Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

DSC03758.JPG

DSC03759.JPG

DSC03756.JPG

 

Teraz zauważyłem, że koresponduj on wzorem tarczy i wskazówek do budzika podróżnego.

Edytowane przez Marek Szajerka
Uzupełnienie o tekst.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem, szkoda było nie podnieść na budzik, w którym zaciekawiła mnie marka EX-PARK-TIME w dodatku ma 4 kamienie. Przeszukałem Internet i kierując się podobieństwem wskazówek, trochę konstrukcja obudowy dopasowałem do niego budzik VITYAZ. Nie znam kompletnie ich mechanizmów, wiec czy mógłby któryś z kolegów potwierdzić lub zdementować że ta ta sama rodzina tylko ten mój to "wersja exportowa", przynajmniej o opisie tarczy😀😉?

01.jpg

03.jpg

05.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa nazwa Witjaza po rozpadzie Związku Radzieckiego. Wyprodukowany został w drugim kwartale 1992 r. Przykładowo Corsar, z pierwszego  kwartał 1992 r.  Firmy szybko zareagowały na rozpad ZSRR w grudniu 1991 r.

DSC04300.JPG

DSC04299.JPG

Edytowane przez Marek Szajerka
korekta i uzupełnienie informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficer

z oznaczonym "patentem niemieckim" = DRP

prawie gotowy 1.jpg


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden :)

"opantentowany" we Francji... trochę inny z zewnątzr wi w werku..

Robi się jeszcze  :(


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić budzik z centralną Beckera . Budzik w średnim stanie , sporo przy nim pracy. Sam mechamizm bardzo ładny , ale straszliwie był "zaniedbany" w środku tyła tona pasku , starych smarów i kurzu , ani chciał drgnąć. Po myciu i wyprostowaniu paru rzeczy śmiga aż miło. Mechanizm z pełnymi frezowanymi zębnikami . Ciekawa przekładnia, sam mechanizm należy do tych mniejszych niż standardowe .

Dla zainteresowanych taka ciekawostka ... Teraz trzeba się wziąć za resztę...

IMG_0587.jpg

IMG_6660.jpg

4FF3A860-FC0A-49FF-9F60-D670727E0B91.jpg

IMG_6661.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię własną mieszankę -  K3  odrobiną Akry i wszystko do myjki ultradźwiękowej. Temperatura 55-60 stopni i 30 minut wystarczy. Potem pasywacją naftą na gorąco . Sprężyny, włosy i inne elementy sprężynujące do puszki z naftą i pływa w pracującej myjce z wodą .  40 minut i jak nowe. 😉👌


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, LESKOS napisał:

mieszankę -  K3  odrobiną Akry i wszystko do myjki ultradźwiękowej.

 w to mi graj :)

23 minuty temu, LESKOS napisał:

Potem pasywacją naftą na gorąco

 Już to lubię


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, LESKOS napisał:

Ja robię własną mieszankę -  K3  odrobiną Akry i wszystko do myjki ultradźwiękowej. Temperatura 55-60 stopni i 30 minut wystarczy. Potem pasywacją naftą na gorąco . Sprężyny, włosy i inne elementy sprężynujące do puszki z naftą i pływa w pracującej myjce z wodą .  40 minut i jak nowe. 😉👌

Ale masz farta do GB z centralną:-) Ktory to model? Pokaż całość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzik w rozsypce,  sporo pracy przy obudowie bo mocno powgniatana. (mosiądz) i to na poważnie ale wygląda już jako tako ... powoli będę składał . Ciekawostką jest tarcza  . A model chyba jak poniżej ...

Jak skończę to pokażę 😉

55201449-B682-42FE-9C7E-EDBA09E55821.jpg

mo.jpeg

mons.jpeg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa to juz wiem. Chyba go kiedyś juz pokazywales? Tarcze odplamialeś juz benzyną ekstrakcyjna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.10.2020 o 10:42, Kirsan napisał:

Budzik jest caly mosiezny szkla grube fazowane na przystawce balansowej napis Made in France , na werku wybite litery A D 

tarcza mosiezna, budzik siedmiodniowy, W sieci znalazlem informacje o takim budziku 'Antique French cariage  alarm clock 1880"

Jesli ktos na forum ma wiecej informacji o tym budziku prosze napisac za co dziekuje.

IMG_7877.JPG

IMG_7876.JPG

IMG_7878.JPG

 

W dniu 6.10.2020 o 15:30, Dymar3 napisał:

Niesamowity...

Budzik jest piękny, pochodzi z przełomu wieków dziewiętnastego i dwudziestego. Posiada tzw. mechanizm paryski na licencji firmy Japy Freres. Sygnatura AD jest mi nieznana, prawdopodobnie należy do któregoś z paryskich zegarmistrzów, których było setki. Budzik produkowany na import do Wielkiej Brytanii lub został złożony w tym kraju, stąd napis Made in France. Wartość sprawnego budzika w takim stanie to nie mniej niż 800 złotych. Nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć bez obejrzenia budzika. Serdecznie pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dymar3 napisał:

Aaaa to juz wiem. Chyba go kiedyś juz pokazywales? Tarcze odplamialeś juz benzyną ekstrakcyjna?

Nie , nie pokazywałem. Tą tarczę nie za bardzo można czyścić przez moczenie w benzynie (ja to robię w aptecznej). Litery są półwypukłe, z kruchej żółtawej masy, pokrytej tuszem i to chyba wodnym, który przy próbie moczenia w benzynie po prostu rozpada i odkleja się od podłoża. Można zatem tylko delikatnie umyć tamponikiem, ale też nie za bardzo bo podłoże to karton z powierzchnią kredową. Niestety chyba jej nie wybarwię, pozostanie z patyną czasu...😉

IMG_6833.jpg

IMG_6834.jpg

IMG_6835.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, LESKOS napisał:

Nie , nie pokazywałem. Tą tarczę nie za bardzo można czyścić prze moczenie w benzynie aptecznej. Litery są półwypukłe z kruchej żółtawej masy pokrytej tuszem i to chyba wodnym, który przy próbie moczenia w benzynie po prostu rozpada, odkleja się od podłoża. Można zatem tylko delikatnie umyć, ale też nie za bardzo bo podłoże to karton z powierzchnią kredową. Niestety chyba jej nie wybarwię, pozostanie z patyną czasu. 

IMG_6833.jpg

IMG_6834.jpg

IMG_6835.jpg

 

1 minutę temu, Kirsan napisał:

 

Patyna czasu mu nie zaszkodzi a bedzie to orginal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patyna czasu mu nie zaszkodzi a bedzie to orginal
No przecież piękna ta tarcza. Nic jej a nic nie brakuję.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niezbyt urodziwy, prosty ale bardzo  trudny do zdobycia H.A.U "Tamburyn" z kwietnia 1908r. Obudowa mosiężna, niklowana. Nieczyszczony. Dopiero przed malą kosmetyką, 100% kompletny. Niestety z powodu awarii komputera nie moge dołączyć grafiki z katalogu dla porównania. I być może trochę zniekształciłem nazwę modelu:-)

20201013_132037_copy_1512x2016.jpg

20201013_132049_copy_1512x2016.jpg

20201013_132104_copy_1512x2016.jpg

20201013_131021_copy_1512x2016.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym to usłyszeć. Może być mocno po(wy)budzające.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym to usłyszeć. Może być mocno po(wy)budzające.
Ja też.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.