Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Hogg

BlackBerry...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Cash reserve $2.9 bilion , czyli na wasze miliard . Do premiery dotrzymaja :D

 

Każdy argument ma swój kontrargument. Sytuacja RIM jest tak znakomita, że zredukowano 12% etatów. Jak już wyżej pisałem udział RIM w rynku smartfonów wynosi 1,4% podczas gdy Apple zgarnia ponad 50% (piszę o USA). Ale trafiłem też na ciekawe dane z roku 2011. RIM w całym kwartale sprzedał tyle tabletów co Apple... w dwa dni :). Jak się zestawi te informacje, to trudno się dziwić, że pojawiają się w sieci i prasie artykuły opisujące kondycję finansową RIM. A ta przekłada się w ich przypadku na jakość świadczonych usług, a to z punktu widzenia klienta jest dość istotne. Żadna to przyjemność otrzymać tandetnie wykonany telefon czy na serwis smartfona, który padł czekać miesiącami. Zresztą mniejsza z tym. Fani BB zawsze będą zadowoleni :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabraklo mi wiecej argumentow do dyskusji , ide kuoic sobie iphona


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś 8900 Curve BlackBerry po okazyjnej cenie, i teraz pluję sobie w brodę, że go sprzedałem. Piękny wyświetlacz, skórzany oryginalny futerał.. Bardzo fajny telefon. Gdyby miał jeszcze wifi normalne to pewnie używał bym go do dziś... Bardzo fajny telefon do zwykłych czynności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wracając jeszcze do "utrzymania" się RIM na rynku cyt:

"żeby RIM zaczął wychodzić na swoje musi sprzedać w przyszłym roku około 18-19 milionów telefonów. Biorąc przy tym pod uwagę, że w ostatnim kwartale sprzedał prawie 7 milionów telefonów z teoretycznie martwym systemem, to nie musi być wcale takie trudne zadanie."

Dadzą radę :) to pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Życzę RIM jak najlepiej. W końcu konkurencja służy nam - klientom. Choć muszę przyznać, że po dość krótkim okresie użytkowania BB 9900 jednak chyba wrócę do iP5. Produkt Apple bardziej mi odpowiada. Gdyby nie chwilowe utraty zasięgu, raczej nie kupiłbym BB. Spróbuję przełożyć kartę Orange do iP i wtedy zobaczę jaki będzie efekt. Pod tym względem BB jest niesamowity. Zero utraty zasięgu, płynne przełączanie się pomiędzy 3G, a 2G. Nawet podczas rozmowy wszystko pięknie działa. W iPhonie brak 3G kończy się utratą sieci (i końcem rozmowy) i dopiero po jakimś czasie znajduje 2G. Natomiast na korzyść iPhone przemawia bardzo dobre separowanie rozmowy od dźwięków tła. BB z kolei zbiera wszystko co czasem przeszkadza podczas rozmowy. Na plus BB z kolei przemawia dioda informująca o otrzymanych smsach, mailach, połączeniach itd.. Szkoda, że w iPhone tego nie ma, bo to bardzo przydatna rzecz.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to jest to dlaczego uzywam tego telefonu , rozmowy i e-maile ,jedyne apps to poogoda i radio nobex , czasami nawigacje

Jestem wyjatkowo nielojalna osoba ( pojecie brand loyalty u mnie nie wystepuje ) i w tylku mam nazwe producenta dla mnie liczy sie tylko i wylacznie koncowy effect ,czyli czy to urzadzenie spelnia moje okreslone wymagania .

Jezeli ktos w chinach czy indiach wymysli np " Pear" ktory bedzie lepszy w obslugiwaniu emaili i rozmowach to odrazu pozbede sie BB . Ale jak na razie w moim mniemaniu nie ma lepszej platformy dlatego jak wyjdzie BB10 to kupie i sprobuje zobaczymy jak to sie bedzie sprawowac .

BlackBerry lezy na linach i jakiekolwiek niepowodzenie BB10 bedzie sie wiazalo z tym ze pojda sladami Nortel'a i po pewnym czasie znikna z rynku .

Jak narazie to opinie ludzi ktorzy mieli stycznosc z BB10 sa super pochlebne , zobaczymy czy to sie przelozy na ilosc sprzedawanych aparatow i powiekszeniem ilosci uzytkownikow ktora na dzien dzisiejszy zamyka sie liczba 79 mln.


