Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Oris PL

ORIS Artix GT Chronograph

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowszym modelem w kolekcji Motorsport marki ORIS jest Artix GT Chronograph.



 

Zegarek łączy w sobie ponadczasowy design i sportową elegancję.

 

Mimo całkiem sporej koperty (44mm) zegarek nie wydaję się być duży. Sprawia to w miarę niska (płaska) koperta oraz wąski obrotowy pierścień tachometru, który warto dodać, wykonany został z ceramiki.

 

Dla ułatwienia jego obsługi krawędź pokryta została gumową powłoką.

 

W środku pracuje sprawdzony przez lata chronograf Valjoux 7750.

 

Nowością jest nieco inne rozwiązanie pracy sekundnika, a mianowicie retrograde.

 

Czerwona, rosnąca kreska przywodzi na myśli obrotomierze w samochodach wyścigowych.

 

Zegarek występuje w wersji na stalowej bransolecie, skórzanym pasku lub pasku kauczukowym.

 

Do wyboru mamy też trzy kolorystki tarczy oraz bezela.

 

Oris Artix GT Chrono posiada zakręcaną koronkę, a jego wodoszczelność wynosi 10ATM.

 

Jest to obecnie chyba najładniejszy i najbardziej spójny model ORISA.

 

A Wam jak się podoba?

 

 

 

 

67476614434rs.jpg

 

 

 

 

67476614434dos.jpg

 

 

 

 

 

67476614434pr01.jpg

 

 

 

 

 

67476614434pr02.jpg

 

 

 

 

 

67476614434pr03.jpg

 

 

 

 

Na koniec krótki film prezentujący pracę sekundnika:

 

 

 

 



 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całkiem, całkiem...a jakie barwy tarcz są do zaproponowania? poprosimy o zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie normalne uszy :)

Jest moc!

Choć rotor mogli zaprojektować w trochę innym kształcie, a nie brać z "satellity".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Sekundnik rośnie jak obrotomierz w aucie- czad. :D Jaka grubość ?

Wysokość koperty to 14,90mm

 

całkiem, całkiem...a jakie barwy tarcz są do zaproponowania? poprosimy o zdjęcia.

 

10131_674_7661_44_34_ls.png

 

lub

 

10147_674_7661_41_54_ls.png

 

lub

 

10162_674_7661_41_74_ls.png

 

Przy czym ostatnia wersja nie ma lunety z ceramiki.

 

 

Wreszcie normalne uszy :)

Jest moc!

Choć rotor mogli zaprojektować w trochę innym kształcie, a nie brać z "satellity".

 

Przecież tylko nurki mają "nienormalne uszy" :)

A co do rotora to jest standardowy, jak każdy Waldziu 7750 w Orisie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zegarek ladny, choc spasowanie indeksow beznadziejne - szczegolnie widac to na 5-tej minucie. Troche wstyd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zegarek ladny, choc spasowanie indeksow beznadziejne - szczegolnie widac to na 5-tej minucie. Troche wstyd...

 

co za idiotyzmy opowiadasz....czy nie widzisz że zdjęcie powieksza ten zegarek wiele razy a do tego zostało zrobione pod kątem w stosunku do tarczy zegarka, żeby indeksy były na zdjęciu idealnie równo, oś obiektywu musiałaby się pokrywać z osią tarczy.

 

Nawiasem mówiąc wczoraj oglądałem ten zegarek na zywo.......w tej cenie wykonanie jest wysmienite i nie ma się do czego przyczepić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLABOGA!

 

Wez okulary albo cos, popatrz na ponizsze zdjecie :

 

3344049.jpg

 

Nie trzeba miec sokolego wzroku by widziec partactwo na 5-tej minucie. Gruby indeks malowany NIE trafia w srodek okraglego indeksu, to samo duzy indeks nakladany, NIE jest w osi okraglego indeksu. i na 100% NIE jest to wina kata pochylenia obiektywu w stosunku do tarczy zegarka.

 

Skoro juz o osi zegarka mowa - prosze zwrocic uwage na ponizsze zdjecie.

 

1. Wskazowki chronografu leca krzywo - jedna w lewo druga w prawo

2. Na bezelu kropka obok liczby 60 nie trafia kompletnie w srodek, co dziwne na dole liczba 30 i indeks sa w osi.

3. Dwa okragle indeksy na godzinie 12 nie trafiaja w maly indeks malowany na tarczy.

 

9ixwgp.jpg

 

Wiecej syfow mi sie nie chce szukac. Wiec powstrzymaj konie i nie pisz ze ktos wygaduje idiotyzmy bo to widac jak na dloni. I nie zaslaniaj sie duzym powiekszeniem bo to w koncu jest Oris a nie jakis chinski pomiot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dawno się tak nie uśmiałem :D

reXio - po pierwsze to są rendery, a nie zdjęcia. Po drugie obrazki są pod kątem. Niewątpliwe namalowane nie najlepiej.

Aby rozwiać wątpliwości jutro zrobię i wkleję zdjęcia żywego egzemplarza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wklej, bo juz chcialem dopisac zeby ktos ciachnal zdjecie na zywca to sie okaze co i jak.

