Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Hogg

BlackBerry...

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uzywam BB 9000 i powiem krotko jest swietny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię popatrzeć z sentymentem na telefony z qwerty które miałem czyli BB czy E72.

 

Ale do nich już nie wrócę...

Dotykowce są o wiele lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

 

Jash trzeba się spotkać kiedyś bo juz widzę,że dwa tematy nas łączą ;) Wezmę jeszcze naczelnego BB Forum bo znam gada :P

 

Już raz Cie zapraszałem do siebie do salonu chcąc zobaczyć AP :)

Jeśli pisząc naczelny masz na myśli Piotra B. to i ja znam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich funkcji Ci brakuje? Dostępu do jakich ustawień nie ogarniasz?

Piszesz bardzo ogólnie, podaj jakiś konkret.

dałes juz sie poznac jako fan boy BB, wiec spokojnie :)

 

wypunktowałem Cie w tym wątku

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/60012-ipad-warto-nie-warto/page__st__160

to na końcu napisałeś,

taaaa ale trzeba pamietać że to nie telefon tylko mailofon hehehe

 

Ostatnio uwielbiam w moim BB jako sie sam wylogowuje z sieci, pisząc off po prostu, albo "zła karta sim", i dzieje sie to w najmniej porzadanych momentach, i wtedy 15 minutek restartu :)

O tym co pisał Kurnajanek też nie wspomne, z dziką lubością BBerry przelogowuje sie non stop do sieci GPRS, najprostszego GSM :)

wiadomo co sie wtedy dzieje z mailowaniem heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma BB 9700- co się na niego naklął- nawet kiedyś kupił ode mnie taniego Samsunga,

aby w chwilach gdy mu BB nie działa lub pojechał kolejny raz do serwisu(a miał tak ze 3 albo 4 razy)

mieć telefon działający tak jak należy... a teraz myśli nad zmianą telefonu i też na BB, tyle że 9900 :blink::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

dałes juz sie poznac jako fan boy BB, wiec spokojnie :)

 

wypunktowałem Cie w tym wątku

http://zegarkiclub.p...o/page__st__160

to na końcu napisałeś,

taaaa ale trzeba pamietać że to nie telefon tylko mailofon hehehe

 

Ostatnio uwielbiam w moim BB jako sie sam wylogowuje z sieci, pisząc off po prostu, albo "zła karta sim", i dzieje sie to w najmniej porzadanych momentach, i wtedy 15 minutek restartu :)

O tym co pisał Kurnajanek też nie wspomne, z dziką lubością BBerry przelogowuje sie non stop do sieci GPRS, najprostszego GSM :)

wiadomo co sie wtedy dzieje z mailowaniem heheh

 

Fan boy to może zbyt daleko posunięte określenie :lol: ale nie przeszkadza mi ;)

Bardziej powiedziałbym, że jestem sympatykiem BBOS, niezawodności, bezawaryjności urządzeń od RIM.

Nigdy też nie twierdziłem, że BB jest bez wad. Też irytuje mnie w terminalach dużo rzeczy, ale dla mnie, dla moich potrzeb jest to sprzęt idealny.

Poza tym fakt BB to nie jest telefon, tylko terminal z funkcją dzwonienia :lol:

I faktycznie jeśli potrzebujesz wiedzieć, czy ciocia Helenka zadzwoniła do Ciebie 5 czy 10 razy to jest to sprzęt ułomny.

Ja wciskam zieloną słuchawkę i widzę rejestr połączeń wykonany, przychodzący, czy nieodebranych. Tyle mi wystarczy.

Wylogowywanie z sieci? Czy może brak zasięgu/nadajnika sieci, która jest Twoim operatorem?

Kontrprzykład.

Przygodę z BB zacząłem w Play z terminalem 8310. Pracowałem wtedy w Galerii Pasaż Grunwaldzki.

Play w okolicy nie miał nadajnika. Przelogowanie terminala z Play na Plus trwało 7-8 sekund. Kolegi Nokia E72 po prostu się wylogowywała z Play i na tym koniec. Musiał wyłączyć i włączyć telefon. Niedługo później przeszedłem na 9780 i na sztywno ustawiłem sobie tylko nadajniki Plusa.

Teraz jestem w Orange, a pracuje w Galerii Sky Tower. Niestety wielka wieża sprawiała jeszcze dwa miesiące temu, że w galerii handlowej komórki nie działały.

U siebie w butiku miałem EDGE i jedną z pięciu kresek zasięgu. Pozwalało to na odbiór e-maili, wysyłanie i wszystko inne związanie z netem. Rozmowy telefonicznej nie dało się przeprowadzić.

