Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Hogg

BlackBerry...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaden dotychczasowy model nie otrzyma aktualizacji do 10. Dostanie ja jedynie Playbook, ale po aktualozacji nie bedzie wspolpracowal z telefonami z os 7 po przez bridge. Moim zdaniem nadal warto kupic jeden z telefonow z os 7. Dla mnie tonajlepsze telefony i z dobrym oprogramowaniem. A na telefon z os 10 mozna poczekac az opadna emocje i ceny.

 

Wysłano z BlackBerry Playbook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Co do Twojego przypadku to mysle ze ktos z Apple podstepnie wdarl sie pudelka i go porysowal bo ja jeszcze zadnego

niezaleznie od marki nie widzialem ( ani nie slyszalem ) zniszczonego telefonu . Z drugiej strony jezeli Iphone spelnia Twoje wymagania co wnioskuje po postach, to po co Ci BB ?

 

Może w Kanadzie takie sytuacje się nie zdarzają. Niestety ja taki telefon otrzymałem. Do Polski dostarczają je z Rumunii. A po co mi BB ?. Chciałem wyrobić sobie opinię o BB 9900. Jak mam to zrobić nie użytkując telefonu ?. Nie jestem hejterem jak niektórzy tutaj krytykujący iPhone na podstawie tego co im się wydaje, a nie faktycznego użytkowania urządzenia. Poza tym, czasami zdarzają się w iP problemy z zasięgiem. W moim przypadku dotyczy to sytuacji, gdy poruszam się samochodem i jestem na jakimś odludziu. Wtedy spadek zasięgu jest zauważalny. Kupiłem BB 9900, bo mam nadzieję, że przy pomocy ich terminala problem uda się rozwiązać. Poza tym, dobrze jest mieć jakiś zapasowy telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Po pierwsze 9900 nigdy w życiu nie dostanie aktualizacji do BBOS10. Powtarzam, nigdy.

Po drugie, Mariusz w RIM jest kontrola jakości, ale terminale odbierane z fabryki są otwierane, sprawdzane i pakowane ponownie do krajowych dystrybucji.

Kupiłeś w internecie? Masz 10 dni na zwrot. Poza tym reklamacja towaru niezgodnego z umową.

To nie RIM dostarczył Ci zjechany telefon. Ja kupiłem kiedyś w sklepie internetowym Nokię E51. Miała porysowaną całą tylno klapkę i plastik wokół wyświetlacza.

Nigdy nie słyszałem o przypadku, który opisałeś. Nie mniej znam Twojego pecha :)

PS

Na pewno masz BB z Rumunii? Nie czasem z Węgier?

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Na pewno masz BB z Rumunii? Nie czasem z Węgier?

 

Sprawdziłem. Produkcja w Meksyku, a import z Rumunii. Oczywiście telefon odsyłam i czekam na wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Sprawdziłem. Produkcja w Meksyku, a import z Rumunii. Oczywiście telefon odsyłam i czekam na wymianę.

Tym bardziej zniszczył dystrybutor. Najlepsze BB są właśnie z Meksyku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Tym bardziej zniszczył dystrybutor. Najlepsze BB są właśnie z Meksyku :)

 

Oby tak było jak piszesz. A co do iPhone, to niektórzy marudzą, ale... został mi jeszcze smartfon Apple (iPhone 4) po jednej z poprzednich umów z operatorem. Wystawiłem więc iPhone na Allegro. Po co ma się walać po szufladach. W ciągu 3 minut od momentu wystawienia, dostałem 12 ofert kupna. iPhone 4 sprzedałem jeszcze za całkiem sensowne pieniądze. Nie wiem czy w przypadku innego producenta niż Apple byłoby to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

W dobrej cenie wszystko idzie, trochę sprzedaję na allegro to wiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

No okay, ale wróćmy do BB. W jaki sposób najłatwiej zsynchronizować kontakty iCloud z BlackBerry 9900 ?. Czy da się też na tym odpalić notatki i przypomnienia ?. No i mam pytanie odnośnie nawigacji. Co jest najlepsze na Polskę ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mariusz, co do iCloud - nie mam pojęcia. Nie znam się, nie wypowiadam. To twór od Apple, z tego co wiem do jego działania potrzebny jest Apple ID.

Z tego co znalazłem:

"You can't. iCloud is an Apple service supported and intended for use only on Apple mobile devices."

