Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Dymar3 napisał(-a):

Ok. Mógłbym tylko prosić o konkretny link bo po wpisaniu w google frazy DGFC nic związanego z naszymi zainteresowaniami nie znalazłem ? 😞

 

 

Weckerwerksverzeichnis Erich Dees – Deutsche Gesellschaft für Chronometrie e.V. (dg-chrono.de)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety żadna z płyt w katalogu podlinkowanym przez Was nie odpowiada tej z budzika powyżej. Nawet biorąc pod uwagę minimalną granice błędu w pomiarze nic nie udało mi się dopasować ;-( rozm 80,2xm / 50,8cm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te z Bethune? Wykrój maja identyczny, różnią się tylko brakiem "regulowanego" łożyska.

 

IMG_20220110_205351.thumb.jpg.4c666f716a3e1d91fd36647230745e81.jpg.92589c63b38784d475391ba042faeafe.jpg.8ea9016cb1df5a5759f1af6da10261d4.jpgWecker30.jpg.704555f282b74ca3fb467f8d5f7cfac8.jpg

Edytowane przez Anansi

Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście podobne.  Może ktoś w swoich katalogach ma taki budzik? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.png.55669319ff86ce384ca99469d5fc9535.png

 

 Może ta???, chociaż brak znowu  innego "wejścia" pod kotwicę.. :(

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mkl1 napisał(-a):

image.thumb.png.55669319ff86ce384ca99469d5fc9535.png

 

 Może ta???

 Ale że o co chodzi???

6 minut temu, Dymar3 napisał(-a):

Rzeczywiście podobne.  Może ktoś w swoich katalogach ma taki budzik? 

 

Zobacz sobie ten z Allegro. Tarcza jest chyba identyczna jak w Twoim, werk jak z katalogu płyt.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/stary-dwu-dzwonkowy-budzik-manufacture-bethune

Na katalogi tej firmy bym nie liczył.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Anansi napisał(-a):

Ale że o co chodzi???

 porównywałem, te fotki płyt nie są tożsame, dlatego jedną wykreśliłem...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Anansi napisał(-a):

 Ale że o co chodzi???

 

Zobacz sobie ten z Allegro. Tarcza jest chyba identyczna jak w Twoim, werk jak z katalogu płyt.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/stary-dwu-dzwonkowy-budzik-manufacture-bethune

Na katalogi tej firmy bym nie liczył.

Też właśnie zastanawiałem się na Bethune. Podobna płyta i tarcza z roślinnymi motywami, choć to bardziej charakterystyczne dla okresu secesji niż danej marki.  

Chyba ciężko będzie rozwikłać zagadkę. Nie mniej budzik fajny i rzadki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze są identyczne, tylko z Twojej starł sie nadruk. Zobacz powiększenia.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, dzięki i gratuluję spostrzegawczości 🙂

Screenshot_20220114-134225_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20220114-134143_Samsung Internet.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Tarcze sekundnika i ustawiania godziny są nieuszkodzone. Inne też są lunetki pod szkłem. Po prostu taka  jest wersja tarczy. Wskazówki też są inne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem daleko a rozwiązanie zagadki możliwe, że było bardzo blisko:-) Z czeluści moich zbiorów , gdzieś z kartonu wygrzebałem budzik Bethune. Tarcza identyczna, płyta  mechanizmu również i o rozmiarze 8,2cm x 5,8cm. Wskazówki rzeczywiście inne ale którz z nas nie spotkał się z zamianą wskazówek czy też nóżek a nawet dzwonków od budzików, które możliwe że były poprostu pomyłkami popełnionymi w zakładach zegarmistrzowskich w trakcie napraw dawno, dawno temu.

 

Także reasumując obstawiam, że trzydzwonkowy budzik, który prezentowałem kilka wątków wyżej na 90% jest produkcji Manufakture Bethune. 