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jestem wyjatkowo nielojalna osoba ( pojecie brand loyalty u mnie nie wystepuje ) i w tylku mam nazwe producenta dla mnie liczy sie tylko i wylacznie koncowy effect ,czyli czy to urzadzenie spelnia moje okreslone wymagania.

 

Ja uważam, że jednak marka jest ważna. Ważne jest zaufanie do producenta i usług, które oferuje. Zwłaszcza w przypadku telefonów, gdzie wklepujesz dane do obsługi maila. OS powinien budzić zaufanie w kontekście bezpieczeństwa. Producent powinien też zapewnić sprawnie działający serwis, bo niedopuszczalne jest kilkumiesięczne oczekiwanie na naprawę telefonu. Miło jest też wiedzieć, że firma dba o takie kwestie jak niska szkodliwość telefonu na zdrowie (chodzi o kwestię promieniowania). Do tego dochodzi wsparcie OS'a przez pozostałych producentów w postaci aplikacji tak, aby telefon był praktyczny i pełnił wiele funkcji itd. itp.. Długo można by tak wymieniać. Najczęściej korzystam z produktów Apple choć od czasu do czasu daję szansę RIM żeby mogli się wykazać. Gdyby pojawił się zupełnie nowy producent z własnymi rozwiązaniami, minęłoby trochę czasu zanim sięgnąłbym do kieszeni i dał im zarobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ostro pisałem tu o BB, o tym czemu uważam to urządzenie za liche, i byłem pytany o przykłady, to właśnie życie mi przypomina o wadach tego sprzętu.

i tak:

Dostaje maila, robie "przekaż" znaczy forwad, wkurza mnie, że nie moge edytować treści maila którego forwarduje.

 

Pisze mail, adres wstukuje z palca, przychodzi odpowiedź, wymiana paru maili, po kilku mailach adres mailowy z którym piszę, i z którego dostaję odpowiedzi, jest zastąpiony słowem/nazwą, którą ustawił sobie właściciel maila z którym koresponduje.

Chcę wysłać osobnego maila do tego użytkownika, ale nie chcę nawiązywać do wątku dotychczasowej koresponencji.

Wchodzę w maila otrzymanego od tegoż użytkownika, przechodze kursorem na adres nadawcy maila, jest tam nazwa własna użytkownika jak pisałem, ale po najechaniu pokazuje się niejako w chmurce adres mail ze składnią mailową ...@...., robie funkcje 'zaznacz', zaznaczam, potem kopiuj.

Przechodze do maila właśnie pisanego, robie wklej, i wkleja sie sama nazwa własna, przepada infrormacja o adresie mailowym, nie ma adresu mailowego.

 

Przychodzi mail z załącznikiem, nie moge zapisać załącznika z maila w folderze gdzie trzymam różne pliki.

 

takich "smaczków" jest mnóstwo w tym sprzęcie, będę na bieżąco podrzucał je tu podrzucał

Edytowane przez Boogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch lat jestem użytkownikiem BB Storm i nie narzekam, bateria trzym coś koło tygodnia nie gubi zasięgu -mogę polecić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciąg dalszy "wyjątkowości BBerry",

 

Ustawiając w BBerry profil/tryb głośności, możemy ustawić profil 'wyłączony'

jest on na końcu, i ma symbol zupełnego wyciszenia, nie ma juz za nim innego profilu.

Po ustawieniu tego trybu jednak, dzwoniący alarm/budzik będzie jak najbardziej słyszalny !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maja tez podobno udostepnic swoj secure email I BBM dla wlascicieli iphonow I androidow

Glosno ostatnio robi sie o BB znowu , zapomnialem teraz nnazwiska ale jeden z najbardziej wplywowych analitykow ze stanow po ostatnich zabawach z nowym telefonem stwierdzil ze jest super I ma najszybszy browser ze wszystkich telefonow teraz dostepnych na rynku .

Po jego upgrade ceny akcji podskoczyly o 7%


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

 

Po jego upgrade ceny akcji podskoczyly o 7%

Ano ja słyszałem, że o 15%. To mało ważne, ważne, że do góry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek orientujesz sie moze czy od momentu zaprezentowania bb10 bedzie mozna odrazu zrobic upgrade playbooka na nowy system ?


