Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.01.2023 o 14:59, BARCINIAK napisał(-a):

Mam identycznego :)

 

A możesz sprawdzić jak ma wykończony ten ornament w dolnej części szyby? W katalogu rocznik 1893 na stronie 74 jest 'nasz' model budzika ze sterczynkami ale ten prostokąt z rombem w środku ma na rogach inne wykończenia, okrągłe a nie kwadratowe. Jak wygląda twój? Ktoś kiedyś wstawił szybkę z innego czy może numery 2715 i 2716 to dwie różne wersje tego modelu? 

Edytowane przez anbes1972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro zakonczyla siie licytacja budzika prawdopodobnie HAU nie sprawny z brakujaca tylna pokrywa i brakiem 

sprezyny dzwonka  oraz dwuch pokretel  wedlug mnie  za bardzo wysoka cene. Moje pytanie co sadzicie o tej aukcji 

czy jest to az taki unikat ?

20230118_143650-2.jpg

Edytowane przez Kirsan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rynek zrobił się mało przewidywalny 😕 fakt że tego typu egzemplarze  są bardzo rzadko spotykane na aukcjach  no i mamy efekty 🙂

Jako że nie stać mnie na tak drogie zakupy ,cieszę się ze zdobycia bardziej dostępnych budzików 😉 Dzisiaj kolejny Westclox model Spur z końcówki produkcji tego modelu z 6- 1957 r.Model zaprojektowany przez Maxa Schlenkera produkowany od 1938 do 1958 r z przerwą wojenną w USA ale też w filiach w Kanadzie i Szkocji .Zachował się w oryginale z powodu "zakonserwowania "oparami jakiejś kuchni 😃 po umyciu prostego mechanizmu i puszki  powędrował do koleżeństwa !

DSC_3874.JPG

DSC_3873.JPG

DSC_3878.JPG

DSC_3879.JPG

DSC_3880 (1).JPG

DSC_3881.JPG

DSC_3883 (1).JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :)

 

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Kirsan napisał(-a):

Na Allegro zakonczyla siie licytacja budzika prawdopodobnie HAU nie sprawny z brakujaca tylna pokrywa i brakiem 

sprezyny dzwonka  oraz dwuch pokretel  wedlug mnie  za bardzo wysoka cene. Moje pytanie co sadzicie o tej aukcji 

czy jest to az taki unikat ?

20230118_143650-2.jpg

Też go licytowałem, bo tego modelu jeszcze nie mam. Cena jednak była moim zdaniem zbyt wysoka na jego braki. Liczyłem na max 500 zł a tu 813!!! Ktoś go BARDZO chciał mieć :) No cóż budziki ostatnio potrafią kosztować tyle co np GB Linkowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gimby nie znajo to nie zrozumio 🤣🤣..

Mir se zwykły, wersja starsza. Dawna, świetna powłoka "mrożona" rychło przepadła, ostał się brud..

Wiekiem "INNI" mogą pamiętać takie budziki 🤭.

Zaczęłam dumać jakimi, zastępczymi metodami można choć trochę przywrócić nieco podobieństwa.

Cudo toto nie jest ale kierunek właściwy 🤪😂😂

20230118_061833.thumb.jpg.5f1146dbf3c368f0b3b42bb115271c19.jpg

 

20230118_061820.thumb.jpg.00d72b1fd53617a1f36b4dd5be56e150.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyż mom w naprawie :)

produkcja 1-61

 

 

IMG_2625.JPG

IMG_2626.JPG

IMG_2628.JPG

IMG_2629.JPG

IMG_2627.JPG

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, mkl1 napisał(-a):

tyż mom w naprawie :)

produkcja 1-61

 

 

IMG_2625.JPG

IMG_2626.JPG

IMG_2628.JPG

IMG_2629.JPG

IMG_2627.JPG

 

Oooo..

 Ten prawdziwy "mróz" jest niesamowity 😁🤩

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, BARCINIAK napisał(-a):

Też go licytowałem, bo tego modelu jeszcze nie mam. Cena jednak była moim zdaniem zbyt wysoka na jego braki. Liczyłem na max 500 zł a tu 813!!! Ktoś go BARDZO chciał mieć :) No cóż budziki ostatnio potrafią kosztować tyle co np GB Linkowy. 

