Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Hogg

BlackBerry...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Tak jak mój. Dziwny jest zbieg okoliczności, że wszystkie uwalone 9900 są z Orange. Obiło mi się gdzieś o oczy, że dla pomarańczy robią na innej taśmie.

Jeśli chodzi o problemy z telefonami z Orange to się tyczy nie tylko BB. W Sony Xperia np. Orange blokuje bootloadera.

 

Czyli producent ma odrębną, gorszej jakości linię produkcyjną specjalnie dla Orange ?. Trudno mi w to uwierzyć. Jednak w tym momencie nie ma to dla mnie większego znaczenia. Obecnie korzystam tylko z iP5 i postanowiłem, że już nigdy więcej nie wpadnę na głupi pomysł żeby coś w tej kwestii zmieniać. Jeżeli zdecyduję się na wymianę telefonu, to będzie z pewnością kolejny iPhone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz dlaczego trudno to zrozumieć? Np. samochody z Europy na rynek amerykański są gorszej jakości niż na rynek europejski.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mariusz dlaczego trudno to zrozumieć? Np. samochody z Europy na rynek amerykański są gorszej jakości niż na rynek europejski.

Heh, przypomina mi się rozmowa z kolegą, sprzed kilku lat, który pracował wtedy na taśmie Mercedesa przy produkcji na rynek amerykański. Masakra :lol:

 

Tak Mariusz, dla Orange są osobne linie, oprogramowania, blokady, pudełka. Niech najlepszym przykładem będzie fakt, że praktycznie każdy nowy smartfon, który pochodzi z Orange ciężko jest sprzedać w komisie. Miałem 4 BlackBerry, w tym jedno z Orange i było syfiaste. Miałem 15 Siemensów i jeden z Orange (wtedy chyba jeszcze była inna nazwa) i ostatni już jako Benq Siemens robiony i brandowany pod Orange i był koszmarny. Miałem ten sam model, kupiony prosto ze sklepu i to był zupełnie inny model.

Nawet w serwisie Siemensa, jak go reklamowałem to gość powiedział, że on nie będzie działał, bo oprogramowanie jest zmasakrowane przez Orange, a on "czystego" softu wgrać nie może.

Tak więc TAK - dla Orange są robione w moim odczuciu "śmieciowe smartfony".

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dzięki Jacek za info. Nie miałem o tym pojęcia. Czyli jest to kolejny argument za tym, aby odpuścić sobie RIM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Mariusz przeciez nikt cie nie zmusza/przekonuje zebys kupil , wiec co Ty chcesz odpuszczac ? :wacko: Lubisz apple zostaj z ich produktami inni lubia androida czy cos tam innego i dobrze .

Ale dla mnie Iphone to troche tak jakby AP zaprojektowal zegarek i dal chinczykom zeby mu go zrobili :D cholera wie moze i tak jest :)

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś będę testował Z10, jestem ciekaw jak mi podejdzie. Podzielę się wrażeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dziś będę testował Z10, jestem ciekaw jak mi podejdzie. Podzielę się wrażeniami.

Jak byś był gdzieś w okolicach Sky Towera to chętnie bym pomacał Z10 :)

 

Mariusz, to co napisałem w poście #153 nie dotyczy tylko BB, a wszystkich smartfonów z Orange. Spróbuj sprzedać w komisie np. Lumię 920 z Orange :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu Jacek jest inny problem. Nie chcą skupować z powodu simlocka, a nie jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tu Jacek jest inny problem. Nie chcą skupować z powodu simlocka, a nie jakości.

Nie, simlocka zdejmujesz legalnie w salonie Orange za 77zł. To nie problem. Tym bardziej, że Lumie z Orange nie mają (przynajmniej nie miały) simlocka.

Problemem są ingerencje w soft i w niektórych przypadkach gorsze wykonanie.

Na ten przykład taka Xperia P, którą kupiłem z dystrybucji Sony, jeśli jest z Orange to ma po pierwsze wgrane aplikacje, których nie usuniesz. Nadto, ma zablokowany bootloader. Więc jeśli ktoś lubi zabawy z Andkiem to niestety tu nie ma opcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli producent ma odrębną, gorszej jakości linię produkcyjną specjalnie dla Orange ?. Trudno mi w to uwierzyć. Jednak w tym momencie nie ma to dla mnie większego znaczenia. Obecnie korzystam tylko z iP5 i postanowiłem, że już nigdy więcej nie wpadnę na głupi pomysł żeby coś w tej kwestii zmieniać. Jeżeli zdecyduję się na wymianę telefonu, to będzie z pewnością kolejny iPhone.

 

Niestety ale popieram Mariusza. Miałem iphone 4...przez 2 lata zero problemów...mega intuicyjny i kożystanie z niego to byla przyjemnosc. Owszem ma wady jak itunes ktorego nienawidzę czy slynny dotyk smierci ( problem ustepowal gdy uzywalo sie etui ) ale to bylo nic.