 

Dziękuję wszystkim za pomoc w rozwiązaniu zagadki 🙂 Jesli ktoś ma jeszcze inny pomysł w kwestii tego egzemplarza zapraszam do dalszej dyskusji:-)

 

20220114_204003.jpg

20220114_203723.jpg

IMG_20220110_205231.thumb.jpg.bb2b0202ec0f47f2696606c57e2f2b8c.jpg

20220114_203736.jpg

20220114_204012.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Dymar3 napisał(-a):

Szukałem daleko a rozwiązanie zagadki możliwe, że było bardzo blisko:-) Z czeluści moich zbiorów , gdzieś z kartonu wygrzebałem budzik Bethune. Tarcza identyczna, płyta  mechanizmu również i o rozmiarze 8,2cm x 5,8cm. Wskazówki rzeczywiście inne ale którz z nas nie spotkał się z zamianą wskazówek czy też nóżek a nawet dzwonków od budzików, które możliwe że były poprostu pomyłkami popełnionymi w zakładach zegarmistrzowskich w trakcie napraw dawno, dawno temu.

 

Także reasumując obstawiam, że trzydzwonkowy budzik, który prezentowałem kilka wątków wyżej na 90% jest produkcji Manufakture Bethune. 

 

Dziękuję wszystkim za pomoc w rozwiązaniu zagadki 🙂 Jesli ktoś ma jeszcze inny pomysł w kwestii tego egzemplarza zapraszam do dalszej dyskusji:-)

 

20220114_204003.jpg

20220114_203723.jpg

IMG_20220110_205231.thumb.jpg.bb2b0202ec0f47f2696606c57e2f2b8c.jpg

20220114_203736.jpg

20220114_204012.jpg

Dzięki postowi Kolegi zidentyfikowałem mechanizm werku do kareciaka z jaskółką. Mechanizm na części kupiłem kiedyś na aukcji. Wzór płyty inny, ale wymiary identyczne.

 

Przy opisie firmy akurat zdjęcie kareciaka.

Pozdrawiam. Marek

https://watch-wiki.org/index.php?title=Manufacture_d’horlogerie_de_Béthune

 

 

20220115_124021.jpg

20220115_124048.jpg

Edytowane przez Marek Szajerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odbierając od zegarmistrza mechanizm niedawno prezentowanego Th.Hallera pokazał mi ów zegarmistrz taki budzik jakiegoś klienta. 

Tarcza GF mechanizm niesygnowany ale w mojej ocenie to nie GF a cos powojennego. Nie zbieram takich budzików ale wiem, że wielokrotnie a Waszych kolekcjach gdzieś takie widziałem.  Czy to składak?20220120_174910.thumb.jpg.28b4c2d14be8b5ffac31ab8e67504ebc.jpg

20220120_174838.jpg

Edytowane przez Dymar3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puszka wygląda mi na Junghansa ,chyba nie widziałem GF z biciem w kołek na pokrywie , najczęściej dzwonki zewnętrzne ,mechanizm bez pomiarów trudno jednoznacznie określić .

U mnie jak zwykle🙂 Westclox szkocki z fabryki Dumbarton lata 50-60 wykończony masą perłową i mosiężną polerowaną ramką wygląda dobrze mimo że był tani w produkcji ale pewno Szkoci zastanawiali się poważnie nad wydatkiem😉

Budzik zaprojektowano w zakładach Westcloxa w USA ,charakteryzował się łatwą zmianą wyglądu tarczy okalającej i spotykamy właśnie w różnych kolorach masę perłową, malowane w różne kwiatki ,obrazki itp. ale produkcję przekazano do szybko rozwijającego się od 1948r zakładowi w Szkocji więc spotykamy go tylko w katalogach Szkockich , choć bardzo skromnych i trudno dostępnych.

Jako przedstawiciel Westclox średniej wielkości powędrował na swoją półkę🙂

DSC_3272.JPG

DSC_3273.JPG

DSC_3275.JPG

DSC_3276.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mechanik napisał(-a):

Puszka wygląda mi na Junghansa ,chyba nie widziałem GF z biciem w kołek na pokrywie , najczęściej dzwonki zewnętrzne ,mechanizm bez pomiarów trudno jednoznacznie określić .

