Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

BadUf zbankrutował w roku 1932, został przejęty przez firmę J. Kaiser, która z kolei upadła i zakończyła produkcję w roku 1984. Czy Kaiser używał dalej ich logo?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że marka BadUf przetrwała upadek firmy w 1932 roku i II Wojnę.

 

il_1140xN.1484877954_jpfd.thumb.jpg.f8395803451f4b73f96f07cce7fd85ae.jpgil_1140xN.1532365635_i8gn.thumb.jpg.458bca8b2076111374f6a1281f832b3d.jpgil_1140xN.2358346968_jit2.thumb.jpg.2afe6ed0afa3a2448f7b645401903069.jpgil_1140xN.2358347048_ew2v.thumb.jpg.de45f928452939bcc609beff64e30c3f.jpg

 

Jeden z budzików ma nawet (gdyby ten kwarcowy budził wątpliwości) napis Western Germany.

 

 

I jeszcze strona z katalogu z roku 1973. Czyli pozostawiono nawet nazwę firmy.

 

4fd43eb6742e1_260372b.jpg.28448fe5b183867561c307a6f549b34f.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma Baduf była kontynuowana niezależnie przez Kaisera i produkowała również budziki Do kiedy, nie wiadomo dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kasiaMF napisał(-a):

Firma Baduf była kontynuowana niezależnie przez Kaisera i produkowała również budziki Do kiedy, nie wiadomo dokładnie.

 

Ani od kiedy dokładnie...

Widzieliście taką sygnaturę wcześniej "w naturze"?

 

192792240_Screenshot2021-08-06at19-19-22Staryzegarwiszacychodzikminiatura.png.bbfc54691b91657a6d75caefdaf47043.png


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tarant napisał(-a):

Widzieliście taką sygnaturę wcześniej "w naturze"?

Dzisiaj poszła na allegro miniaturka wisząca, ktoś sprzątnął mi ją sprzed nosa... 

Logo było stosowane na rynek amerykański, 

mechanizm wyglądał jak amerykan. 

Pozdrawiam Jacek 

 

PS 

To zdjęcie tego pięknego logo, to właśnie z tej miniaturki. 

Edytowane przez JASI

"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, JASI napisał(-a):

Dzisiaj poszła na allegro miniaturka wisząca, ktoś sprzątnął mi ją sprzed nosa... 

Logo było stosowane na rynek amerykański, 

mechanizm wyglądał jak amerykan. 

Pozdrawiam Jacek 

 

Hłe, hłe... niejeden liczył, że zgarnie to dziwadło nie za kup teraz. :P


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, tarant napisał(-a):

 

Hłe, hłe... niejeden liczył, że zgarnie to dziwadło nie za kup teraz. :P

Ty go kupiłeś? 

To gratuluję, bardzo fajny malutki chodzik. 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zobaczę zdjęcie tego dziwadła 😀 


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do kwestii budzika Jerger. Kwestię tych budzików Kolega tarant  wprowadził  31.10.2012 r., s . 3.

 

Zasygnalizował wówczas , że w zasadzie mało wiadomo o tej firmie.

W grudniu ubiegłego roku nabyłem budzik tej firmy w obudowie drewnianej. Ma ok. 45 cm wysokości. Wstępne poszukiwanie w wyszukiwarce po wprowadzeniu słów: budzik Jerger; zegar Jerger; alarm clock Jerger; clock Jerger, Uhr Jerger,; Wecker Jerger dało zerowy rezultat. 

Dopiero teraz w korespondencji prywatnej z Kolega tarant wyjaśniła  się kwestia nieobecności  tego zegara w wstępnych poszukiwaniach.

