Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz  w 84 ( mimo starań ???  by nie być) byłem podporuczniną  w takiej jednostce daleko od Katowic...(tylko jeden roczek po studiach z czołgów))....

 

Powiem tak.. oprócz broni, wynoszono wszystko co było można...

Była zasada DAJ żyć, DAMY Ci żyć...

 

 

 

 

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na północy Polski, to była jednostka o "podwyższonym stopniu tajności" 😁. Trzy niezależne pasy wart i służb, orane, US-y, no takie tam. Wielki obszar. I oczywiście potworna prowincja. Wszystkie wiochy wokół były umundurowane w nasze bechatki, chłop bez moro czuł się goły. A WSW? Kto by się odważył? Myśmy czasem BRDM-em po wino jeździli do sklepu GSu. No ale to było dosyć popaprane wojsko, ta moja jednostka. 

W Bydgoszczy bywałem, bo odwoziłem wodę z ujęć pitnych do analizy raz na kwartał. Tam trzeba było chodzić dopiętym i odprasowanym. A w Grudziądzu, czy też obok (Grupa Górna) miałem kumpla, co tam służył.  

No pacz Pan, a u nas "na wartowni" Metron wiszący był władcą czasu. I młodzi, co go mieli obowiązek nakręcać. 

 

Mkl1- no chyba byliśmy w podobnym wojsku 😁

Marek Szajerka- sam w tym uczestniczyłem, złomowanie sprzętu przy komisji. Proszę Cię, wszystko się dało zorganizować, za wyjątkiem broni. Oczywiście legalnie to nic, masz rację. 

Dobra, koniec śmieci w Budzikach, sorry, rozmarzyłem się wspomnienia etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu budzików...

staram sie ( bo tylko się staram) zbierać miniaturowe budziki tzw . oficerskie.

 ma ich troszkę, ale głowy nie dam, że choć jeden był własnoscią oficera...

(chodciaż niby były produkowane z myślą o podróżowaniu ich właścicieli...a kto najczęściej zmieniał miejsce - podobno oficerowie)..

 to starsza fotka , bo przybyły dwa...

image.thumb.jpeg.ff8465eb200aa18e2ae5f87390dd3198.jpeg


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, mkl1 napisał(-a):

Wracając do tematu budzików...

staram sie ( bo tylko się staram) zbierać miniaturowe budziki tzw . oficerskie.

 ma ich troszkę, ale głowy nie dam, że choć jeden był własnoscią oficera...

(chodciaż niby były produkowane z myślą o podróżowaniu ich właścicieli...a kto najczęściej zmieniał miejsce - podobno oficerowie)..

 to starsza fotka , bo przybyły dwa...

image.thumb.jpeg.ff8465eb200aa18e2ae5f87390dd3198.jpeg

Te szczątki mojego to jakiej firmy. Czy ten środkowy. Można prosić o kilka ujęć mechanizmu?

Pozdrawiam. Marek

20211128_231336[1].jpg

20211128_231347[1].jpg

20211128_231355[1].jpg

20211128_231447[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmy sa bardzo podobne, aczkolwiek róznia sie np. rozwiazaniami i połozeniem bebnów chodu i dzwonienia.

W jednych bebny sa na wspólnej osi i sa przeciwstawne, czyli nakręcamy w lewo chód, a w prawo dzwonienie ( górny beben)

W innych tez jest jedno pokretło, lecz bebny sa osobno, a ich "sprzężenie do osi nakrecania jest poprzez przekładnie.

image.thumb.jpeg.5930e336afea65f8ac7e2d065ff01669.jpegimage.thumb.jpeg.f899f2bda5366eb4d2a5cec427102ab3.jpegIMG_1571.thumb.JPG.d6d8183fe761a463ca97ab40647cf12e.JPG


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny model Westcloxa ,tym razem Spur mod 12 produkowany od 1938 do 42r Zaprojektowany przez Maxa Schlenkera w 37r ,w różnych wersjach produkowany do 57r.Np. z czarną tarczą i lumą model17 był produkowanu od 38 do 57!

