Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
hypzar

Co to jest za oznaczenie na kopercie Au10 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo !!!

 

Co to za oznaczenie na kopercie zegarka Au10 ?

Czy to oznacza grubość powłoki złota ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z jakim najgrubszym złocieniem można się spotkać na zegarkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz o radzieckie - o ile wiem Au 25 (choć na własne oczka widziałem 20, więc głowy nie dam). W przypadku np zegarków amerykańskich stosowano inny system - były koperty Rolled Gold Plate oraz Gold Filled (złocone grubiej) - w każdym przypadku obowiązywały tu określone normy stosunku masy złota do masy całej koperty.

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, niektóre były bardzo grubo złocone, co wcale nie przeszkadza powłoce ślicznie się przecierać. Po pierwsze, niestety - koperty bardzo cierpią przy noszeniu, zwłaszcza na kantach i od spodu, a po drugie,ruskie technologie złocenia chyba nie były idealne i czasem widziałem złocenie dosłownie odłażące płatkami od podłoża (pewnie po jakimś uszkodzeniu mechanicznym ,ale i tak wyglądało to dość "słabo" ;) ). Chyba najlepsze złocone koperty, to amerykańskie z gwarancją na 25 lat, choć i te często niestety spektakularnie obłaziły po wielu latach ciągłego noszenia:

 

http://pmwatch.republika.pl/Watches%5Cusa_illinois_bunn_0.html


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam złoconego Wostoka Au20 z lat 70-tych i faktycznie strasznie powycierany a miejscami rzeczywiście płatki złocenia można z niego zeskrobać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko potem ciężko ustalić, czy to wina producenta, czy właściciela :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat, czy stosowano też oznaczenie Au x, mam takie wybite na zegarku Łucz - Aux. Czy ten X oznacza 10 mikronów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat, czy stosowano też oznaczenie Au x, mam takie wybite na zegarku Łucz - Aux. Czy ten X oznacza 10 mikronów ?

Nie, to oznaczenie nowego rodzaju/technologi złocenia.  Do kwasu się nie nadaje ( wychodzi pył). Złomiarze doświadczeni nie skupują takich kopert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się bo mam u siebie zegarek SEKONDA z oznaczeniem na kopercie AU10, 23 JEWELS, myślę że te 50 lat to ma, jest na chodzie...  ile może być warty w odsprzedaży ?

Zegarek ze skórzanym paskiem w dobrym stanie zachowania, jedynie szybka z rysami w tym dwie głębokie (estetycznie jej stan razi, pewnie do wymiany).

Edytowane przez Adamej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaliliśmy na tut.forum, że nie wyceniamy zegarków (patrz regulamin) więc  @Adamej sorry! ...zastanawiaj się dalej :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się bo mam u siebie zegarek SEKONDA z oznaczeniem na kopercie AU10, 23 JEWELS, myślę że te 50 lat to ma, jest na chodzie...  ile może być warty w odsprzedaży ?

Zegarek ze skórzanym paskiem w dobrym stanie zachowania, jedynie szybka z rysami w tym dwie głębokie (estetycznie jej stan razi, pewnie do wymiany).

Wystaw swojego czasomierza na aukcji od jednego złotego. Za ile go wylicytują, o ile w ogóle dojdzie do licytacji, tyle jest wart. :P

Podejrzewam, że KOKOSÓW na tej transakcji raczej nie zbijesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, robertkrajewski1974@gmail. napisał:

Mam kopertę po rosyjskim zegarku,próba au 10- .zeskrobalem nożykiem i w głębi też jest żółty kolor stopu. Magnes nie przyciąga, więc z czego jest wykonana koperta ?

Mosiądz, lub jakiś stop mosiądzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stop miedzi i cynku (popularnie mosiądz) z ewentualnymi dodatkami aluminium, ołowiu, cyny, żelaza, manganu lub innego badziewia


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, robertkrajewski1974@gmail. napisał:

Mam kopertę po rosyjskim zegarku,próba au 10- .zeskrobalem nożykiem...

 

Gratuluje pomysłu, mam nadzieje, że koperta była bardzo zniszczona i zapytam się -  czemu nie użyłeś szczotki z drutu stalowego????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, art_69 napisał:

 

Gratuluje pomysłu, mam nadzieje, że koperta była bardzo zniszczona i zapytam się -  czemu nie użyłeś szczotki z drutu stalowego????

Nie wpadł na ten pomysł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.