W tym samym miejscu koleżanki SE, kolegów HTC Sensation oraz iPhone 4S pracowały w trybie "SOS"

Szefa BB9900 również działało w tym czasie. Przypadek?

GPRS - tak widziałem u siebie dwa razy na wyświetlaczu. W lesie :lol:

 

Jeśli masz aż takie problemy to oddaj terminal na serwis. Jeśli wykryją te wady dostaniesz nowy egzemplarz, wtedy zweryfikujesz to co napisałeś do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobilem sobie OS upgrade do 7.1 cos tam , wprowadzili jedna fajna funkcje battery monitoring , gdzie mozna sobie ustawic poziom naladowania baterii od ktorego telefon optymalizuje sie tak zeby zwiekszyc jej zywotnosc .

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę obok tematu, choć nie do końca, ale nie chcę nowego zakładać..

 

Poszukuję telefonu, nazwijmy to hucznie, biznesowego. Do tej pory korzystałem z Nokii E52 i byłem zadowolony, ale czas na zmianę. Jestem przyzwyczajony do Nokii, więc rozważałem modele E72 lub E7 (ten ostatni bardzo mi się podoba).

 

Jest ktoś w stanie polecić coś konkretnego? Zależy mi na w miarę wytrzymałej baterii (3 dni to absolutne, totalne minimum przy częstym użytkowaniu), wygodnej obsłudze maili, pełnej klawiaturze, obsłudze dokumentów office. No i GPSa musi mieć.

 

Korzystał ktoś z tych Nokii które wyżej wymieniłem? Albo jakiś inny telefon, który by pasował, np. właśnie BB lub HTC? Marek takich jak iPhone czy Samsung nie biorę pod uwagę. Kwota do, powiedzmy, 800-900 zł za nowy? Anyone?

 

E7 mogę polecić Ci z ręką na sercu

umieranie systemu - coś trzeba napisać jak się go w ręce nie miało, aplikacji przez lata wyszło tyle, że jest tego aż nad to ... powstają następne

wady - nieprzydatna jest mi fizyczna klawiatura, ekran jest na tyle duży i precyzyjny, że można pisać na ekranowej

zupełnie inaczej sytuacja ma się do bliźniaczej N8 - dla faceta jest za mała i tam klawiatura byłaby wskazana

bateria trzyma dwa dni

aparat, jak aparat - daje radę, są lepsze, ale to zasługa stałej ogniskowej, za to filmy rewelacja

jakość wykonania wzorowa, w 85% aluminium

 

telefon dzwoni (to chyba najważniejsze) i daje mi dostęp do spraw służbowych jak i tego forum, ale to też sporo aparatów potrafi

wiedziałem czego oczekuję i co potrzebuję - spełnił to w 120%

do twojego profilu oczekiwań tylko bateria nie pasuje

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pol roku temu przez chwile mialem bb torch ale poniewaz restartowal sie po kazdej probie....nawiazaniea poleczenia danych :):):) to wymienilem szybko na bb 9300 curve.

takiego badziewia dawno nie uzywalem.

1. kursor lata sam jak nawalony niezaleznie od tego czy mam czulosc ustawiona na 90 czy na 20% - najmniejszy wiaterek - czyt. klimatyzacja w pomieszczeniu - i juz wariuje. o uzywaniu na zewnatrz w zasadzie nie ma co mowic.

2. nieintuicyjna funkcjonalnosc

3. ograniczona mozliwosc dostosowania wygladu pulpitu i funkcji do wlasnych potrzeb

4. nie chce mi sie wymieniac wiecej ale generalnie to badziew straszny

 

niestety to telefon sluzbowy i jedyne na co moge liczyc to na wymiane na nieuszkodzony torch. ale nie oczekuje po tym nic specjalnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

 

umieranie systemu - coś trzeba napisać jak się go w ręce nie miało, aplikacji przez lata wyszło tyle, że jest tego aż nad to ... powstają następne

 

 

Forum, które prowadziłem związane było z systemy Symbian. Ja sam używałem urządzeń z tą platformą mniej więcej 10 lat.

Miałem w rękach (w posiadaniu) tyle telefonów z Symbianem, że nie zliczę. Nokię N96 mam do dziś, a korzysta z niej moja żona.

Więc błagam nie pisz tekstów w takim stylu.

Chodzi mi o to, że producenci telefonów wychodzą z tego systemu. Dlatego użyłem zwrotu "umiera".