Tu cytat z korespondencji z Kolegą:

Tu Stevenson alias zepernick pisał o Wilhelmie Jerger:

https://mb.nawcc.org/threads/is-this-a-junghans-mark.65906/

Bardzo ciekawy jest post ś.p. Stevensona z 7.09.2010 o firmie Jerger:

https://mb.nawcc.org/threads/is-this-a-junghans-mark.65906/

 

Jerger jest dziś szczególnie interesujący, ponieważ około 1900 roku w niemieckim horolicie toczył się spór o to, która firma, Jerger czy Junghans, jako pierwsza stworzyła Amerikanerwerke (ruchy typu amerykańskiego). Jerger twierdził, że byli pierwsi, a Wielki Książę Badenii wręczył Jergerowi Badeńskiemu Zähringer Löwenorden za jego zasługi dla Baden (Junghans był z Królestwa Wirtembergii, ale można by ufać, że Wielki Książę Badenii był obiektywny). Za: Stevenson

 

Jeśli porównamy budziki Cottage III Junghansa, z ok. 1893 r. i ten wcześniejszy z pięcioramienną  gwiazdą, to ten Jerger ma bardziej prymitywny mechanizm budzenia, aniżeli budziki Junghansa. Przykładowo już ok. 1899 r. Junghans wyprodukował budzik kareciak, wybijający godziny oraz mający funkcję budzenia. Trzy koła pod jedna płytą. Wahadłowe budziki Cottage też juz nie miały koła budzenia jako przystawki.

W dostępnym katalogu Junghansa z 1889 r. nie ma takiego budzika z mechanizmem amerykańskim.

https://junghansarchiv.de/en/?tx_kesearch_pi1[filter][2]=&tx_kesearch_pi1[filter][3]=1889&tx_kesearch_pi1


=3&tx_kesearch_pi1[resetFilters]=0&tx_kesearch_pi1[sortByDir]=asc&tx_kesearch_pi1[sortByField]=&tx_kesearch_pi1[sword]=&cHash=85695bd5893f24783fffc488bee6d28d

Są w katalogach z 1893 r. i następnych.

Tu porównanie konkretnych egzemplarzy:

Fot. 1 - 4. Jerger. Tylko logo świadczy, że jest to zegar niemiecki, który trafił na rynek amerykański. Pieczątka na plecach ze sklepu, gdzie został zakupiony, Etykieta na dnie szafki w języku angielskim. Zegar jest typowy dla zegarów amerykańskich z lat 60-80 XIX w. Gdy spojrzymy na to z tej strony, to ś.p. Stevenson  miał rację, firma Jerger pierwsza zaczęła produkować  zegary z werkiem amerykańskim. W tym egzemplarzu jest zastępcze wahadło testowe. Brakuje oryginalnego wahadła. Z linków, które mi wskazał Kolega tarant wynika, że w zegarach wiszących tej firmy były wahadła z soczewka RA

Fot. 3-4. Budziki modele Cottage, firmy Junghans, katalogowo wg log o l. 1889-1893. Cottage III, numer katalogowy 253. Na zdjęciu z otwartymi drzwiczkami to model z l. ok. 1888-90.

Modele te są podobne do amerykańskiego New Haven.

Fot. 5. Budzik New Haven.

Fot. 6. Budziki New Haven, Jergen i Junghans razem. Obudowa New Haven jest minimalnie wyższa od Junghansa.

Fot. 7 - 8.. Budzik "kareciak" Junghans z funkcją wybijania godzin. Wszystkie trzy koła pod jedną płytą.

Fot. 8. Mechanizm New Haven.

Fot. 9. Mechanizm Cottage III.

 

Dziękuje Koledze tarant za cenne informacje i wskazówki. Pozdrawiam. Marek

20201207_130611.jpg

20201209_193705.jpg

20210810_103221[1].jpg

20210810_103105[1].jpg

20201230_160048.jpg

20201230_160810.jpg

20201203_170141.jpg

20201207_130332.jpg

15..jpg

5..jpg

6..jpg

20210801_143226.jpg

a..jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z ostatnich nabytków Kienzle Luna, produkowany na pewno do 1908 r. Bardzo podobny do modelu Junghans Rappel.

Obudowa jak i dzwonek z rączką niklowane. Na puszce są już prześwity mosiądzu, co mi się bardzo podoba.

a.jpg

b.jpg

c.jpg

d.jpg

e.jpg

f.jpg

1908 Luna.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kustodium...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, kiniol napisał(-a):

jak kustodium...

