Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KamilZlg

DIVER

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy!

Jakiś czas temu pytałem o Vodolaza i już praktycznie zdecydowałem się na zakup, ale przed złożeniem zamówienia chciałem jeszcze poprosić o podsunięcie propozycji zegarka spełniającego następującego kryteria:

- diver

- mechaniczny

- nie interesują mnie azjatyckie marki

- stalowy

- najlepiej na bransolecie

- czym mniej znana marka, tym lepiej

- ideałem byłaby limitacja, nawet jeśli będzie fikcyjna (np. 5 tys sztuk)

- cena do 1,5 tys zł

Nie wiem, czy spełnienie tych kryteriów jest w ogóle możliwe. Widziałem np. zegarki G.Gerlach i przez chwilę przeszło mi przez myśl, że może coś w tym stylu byłoby ok. Czekam na Wasze sugestie!


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARTEGO%20diver%20automatic%20watch%20300m.JPG

 

383434d1296845155-next-diver-dive-master-500m-mecha-boschett-cave-dweller-s-dweller.jpg

 

db_juggII_bk_1_wtm.jpg

 

db_proaqua_7_wtm.jpg

 

pbudk.jpg

 

20121019082456.jpg

 

i "roleks"

 

0_0_productGfx_c090191f7d949b28fb2975e7c9d4b270.jpg

 

 

Sam bym wybrał Artego - 2 wersje kolorystyczne tarczy, 2 wersje kolorystyczne bezela, bransoleta + guma. Cena >500$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyzej , oferta DEEP BLUE pokazna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również poszukuję divera do podobnej kwoty,max 2tys więc będę śledził ten temat.Ja obok tego steinharta biorę pod uwagę orient mako, co w Twoim przypadku, ze względu na "niszowość" odpada. Mam nadzieje, że koledzy podsuną jeszcze kilka propozycji to może i ja skorzystam, jednak w moim przypadku w grę wchodzi max rozmiar 42mm, co znacznie ogranicza pole wyboru. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek przyjechało moje Artego 300m. Jestem zszokowany jakością i precyzją wykonania koperty, Certiny czy Tissoty za 2k pln mogą się schować. Jedyny minus, który jest do wychwycenia po tak krótkim obcowaniu z tym zegarkiem to stawiający bardzo duży opór bezel( przynajmniej dla mnie). Luma wali po oczach jak latarka, koronka mnie urzekła (laserowo grawerowane logo, tak mi się wydaje bo jest naprawdę preycyjnie zrobione, bajka :) ) do tego jest duża ale jednocześnie wygodna, nie wbija się w łapę jak bywa przy dużych koronach. Za tą kasę jest miazga. To jest mój trzeci diver, obok Argonautica i Orienta, trochę za wcześnie stwierdzać czy najfajniejszy ale na pewno nie najsłabiej wykonany z tej trójcy.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jest też ta davosa (i fajny rozmiar jak dla mnie)

 

http://www.luksusowe-zegarki.pl/davosa-ternos-ceramic-automatic-p-405.html

 

i ten epos, troche ponad budżet ale moża uda się coś dołożyć, bądź kupić troche używany lub w jakiejś promocji

http://www.luksusowe-zegarki.pl/epos-sportive-3413-p-500.html

Kolego byken jezeli Ci nie przeszkadzają japońskie produkty to warto rozpatrzyć:

http://www.ebay.pl/itm/ORIENT-SPORTS-M-FORCE-OROLOGIO-AUTOMATICO-DIVERS-WR200MT-SEL03001D0-EL03001D-/321015816003?pt=Orologi_da_Polso&hash=item4abe089f43

http://www.orientuhren.de/orient-automatik-deep-cem75002dvslsafir-p-482.html?osCsid=97kk9utf820nod1t72e66j3io6

http://allegro.pl/seiko-nowy-monster-diver-srp313k1-czarny-czerwony-i2747779665.html

http://allegro.pl/diver-seiko-sbdc003-sumo-niebieski-i2741713307.html

 

Nie patrz tylko na rozmiar 42 mm - postaraj sie przymierzyć zegarek to rozwieje wiele wątpliwości co do rozmiaru zegarka.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu poważnie zastanowiłbym się nad tym zegarkiem : http://zegarkiclub.pl/forum/topic/81319-christopher-ward-trident-c60/ Rzadziej spotykana marka, na pewno mniejsze szanse na spotkanie u kogoś, niż w przypadku Eposa czy Orienta. No i świetnie wygląda ale to już indywidualna kwestia oczywiście. Fajnie świeci :D


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawelb29 dziękuję za propozycję, jednak skłaniałbym się ku "swiss made" bądź jakiemuś niemcowi, chociaż jak wcześniej pisałem Orient Mako jest mocnym kandydatem, który przymierzałem i mnie "zauroczył", ale jest on jedynym kandydatem z dalekiego wschodu, stad też rozmiar max 42 gdyż mako jeżeli chodzi o wielkość był idealny dla mnie, większe raczej nie w moim guście,ale oczywiście w miarę możliwości będę przymirzał. Tyle ode mnie, nie chciałbym koledze KamilZlg zaśmiecać tematu ( mam nadziję, że nie masz mi za złe, że podpiąłem się pod Twój temat).