Jeszcze rok temu Symbian jako system miał ok 15-20% rynku telefonów komórkowych, dziś jest to poziom 2-3% udziału w rynku. Nie umiera? Nie, ma się wyśmienicie :lol:

Czy którakolwiek z istniejących firm, które stworzyło konsorcjum używa tego systemu, poza Nokią. Nie.

Kolejny dowód na umieranie tego systemu............Nokia 808 PureView (model z czerwca 2012r.) - ostatni smartfon, który pracuje pod kontrolą Symbian OS.

Tyle w temacie Symbiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylogowywanie z sieci? Czy może brak zasięgu/nadajnika sieci, która jest Twoim operatorem?

Plus :) sytuacje z W-wy, i to śródmieście :)

Ostatnio miałem bardzo niefajną sytuacje przez BBery, zszedłem do garażu, gdzie z nie swojej winy dłuższą chwile dłużej zabawiłem, a jechałem na spotkanie.

W garażu był moment, że telefon stracił zasięg, i potem nie chciał się już zalogować.....

Dzwoniono do mnie czemu sie spóźniam, ja też chciałem zadzwonić, a BBery sobie pisze off, i nie chce sie zalogować do żadnej sieci, nawet już po definitywnym opuszczeniu garażu.

Lipa ze spotkania oczywiście i poruta, z ciekawości potrzymałem BBerry a on wciąż nie miał zamiaru sie zalogować do sieci, i dopiero po dwóch godzinach zrobiłem twardy reset = wyjęcie na chama baterii bo po normalnym wyłączeniu, takim troche na niby, nie logował sie do sieci. Po wyłączaniu interfejsu radiowego i włączeniu, też sie nie logował.

 

Zerkam sobie teraz na BBerry, jestem w W-wie, wokół mnie gąszcz sieci 3G, ale BBerry oczywiście zalogowany na EDGu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Plus :) sytuacje z W-wy, i to śródmieście :)

Ostatnio miałem bardzo niefajną sytuacje przez BBery, zszedłem do garażu, gdzie z nie swojej winy dłuższą chwile dłużej zabawiłem, a jechałem na spotkanie.

W garażu był moment, że telefon stracił zasięg, i potem nie chciał się już zalogować.....

Dzwoniono do mnie czemu sie spóźniam, ja też chciałem zadzwonić, a BBery sobie pisze off, i nie chce sie zalogować do żadnej sieci, nawet już po definitywnym opuszczeniu garażu.

Lipa ze spotkania oczywiście i poruta, z ciekawości potrzymałem BBerry a on wciąż nie miał zamiaru sie zalogować do sieci, i dopiero po dwóch godzinach zrobiłem twardy reset = wyjęcie na chama baterii bo po normalnym wyłączeniu, takim troche na niby, nie logował sie do sieci. Po wyłączaniu interfejsu radiowego i włączeniu, też sie nie logował.

 

Zerkam sobie teraz na BBerry, jestem w W-wie, wokół mnie gąszcz sieci 3G, ale BBerry oczywiście zalogowany na EDGu :)

 

Boogie, masz ewidentnie uwalony moduł radiowy. Ja, tak jak pisałem mam zawsze zasięg tam, gdzie inni mają "x" lub "SOS".

Wskazuje też na to fakt wybierania EDGE zamiast 3G. U mnie jest odwrotnie. W miejscu gdzie mieszkam Orange zlikwidowało jeden nadajnik, bo budują wspólną sieć z T-Mobile.

W całym mieszkaniu łapię EDGE 4 z 5 kresek, w salonie mam EDGE 5 z 5 kresek tu też jestem w stanie wejść na 3G. Jak wybiorę w opcjach "2G i 3G" to pomimo, że EDGE jest full, a 3G tylko 1 z 5 kresek terminal zawsze wybiera to drugie.

To jednak zrobiłem kiedyś w ramach testu. Nie używam 3G, bo:

- BB i BIS za nim nie przepadają

- wcina baterię jak królik sałatę

- 3G w Polsce jest bardzo niestabilne i to też może być powodem Twoich kłopotów.

Spróbuj przelogować się na stałe na 2G i napisz po kilku dniach czy masz to samo.

 

PS

 

Tak w ogóle do czego Ci 3G? Używasz, bo jest w Polsce, czy może ściągasz gigantycznej wielkości pliki i potrzebny Ci lepszy transfer?

 

PS2

 

Skąd wiesz, że będąc w danym miejscu jesteś w zasięgu 3G? Skąd ten zwrot "gąszcz sieci"?