No właśnie...😆😇 , bardzo cenna uwaga. Może by przed nim klękać czy cóś. A  kolano nie pozwala krucabomba😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak  ma być na bogato to mój HAC Darling pasuje 😁 srebrna puszka ze  z polerowanymi elementami mosiężnymi efekt daje znakomity efekt zwykłemu budzikowi z mechanizmem  W282 z 66r ale też wykonanie jest bardzo staranne i dokładne 🙂

DSC_3077.JPG

DSC_3074.JPG

DSC_3075.JPG

DSC_3079 (1).JPG

DSC_3078.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.07.2021 o 12:17, kasiaMF napisał(-a):

Pochwalę się nowym nabytkiem, bo to ciekawy egzemplarz. Jak dotąd nie widziałam takowego nigdzie. Budzik firmy Thomas Haller , prawdopodobnie lata 20 -te. Obudowa i dzwonek niklowane, tarcza, a właściwie tarcze, bo są dwie (w tym jedna ruchoma) metalowe malowane.

Pierwsza tarcza jest nieruchoma i ma wycięte okienka na indeksy, a pod nią znajduje się druga z indeksami rzymskimi i arabskimi. Po przejściu godziny 12 tarcza zmienia na arabskie lub rzymskie.

Na tylnym deklu sporo zapisów dat napraw i tak chronologicznie:

20931, 22146, 24898. U góry dekla 1,21 ale to może rok, miesiąc produkcji

Mój mąż stwierdził, że to budzik dla imprezowiczów, aby po przebudzeniu wiedzieli czy jest 7 rano czy wieczorem.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

1625339889949 (1).jpg

6.jpg

Szukalem  i  nie  znalazlem nic,cos  podobnego  jest  ale  ...

Mauthe.png

Springenden  Zifferblatt.jpg

Springenden  Zifferblatt dfbd.jpg

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widzę, świetnie, że znalazłeś. Czyli wynalazek hiszpański. To niezła ciekawostka.

Edytowane przez kasiaMF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patent znaleziony w Saragossie. ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Pół dnia przesiedziałem dzisiaj przeglądając wasze budziki. Większość naprawdę bardzo ładna. Szukałem budzikoów jakie sam posiadam jednak jednak nie znalazłem takich więc również postanowiłem się nimi pochwalić. Niestety nie znam ich historia tak jak większość z was ma wiedzę o swoich budzikach. Jeden to junghans miniatura z oznaczeniem mechanizmu J18, drugi to junghans repetition z oznaczeniem mechanizmu W.731 wiem o nim tylko tyle że prawdopodobnie został wyprodukowany w latach 50-60  ubiegłego wieku. Budziki trafiły do mnie niesprawne, sam je uruchomiłem i odnowiłem obudowę czarnego 

IMG_20210815_211208.jpg

IMG_20210815_211217.jpg

IMG_20210815_211349.jpg

IMG_20210815_210637.jpg

IMG_20210815_210905.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne. Gratuluję.

Ten z marmurową podstawą z l. 1914-25

sygnatura :

W 18

Za Junghans Kaliberliste:

10 J 18 4 k. A. k. A. 1914-1925 1 Tag Weckerwerk klein

 

Pozdrawiam. Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marek Szajerka napisał(-a):

Bardzo ładne. Gratuluję.

Ten z marmurową podstawą z l. 1914-25

sygnatura :

W 18

Za Junghans Kaliberliste:

10 J 18 4 k. A. k. A. 1914-1925 1 Tag Weckerwerk klein

 

Pozdrawiam. Marek

Dziękuję za informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nie wiem czy pokazać go w zegarach elektrycznych czy w budzikach? ale raczej podstawowa funkcja to budzik 😉

Westclox Logan z 1959r  bazujący na obudowie mechanicznego Tide jednocześnie produkowanego, ale jako nowocześniejszy znacznie od niego droższy 😄najpiękniejszy nie jest ale w kolekcji Westclox elektryk musi być😉

DSC_3124.JPG

DSC_3123.JPG

DSC_3125.JPG

DSC_3130.JPG

DSC_3129.JPG

DSC_3126.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.