U mnie jak zwykle🙂 Westclox szkocki z fabryki Dumbarton lata 50-60 wykończony masą perłową i mosiężną polerowaną ramką wygląda dobrze mimo że był tani w produkcji ale pewno Szkoci zastanawiali się poważnie nad wydatkiem😉

Budzik zaprojektowano w zakładach Westcloxa w USA ,charakteryzował się łatwą zmianą wyglądu tarczy okalającej i spotykamy właśnie w różnych kolorach masę perłową, malowane w różne kwiatki ,obrazki itp. ale produkcję przekazano do szybko rozwijającego się od 1948r zakładowi w Szkocji więc spotykamy go tylko w katalogach Szkockich , choć bardzo skromnych i trudno dostępnych.

Jako przedstawiciel Westclox średniej wielkości powędrował na swoją półkę🙂

DSC_3272.JPG

DSC_3273.JPG

DSC_3275.JPG

DSC_3276.JPG

Czyli wygląda na to, że składak? Tarcza od GF z międzywojnia a sam budzik wczesny PRL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciężko będzie. Nie mniej tarcza jest od polskiego GF w tzw wersji "radial" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu "Przed I po" 🙂 Tym razem katalogowy Thomas Haller "Irys" zakupiony na all.. za ok 130zl. Niesprawny, z zardzewiałymi dzwonkami . Z całkowicie pozbawioną niklu cynkową puszką. Brak motylka nakręcania sprężyny chodu.  

 

Ale za to w dziewiczym stanie. Kupę lat nie rozbierany. Samo odkręcenie słupków od dzwonków wymagało kilku dni moczenia w WD40. Cynkowa puszka I dekielek bez jakichkolwiek pęknięć i wgnieceń. Tarcza z wyjątkiem plamki, która nie uległa wielogodzinnym kąpielom w benzynie ekstrakcyjnej ładna i czysta.

 

Czyszcząc cynkową puszkę nie spodziewałem się , że polerka ciemnej, matowej cynkowej blachy  pozbawionej niklu doprowadzi do uzyskania niemal lustrzanego efektu nie do odróżnienia z egzemplarzami z kolekcji w których ów nikiel pozostał po dzień dzisiejszy. Koszt naprawy i czyszczenia w zakładzie  zegarmistrzowskim to 30zł.  Budzik obecnie sprawny na pięknym I punktualnym chodzie. 

 

Oceńcie sami . Wszelkie uwagi miłe widziane. 🙂

 

Za pozyskanie grafiki katalogowej kilka postów wyżej dziękuję KasiMF:-)

20211227_210352.jpg

20220120_192457.jpg

20211227_210322.jpg

20220120_192601.jpg

20211227_210327.jpg

20220120_192517.jpg

20211227_210254.jpg

20220120_192658.jpg

20211227_210228.jpg

20220120_192722.jpg

20211227_210445.jpg

20220120_192953.jpg

1938437812_T.HallerIris.JPG.99b29328759717d1d944be94ad8ed6fd.jpeg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wbrew ciemnym mocom silnika forum zamieszczony. ;)


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Anansi napisał(-a):

I wbrew ciemnym mocom silnika forum zamieszczony. ;)

Tak dokładnie:-) za pierwszym razem wątek dodał się chyba czterokrotnie zaśmiecając forum i nie mogłem tego usunąć:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny klasyczny budzik🙂zmobilizowałeś mnie do odnalezienia mojego Irysa i przywrócenia mu takiego błysku ! parę lat temu pokazywałem go po zakupie i oczyszczeniu ,ale nie tak perfekcyjnie jak Ty 🙂 ale taka operacja wymaga sporo czasu a z tym jak zwykle problem😁

Na razie wyciągam trochę młodsze  w nietragicznym stanie które mogę doprowadzić do porządku prostymi zabiegami.

Dziś wygrzebałem takiego cudaka sygnowanego UTI made in France i ...tyle o nim wiem. Mechanizm 4 kamieniowy wykonany budżetowo ,obudowa natomiast pomysłowa i ładnie wykonana z fazowanym szkłem ale czasza dzwonka aluminiowa ! przez co wydaje raczej brzęczący terkot niż dzwonienie😄

DSC_3287.JPG

DSC_3281.JPG

DSC_3279 (1).JPG

DSC_3286 (1).JPG

DSC_3285 (1).JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.