Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobre rozwiazanie jednak wymagajace rozebrania calego mechanizmu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze warto go rozebrać?? i .. umyć, bo wygląda, jak wygląda...

Zresztą.. "jak stryjenka sobie życzy"  :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy nabytek kupiony na targu razem z warzywami, Peter. Wg katalogu G. Jacoba z 1943 r. werk nr 411 08, s. 8. Na płycie wybity numer 1701.

20220913_122356[1].jpg

20220913_112413.jpg

20220913_114144.jpg

20220913_114123.jpg

Edytowane przez Marek Szajerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marek Szajerka napisał(-a):

Dzisiejszy nabytek kupiony na targu razem z warzywami, Peter. Wg katalogu G. Jacoba z 1943 r. werk nr 411 08, s. 8. Na płycie wybity numer 1701.

20220913_122356[1].jpg

20220913_112413.jpg

20220913_114144.jpg

20220913_114123.jpg

No takie zakupy to ja rozumiem :) Gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.09.2022 o 11:52, kasiaMF napisał(-a):

Masz rację 900 zł to duża przesada. Ten model to wg. katalogu z 1911  Junghans Busch

19111 Junghans Busch.JPG

Interesujący, pięknie zdobiona tarcza. Gratuluję. Pokaz jak dorobisz nóżki.

Dawałem za niego w snajper.net 1100zł. To unikat. Niestety snajper mi nie zalicytował 😞 Aukcje wygrał znany kolekcjoner z Niemiec i z tego co wiem tą swoją kwotą prawdopodobnie nie przebił bym aukcji. Ciężko.coś fajnego teraz kupić, więc lepiej raz a porządnie,-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Dymar3 napisał(-a):

Dawałem za niego w snajper.net 1100zł. To unikat. Niestety snajper mi nie zalicytował 😞 Aukcje wygrał znany kolekcjoner z Niemiec i z tego co wiem tą swoją kwotą prawdopodobnie nie przebił bym aukcji. Ciężko.coś fajnego teraz kupić, więc lepiej raz a porządnie,-)

Coś w tym jest. Ale Pan Józef ma jeszcze tego sporo. Może się jeszcze trafi. Ja nie zbieram miniaturek chodź mam parę sztuk to też mnie akurat ten model zainteresował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki dzisiaj przyjechał:

 

IMG_2331.JPG

IMG_2329.JPG

IMG_2330.JPG

 

Mechanizm z pająkami ale po wyjęciu ruszył:

 

 

Mechanizm bliżniaczy do "Junghansa Kleinera- tego do którego poszukiwałem balansu.

Wecker342.jpg

IMG_2334.JPG

IMG_2336.JPG

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy nabytek Gustav Becker, ale już z werkiem Junghansa W 231. W lewym górnym rogu 33  4. 

Natomiast wczorajszy zakup, to" Frankenstein'. Po wyjęciu werku i oględzinach okazało się, że jest to Junghans z motylkiem. Werk całkowicie sprawny. Twórca "Frankenstaina" próbował młoteczek z uderzeniem w obudowę, przerobić na na uderzenie w dzwonek zewnętrzny, co się nie udało. Odgiąłem tylko drut w takie położenie, by uderzał o obudowę. Prawidłowo, celowo zniszczony młoteczek powinien zostać wymieniony.

Ciekawy jest werk od budzika Bravo. Płyty są połączone płaskownikami na skobel. Ciekawa jest kotwica oraz koło wychwytowe z "talerzykiem". Podaję takie skojarzenie, ponieważ nie znam fachowej nazwy. Wstawiłem tylko werk do zastępczej puszki, by nie tworzyć nowej wersji "Frankensteina". Kompletny i sprawny budzik Bravo mam.

Na koniec zdjęcia prawie   kompletnego Bravo.

