Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Oris PL

ORIS Artix GT Chronograph

Recommended Posts

Mnie się bardzo podoba (zwłaszcza wersja 1). Sekundnik bardzo fajny. Jedyny minus to wielkość, ja nie przepadam za dużymi zegarkami :(

Krystian, on tylko wyglada na duzy.

Mikołaj go mierzyl, a on ma w nadgarstku chyba 16,5cm i lazal ok. U mnie na lewym (17cm) tez OK.

Wysłano z BlackBerry 9780 za pomocą Tapatalk.

*** DOXA Sub 300 Professional ***

ten sam mechanizm w Mido z certyfikatem chronometru i jest duuuuzo tanszy.a wykonanie na podobnym poziomie.

ten sam mechanizm w Mido z certyfikatem chronometru i jest duuuuzo tanszy.a wykonanie na podobnym poziomie.

O jakim modelu Mido piszesz?

Gdzie w Polsce poza Wrocławiem można je zobaczyć na żywo?

Generalnie lista sklepów jest na stronie Orisa, ale nie odzwierciedla ona stanu posiadanych modeli.

A ja powiem tak - sporo już czasu minęło odkąd zainteresowałem się marką Oris, przeszedłem fascynacje innymi zegarkami i dziś moim celem jest uzbieranie właśnie na zegarek tego producenta. Moim marzeniem jest BC4, Small Second lub Limited. Kiedyś będzie mój, jeden czy drugi! Oris jest wyjątkowy :))

I ja zakochałem się w owym Orisie, gdy tylko zobaczyłem go w sklepie. Właściwie gdyby miał z milimetr więcej średnicy to byłby na tę chwilę mój zegarkowy ideał. Szkoda tylko, że 10-krotnie przekracza mój budżet.

PS Jak to jest, że widzę, iż w Stanach można go kupić za połowę ceny? 

http://www.chrono24.pl/oris/motor-sport-artix-gt-chronograph-mens-watch-674-7661-4434ls--id2598792.htm

Tak nas nie lubią tu w Polsce i sprzedają nam drożej, czy tak kochają amerykańców?

Pozdrawiam kolegów z knives.pl!  :)

Było wałkowane setki razy. Tam gdzie sprzedaż jest większa, ceny są niższe. Druga sprawa to kanał dystrybucji. Nie wiem skąd Jomashop bierze te zegarki, ale oni nie dają gwarancji Orisa, tylko swoje. Trzecia kwestia do ceny 5631zł dołóż sobie 23% VAT i już masz 6930zł. To nadal trochę drożej niż zakup u nas z rabatem, ale co kto woli. Albo masz oficjalnie i o nic się nie martwisz, ale tak jak tu i w razie problemu drapiesz się w głowę ;)

Było wałkowane setki razy. Tam gdzie sprzedaż jest większa, ceny są niższe. Druga sprawa to kanał dystrybucji. Nie wiem skąd Jomashop bierze te zegarki, ale oni nie dają gwarancji Orisa, tylko swoje. Trzecia kwestia do ceny 5631zł dołóż sobie 23% VAT i już masz 6930zł. To nadal trochę drożej niż zakup u nas z rabatem, ale co kto woli. Albo masz oficjalnie i o nic się nie martwisz, ale tak jak tu i w razie problemu drapiesz się w głowę ;)

Nie sprowadziłbym tego zegarka z USA właśnie z uwagi na VAT. Nie podoba mi się tylko, że pomimo, iż jesteśmy biedniejszym narodem mamy drożej niż np. takie USA. I takie różnice widzę w wielu produktach, szwajcarskie scyzoryki również opłaca się dowieźć do USA i sprzedać tam taniej, niż w Polsce. Ale to nie związane z tematem, także EOT.

Pozdrawiam kolegów z knives.pl!  :)

Guest zygmac

To, że drożej i to że było wałkowane- to prawda.:))

Tyle, że to nic nie tłumaczy.

Jako przykład można podać marże bankowe, które w Polsce są najwyższe w UE(oficjalne dane)

A jak wiadomo, banki zarabiające na naszych rodakach, to już dawno nie są banki polskie (polskie nie istnieją)

Ktoś wymyśli jakąś sensowną teorię tłumaczącą to wręcz bandyckie "łupienie" rodaków?

Ktoś wymyśli jakąś sensowną teorię tłumaczącą to wręcz bandyckie "łupienie" rodaków?

Tak. Korzystanie z ich usług. Ja trzymam się od banków jak najdalej mogę :-)

Firmy czasem nie mają wyjścia, podobnie osoby potrzebujące mieszkania...ale mnóstwo ludzi bierze telewizory ledowe na kredyty i spłacają po 100zl miesięcznie. Polacy to kredyciarze. Raj dla banków. Ja tam wolę sobie odłożyć i kupić za gotówkę, nie muszę mieć na już najwypaśniejszego auta czy telewizora.

Bank kraje jak klient się daje proste :-) . Skoro są chętni płacić wysokie marże to poco je obniżać ? Wolny rynek.

Panowie to chyba nie ten temat wątku :D

No, ale jeśli już to Marcinie - takie rzeczy jak TV, pralka, lodówka można kupić za gotówkę, odłożyć i kupić.

Samochód już gorzej, ale nie jest to nie wykonalne. My z żoną kupiliśmy Mazdę za gotówkę, no ale to nie był samochód z salonu :)

Gorzej jak trzeba kupić mieszkanie. Zdążysz 10 razy umrzeć zanim na nie uzbierasz.

A teraz wróćmy proszę do tematu, dziękuję.

Audi jest tytanowe

Miałem kiedyś w salonie jednego Lotusa z piaskowane aluminium, mega wyglądała koperta.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.