Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

Nooo, w takiej skrzynce jeszcze nie widziałem ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się doczekać i go dziś naprawiłem. Obudowa umyta naturalną miksturą, pół na pół ocet winny i oliwa z oliwek. Werk był w porządku, tylko pęknięta sprężyna chodu. Założyłem oryginalną, przedwojenną.

8..jpg

9..jpg

10..jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.01.2023 o 20:56, Marek Szajerka napisał(-a):

Nie mogłem się doczekać i go dziś naprawiłem. Obudowa umyta naturalną miksturą, pół na pół ocet winny i oliwa z oliwek. Werk był w porządku, tylko pęknięta sprężyna chodu. Założyłem oryginalną, przedwojenną.

8..jpg

9..jpg

10..jpg

Moim zdaniem to jakaś ludowa twórczość. Ktoś zrobił skrzynkę i wmontował w nią budzik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczam, że obudowa jest wtórna, zrobiona na specjalne  zamówienie w jakiejś stolarni. Takiego wzoru nie ma w Archiwum Cyfrowym Junghanasa. Zabezpieczenie przed wypadaniem budzika zostało  zrobione z gumy. Drewniana obudowa została  wykonana w niedługim okresie po wykonaniu budzika. Za front mogła posłużyć drewniana ramka do zdjęć. Budzik ma podwójne szkło. Z biegiem lat wysychające drewno zostało rozsadzone przez metalową obudowę budzika. Niedawno na jednej z aukcji internetowych widziałem budzik Gustava Beckera, wstawiony z nóżkami do "ptasiej budki", przeznaczony do powieszenia na ścianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Marek Szajerka napisał(-a):

Nie wykluczam, że obudowa jest wtórna, zrobiona na specjalne  zamówienie w jakiejś stolarni. Takiego wzoru nie ma w Archiwum Cyfrowym Junghanasa. Zabezpieczenie przed wypadaniem budzika zostało  zrobione z gumy. Drewniana obudowa została  wykonana w niedługim okresie po wykonaniu budzika. Za front mogła posłużyć drewniana ramka do zdjęć. Budzik ma podwójne szkło. Z biegiem lat wysychające drewno zostało rozsadzone przez metalową obudowę budzika. Niedawno na jednej z aukcji internetowych widziałem budzik Gustava Beckera, wstawiony z nóżkami do "ptasiej budki", przeznaczony do powieszenia na ścianie.

Tak mogło być. Ludzie mają nieraz pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ludzie takie skrzynki umieli wykonać sami bez specjalnych zamówień a stolarni ,gdzie takiego gniota by się wstydzili😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okresie międzywojennym w skrzyneczki pokryte ludowymi malunkami masowo oprawiano budziki Beckera sprzedawane w Bułgarii. Ale to juz był produkt lokalnych dystrybutorów. 

 Nasze Budziki - strona 8 - ZEGARY - Klub Miłośników Zegarów i Zegarków (zegarkiclub.pl)

Junghansy zresztą też.

 

s-l1600.thumb.jpg.57581a7cb35c4a68639a45a93695407d.jpg560661276_s-l1600(1).thumb.jpg.916de9add5ddb257868d9f5c727acd58.jpg


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mechanik napisał(-a):

Kiedyś ludzie takie skrzynki umieli wykonać sami bez specjalnych zamówień a stolarni ,gdzie takiego gniota by się wstydzili😁

W Polsce to mieli manię przerabiania skrzyni, sterczynek... A to i tak lepiej niż Skandynawowie, którzy malowali zegary na swoje kolory. Biały, niebieski, złoty.... Ostatnio oczyszczałem z białej farby skarbonkę. Była w miarę prosta to jakoś poszło ale jak widzę piękne linkowe zegary biało złote to mi ręce opadają.

Oczywiście inna sprawa jest to, że Duńczyk kupil sobie zegar i go pomalował jak chciał bo to jego zegar był :)

2 godziny temu, Anansi napisał(-a):

W okresie międzywojennym w skrzyneczki pokryte ludowymi malunkami masowo oprawiano budziki Beckera sprzedawane w Bułgarii. Ale to juz był produkt lokalnych dystrybutorów. 