20220914_140151.jpg

20220914_140334.jpg

20220914_140404.jpg

20220914_140728.jpg

a.1..jpg

b.1..jpg

c..jpg

20220914_114749.jpg

b.2.jpg

20220914_105950.jpg

DSC08485.JPG

DSC08486.JPG

DSC08487.JPG

DSC08488.JPG

Edytowane przez Marek Szajerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad czasowy wzór budzika ! blaszak produkowany w podobnej formie przez wielu producentów przez dziesiątki lat🙂 tu model Mauthe z lat 60 jak nowy, miedziowany ,bez plamki rdzy , przesmarowany,i choć staram się już nie kupować współczesnych (choć to po prawdzie ubiegły wiek 😁) to cena na aukcji 18,50 zł mnie skusiła😁

DSC_3842.JPG

DSC_3844.JPG

DSC_3841.JPG

DSC_3840.JPG

DSC_3839.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładny... :) Takiego "wspólczesnego" jeszcze bym mógł mieć.. bo to miedź :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni model 9 Westclox Baby Ben i Big Ben produkowany jeszcze w USA i to też koniec prawdziwych amerykańskich budzików! wygląd jeszcze nienajgorszy ale mechanika i materiały mizeria w najgorszej postaci czyli mogę szukać tylko starszych modeli ,a jeszcze parę mi brakuje🙂 a te bidy też znajdą gdzieś miejsce na półce😕

DSC_3845.JPG

DSC_3847.JPG

DSC_3848.JPG

DSC_3849.JPG

DSC_3851.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.09.2022 o 18:10, Marek Szajerka napisał(-a):

Dzisiejszy nabytek Gustav Becker, ale już z werkiem Junghansa W 231. W lewym górnym rogu 33  4. 

Natomiast wczorajszy zakup, to" Frankenstein'. Po wyjęciu werku i oględzinach okazało się, że jest to Junghans z motylkiem. Werk całkowicie sprawny. Twórca "Frankenstaina" próbował młoteczek z uderzeniem w obudowę, przerobić na na uderzenie w dzwonek zewnętrzny, co się nie udało. Odgiąłem tylko drut w takie położenie, by uderzał o obudowę. Prawidłowo, celowo zniszczony młoteczek powinien zostać wymieniony.

Ciekawy jest werk od budzika Bravo. Płyty są połączone płaskownikami na skobel. Ciekawa jest kotwica oraz koło wychwytowe z "talerzykiem". Podaję takie skojarzenie, ponieważ nie znam fachowej nazwy. Wstawiłem tylko werk do zastępczej puszki, by nie tworzyć nowej wersji "Frankensteina". Kompletny i sprawny budzik Bravo mam.

Na koniec zdjęcia prawie   kompletnego Bravo.

20220914_140151.jpg

20220914_140334.jpg

20220914_140404.jpg

20220914_140728.jpg

a.1..jpg

b.1..jpg

c..jpg

20220914_114749.jpg

b.2.jpg

20220914_105950.jpg

DSC08485.JPG

DSC08486.JPG

DSC08487.JPG

DSC08488.JPG

Tarcza G.B typowo zatłuszczina. W mojej ocenie bardzo dobrze rokuje na wybielenie po kąpielach w benzynie ekstrakcyjnej + suszenie. Bez najmniejszego ryzyka uszkodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś niedawno pokazywał taki budzik Junghansa w ładnym stanie i kompletny  a  nie mogę go znależć ,potrzebuję wzoru brakujących elementów do mojego

DSC_3853.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam dość niewyraźną, wysłałam do Krzyśka,nie zapisałam i wyczyściłam całą skrzynkę. Zniknął 🤨🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się stroną katalogową :)  , bo raz "na żywo" za straszną cenę widziałem tzw Pocisk , a ten jest równie ciekawy.. i chyba niezbyt popularny..

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Gilbert z dorobionymi nozkami . Mimo zlych prognoz jest stale nakrecany i dalej chodzi nic sie nie dzieje.

IMG_8122.JPG

Edytowane przez Kirsan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.09.2022 o 02:21, Kirsan napisał(-a):

Moj Gilbert z dorobionymi nozkami . Mimo zlych prognoz jest stale nakrecany i dalej chodzi nic sie nie dzieje.

IMG_8122.JPG

Wyszedł pięknie. Gratuluję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką tarczę  posiadał ten mój rycerz Junghansa jakaś radosna twórczość 😕 myślę że mogła być taka jak w typowych kareciakach  Junghansa z podobnego okresu jak myślicie?

DSC_3863.JPG

DSC_3864.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, mechanik napisał(-a):

Taką tarczę  posiadał ten mój rycerz Junghansa jakaś radosna twórczość 😕 myślę że mogła być taka jak w typowych kareciakach  Junghansa z podobnego okresu jak myślicie?

DSC_3863.JPG

 

Spróbuję jeszcze raz dopytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.