 

Ciekawi mnie jak byla by cena tego budzika w pelni sprawnego bez brakow i na chodzie  w stanie takim jakie sprzedaje

tez atrakcyjne egzemplarze "jozef  "druga sprawa nie rozumiem dlaczego Allegro blokuje kopiowanie zdjec ? na Ebay tego nie stosuja 

Edytowane przez Kirsan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kirsan napisał(-a):

 

Ciekawi mnie jak byla by cena tego budzika w pelni sprawnego bez brakow i na chodzie  w stanie takim jakie sprzedaje

tez atrakcyjne egzemplarze "jozef  "druga sprawa nie rozumiem dlaczego Allegro blokuje kopiowanie zdjec ? na Ebay tego nie stosuja 

Pan Józef  ma dostęp  do ciekawych budzików.Kiedyś kupił ode mnie hurtem  kilkanaście  sztuk.Naprawil ,poczyscil i  puscił na  allegro.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mkl1 napisał(-a):

tyż mom w naprawie :)

produkcja 1-61

 

 

 

 

 

 

 

 

Budzik śliczny, choć z nazwy oksymoroniczny. ;)


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, janekp napisał(-a):

Pan Józef  ma dostęp  do ciekawych budzików.Kiedyś kupił ode mnie hurtem  kilkanaście  sztuk.Naprawil ,poczyscil i  puscił na  allegro.

Myślę, że powyżej 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek. 

Europa, zapewne z lat 40-50 ub. w. Nie ma żadnych oznaczeń , co do wytwórcy, zarówno na tarczy, jak i na płycie.

Tylko na zawiasie napis: Case in Germany. Identyczny budzik Rensie jest bardziej szczegółowo opisany

Fot.1-3. Europa.

Fot.4 - 5. Rensie

 

20230125_112052.jpg

20230125_112110.jpg

20230125_112145.jpg

DSC07407.JPG

DSC07409.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Marek Szajerka napisał(-a):

Nowy nabytek. 

Europa, zapewne z lat 40-50 ub. w. Nie ma żadnych oznaczeń , co do wytwórcy, zarówno na tarczy, jak i na płycie.

Tylko na zawiasie napis: Case in Germany. Identyczny budzik Rensie jest bardziej szczegółowo opisany

Fot.1-3. Europa.

Fot.4 - 5. Rensie

 

20230125_112052.jpg

20230125_112110.jpg

20230125_112145.jpg

DSC07407.JPG

DSC07409.JPG

Cieszę się, że pokazałeś tą Europę. Nigdzie nie mogę odnaleźć historii tej firmy. Od kiedy produkowała budziki? Te co trafiam są właśnie z lat 50-60... Może ktoś z Państwa coś podpowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 Proszę ... troche inny stylistycznie :)

IMG_1744.thumb.JPG.1031fc95656dc380a2c72198bbd1cf2f.JPGIMG_1743.thumb.JPG.0483adeede0222113d16617cb936d525.JPGlistycznie

IMG_1745.JPG


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, mkl1 napisał(-a):

 

 Proszę ... troche inny stylistycznie :)

IMG_1744.thumb.JPG.1031fc95656dc380a2c72198bbd1cf2f.JPGIMG_1743.thumb.JPG.0483adeede0222113d16617cb936d525.JPGlistycznie

IMG_1745.JPG

Pokazana na zdjęciu wersja jest  z 2 kamieniami, z jednym bębnem, najbardziej popularna, natomiast tę, którą pokazałem, 7 kamieni dwa bębny.

 

Nawiązując do postu Kolegi Barciniaka.

 

Wątek Bulovy

 

Zegarki podróżne Europa najbardziej kojarzą się z Niemcami. Jest jednak wątek szwajcarsko-amerykański. Werk Europy został skonstruowany przez Bulovę w 1 poł. XX w., przed !945 r.

https://www.mikrolisk.de/show.php?site=280&letter=E&searchWhere=trademark&searchMode=exact&id=29

 

Zapewne przed 1939 r. Europę produkowano już w Niemczech.

Kiedyś dyskutowaliśmy na temat ewentualnej produkcji Europy przed 1945 r.

Przypuszczam, że Europę Bulovy można rozpoznać po charakterystycznych zawiasach.

Fot.1-3. Europa wyprodukowana w Niemczech.

Fot. 4 -6. Europa Bulovy.

 

DSC07529.JPG

DSC07530.JPG

DSC07532.JPG

DSC04846.JPG

DSC04844.JPG

DSC04845.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś wiadomo o fabryce? o dacie założenia marki EUROPA?

Ciekawe budziki konstruowali. 

Zastanawiam się czy to nie firma powstała po upadku innej niemieckiej fabryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś wiadomo o fabryce? o dacie założenia marki EUROPA?

Witam i pozdrawiam, dogrzebalem sie na temat Euopy.