 

Swoja droga mogli to poukladac rowno bo spasowanie jest gorsze niz w Casio za 200 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są zdjęcia, nie rendery, dowodem na to jest czas ekspozycji i wartość ISO w danych EXIF oraz niedoskonałości powierzchni. Biorąc pod uwagę perspektywę to indeksy powinny być "krzywe" w inną stronę


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To są zdjęcia, nie rendery, dowodem na to jest czas ekspozycji i wartość ISO w danych EXIF oraz niedoskonałości powierzchni. Biorąc pod uwagę perspektywę to indeksy powinny być "krzywe" w inną stronę

Pobierałem i wklejałem z serwera obrazki. Nie zdjęcia.

Sprzeczał się nie będę. Wkleję normalną fotkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie też jest obrazkiem :P A to rendery nie są na 100%, render to model 3D z doskonałymi powierzchniami, i nie znajdzie się tam takich detali:

 

2012-11-20_65200.jpg

2012-11-20_65345.jpg

 

Poza tym, przy porównaniu trzech wersji tego Orisa doskonale widać że czarny ma krzywe indeksy (to też są zdjęcia) - mimo że wszystkie zegarki są sfotografowane w identyczny sposób, nie zmienia to jednak faktu że takie wpadki zdarzają się nawet najlepszym. Ja się nie sprzeczam, chętnie zobaczę go na żywo bo to jeden z najciekawszych Orisów, mimo tego co ma w środku... :)


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tymczasem to co znalazłem w sieci:

 

artix_gt_6.jpg

 

4aaab815.jpg

 

01_01.jpg

 

Nic podobnego nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Poza tym to co wkleiłem w pierwszym poście - to mega sztuczne, nie przypomina w niczym zdjęcia, a grafikę. Nawet jeśli to nie render.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic podobnego nie zauważyłem.

 

Ja tutaj też ;) Te z pierwszego posta to zdjęcia tylko wykonane w zimnym, sztucznym oświetleniu - co widać doskonale na zdjęciu tyłu zegarka, rubiny zabarwione na fioletowo a rotor karmazynowy


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jest też opcja, że do zdjęć poszedł prototyp, a one czasem są bardzo dalekie od zegarka produkcyjnego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Aparatu zapomniałem :ph34r:

 

Tylko tyle, co mi się udało za pomocą BB pstryknąć

 

img2012112100346.jpg

 

img2012112100345.jpg

 

Dla mnie wszystko idealnie. Każdy styalowy indeks godzinowy w idealnej linii z kropką z lumy i znajdującą się nad nią grubszą z kresek podziałki tachometru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, tutaj to wyglada na sensownie wykonany czasomierz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Myślę ze wszyscy macie trochę racji. Do zdjęcia pozował prototyp który widocznie nie był jeszcze najlepiej dopracowany. Ktoś przeoczył niedociągnięcia i wysłał zegarek na sesję. Na zdjęciach realnych nie widać już tych niedociągnięć. Tak czy siak zegarki bardzo udane :)...ale pewnie cena powyżej 8tys..mam racje Jacku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zegarek jest za.....sty czyli bardzo ładny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, pochodziłęm z nim na nadgarstu, bo to jedyny, podkreślę JEDYNY Oris, który zrobił na mnie takie wrażenie. Aż trudno uwierzyć, że jest to tylko lekka przeróbka zwykłego Artixa. Bezel jest genialny a jakość jest więcej niż dobra. Jestem pod tym względem fiśnięty (dlatego nie mam żadnej Omegi), ale ten zegarek nie ma żadnych niedoróbek o których mowa była we wcześniejszych postach. Pomysł sekundnika jest świetny a na żywo cały zegarek nawiązuje do TH Carrery, ale w tym dobrym znaczeniu. Nie kopiuje a jakby rozwija pomysł. Zegarek jest fajny ale... Ale cena nie przystoi do niego i jest zdecydowanie za wysoka. Katalogowo powinno być 2 tys mniej. Chociaż to i tak nie poziom ceny TH :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dokładnie. Myślę ze wszyscy macie trochę racji. Do zdjęcia pozował prototyp który widocznie nie był jeszcze najlepiej dopracowany. Ktoś przeoczył niedociągnięcia i wysłał zegarek na sesję. Na zdjęciach realnych nie widać już tych niedociągnięć. Tak czy siak zegarki bardzo udane :)...ale pewnie cena powyżej 8tys..mam racje Jacku ??

Marcin każda wersja ma inną cenę. Ten prezentowany w pierwszym poście 10 990zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj drogo...Oris zaczyna sie cenic.a to raczej nie ta polka cenowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

oj drogo...Oris zaczyna sie cenic.a to raczej nie ta polka cenowa.

Drogo. Nie mnie oceniać. Za ten sam mechanizm w TH na przykład zapłacisz prawie 19000zł. Jakość wykonania samego zegarka taka sama. W Orisie masz dodatkowy smaczek w postaci sekundnika. Oris ma droższe chronografy w ofercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.