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BB używam od chyba 7 lat. Moim zdaniem to dobre (dla mnie idealne, ale oprócz nokii nie miałem przyjemność z innym sprzętem, więc nie jestem w stanie porównać) narzędzie do obsługi maila. Jako telefon jest średni - klawisze są niewygodne a bateria jest słaba. Używam go w zasadzie wyłącznie do kortespondencji mailowej, a jako telefonu używam nokii e52 - moim zdaniem dla kogoś, kto nie potrzebuje bajerów i nie lubi dotykowych telefonów, to najlepszy telefon na rynku. Bateria trzyma ok tygodnia (po roku już "tylko" 4 dni), a jakoś dżwięku dla mnie jest OK.

Podsumowując: słuzbowo BB (telefony zagraniczne + mail) a prywatnie e52.

 

Nawiasem mówiąc nie wiem co kupię po e52 - nokia nie planuje dalszych modeli "klawiszowych", a ja nie chcę dotykowego ...

 

pzdr,

 

tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

 

 

Nawiasem mówiąc nie wiem co kupię po e52 - nokia nie planuje dalszych modeli "klawiszowych", a ja nie chcę dotykowego ...

 

pzdr,

 

tomek

Na szczęście RIM nie rezygnuje z qwerty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście RIM nie rezygnuje z qwerty :)

 

więc będzie czym obsługiwać maile, ale - parafrazując znany już motyw - "jak tu dzwonić, Panie Premierze?!" :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie? E52 tyle trzyma, a w E72 chyba jest podobna bateria i niewiele większy ekran. Serio nie ma szans?

 

 

 

E72 ma większy ekran.

No co Wy, Chłopy, E72 i E52 mają ten sam ekran. Baterię zresztą też.

Ne72 mogę polecić z czystym sumieniem. Z BB9780 obcuję znacznie krócej, ale też jest świetna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

rafi - faktycznie. Przyznam szczerze, że byłem święcie przekonany, że jest większy a nie tylko obrócony :lol:

Cały czas widzę ją przez pryzmat mojej ulubionej E61, a ta miała 2,75 cala przy tej samej rozdzielczości.

To była najlepsza Nokia na świecie i jeden z najlepszych smartfonów jaki miałem. Służy mojemu koledze do dziś :)

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy znacie jakas metode aby unicestwic blackberry - jakies spiecie, zwarcie? utopienie w kiblu czy roztrzaskanie o sciane nie wchodzi w gre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fazerowi biggrin.gif z zapalniczki elektronicznej nic się nie oprze

nie ma siły, żeby przeskok iskry o takim napięciu nie unicestwił jakiegoś scalaka

serwis raczej też się nie kapnie - najwyżej wymienią całą płytę główną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

najwyżej wymienią całą płytę główną

Raczej cały terminal :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jaki jest poprawny algorytm wymiany terminala? :) co gdzie przylozyc aby bylo z przytupem? (niestety bb sie tylko do tego nadaje jak dla mnie :( - szkoda, ze nokia udusila wlasne dziecko w postaci n900)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Zanim zadasz cios terminalowi, zapytam jeszcze:

Czy aktualizowałeś chociaż raz OS w terminalu, czy masz wgrany najnowszy dostępny, czyli 6.0.0.723?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie aktualizowalem i nie mam takiej mozliwosci niestety (don't ask why ;) )

obecnie jest to: current version is 6.0 Bundle 2949 i moj bb is up to date ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

nie aktualizowalem i nie mam takiej mozliwosci niestety (don't ask why ;) )

obecnie jest to: current version is 6.0 Bundle 2949 i moj bb is up to date ;)

 

Pierwsza podstawowa wada użytkowników, którzy posiadają BB i narzekają na problemy to............................nie aktualizowanie terminala :lol:

Co do "up to date" - nie czytaj co pisze Ci terminal, on Cię okłamuje :lol:

Proces aktualizacji w BB odbywa się nieco inaczej. To znaczy OTA jest też, ale mi nigdy na żadnym terminalu taka aktualizacja nie wyskoczyła, a mojemu ojcu i owszem.

Jeśli masz Bundle .2949 to masz przedostatni soft, który IMO jest najgorszym z najgorszych jaki wyszedł na BB.

Polecam zainstalować:

BlackBerry Handheld Software v6.0.0.3106 (Multilanguage)

 

Package Version: 6.0.0.3106

  • Applications: 6.0.0.723
  • Software Platform: 6.6.0.248
  • File name: 9300M_PBr6.0.0_rel3106_PL6.6.0.248_A6.0.0.723_Pelephone.exe

Ten soft, który Ty masz ja używałem 1 dzień. Tyle problemów ile mi sprawił to masakra.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.