Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

No Leszku... wysoko zaczynasz w tym roku.  Monarch, cóż nazwa zobowiązuje🤴 Zazdarszaczam. Piękny  jak nie wiem co!

GB Monarch 1912.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś Big Ben model 8 z lat 70 ,szkocki, odświeżony , fajnie wygląda  z bliźniaczym ,mniejszym Baby Benem  🙂

DSC_2672.JPG

DSC_2671.JPG

DSC_2670.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kumplami zawsze raźniej, od razu widać, że szczęśliwi 😀.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.01.2021 o 19:44, LESKOS napisał:

Uruchomiony Gustav Becker z CS 

 

Tarcza odtłuszczona benzyną ekstakcyjną? Chyba ....o ile pamięć mnie nie myli była mocno zaoliwiona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Dymar3 napisał:

Tarcza odtłuszczona benzyną ekstakcyjną? Chyba ....o ile pamięć mnie nie myli była mocno zaoliwiona?

Tak ale delikatnie. Cyfry na tarcze naniesione są przestrzennie - tak 3 d u pęcznienie tarczy powoduje kruszenie i pękanie a w efekcie końcowym opadanie drobnych fragmentów - szczególnie drobnych liter i linii. Więc trzeba b. ostrożnie bez moczenia ...  

IMG_6834.jpg

IMG_6835.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ! dzięki za przypomnienie tego modelu .bo gdzieś go mam też, 😄tylko gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, LESKOS napisał:

Tak ale delikatnie. Cyfry na tarcze naniesione są przestrzennie - tak 3 d u pęcznienie tarczy powoduje kruszenie i pękanie a w efekcie końcowym opadanie drobnych fragmentów - szczególnie drobnych liter i linii. Więc trzeba b. ostrożnie bez moczenia ...  

IMG_6834.jpg

IMG_6835.jpg

Aha wiem o co chodzi: -) w sumie ostatnio właśnie załatwiłem tak tarcze Gustava Beckera "wypłaszczając" cyfry....Nie mniej nie dokonała tego benzyna ekstrakcyjna a środek Desprey, którego użyłem po benzynie. Sama benzyna nie robi spustoszenia na tarczy i jest bardzo bezpieczna. Choć patrząć na spękania cyfer na Twojej tarczy ostrożność była zasadna.

 

Przedstawiam kolejny przykład zaoliwionej tarczy budzika HAU z 1910r. 

Pierwsze zdjecie - przed. 

Drugie zdjęcie po 1h + suszenie. Proszę zwrócić uwagę delikatnie odbarwiła się tarcza tylko na ok 0,5cm na tarczy sekundnika. Do tego wytrącił się jakiś zielony osad nad godz 12 stą i w okolicach godzin 6stej do 8stej. Mimo, że benzyna zrobiła się bardzo żółta to efek był znikomy.  

Efekt ostateczny po ok 12h i 3 wymianach benzyny z zażółconej na czystą . W międzyczasie bez suszenia. Suszenie dopiero po 12h i 3 wymianach. Dodam, że zażółcenie benzyny obserwuje bardzo rzadko. Mimo dobrego efektu odtłuszczenia tarczy benzyna w większości przypadków nie ulega zabarwieniu. Zapewne zależy to od substancji jaką zalewano tarcze...

20210111_101802.jpg

20210111_101827.jpg

20210111_101906.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie szczęście trafiło.

Zdobyłam Zucha do remontu,do tego jeszcze trzy Poltiki, garść części i nowe sprężyny 😃😃

Dziękuję nieustająco Mikołaju 💋🖐️

IMG_20210111_163424.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Gratulacje. Polski wątek jest coraz bardziej doceniany. To już ostatni dzwonek na zdobycie taki rarytasów. z lat 50-60. XX w. Wystarczy przeglądnąć aukcje, by się przekonać, że tych budzików w blaszanej obudowie, wyprodukowanych do ok. 1975 r. , procentowo jest bardzo mało wystawianych.

Zacząłem od Polski, poniżej natomiast ciekawy budzik firmy Glashütte.