Poddalem sie paplaninie marketingowej Nokii i kupilem Lumie 920 . Ludzie w internecie piszą katastrofalne bzdury ze ten telefon niszczy apple itd. Jest dokładnie na odwrót. Telefon ciężki jakby w nim specjalnie ołów zatopiono. System windows phone niedopracowany. Ale zauwaza sie to dopiero w trakcie dluzeszego niz 5 minut uzywania. np. Na liscie podglądu połączeń godzina połączenia jest ucięta ( wyswietla sie poza obszarem ekranu ) ka-ta-stro-fa . Aparat mimo najnowszej aktualizacji dalej robi nieostre zdjecia ( dla laika dla ktorego jest to pierwszy smartfon będą ostre...ale ja mialem to nieszczescie posiadac iphone i wiem jak wygladaja ostre zdjecia ) i z zaburzonym balansem bieli. Mikrofon po odsunieciu sluchawki na 3 cm od ust nie zbiera już głosu..i rozmowca slyszy bulgot. w iphone moglem polozyc tel na stole i gadac bez wlaczonego trybu glosnomowiacego. Telefon chcialem zwrocic. sprzedawca napisal do dystrybutora nokii o wyjasnienia ale nie uzyskal odpowiedzi w wymaganym terminie wiec teraz kaza mi przyniesc tel na ekspertyze. bedą jaja coś czuje bedzie odsyłanie w nieskonczonosc.

 

I po co ja kombinowałem :-( moglem kupic ip5 i miec swiety spokoj.

Acha bateria w lumia 920 trzyma krocej niz w moim 2 letnim iphone. A przypominam telefon jest ciężki jak cholera !!! Po prostu energochłonny.

 

Planuje zakup iphone 5 białego wiec problem z odpryskami na nowych sztukach mnie nie będzie dotyczył ( problem występował tylko w czarnych wersjach )

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomacałem nowy BB Z10 i jest nieźle. Wygląd fajny, pewnie trzyma się go w ręce(dzięki gumowej tylnej klapce), gabaryty bardzo zbliżone do IP5 przy czym ekran jest większy. Za cholerę nie chciał się zawiesić a miał chyba z 10 gier wgranych i 8 pulpitów :o Przeglądarka działa świetnie, pisanie sms (i świetna funkcja podpowiadania wyrazów) bajka. Te dwie ostatnie rzeczy lepsze bez 2 zdań niż w IP4s. Na minus aparat (każde zdjęcie prześwietla). Jak cena zakupu zejdzie do 1800-2000zl kupię go. Bez fajerwerków ale baaardzo solidny i "męski".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze tez tylko ze po zapoznaniu sie z OS BB10 , obsluga jest latwa i super szybka, poprostu " idiot proof " , np za cholere nie moge sie przyzwyczaic do Iphone 5

 

Polaczenia przez LTE sa fantastycznie szybkie , strony wg mnie otwieraja sie szybciej niz w moim laptopie - przynajmniej tak mi sie wydaje .

Podobno ma w tym roku ukazac sie jeszcze jeden telefon z wiekszym dotykowym ekranem :blink: , ale po co ? Ja mam duze lapy ale jak dla mnie rozmiar Z10 jest na granicy tego co chcialbym uzywac .


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Przeglądarka działa świetnie, pisanie sms (i świetna funkcja podpowiadania wyrazów) bajka. Te dwie ostatnie rzeczy lepsze bez 2 zdań niż w IP4s.

 

W iP też jest funkcja podpowiadania wyrazów. Safari działa świetnie. Na czym więc polega wyższość BB ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrazy podpowiada z poziomu klawiatury a nie na samym ekranie dzięki temu pisząc nie musisz odrywać wzroku od klawiatury. Jeśli słowo Ci odpowiada to muśnięciem wrzucasz je na ekran. Klawiatura w pionie jest na tyle duża, że nie ma potrzeby przestawiania jej w pion co niestety w moim przypadku jest koniecznością (IP4). W IP5 będzie pewnie to samo bo ekran nie jest szerszy.

Ja naprawdę polubiłem IP, 4S jest fajny i w zupełności wystarcza ale jak spadną ceny to kupię tego BB. Trochę z sentymentu i dlatego,że w końcu im się coś udało. Ekran 4,3''+przeglądarka naprawdę dają rade choć jakbym miał przekonać użytkownika IP5 do przejścia na Z10 to pewnie nie miałbym wystarczających argumentów no może poza przedostatnim zdaniem jakie napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Wyrazy podpowiada z poziomu klawiatury a nie na samym ekranie dzięki temu pisząc nie musisz odrywać wzroku od klawiatury. Jeśli słowo Ci odpowiada to muśnięciem wrzucasz je na ekran.

 

Rozumiem, jednak w moim przypadku ta funkcjonalność byłaby średnio przydatna. Po dużej ilości napisanych smsów i użytkowaniu już czwartego iPhone, smsy piszę intuicyjnie (czytaj: nie patrzę na klawiaturę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest wysyp Z10 na allegro. ale wiekszosc sprowadzanki z UK. Ceny jak na start to niskie bo ok 2000-2100zl.