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jacek orientujesz sie moze czy od momentu zaprezentowania bb10 bedzie mozna odrazu zrobic upgrade playbooka na nowy system ?

Nie wiem, ale pewnie tak. Na tę chwilę można wrzucić BB10 Developer Alpha OS.

 

PS

 

Dziś wystawiłem mojego BB9900 na sprzedaż ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa nawigacja pomiędzy oknami.

 

Okaże się czy BB będzie równie otwarte co Android czy na maxa ograniczą jak w iphonach.

 

Np. w samsungu włączanie/wyłączanie wifi jest w opuszczanym pasku.

Można też zainstalować jakieś aplikacje gdzie można kontrolować inne opcje.

 

W iphonie nie ma na to szans. Dopiero jailbreak pozwala instalować ciekawe aplikacje.

Ale wtedy traci się gwarancję.

 

BB jest adresowane do trochę innego klienta niż iphone.

Z racji tego powinien być bardziej otwarty a iphone z założenia ma być na maxa prosty i ograniczony.

Nie twierdzę że taki jest klient.

 

Oczywiście przez swoje zaniedbania BB stracił bardzo dużo klientów.

 

Może tym produktem przyciągnie więcej klientów, ale moim zdaniem powinni zrobić także mniejszy model.

Analogicznie jak jest Galaxy S3 i wersja mini.

S3 nie kupię- jest za duży.

Wersja mini jest w sam raz, z tym że zapomnieli o aparacie.

Standardem jest 8mpx a oni zostali przy 5mpx.

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dziś wystawiłem mojego BB9900 na sprzedaż ;)

 

Z deszczu pod rynnę. Sprzedajesz jednego złoma żeby kupić kolejnego złoma ?. Po wyczynach BB 9900 nie chcę mieć z tym syfem nic wspólnego. Znowu musiałem oddać telefon do serwisu, bo padł trackpad. Nigdy więcej żadnego RIM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Z deszczu pod rynnę. Sprzedajesz jednego złoma żeby kupić kolejnego złoma ?. Po wyczynach BB 9900 nie chcę mieć z tym syfem nic wspólnego. Znowu musiałem oddać telefon do serwisu, bo padł trackpad. Nigdy więcej żadnego RIM.

Masz pecha i tyle. Dziś jestem w stanie założyć się, że kupisz Z10 :) Ten sprzęt zjada Twojego Ajfona na śniadanie jednym połykiem. Pod każdym względem. Jeśli RIM zgodzi się na licencjonowanie BBOS10 to Apple zniknie z powierzchni ziemi ze swoim systemem. Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z zakupem się wstrzymał.

 

Choroby wieku dziecięcego mogą być uciążliwe.

 

A oddawać telefon do serwisu to problem i ryzyko.

Problem ze zgrywaniem, przenoszeniem kontaktów itp.

Ryzyko z uwagi na to że serwis różnie może się odnieść do naprawy gwarancyjnej.

 

Z iphone 5 są problemy, z samsungiem s3 też.

Wszystko jest wprowadzane na rynek szybko i bez dokładych testów.

BB ten model może ratować życie zatem pośpiech jest ogromny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja też teraz nie kupię Z10, bo za świeży temat. Sprzedając BB9900 chcę coś wziąć z WP8.0

Przyzwyczaję się w przeciągu pół roku do pełnego dotyku i wtedy powracam do BB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Masz pecha i tyle. Dziś jestem w stanie założyć się, że kupisz Z10 :) Ten sprzęt zjada Twojego Ajfona na śniadanie jednym połykiem. Pod każdym względem. Jeśli RIM zgodzi się na licencjonowanie BBOS10 to Apple zniknie z powierzchni ziemi ze swoim systemem.

 

Jacek, nie zakładaj się, bo przegrasz :). Jestem negatywnie nastawiony do RIM, a to oznacza, że nie ma takiej opcji abym cokolwiek od nich kupił. Nigdy więcej RIM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mariusz. Nigdy nie mów nigdy :lol:

 

Ja też kiedyś obiecałem sobie, że przenigdy w żuciu nie kupię nic bez fizycznej klawiatury (zobacz sygnaturkę) i co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są Wasze opinie nt BlackBerry 9380 Curve (np w porównaniu do Sony XperiaJ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.