 

Co masz na myśli dokładnie pisząc "notatki" i "przypomnienia", bo jeśli to co myślę to takie rzeczy są w aplikacji kalendarz w BB.

Co do nawigacji nie będę ściemniał. To słaba strona BB, tak jak i sam GPS, który niestety, ale potrafi się zawiesić.

Co najlepsze na Polskę? Z tego co mi wiadomo to NaviExpert, ale musisz być abonentem Orange.

Przeczytaj może ten wątek na BBNews.pl:

http://www.bbnews.pl/2011/04/nawigacja-dla-blackberry-fakty-i-mity/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Co masz na myśli dokładnie pisząc "notatki" i "przypomnienia", bo jeśli to co myślę to takie rzeczy są w aplikacji kalendarz w BB.

 

Rozumiem jednak w Apple mam tak, że jak pracuję na kompie i coś tam muszę zanotować albo dodać przypomnienie o jakiejś ważnej sprawie, to robię to z pozycji kompa i od razu mam to w iPhonie. Zastanawiałem się czy na BB też się to da zsynchronizować przez jakąś aplikację ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Rozumiem jednak w Apple mam tak, że jak pracuję na kompie i coś tam muszę zanotować albo dodać przypomnienie o jakiejś ważnej sprawie, to robię to z pozycji kompa i od razu mam to w iPhonie. Zastanawiałem się czy na BB też się to da zsynchronizować przez jakąś aplikację ?.

Desktop Software. Jest też w wersji dla iMaca. Nie korzystałem z takie formy zapisu notatek, ale powienien mieć taką funkcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Desktop Software. Jest też w wersji dla iMaca. Nie korzystałem z takie formy zapisu notatek, ale powienien mieć taką funkcję.

 

Dzięki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zatem mam bb9800, wersja 6.0 bundle 2949 (v6,0.0.668, platform 6.6.0.236)

po uruchomieniu i aktywowaniu maila, appworld pokazal mi, ze jest kilka updateow, wiec chcialem sie zalogowac do appworlda, zrobilem signe up i.....na maila dostalem juz potwierdzenie zarejstrowania ale bb od godziny jest wstanie signing up - zawiesilo sie dziadostwo - i nie za bardzo wiem jak zamknac ten proces. wylaczylem nawet telefon ale to nic nie dalo :)

jak jestem w tej aplikacji to zaden przycisk oprocz czerwonej sluchawki nie dziala.

moje kolejne przygody z bb :)

 

 

edit: jakos udalo mi sie wylaczyc telefon i zakocznyc rejestracje.

ale nastepnie jak uruchomilem app world, tel napisal mi ze app world wymaga najnowszej wersji bb id. no to wciskam mu guziczek i robie downloading....robi ten downloading, robi, 1%...60%....84%...100%... i....the software upgrade was interrupted. please try again. ale niestety nawet 10-krotne trajowanie egejn nie pomaga.

 

 

edit 2: blackberry identity installation failed. please try again later (80002)

 

viva black berry.....

Edytowane przez antjama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygodę z BB zacząłem jakieś 3 lata temu z modelem 9700 i byłem z nieo bardzo zadowolony (głównie maile + rozmowy).

Po wysłużonym boldzie przesiadłem się na 9810 (nowy bold odpadł ze względu na bardzo kiepską zdaniem wielu baterię) i powiem szczerze, że mimo iż bebechy ma niby lepsze od 9700 to nie jestem już tak do końca zadowolony.

 

Widać wyraźnie szybsze działanie terminala, dodatkowy i większy ekran też podnosi jakość użytkowania ale niestety na tym zalety się kończą :(

Stabilność działania urządzenia też daje wiele do życzenia. Sporo pamięci dostępnej jest dla użytkownika ale..

Jak telefon jest pusty to wszystko działa OK. po załadowaniu go aplikacjami i multimediami jeszcze daje radę ale już widać spowolnienie. Natomiast po wczytaniu listy kontaktów (w moim przypadku nieco ponad 3k) terminal strasznie zaczyna mulić: nie reaguje na przyciski lub z zauważalnym opóźnieniem, wiesza się i dość często wymaga resetu (shift+alt+del).

 

Terminal był testowany z różnymi wersjami oprogramowania (nie koniecznie wpływało to na stabilność) gdzie wyznacznikiem był czas pracy na baterii i szczerze powiem, że jak na narzędzie pracy 18, góra 26 godzin to moim zdaniem stanowczo za mało.

