Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

 

Mimo wszystko "pierwszy raz" wolałbym to robić pod okiem fachowca:-)Tymczasem mam do Was prośbę w kwestii Phonosa ze zdjęć. Mimo iż został odświeżony mechanizm mimo wielu prób mojego zegarmistrza nie chodzi:-( Wcześniej nie chodził wcale teraz od 5 sek do 15min max. Zegarmistrz twierdzi, że nie jest oryginalny balans i kotwica. We wszystkich moich Phonosach zespół balansowy balans jest grubszy i zamontowany niżej. W tym jest znacznie cieńszy i zamontowany wyżej? Ma ktos z Was na sprzedaż taki? Ewentualnie cały mechanizm na części. Ten zaznaczony krzyżykiem czerwonym to egzemplarz ze zdjec, ktory nie chodzi. Oznaczony zielonym ptaszkiem prawidłowo chodzący Phonos.P.s dodam również zanim oponenci skrytykują umiejętności zegarmistrza, że naprawde facet przywrócił do życia już ok 50 moich budzików i chodzą jak ta lala ;-)

post-74377-0-48338500-1586509574_thumb.jpg

Edytowane przez Dymar3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale klocek i przesuwka pasują do tego balansu...

Czy "czopy" osi balansowej są właściwie naostrzone? Czy jest prawidłowo ustawiony wychwyt? Tam jest hakowy masywny, prawda? 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, ale myślę, że zegarmistrz to robił. A bynajmniej przy innych naprawach wielokrotnie wspominal, że ostrzył / polerował czopy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o zdjęcie kompletnego mechanizmu tego budzika. Podejrzewam, że albo jest francuski albo amerykański. Jedno, co dla mnie pewne, to to,  że jest z sierpnia 1939 r. Mechanizm jest niekompletny. Widać, że miał dwa odrębne koła do budzenia. Zachowało się tylko mniejsze, do krótszego budzenia.

Proszę o fotografię kompletnego budzika i mechanizmu. Jest trochę, nietypowy, ponieważ, tak jak w "kareciakach" posiada jeden wspólny  klucz na kwadrat. Również mechanizm jest odwrócony. Koło balansowe jest u góry. Wskazówki nałożyłem prowizoryczne, by się zorientować, jak chodzi.

post-111033-0-84476400-1586692300_thumb.jpg

post-111033-0-33774600-1586692404_thumb.jpg

post-111033-0-22611100-1586692581_thumb.jpg

post-111033-0-83193100-1586692720_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to wariant tego werku?

post-6402-0-63970000-1586698867_thumb.jpgpost-6402-0-23827600-1586698880_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, nie podejrzewałem, że to Junghans. Bardzo dziękuję. Znalazłem zdjęcie mechanizmu w sieci. Faktycznie na trzy sprężyny.

Edytowane przez Marek Szajerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny. Zapomnialem jednak co to za firma:-) podsyłam logo to przy okazji mi przypomnicie :-)

post-74377-0-30634500-1587052895_thumb.jpg

post-74377-0-93343300-1587052920_thumb.jpg

post-74377-0-58037500-1587052936_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reinhold Schnekenburger GmbH
 
Logo RSM, Reinhold Schnekenburger GmbH, Diese marke wurde bis etwa 1914-1918 noch von der Uhrenfabrik Mühlheim, Müller & Co verwendet

Der Kaufmann Reinhold Schnekenburger erwarb die in Mühlheim ansässige Uhrenfabrik von Rupert Amann in 1882. Die Firma von Amann war in finanzielle Schwierigkeiten geraten. In 1884 wurde von der Firma G. Kuhn aus Stuttgart-Berg mit der Aufstellung eines Dampfkessels begonnen, am 20. März 1884 folgte vermutlich der Baubeginn einer Dampfmaschine im Betrieb. Auch die Firma von Schnekenburger geriet in finanzielle Schwierigkeiten und Reinhold Schnekenburger suchte neue Geschäftspartner. Einer dieser Geschäftspartner war Wilhelm Müller. Die Uhrenfabrik wurde umbenannt in Uhrenfabrik Mühlheim, vormals R. Schnekenburger. Trotzdem ging auch die neue Firma am 28. Mai 1900 in Konkurs. Eine ganz besondere Wanduhr ist die Jahresuhr "Sylvester", Es wurden nur sehr wenige Jahresuhren hergestellt, die aber sehr hochwertig waren und ausschließlich ein Schlagwerk besaßen. Neben Jahresuhren mit Spindelhemmung und Detent Hemmung wurden nur eine Handvoll Uhren mit Duplex Hemmung gebaut. Die meisten all dieser speziellen Drehpendeluhren sind bis 1898 für den Export ins Ausland (überwiegend USA) gefertigt worden. Das Patent dieser Drehpendeluhren gehörte zu dem Uhrmacher Wilhelm Köhler. Die Firma Schnekenburger hat die Rechte nur für wenige Jahre besessen. Da die Firma in Schwierigkeiten geraten war, zog Köhler im Frühjahr 1896 seine Unterstützung zurück und übergab die Produktion dieser Uhren an die (Jahres)-Uhrenfabrik von Carl Bauer in Fürth in Bayern, Inhaber war J. Christian Bauer.

