Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Oris PL

ORIS Artix GT Chronograph

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie się bardzo podoba (zwłaszcza wersja 1). Sekundnik bardzo fajny. Jedyny minus to wielkość, ja nie przepadam za dużymi zegarkami :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Krystian, on tylko wyglada na duzy.

Mikołaj go mierzyl, a on ma w nadgarstku chyba 16,5cm i lazal ok. U mnie na lewym (17cm) tez OK.

 

Wysłano z BlackBerry 9780 za pomocą Tapatalk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten sam mechanizm w Mido z certyfikatem chronometru i jest duuuuzo tanszy.a wykonanie na podobnym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

ten sam mechanizm w Mido z certyfikatem chronometru i jest duuuuzo tanszy.a wykonanie na podobnym poziomie.

O jakim modelu Mido piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Polsce poza Wrocławiem można je zobaczyć na żywo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Gdzie w Polsce poza Wrocławiem można je zobaczyć na żywo?

Generalnie lista sklepów jest na stronie Orisa, ale nie odzwierciedla ona stanu posiadanych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak - sporo już czasu minęło odkąd zainteresowałem się marką Oris, przeszedłem fascynacje innymi zegarkami i dziś moim celem jest uzbieranie właśnie na zegarek tego producenta. Moim marzeniem jest BC4, Small Second lub Limited. Kiedyś będzie mój, jeden czy drugi! Oris jest wyjątkowy :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja zakochałem się w owym Orisie, gdy tylko zobaczyłem go w sklepie. Właściwie gdyby miał z milimetr więcej średnicy to byłby na tę chwilę mój zegarkowy ideał. Szkoda tylko, że 10-krotnie przekracza mój budżet.

 

PS Jak to jest, że widzę, iż w Stanach można go kupić za połowę ceny? 

 

http://www.chrono24.pl/oris/motor-sport-artix-gt-chronograph-mens-watch-674-7661-4434ls--id2598792.htm

 

Tak nas nie lubią tu w Polsce i sprzedają nam drożej, czy tak kochają amerykańców?


Pozdrawiam kolegów z knives.pl!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Było wałkowane setki razy. Tam gdzie sprzedaż jest większa, ceny są niższe. Druga sprawa to kanał dystrybucji. Nie wiem skąd Jomashop bierze te zegarki, ale oni nie dają gwarancji Orisa, tylko swoje. Trzecia kwestia do ceny 5631zł dołóż sobie 23% VAT i już masz 6930zł. To nadal trochę drożej niż zakup u nas z rabatem, ale co kto woli. Albo masz oficjalnie i o nic się nie martwisz, ale tak jak tu i w razie problemu drapiesz się w głowę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było wałkowane setki razy. Tam gdzie sprzedaż jest większa, ceny są niższe. Druga sprawa to kanał dystrybucji. Nie wiem skąd Jomashop bierze te zegarki, ale oni nie dają gwarancji Orisa, tylko swoje. Trzecia kwestia do ceny 5631zł dołóż sobie 23% VAT i już masz 6930zł. To nadal trochę drożej niż zakup u nas z rabatem, ale co kto woli. Albo masz oficjalnie i o nic się nie martwisz, ale tak jak tu i w razie problemu drapiesz się w głowę ;)

 

Nie sprowadziłbym tego zegarka z USA właśnie z uwagi na VAT. Nie podoba mi się tylko, że pomimo, iż jesteśmy biedniejszym narodem mamy drożej niż np. takie USA. I takie różnice widzę w wielu produktach, szwajcarskie scyzoryki również opłaca się dowieźć do USA i sprzedać tam taniej, niż w Polsce. Ale to nie związane z tematem, także EOT.


Pozdrawiam kolegów z knives.pl!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

To, że drożej i to że było wałkowane- to prawda.:))

 

Tyle, że to nic nie tłumaczy.

 

Jako przykład można podać marże bankowe, które w Polsce są najwyższe w UE(oficjalne dane)

A jak wiadomo, banki zarabiające na naszych rodakach, to już dawno nie są banki polskie (polskie nie istnieją)

 

Ktoś wymyśli jakąś sensowną teorię tłumaczącą to wręcz bandyckie "łupienie" rodaków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ktoś wymyśli jakąś sensowną teorię tłumaczącą to wręcz bandyckie "łupienie" rodaków?

 

Tak. Korzystanie z ich usług. Ja trzymam się od banków jak najdalej mogę :-)

Firmy czasem nie mają wyjścia, podobnie osoby potrzebujące mieszkania...ale mnóstwo ludzi bierze telewizory ledowe na kredyty i spłacają po 100zl miesięcznie. Polacy to kredyciarze. Raj dla banków. Ja tam wolę sobie odłożyć i kupić za gotówkę, nie muszę mieć na już najwypaśniejszego auta czy telewizora.

 

Bank kraje jak klient się daje proste :-) . Skoro są chętni płacić wysokie marże to poco je obniżać ? Wolny rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Panowie to chyba nie ten temat wątku :D

No, ale jeśli już to Marcinie - takie rzeczy jak TV, pralka, lodówka można kupić za gotówkę, odłożyć i kupić.

Samochód już gorzej, ale nie jest to nie wykonalne. My z żoną kupiliśmy Mazdę za gotówkę, no ale to nie był samochód z salonu :)

Gorzej jak trzeba kupić mieszkanie. Zdążysz 10 razy umrzeć zanim na nie uzbierasz.

A teraz wróćmy proszę do tematu, dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Audi jest tytanowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O. To nieźle. Ma to sens, Audi cały czas redukuje masę swoich bolidów, ma swoje space frame gdzie używa lekkich stopów aluminium. 

Dobrze, że zegarek nie jest z aluminium:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Miałem kiedyś w salonie jednego Lotusa z piaskowane aluminium, mega wyglądała koperta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.