 

Chętnie bym spróbował wierząc, że jest coś lepszego niż iphone ale chyba jednak Z10 nie sprostał. Szczególnie aparat odbiega. Niby jest już dobrze ale jednak nie to. Czytałem rzetelną recenzje na Blackberry fanpejdżu

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Co do aparatu w Z10 to proponuję poczytać instrukcję jak dokonuje pomiarów ostrości i światła, spróbować użyć i wydać opinię :) Nie czytać co piszą fanboje i hejterzy.

Piotr w recenzji (nie wiem czy konkretniej tej co czytałeś) wyraźnie zaznaczył, że aparat w Z10 nie jest lepszy od tego w IP5, czy 920 (poza Twoim Marcinie felernym egzemplarzem). Widziałem fotki z tego modelu i jedne były rewelacyjne, a drugie tragiczne. Nie wiem czy to kwestia wersji Z10 (bo nie ma jednej), czy umiejętnego posługiwania się wbudowanym aparatem.

Mnie nadal do kupna nie przekonuje obudowa. Wolę jednobryłowce bez opcji dostania się do środka. Nic nie skrzypi, nie trzeszczy...

Coraz bardziej przekonuje mnie system zamknięty (WP8, iOS). Mam teraz Sony na Androidzie (obecnie w serwisie), świetnie wykonany, mega za***isty wyświetlacz, fajne fotki, dostępność miliona aplikacji, ale coś tam nie gra do końca.

Skłaniam się mocno do IP4S, ale wolałbym mieć możliwość poobcowania z tym systemem przez chociaż tydzień, aby uniknąć rozczarowania i spustoszenia w portfelu.

Z10 na tę chwilę odpuszczam, czekam do kwietnia na Q10 a potem się zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale na IOS tez masz miliony aplikacji i tu muszę pochwalić Apple ze je selekcjonują bo sa bardziej dopracowane.teraz zresztą jest ich mnóstwo bezpłatnych jak na Androidzie.co mi sie podoba w iOS to ze mi sie w ogóle nie krzaczy-nie zawiesza.co na andku mi sie zdarzało często.ogólnie to jestem zadowolony z iPhona.a nowy samung SIV to jakoś taki malo przkonujący...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Jacku. Iphone niezależnie od wycelowania focusa robił tej samej jakości zdjęcia ( dobre ). A w Z10 już zaczynają się schody...wyceluj tu...naciśnij tak a nie inaczej, nie ruszaj się bo poruszysz itd. Aparat w komórce to nie lustrzanka żebym godzinę siedział i kombinował nad ustawieniami. Taki aparat służy moim zdaniem do wykonywania spontanicznych zdjęć. Powinien być możliwie jak najszybszy i wykonywać za operatora całą pracę. w ip5 spust działa jak kałasznikow....zero lagów. aparat automatycznie dobrze dobiera parametry. i to jest to !! Rozmiar iphone może wydawać się komuś mały ale tak naprawdę to maksymalny rozmiar aby telefon był naprawdę wygodny jako telefon. Wszystkie większe urządzenia to bardziej palmtopy niż telefony.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w lustrzance siedzisz godzinę nad ustawieniami??? ;) super... :) apart w telefonie ma za zadanie zrobić dobre zdjęcie na szybkiego-i tu się iphone sprawdza.wszelkie inne dodatkowe ustawienia to tylko głupi dodatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Jak chce się zrobić dobrą sesję foto lustrzanką na manuału ( tylko tak robię ) to i nawet ponad godzinę pochłonie. Ja dobre fotki jakościowo już nauczyłem się wykonywać ale czeka mnie jeszcze nauka kadrowania i dobierania tła...bo tutaj kompletnie leżę :-)

A fotografować zegarki wyjątkowo lubię. Sprawia mi to Fun.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z10 robi zdjęcia dużo gorsze niż IP4s. Być może to kwestia softu ale na dzień dzisiejszy tak jest. Z10 lepszy niż Iphone nie jest ale nie mogę powiedzieć,że czymś jemu ustępuje poza użytymi materiałami obudowy i wspomnianym aparatem. Na zdecydowany plus większy, bardziej proporcjonalny ekran i klawiatura wirtualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobie pozniej zdjecia z z10 i Iphone 5 i zalacze , sam jestem ciekawy jak wyjdzie bo jeszcze nic nie cyknalem BB a zdjecia mojeje zony z Iphona sa bardzo fajne


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_00000005_zps2924e4c9.jpg

 

IMG_00000005_zps518d692d.jpg

 

 

IMG_00000007_zps1e401063.jpg

IMG_00000007_zps407d685d.jpg

 

photo-22_zpsf35ac6f7.jpg

photo-23_zps60436531.jpg

 

Klawiatura

 

photo_zps56a1ea22.jpg

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.