Budzik nabyty na Al,, w świetnym stanie który zawdzięcza pobytowi pewnie w.. kuchni😀 mechanizm smarowany olejem jadalnym ,po  umyciu jak nowy a  puszka  bez żadnych ubytków lakieru🙂 tarcza powinna być wprawdzie biała , ale nie będę jej prał w benzynie ,wygląda porządnie i mam stracha że spapram 😕

Budzik fajnie uzupełni moją kolekcję Westcloxów jako 43 z rodziny🙂  A popiero teraz zauważyłem że po  11latach napisałem 2000 postów ! na grafoman !

DSC_3182.JPG

DSC_3180.JPG

DSC_3179.JPG

DSC_3183.JPG

Edytowane przez mechanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim. Chce się pochwalić moim nowym nabytkiem i prosić o identyfikacje producenta. Jest to mój pierwszy drewniany budzik i pierwszy raz widzę logo wyglądające jak by trzy razy literka U. To samo logo na płycie mechanizmu i na tarczy budzika. Niestety brak chyba drugiej wierzyczki a po za tym chyba kompletny. Jeszcze niesprawny ale mechanizm tez wygląda na kompletny. Może ktoś ma jakieś zdjęcie jak powinien wyglądać brakujący element.

IMG_20211204_141822.jpg

IMG_20211204_141812.jpg

IMG_20211204_141802.jpg

IMG_20211204_141752.jpg

IMG_20211204_141523.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tarczy wynika, że Union Clock . Nie za wiele tych budzików jest na rynku. U mnie dwa kareciaki. Mógbyś sprawdzić czy na mechaniżmie jest też logo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, na dole, po prawej stronie.

IMG_20211204_141523.jpg.4fb22bfd0b9b0d0c1371db2d3cb61f06.thumb.jpg.c8a48e11f362e973b7570f2eff046fdb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, tarant napisał(-a):

Jest, na dole, po prawej stronie.

IMG_20211204_141523.jpg.4fb22bfd0b9b0d0c1371db2d3cb61f06.thumb.jpg.c8a48e11f362e973b7570f2eff046fdb.jpg

Nie widzisz, że nie widzę?🤣No widzisz! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na mechanizmie jest dokładnie takie samo logo jak na tarczy

Może przesadziłem że dokładnie takie samo ale chodziło mi o to że takie U tam jest.

IMG_20211204_152635.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I u mnie coś nowego. Budzik HAU Trommelwecker. Rok produkcji nie do końca znany, ale na pewno wiadomo, że w 1908 roku był produkowany, bo zdjęcie reklamy to potwierdza.

Budzik kupiłam z wtórną tarczą, ale udało się kupić oryginalny mechanizm HAU z tarczą więc wymieniona. Całkowita konserwacja to dzieło Damian Czasika – dziękuję.

Trommelwecker1.PNG

1.jpeg

Części HAU1.PNG

HAU Reklama 1908.PNG

3.jpeg

1638119074500.jpg

1638119074506.jpg

1638119074513.jpg

9 minut temu, Miirek napisał(-a):

Tak na mechanizmie jest dokładnie takie samo logo jak na tarczy

Może przesadziłem że dokładnie takie samo ale chodziło mi o to że takie U tam jest.

IMG_20211204_152635.jpg

 Takie logo  stosowali na mechanizmach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kasiaMF napisał(-a):

I u mnie coś nowego. Budzik HAU Trommelwecker. Rok produkcji nie do końca znany, ale na pewno wiadomo, że w 1908 roku był produkowany, bo zdjęcie reklamy to potwierdza.

Budzik kupiłam z wtórną tarczą, ale udało się kupić oryginalny mechanizm HAU z tarczą więc wymieniona. Całkowita konserwacja to dzieło Damian Czasika – dziękuję.

Trommelwecker1.PNG

1.jpeg

Części HAU1.PNG

HAU Reklama 1908.PNG

3.jpeg

1638119074500.jpg

1638119074506.jpg

1638119074513.jpg

 Takie logo  stosowali na mechanizmach.