Fabryka zegarków została założona w 1947 roku w miejscowości Senden (Bawaria) przez Ericha Rittinghausa i Gustava Eifferta niedaleko Neu-Ulm. W czasach swojej świetności firma zatrudniała do 2500 osób i miała dzienną produkcję do 32 000 zegarków. Firma stała się szczególnie znana ze swoich budzików podróżnych Europa, Ducado i Deluxe. Firma Junghans ze Schrambergu produkowała mechanizmy do zegarów ściennych. Firma została sprzedana w grudniu 1988 roku. Jeden z dwóch założycieli, Erich Rittinghaus, został odznaczony Federalnym Krzyżem Zasługi I klasy[1] w 1967 roku i został honorowym obywatelem miasta Senden. Jego imieniem nazwano ulicę, przy której stoi budynek dawnej fabryki zegarów. W 1991 roku stwierdzono, że firma „usuwała” toksyczne odpady przez stare szyby studni. Substancje chemiczne, takie jak cyjanek czy szlam miedziowy, przez lata zanieczyszczały wody gruntowe. W związku z tym w 1993 roku firma została zamknięta, a dawne tereny fabryczne przekształcono w Sending Business Park.[3]

Wiec jako Europa dzialala po drugiej wojnie swiatowej.

 

Barciniak. Ciekawe budziki konstruowali. 

Masz racje, mam pare budzikow, prawie wszystkie z masiadzu i solidnie zrobione, a jest ich o wiele wiecej, ja kupuje tylko zlomki po taniemu za 6-8 € nie na chodzie i naprawiam.

DSCN5461.JPG

DSCN5462.JPG

Mam tez Deluxy, bardzo male fajne budziki.

 

DSCN5465.JPG

DSCN5466.JPG

A ciekawostka jest Franuski Jaz gdzie okazuje sie..... Europa

 

DSCN5468.JPG

DSCN5469.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaś związek ich produktów z marką Europa używaną przez firmę Bulova jest żaden...


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to nie plyty a tarcze, DDR kopiowawlo bez wstydu wszystko co sie dalo, wiec pokaz wnetrze🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie mam możliwości dotarcia do tych dwóch egzemplarzy i zrobić zdjęcia. Napisałem o tym w podanym artykuliku. Nie dałem zdjęcia Ruhli, bo uznałem wtedy to za zbyteczne. Podałem tylko identyczne oznaczenia werków.

Pozdrawiam. Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten jest ciekawy, nazywa sie Pamono rok 1950, chyba, na stopce GUB

 

 

Przechwytywanie.PNG

11.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"... i miała dzienną produkcję do 32 000 zegarków...."

 

 

Czy to nie pomylka, nie za wiele jak na dzienną produkcję?

 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, ondra1955 napisał(-a):

A coś wiadomo o fabryce? o dacie założenia marki EUROPA?

Witam i pozdrawiam, dogrzebalem sie na temat Euopy.

Fabryka zegarków została założona w 1947 roku w miejscowości Senden (Bawaria) przez Ericha Rittinghausa i Gustava Eifferta niedaleko Neu-Ulm. W czasach swojej świetności firma zatrudniała do 2500 osób i miała dzienną produkcję do 32 000 zegarków. Firma stała się szczególnie znana ze swoich budzików podróżnych Europa, Ducado i Deluxe. Firma Junghans ze Schrambergu produkowała mechanizmy do zegarów ściennych. Firma została sprzedana w grudniu 1988 roku. Jeden z dwóch założycieli, Erich Rittinghaus, został odznaczony Federalnym Krzyżem Zasługi I klasy[1] w 1967 roku i został honorowym obywatelem miasta Senden. Jego imieniem nazwano ulicę, przy której stoi budynek dawnej fabryki zegarów. W 1991 roku stwierdzono, że firma „usuwała” toksyczne odpady przez stare szyby studni. Substancje chemiczne, takie jak cyjanek czy szlam miedziowy, przez lata zanieczyszczały wody gruntowe. W związku z tym w 1993 roku firma została zamknięta, a dawne tereny fabryczne przekształcono w Sending Business Park.[3]

Wiec jako Europa dzialala po drugiej wojnie swiatowej.

 

Barciniak. Ciekawe budziki konstruowali. 

Masz racje, mam pare budzikow, prawie wszystkie z masiadzu i solidnie zrobione, a jest ich o wiele wiecej, ja kupuje tylko zlomki po taniemu za 6-8 € nie na chodzie i naprawiam.

DSCN5461.JPG

DSCN5462.JPG

Mam tez Deluxy, bardzo male fajne budziki.

 

DSCN5465.JPG

DSCN5466.JPG

A ciekawostka jest Franuski Jaz gdzie okazuje sie..... Europa

 

DSCN5468.JPG

DSCN5469.JPG

Bardzo dziękuję za wyczerpujące informacje o firmie. Szukałem i szukałem a nie pomyślałem aby zapytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.