 

Kosma, jeżeli miałbym środki już teraz to ten Ward byłby mój, ale ja zakup zegarka planuje na styczeń dopiero :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu poważnie zastanowiłbym się nad tym zegarkiem : http://zegarkiclub.pl/forum/topic/81319-christopher-ward-trident-c60/ Rzadziej spotykana marka, na pewno mniejsze szanse na spotkanie u kogoś, niż w przypadku Eposa czy Orienta. No i świetnie wygląda ale to już indywidualna kwestia oczywiście. Fajnie świeci :D

Kolego Kosma proponowałem juz wcześniej nowego CW C60 Trident , ale muszę przyznac że ten wygląda lepiej :)

Nowe logo CW jakoś do mnie nie przemawia . No i cena za ten egzemplarz w jak widac bardzo dobrym stanie też jest OK.

Warto sie zastanowić nad tym zegarkiem.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widziałem Twój link (stąd moja propozycja oferty bazarowej), ale obaj się zgadzamy że ten z bazaru ładniejszy + bransoleta + atrakcyjna cena = brać, kupować i nie żałować :D Ostatnio też świetny Oris poszedł za 2.1k - Day Date. Same promocje a choinka dopiero za 2 miesiące B)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad Steinhartem, ale mam mieszane uczucia - trochę to jednak udawany Rolex. Szczerze mówiąc, Christophera Warda - Trident C60 nie znałem. Zdaje się być naprawdę solidnym zegarkiem i wygląda też dobrze - zwłaszcza kozacki sekundnik z trójzębem. Ma jednak dwa minusy. Po pierwsze, przekracza mój budżet i musiałbym dołożyć do niego z budżetu na Semastera PO (plan na przyszły rok). Po drugie, skoro planuję kupić Semastera PO, to nie chcę kupować czegoś podobnego stylistycznie, bo każdy zegarek w tym przedziale cenowym, którego teraz poszukuję, kiedy już kupię Omegę, stanie się "piątym kołem u wozu".


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To deep blue ktorys, kazdy sprawi frajde. Ewentualnie Artego, ja jestem szczerze zauroczony tym zegarem :-) Wrzuce jutro jakas galeryjke w dzien moze.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A patrzyles Steinharta Tritona? Niczego nie udaje jak wiekszosc ich diverow, na bazarku leza chyba ze 2 (1 to gmt z tego co pamietam).


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moje DB , zegarek ma 46 mm ale jescze tak wygodnego zegarka nie miałem ,polecam .

 

dscf3101n.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Ale jescze chyba bedzie T100 czarne z trytem

 

 

deept100.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pozwolę sobię podczepić się do tematu, ponieważ również poluje na diverka w podobnym budżecie.

Na początku planowalem zakup Sumo ale jako że budżet troche sie skurczyl zacząłem szukac alternatywy.

W naturalnym odruchu zwrócilem wzrok na skx007 lub monstera ale jako że samo poszukiwanie jest prawie tak przyjemne jak sam zakup rozważam coraz to nowe opcje.

Oczywiscie przejrzałem ofertę steinharta, timefactors, ch.ward, magrette i wszystkie boutique watches.

Obecnie moimi faworytami poza seiko są chyba armida a5 lub jaggernaut II. Lub boschett i artego z racji ceny.

W związku z tym moje pyt do kolegów. Orientuje się ktoś może jak wygląda wysyłka z usa lub japonii do uk. konkretnie ile trzeba doliczyc do zegarka na poczet vat i cła.

Z góry dzieki za odpowiedź.


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Pi razu drzwi doliczaj 1/4 wartości przedmiotu wraz z ceną przesyłki. Często bywa, że sprzedający zaniżają deklarowaną wartość przedmiotu i wysyłają jako prezent. Wówczas często udaje się uniknąć dodatkowych kosztów związanych z czujnością urzędu celnego, ale nie jest to regułą, taka mini loteria :)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poiuyt,

dzięki za sugestie. w wolnej chwili na pewno przyjrze się dokładniej tym zegarkom.

 

 

Kosma, dzieki za podpowiedz. tak mi sie własnie wydawalo ze to bedzie mniej więcej tyle,

ale wolełem sie upewnic zeby potem radosc z nowego zegarka nie zostala zmącona przez niemiłe niespodzianki w postaci dodatkowych, nieplanowanych kosztów.


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.