 

RIM jest jakby 5 lat za konkurencją i bardzo mocno traci rynek. Jakość nowych (o ile można je nazwać nowymi bo te które są dostępne w Polsce to modele wypuszczone na rynek ponad rok temu jeśli się nie mylę) jest na bardzo niskim poziomie. Plastiki niby dość dobrej jakości i miłe w dotyku ale lakierowanie (metalizowana obwódka wyświetlacza) to tragedia: telefon noszony w pokrowcu a lakier odpryskuje.

Myślę, że następny telefon nie będzie już spod znaku jeżyny a szkoda bo BBM, BIS/BES i fizyczna klawiatura qwerty to naprawdę genialne rozwiązania.

Cóż, wygląda na to, że pozostaje wybierać między szajsungiem a hipst... przepraszam ajfonem (prędzej będę nosił zegarki kwarcowe od perfekta :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie. Nie wiesz kiedy będzie w Polsce i jaka cena telefonu? Już prawie zdecydowałem się na nowy aparat ale chyba się wstrzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Cena jeszcze nieznana. Premiera światowa 30 stycznia, a w Polsce................nie mam pojęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj upłynie trochę czasu zanim nowe BB pojawi się w naszym kraju-raju... A już na pewno operatorzy długo będą utrzymywali wysokie ceny terminali.

Dziś znalazłem kolejny minus BB (T-mobile).

Jako, że mój operator jako jedyny ustawia limit na BIS (100MB) postanowiłem zrezygnować z Blackberry Web and Mail (24PLN) na rzecz Blackberry Mail (free) gdzie nie ma limitu transferu ale nie działają mapy ani usługi dodatkowe typu app world.

Po wyłączeniu nazwijmy to pełnego BIS-u straciłem możliwość używania telefonu jako AP (OS 7.1).

Tak więc podejście mojego ukochanego operatora wygląda tak: płać za to co powinno być nielimitowane a my ci to obejmiemy limitem po przekroczeniu którego tracisz całkowicie użyteczność blackberry albo korzystaj za darmo ale z bardzo dużymi ograniczeniami i bez możliwości pełnego wykorzystania możliwości terminala.

Osobie, która ustalała reguły dla usług BB w T-mobile należy się potężny kopniak w d**ę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ciekawy raport opublikował Kantar Worldpanel. Wynika z niego, że np. w USA RIM ma zaledwie 1,4% udziału w rynku. iPhone zgarnia 53% udziału w rynku, a smartfony na Androidzie mają około 25%. Powstaje więc pytanie - czy BB w ogóle przetrwa do czasu premiery OS 10 ?. 1,4% to dramat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Oj upłynie trochę czasu zanim nowe BB pojawi się w naszym kraju-raju... A już na pewno operatorzy długo będą utrzymywali wysokie ceny terminali.

Dziś znalazłem kolejny minus BB (T-mobile).

Jako, że mój operator jako jedyny ustawia limit na BIS (100MB) postanowiłem zrezygnować z Blackberry Web and Mail (24PLN) na rzecz Blackberry Mail (free) gdzie nie ma limitu transferu ale nie działają mapy ani usługi dodatkowe typu app world.

Po wyłączeniu nazwijmy to pełnego BIS-u straciłem możliwość używania telefonu jako AP (OS 7.1).

Tak więc podejście mojego ukochanego operatora wygląda tak: płać za to co powinno być nielimitowane a my ci to obejmiemy limitem po przekroczeniu którego tracisz całkowicie użyteczność blackberry albo korzystaj za darmo ale z bardzo dużymi ograniczeniami i bez możliwości pełnego wykorzystania możliwości terminala.

Osobie, która ustalała reguły dla usług BB w T-mobile należy się potężny kopniak w d**ę!

 

I tutaj Ty się zdziwisz kolego. Orange zapowiedziało, że BlackBerry Z10 będzie dostępne od marca 2013r.