Die Uhrenfabrik von Reinhold Schnekenburger kam schließlich in den Besitz der Gebr. Müller mit Wilhelm Müller als Direktor und seinem Bruder Albert Müller ? und wurde umbenannt in Uhrenfabrik Mühlheim, Müller & Co. Jahresuhren wurden nie wieder produziert.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny. Zapomnialem jednak co to za firma:-) podsyłam logo to przy okazji mi przypomnicie :-)

Bardzo  fajny... Zazdraszczam  :wacko:  :rolleyes:  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny Westclox w mojej kolekcji ;) to Baby Ben styl 5 gun metal luminous,produkowany od 38 do 49r z przerwą wojenną 42-45r.Ciekawostką jest niklowany mechanizm i obudowa w modelach przedwojennych ,tak jak w tym budziku ,a pozostawienie w mosiądzu budzików później produkowanych jak te które uznano za produkcję wojskową w kolorze ivory produkowany tylko w krótkim okresie 44r i olivegreen przez cały okres produkcji wojennej,

Budzik zaprojektował Henry Dreyfuss,znany projektant amerykański projektujący nie tylko zegarki,ale wiele innych.... również telefony i...lokomotywy :Dpost-32711-0-40716000-1587322540_thumb.jpgpost-32711-0-18202500-1587322579_thumb.jpgpost-32711-0-78651900-1587322648_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, ja chciałbym takiego wojennego...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tylko w katalogu,pewnie gdzieś US Zonie można znależć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam di Was pytanko; nie związabe stricte bezpośrednio z budzikami a raczej z narzędziami do ich czyszczenia:-)

 

Kupiłem ostatnio mini szlifierko-wiertarko-polerkę, która przyda mi się też do realizacji innych pasji. Mam jednak problem: gdzie i do czego mątuje się te gąbeczki do polerki:-)

 

Może to głupie pytanie ale nie wiem:-)

 

Przeszukałem internet i nic to nie wniosło:-)

Proszę o pomoc:-)

post-74377-0-51960200-1587540820_thumb.jpg

post-74377-0-60434700-1587541046_thumb.jpg

Edytowane przez Dymar3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawo od kamyka masz trzpień z krętą końcówką, na to wkręcasz i powinno dizałac, tak jak filce


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem. Nie mniej element o którym mówisz przebije na wylot te filcowe krążki umożliwiając tym samym prace jedynie boczną wąską powierznią elementu? Tak ma być? I rozumiem, że oprócz tego jeszcze należy użyć jakiejs pasty polerskiej?

Edytowane przez Dymar3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasty polerskiej, czy innego "czyścidła"

 Zależy co i jak chcesz czyścić.

Można użyć pasty do polerowania( "zielonej") karoserii. czy innej bardziej,"zdzierającej"

 To zaley już od Ciebie i ... przedewszystkim od opanowania narzędzia., bo można zrobić więcej złego niż dobrego.

 serio,

 

Jeżeli nie robiłeś nic, to pierw poćwicz np. na starej blaszcze mosiężnej, yużyj różnych czyścideł

 użyj różnych prędkośći i kąta ustawienia krewędi szlifowania  itp..


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyscilem wielokrotnie ale nie polerką. Bardzo dziękuję za pomoc i objasnienie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używam polerki :),  do czyszczenia np, płyt...nie lubię

 tylko łapkami.. :) , a potem i tak do kompieli by usunąć "czysciwo" z łożysk..

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać i pokaż efekty, może się "przełamię" :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeden z ostatnich wielkich budzików Junghansa z 1952 r ,jakże podobny do braciszka z lat 30DSC_2053.thumb.JPG.28a40fa2427ed5cefffc94eeee80eeb7.JPGDSC_2056.thumb.JPG.a7155aa30fd2962e4ad9af43153fc841.JPG

DSC_2049.JPG

DSC_2051.JPG

Edytowane przez mechanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bardzo piękny, w świetnym stanie jak widzę. ?Gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze czasami coś można trafić na naszych portalach aukcyjnych w normalnych pieniądzach ,szczególnie że giełdy staroci zawieszone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.