Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

To w takim razie wnioskować należy że coś jest pokićkane z forum, bo moje forum również jest na jak się domyślam tym samym silniku IPB co KMZiZ , stoi na dhosting.pl i popyla jak szalone. Z dhostingiem nigdy nie dostrzegliśmy żadnych problemów czy to z serwerami sql na którym stoją bazy czy z ftp.

A ilu odwiedzających bywa tym Twoim forum na raz? Bo tu czasami grubo ponad 1000 osobników pcha się jednorazowo.

 

Można by zgrać bazy i wgrać ją na inny serwer sql testowo wraz z czystym IPB celem wykluczenia softu. Pzy przenoszeniu bazy zoptymalizować ją oczywiście w celu wykluczenia zapętleń czy innych błędów. W tym zakresie robót mogę jak najbardziej pomóc.

Zgranie i przenoszenie naszej bazy to nie w kij dmuchał, mogłoby to trwać kilka dni...

 

Ja myślę podobnie jak kolega Pavlus, że to może być wina jakiejś wtyczki, bo problem nie pojawia się od razu po zmianie serwera, tylko dopiero po jakimś czasie, jakby po jakiejś zmianie czegoś, poprzednio przed przeniesieniem forum było podobnie.

Edytowane przez Piotr Ratyński
edycja

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby obciążać serwery nie trzeba odwiedzających.

 

Zgranie i przenoszenie naszej bazy to nie w kij dmuchał, mogłoby to trwać kilka dni...

 

Proszę cię :D

 

 

Przed momentem wrzucałem i zrzucałem bazę sql ok 800k tabelek. Baza spakowana gzipem waga 400 mb i zajeło mi to w jedną jak i w drugą stronę na dhosting 5 minut( słownie pięć minut).

 

Ja myślę podobnie jak kolega Pavlus, że to może być wina jakiejś wtyczki, bo problem nie pojawia się od razu po zmianie serwera, tylko dopiero po jakimś czasie, jakby po jakiejś zmianie czegoś, poprzednio przed przeniesieniem forum było podobnie.

 

 

To też zaproponowałem aby to odpalić na czystym IPB bez skór, wtyk i innych bajerów, aby jasne było w czym grzebać. Jeżeli to jest wina softu to na dzieńdobry do przejrzenia indexy czy czasem jakiś kod java czy inne paskudztwo co sie wkręciło, nie zabija. Z powyższego opisu wnioskuje że htacess jest prawidłowy.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy już jest lepiej z szybkością forum?

 

Jest troche lepiej, ale czas oczekiwania na index jest nadal stanowczo za dlugi. Zgadzam sie z kaido2, ze testy na nowej maszynie sa latwe do przeprowadzenia, ale jest tyle czynnikow dodatkowych na innych maszynach (wersja php, cgi, fcgi, konfiguracja apache etc..), ktore moglyby zle zasugerowac ze hosting jest "do bani" dlatego najpierw testowalbym na zywym organizmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy już jest lepiej z szybkością forum?

Lepiej tak, ale do tego co było na początku po przeniesieniu jeszcze daleko.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy już jest lepiej z szybkością forum?

 

Nie, nie jest lepiej. Muli niemiłosiernie


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No - kompromisowo. Muli, ale mniej niż wczoraj.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest troche lepiej, ale czas oczekiwania na index jest nadal stanowczo za dlugi. Zgadzam sie z kaido2, ze testy na nowej maszynie sa latwe do przeprowadzenia, ale jest tyle czynnikow dodatkowych na innych maszynach (wersja php, cgi, fcgi, konfiguracja apache etc..), ktore moglyby zle zasugerowac ze hosting jest "do bani" dlatego najpierw testowalbym na zywym organizmie.

 

Dokładnie , dlatego najlepiej testy przeprowadzać na tym samym koncie, ale na nowej skopiowanej i zoptymalizowanej bazie sql jak i nowo utworzonym katalogu ftp dla forum testowego. Jeżeli baza jest ok można userów przełączyć na poprawnie działający soft( plik conf_global), a dalej grzebać w starym sofcie lub co np ja kiedyś zrobiłem raz po długim bezowocnym grzebaniu, czyli kopie czystą i poprawnie działąjącą aktualną z plikami userów gdzie w razie W przełączam forum na system zapasowy i wrzucam na nowo cały system poprawnie działającego forum wcześniej kopiując pliki użytkowników np avatary o ile te się zmieniły.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o tworzenie stron internetowych, to nigdy nie wyszedłem z poziomu "zabawa", ale przy okazji posiadam sporo narzędzi do tego przydatnych. Wszystkich nie będę tu cytował, ale może to badanie naszej strony głównej się przyda do czegokolwiek:

http://jigsaw.w3.org/css-validator/validator?profile=css21&warning=0&uri=http%3A%2F%2Fzegarkiclub.pl%2Fforum%2Findex.php%3F

http://validator.w3.org/check?verbose=1&uri=http%3A%2F%2Fzegarkiclub.pl%2Fforum%2Findex.php%3F


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o tworzenie stron internetowych, to nigdy nie wyszedłem z poziomu "zabawa", ale przy okazji posiadam sporo narzędzi do tego przydatnych. Wszystkich nie będę tu cytował, ale może to badanie naszej strony głównej się przyda do czegokolwiek:

http://jigsaw.w3.org...orum/index.php?

http://validator.w3....orum/index.php?

 

Walidatory fajne, jesli ktos chce sie poszczycic idealnie napisanym kodem html i css. Niewiele stron taki certyfikat moze sobie wystawic, bo i wiele jest regul, ktore html i css ma w definicjach, a bez ktorych strona i tak bedzie dzialac idealnie.

 

Niestety w wypadku forum, jest cos innego na rzeczy, ale widzialem ze w ogloszeniu jest planowany downtime i okreslony czas naprawy, wiec mysle ze przyczyna jest juz znana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy szybkość ładowania się forum jest odczuwalna na plus?


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Witam,

czy szybkość ładowania się forum jest odczuwalna na plus?

Zdecydowanie tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy szybkość ładowania się forum jest odczuwalna na plus?

 

A co zostało poprawione ? Działa sympatycznie.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie zdecydowana poprawa szybkości ładowania. Bo było.....cieniutko :). Oby tak dalej śmigało jak teraz :)


cessante causa, cessat effectus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak szybko, że aż gupio :P


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby nie zapeszyć - na razie jest nieźle!


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej, poprzednio były tutaj sekundy, a czasem nawet kilkanaście sekund:

post-859-0-50427500-1359276812_thumb.jpg


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie się cieszę. Podejmuję dalsze kroki.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie się cieszę. Podejmuję dalsze kroki.

 

Jest zdecydowanie lepiej. W koncu mozna postowac bez irytacji, oby tak dalej. A tak z ciekawosci - mozna sie dowiedziec co bylo glowna przyczyna? Nie musi byc ze szczegolami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już wczoraj prosiłem - i nic się nie dowiedziałem. A może zastosowano placebo :ph34r: ?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już wczoraj prosiłem - i nic się nie dowiedziałem. A może zastosowano placebo :ph34r: ?

 

Ważne, że pomogło ;)

Nawet syndromu północy nie ma i nareszcie można normalnie korzystać z forum


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,jest zdecydowanie lepiej.Dużo lepiej.

Nie ważne czy jest się zarejestrowanym jako użytkownik widoczny ,czy anonimowo <_<


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.