 Nasze Budziki - strona 8 - ZEGARY - Klub Miłośników Zegarów i Zegarków (zegarkiclub.pl)

Junghansy zresztą też.

 

s-l1600.thumb.jpg.57581a7cb35c4a68639a45a93695407d.jpg560661276_s-l1600(1).thumb.jpg.916de9add5ddb257868d9f5c727acd58.jpg

No to rasowa ludowizna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.01.2023 o 22:03, Kirsan napisał(-a):

Na Allegro zakonczyla siie licytacja budzika prawdopodobnie HAU nie sprawny z brakujaca tylna pokrywa i brakiem 

sprezyny dzwonka  oraz dwuch pokretel  wedlug mnie  za bardzo wysoka cene. Moje pytanie co sadzicie o tej aukcji 

czy jest to az taki unikat ?

20230118_143650-2.jpg

To jest katalogowy budzik Badische

 Tarcza jest od H.A U. Posiadam 2 takie egzemplarze w 100% oryginalne. Ten z aukcji mechanizm też ma od HAU a nie Badische.Chyba ze powstał w epoce w wyniku łączenia się różnych firm i jest to hybryda Badisxhe i HAU.

20230204_195827.jpg

20230204_195838.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt go nie chciał  na all..to wziąłem , francuski JAZ z 63r w ciekawej ,efektownej puszce z bakelitu .Mechanizm typowy U-Jaz ale z centralną sekundą co lubię 🙂 Wymyty ,przepolerowany ,tył pomalowany  ,chodzi ,dzwoni 😃 mam nawet podobnego wiekowo i technologicznie JAZa

IMG_20230207_192815.jpg

IMG_20230207_193133.jpg

IMG_20230207_193122.jpg

IMG_20230207_192855.jpg

IMG_20230207_193029.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mechanik napisał(-a):

Nikt go nie chciał  na all..to wziąłem , francuski JAZ z 63r w ciekawej ,efektownej puszce z bakelitu .Mechanizm typowy U-Jaz ale z centralną sekundą co lubię 🙂 Wymyty ,przepolerowany ,tył pomalowany  ,chodzi ,dzwoni 😃 mam nawet podobnego wiekowo i technologicznie JAZa

IMG_20230207_192815.jpg

IMG_20230207_193133.jpg

IMG_20230207_193122.jpg

IMG_20230207_192855.jpg

IMG_20230207_193029.jpg

Bardzo efektowny. Ja go przeoczyłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie wyglądał zachęcająco to przeoczyłeś , i bardzo dobrze 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mechanik napisał(-a):

Bo nie wyglądał zachęcająco to przeoczyłeś , i bardzo dobrze 🙂

Ale bardzo dobrze dla kogo? :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa, to Ty tak delikatnie, by patyna była. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara tarcza raczej na straty więc poeksperymentował bym chemią próbując usunąć tą rdze. Benzyna ekstrakcyjna nie da rady....ale może odrdzewiacz? Usuwałem tak rdze z tkanin i nic nie uszkodziła a rdza zeszla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Dymar3 napisał(-a):

Stara tarcza raczej na straty więc poeksperymentował bym chemią próbując usunąć tą rdze. Benzyna ekstrakcyjna nie da rady....ale może odrdzewiacz? Usuwałem tak rdze z tkanin i nic nie uszkodziła a rdza zeszla

To raczej była stara, plastikowa tarcza lub z jakiś plastiko-podobny materiał i dużo rdzy więc tarcza nie była do uratowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PM1122 napisał(-a):

INFLACJA. :wacko:

DSC_0679.JPG

DSC_0681.JPG

 

450 czego?

Ojro czy cebulioniów?

 

😯

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

450 €

....... zrezygnowałem z kupna. 

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny , wydaje się bez ingerencji i czyszczenia. Ale cena zdecydowanie za wysoka jak na polskie warunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, PM1122 napisał(-a):

INFLACJA. :wacko:

DSC_0679.JPG

DSC_0681.JPG

 

Cena wygorowana mimo atrakcyjnego wygladu jest jeszcze kwestia czy sprawny ?

Czy moze ktos powiedziec cos wiecej na temat tego budzika sprzedajacy opisal ze francuski

francus1.jpg

francus2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.