Mechanizm na zdjęciu piękny . Napewno wiele pracy włożone w takie odnowienie. Super budzik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super 👍 HAU

 

Odnośni Union Clock

 to logo z tarczy:

image.thumb.png.4403b22a925371017aeb4b3290a9de3d.png

i werku (podobne raczej)

image.thumb.png.80bce7b8b3512b98a081c8ed42b160bb.png

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schmid pisał, że to logo z płytki to Werkstempel, ale nieco inny niż  ten skopiowany przez Ciebie z Mikroliska. dokładnie taki jak na zdjęciu.☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Super 👍 HAU

 

Odnośni Union Clock

 to logo z tarczy:

image.thumb.png.4403b22a925371017aeb4b3290a9de3d.png

i werku (podobne raczej)

image.thumb.png.80bce7b8b3512b98a081c8ed42b160bb.png

I to jest właśnie dokładnie to co na moim budziku. Jak już znam nazwę to znalazłem kilka postów na ten temat jednak niewiele jest informacji na temat firmy a już wogóle nigdzie zdjęć jak ten budzik powinien wyglądać. Brak mu chyba jednej wierzyczki.

16386303748508951029473347470975.jpg

16386304402419125115196486550721.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kasiaMF wiesz przecież , że ja cienias jestem , jeżeli chodzi o katalogowanie itp.

 Czasami uda mi się tylko coś naprawić, a i tak nie wiem co naprawiłem :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Miirek napisał(-a):

I to jest właśnie dokładnie to co na moim budziku. Jak już znam nazwę to znalazłem kilka postów na ten temat jednak niewiele jest informacji na temat firmy a już wogóle nigdzie zdjęć jak ten budzik powinien wyglądać. Brak mu chyba jednej wierzyczki.

 

 

 

Jak już pisaliśmy, niewiele budzików (i innych zegarów) z tej firmy przetrwało. Nie widziałem tez ich katalogów. Zatem szanse na odszukanie jak wyglądała ta brakująca wieżyczka są raczej niewielkie. Przyjąłbym, że była identyczna. "Zamkowe" budziki produkował tez Junghans, ale obudowa była bardziej skomplikowana (na tym zdjęciu brakuje jeszcze chorągiewki...).

 

s-l1600.thumb.jpg.1d50dd02ca117a98df2db26eaf66c791.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, tarant napisał(-a):

 

Jak już pisaliśmy, niewiele budzików (i innych zegarów) z tej firmy przetrwało. Nie widziałem tez ich katalogów. Zatem szanse na odszukanie jak wyglądała ta brakująca wieżyczka są raczej niewielkie. Przyjąłbym, że była identyczna. "Zamkowe" budziki produkował tez Junghans, ale obudowa była bardziej skomplikowana (na tym zdjęciu brakuje jeszcze chorągiewki...).

 

s-l1600.thumb.jpg.1d50dd02ca117a98df2db26eaf66c791.jpg

Takiego właśnie znalazłem niedawno na jednym z portali aukcyjnych. Po za tym jeszcze kilka podobnych właśnie junghansow.

To do swijego będę musiał coś pasującego wymyślić. Dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zboczę trochę

 Chcę wypełnić wskazówki w "oficerku ( dwuch oficerkach :) )

Pytanie:

 Jaki kolor mogła mieć pierwotnie luma? ( po oświetleniu  resztki świecą na zielono, ale sama jest brunatna i to bardzo ( ze starości)

Cyfry też są brązowawe..( chyba też lekko wypłowiały i zmieniły kolor...

 Czy użyć brązowawej lumy ( świecącej na zielono) czy innej ( np jasnej) ?

 Jak to mogło być w czasach świetności tego zegareczka?

image.thumb.jpeg.ca34a8976a5854a03f8b42c133fae994.jpeg


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Zboczę trochę

 Chcę wypełnić wskazówki w "oficerku ( dwuch oficerkach :) )

Pytanie:

 Jaki kolor mogła mieć pierwotnie luma? ( po oświetleniu  resztki świecą na zielono, ale sama jest brunatna i to bardzo ( ze starości)

Cyfry też są brązowawe..( chyba też lekko wypłowiały i zmieniły kolor...

 Czy użyć brązowawej lumy ( świecącej na zielono) czy innej ( np jasnej) ?

 Jak to mogło być w czasach świetności tego zegareczka?

image.thumb.jpeg.ca34a8976a5854a03f8b42c133fae994.jpeg

Skoro reszta zbrązowiała, to raczej tego bym się trzymał...... bo stare z nówką, jakoś mi nie pasuje. Ale to tylko moje zdanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.