Wprawdzie niezupełnie pasuje do zasadniczego tematu wątku Nasze Budziki, gdyż nie jest moja własnością, ale należy do mojego kuzyna, też kolekcjonera zegarków, zegarów.

Jest to mały budzik z pozytywka, w formie radia.

 

 

20201007_104904[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzik niesamowity 😄 

 

Panie Marku z jakich lat Zuchy mogą pochodzić? 60-te? 🤔 

Wewnątrz tylko numer seryjny, daty żadnej nie ma...

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzik to nie Glashütte, tylko produkt z Villingen, z Uhrenfabrik Goldbühl Fritz Fichter/Fichter KG, powstałej w 1949 roku.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Marek Szajerka napisał:

Super. Gratulacje. Polski wątek jest coraz bardziej doceniany. To już ostatni dzwonek na zdobycie taki rarytasów. z lat 50-60. XX w. Wystarczy przeglądnąć aukcje, by się przekonać, że tych budzików w blaszanej obudowie, wyprodukowanych do ok. 1975 r. , procentowo jest bardzo mało wystawianych.

Zacząłem od Polski, poniżej natomiast ciekawy budzik firmy Glashütte.

Wprawdzie niezupełnie pasuje do zasadniczego tematu wątku Nasze Budziki, gdyż nie jest moja własnością, ale należy do mojego kuzyna, też kolekcjonera zegarków, zegarów.

Jest to mały budzik z pozytywka, w formie radia.

 

 

20201007_104904[1].jpg

To nie Glashutte a Goldbuhl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani Małgosiu, 

trzymając się tego, co napisałem w poscie z 17.11.2019,  proponuję lata 1952 -66.   22.07.1952, początek  PRL, jako data umowna.  To były faktycznie polskie konstrukcje. Druga połowa lat 70 to budziki oparte na mechanizmach Junghansa. łącznie z licencją.

 

Bardzo dziękuję Kolegom w imieniu własnym i kuzyna za wskazanie prawidłowego wytwórcy budzika.

Serdecznie pozdrawiam. Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio prezentowałem budzik Japy Freres "Pense" ze zwykłym mechanizmem i sekundnikiem. Jak wiadomo Japy Freres produkowala ten jak i inne modele również z mechanizmami pełnopłytowymi bez sekundnika. Ostatnio właśnie zakończyłem renowacje takiego egzemplarza. Prezentuje w zestawieniu obie wersje  "Pense".

 

P.s zastanawia mnie fakt, że każdy z posiadanych przeze mnie egzamplarzy jak i ok 5 innych, które przez lata widywałem na różnych aukcjach posiada inne tylne nóżki a mój jeden jak widać nawet postument. Nie widziałem żadnego z identycznym bliźniaczym postumentem lub nóżkami w tylnej części budzika a grafika katalogowa prezentuje tylko przód.

20210114_113243.jpg

20210114_112014.jpg

20210114_113146.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalezione w necie:-) widzieliście taką modyfikację budzika GF? 🙂 🙂

Screenshot_20210119-171419_Gallery.jpg

Screenshot_20210119-171333_Gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie lusterko...a bynajmniej tak bylo opisane w sieci. Prawdopodobnie do przeróbki użyto oryginalnego mosiężnego płaskownika który łączy dzwonki. Jedynie rozcinając go na pół i odpowiednio formując...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo nabyty Junghans  po odświeżeniu  i  konserwacji mechanizmu , który zdążyła zaatakować rdza  , poskładany. Mechanizm mocowany do puszki czterema szpilkami i całość zamykana mosiężnym pierścieniem zatrzaskowym jednocześnie trzymającym szkło , proste to fakt ale do napraw  nienajlepszy pomysł bo zdjęcie pierścienia bez porysowania lakieru raczej niemożliwe☹️ ale luma za to świeci potężnie!

Data produkcji wprawdzie jest nabita na płycie mechanizmu , ale już się trochę pogubiłem w  systemach znakowań Junghansa  i nie bardzo wiem co tam naskrobali😄

DSC_2684.JPG

DSC_2689.JPG

DSC_2685.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bardzo przystojny typ.  Zupełnie w stylu Twoich Westclocków. Odpicowany  wiadomo po mechanikowemu👏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.