 

http://www.bbnews.pl/2012/12/orange-potwierdza-plany-wprowadzenia-urzadzen-z-blackberry-10/

 

I artykuł "zagraniczny":

 

http://nerdberry.net/2012/12/20/orange-poland-will-be-carrying-blackberry-10/

 

Co do BISa to i tak wszystko się zmieni, zwłaszcza w BBOS10:

 

http://www.bbnews.pl/2012/12/w-blackberry-10-sami-wybierzemy-uslugi-blackberry-ktorych-potrzebujemy/

 

Ciekawy raport opublikował Kantar Worldpanel. Wynika z niego, że np. w USA RIM ma zaledwie 1,4% udziału w rynku. iPhone zgarnia 53% udziału w rynku, a smartfony na Androidzie mają około 25%. Powstaje więc pytanie - czy BB w ogóle przetrwa do czasu premiery OS 10 ?. 1,4% to dramat.

 

Wyniki za 2012r. nie prezentują się najlepiej, ale pisanie, że RIM nie przetrwa do czasu premiery BBOS10 jest po prostu zabawne.

 

http://www.bbnews.pl/2012/12/research-in-motion-prezentuje-wyniki-finansowe-za-trzeci-kwartal-2013/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Wyniki za 2012r. nie prezentują się najlepiej, ale pisanie, że RIM nie przetrwa do czasu premiery BBOS10 jest po prostu zabawne.

 

Bardziej chodziło mi o kondycję finansową z jaką kanadyjska firma przystąpi do premiery OS 10, a użyłem skrótu myślowego. Poza tym, jakoś RIM nie jest do śmiechu. Przespali, tracą rynek. Tylko w USA mieli zjazd z ponad 8% do 1,4%. Dodatkowo nie przykładają się do jakości wykonania. iPhone 5 wykonany w Chinach kładzie na łopatki BB 9900 wykonany w Meksyku. Użytkuję obydwa smartfony więc mam porównanie. Jak OS 10 poniesie porażkę, to będzie pozamiatane. Życzę im oczywiście jak najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Z tym się zgadzam, co z resztą pisałem Ci na PW. Jeśli OS10 nie wypali to RIM ma pozamiatane. Myślę, że tym jednak razem zrobili wszystko aby tak się nie stało.

Poza tym, pomimo takiego spadku cyt: "........Research In Motion zajął trzecie miejsce na liście najpopularniejszych producentów zaawansowanych telefonów komórkowych w 5 najbardziej rozwiniętych krajach Europy. Trzecie miejsce, z bezpieczną przewagą nad resztą stawki, utrzymał także obecny system operacyjny przygotowany przez RIM.

 

W najnowszym raporcie comScore, udział Research In Motion wśród dostawców smartfonów wyniósł 15,2%, o 2,5 punktu procentowego mniej niż w analogicznym okresie poprzednim roku. Nadal jest jednak wynik nieco wyższy niż HTC (spadek o 2,7 punktu procentowego) i Nokii (7,9%, spadek o 8,1 punktu procentowego).

Podobnie prezentuje się sytuacja na rynku systemów operacyjnych – tutaj Research In Motion z identycznym wynikiem wyprzedza Symbiana o niemal 10 punktów procentowych (spadek o 10,8) i daleko w tyle pozostawia Windows Phone, który zdołał zaskarbić sobie sympatię zaledwie 3,1% użytkowników (wzrost o 0,5 punktu procentowego). Warto przy tym jednak pamiętać, że w zestawieniu – z powodu premiery mającej miejsce dopiero po zakończeniu tego etapu badań – nie uwzględniano jeszcze Windows Phone 8.

Analizę przeprowadzono w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Niemczech i Włoszech."

 

Będzie dobrze, znaczy musi być :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ja przedstawiałem dane z USA. Dane które przedstawiłeś dotyczą Europy i tu faktycznie sytuacja jest odmienna. Dotyczy to także udziału iPhone w rynku. W Europie iPhone ma około 25% natomiast smartfony oparte o system Android aż 61%.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o kondycję finansową z jaką kanadyjska firma przystąpi do premiery OS 10,

 

Cash reserve $2.9 bilion , czyli na wasze miliard . Do premiery dotrzymaja :D

 

Mariusz na czym polega ta ogromna roznica w jakosci wykonania pomiedzy BB a iphone , pytam sie powaznie bo mi nie bardzo przychodzi do glowy jak mozna porownac te telefony , przeciez poza tym ze mozna przez nie rozmawiac one nie maja wiecej cech wspolnych :D , wiec co tam porownywac ?

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch lat używam BB 9300 Curve, na początku były problemy z oswajaniem jeżyny, ale w końcu dotarliśmy się.


czas nie chodzi spać

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.