wolnego czasu  ,wiekszosc  francuskie


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze  i napisze Ci  na  maila  bo  chyba  juz korespondowalismy,inaczej  wysle  Ci  zdjecia  wszystkiego  co  mam  do  budzikow jak znajde  chwile wolnego czasu  ,wiekszosc  francuskie

Ok czekam. Bede bardzo wdzięczny:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem bardzo stary budzik Kaiser . Wskazówki ma fosforyzowane , więc jest stary ;)

Podoba mi się , bo widać mechanizm przez obudowę .

 

 

Kupiłem bardzo stary budzik Kaiser . Wskazówki ma fosforyzowane , więc jest stary ;)

Podoba mi się , bo widać mechanizm przez obudowę .

W podobnym stylu. Tylko, czy widać mechanizm, nie pamiętam. Przy okazji przeglądu zrobię dodatkowe zdjęcie do katalogu. Nie wiem, jakiej to firmy.

post-111033-0-61349600-1582967979_thumb.jpg

post-111033-0-04080400-1582968013_thumb.jpg

post-111033-0-85359900-1582968046_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj  Japy Freres   wedlug katalogu plyt  Ericha to ma wlasnie taki  werk , nie wiem co o tym myslec ?

post-70990-0-34298800-1582985603_thumb.jpg

post-70990-0-25958300-1582985643.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym pisałem... zwykle mówi się jedno słowo.


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem bardzo stary budzik Kaiser . Wskazówki ma fosforyzowane , więc jest stary ;)

Podoba mi się , bo widać mechanizm przez obudowę .

Jak na ten wiek to stan idealny i jest ładny, ile pan dał jeśli można wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na ten wiek to stan idealny i jest ładny, ile pan dał jeśli można wiedzieć.

Niedużo ... faktycznie , nie był drogi, .. za to dość ciekawy . W pierwszej chwili, pomyślałem , że na baterie . A tu normalny mechanizm .  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taki stary to on nie jest  :D lata 70? 

Nie wiem , bo jeszcze nie rozbierałem . Ale, tak pod uwagę brałem 60-te. ( to jest b.stary :D ) No, końcówka mechanicznych. Na ile dobry i porządny mechanizm , to się dopiero przekonam.

Jest na chodzie , ale dam mu odpocząć , bo wypada zajrzeć w mechanizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy nabytek. Producent nieznany, brak sygnatur. Kiedy będzie dzwonił, nie wiem. Brakuje koła, na którym ślizga się kotwica młoteczka.

 

post-111033-0-51219600-1583269033_thumb.jpg

post-111033-0-88728400-1583269254_thumb.jpg

post-111033-0-31516200-1583269333_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz ... bo mi tu coś nie gra . Obsmarowujecie kogoś nie dając mu prawa do obrony ani wypowiedzi. No nie tak to się robi. Ja nie jestem specjalistą od budzików, o tyle mnie interesują o ile stoją u żony na półce, jej się podobają, a ja pobieżnie zweryfikowałem, że to co kupiłem nie jest totalnym składakiem, jest sprawne i chodzi. Nie znam osobiście pana Józefa, choć rozmawiałem z nim parokrotnie przez telefon i nie wydaje mi się żeby był naciągaczem lub wręcz oszustem co tu jest sugerowane. Budziki przez niego wystawiane są od 1 zł i każdy może sobie licytować ile dusza zapragnie i na ile go stać. W razie czego odpowiada na maile, dosyła zdjęcia. JEST RYZYKO JEST ZABAWA. Nie jesteśmy dziećmi, każdy wie o co chodzi przy zakupach. Powiem wprost - daj Boże żeby tylko takie wpadki zaliczać i za takie pieniądze ... Trochę się "napisałem", przepraszam, ale nie lubię "spychologi winy"...

Co do "budzika Japy Freres  sprzedanego komuś na forum" - to kupiłem go ja i nie widzę specjalnie żeby to była wygórowana cena, a budzik moim zdaniem jest oryginalny. Sporo pracy włożono w jego renowację choć widzę, że nie wszystkie prace są robione do końca w najlepszy sposób. Tak bym powiedział. Poproszono mnie o zdjęcie mechanizmu. Proszę . Moim zdaniem (a nie jestem jednak fachowcem), nie budzi zarzutów. 

Więc może nie do końca jest tak jak ktoś tu sugeruje, przynajmniej z mojego punktu widzenia.

Ps. Ktoś napisał "kasa się liczy...", panowie ... o czym wy tu ...

 Leszku,  mechanizm na 100% oryginalny Japy Freres. Niedawno nabyłam we Francji japiszona z taką właśnie płytką. Pokażę zdjęcia  jak wróci z  "sanatorium" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki  :rolleyes:  ;) !

Zdrówka Kasiu !

:D


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Kasiu zycze zdrowia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.