Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

grzegorzw125

TOUGH SOLAR

Ankieta dotyczy tylko zegarków z TOUGH SOLAR.   

105 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Prosta ankieta, która pozwala się zorientować jaki jest nasz stan naładowania baterii,

 

serdecznie zapraszam do udziału :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jak mam analoga i nie wiem, jaki dokładnie jest jego poziom naładowania? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w tedy z zazdrością patrzę na Ciebie, bo sam bym bardzo chciał mieć analoga, od dłuższego czasu choruję na GIEZA 1300.

 

Ale brak środków skutecznie mnie frustruje :wacko:

 

Pozdrawiam i z myślą o Tobie dodaje jeszcze jedną opcję do ankiety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, skoro już jesteśmy przy tej kwestii to muszę przyznać, że brak takiego wskaźnika w analogowych solarach jest jak dla mnie mocno denerwujący (tym bardziej że już raz zaliczyłem awarię akumulatorka w Giezie). Dobrze, że coś w tej sprawie ruszyło i wreszcie takie wskaźniki pojawiły się w nowych modelach z serii Edifice. Tylko dlaczego tak późno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam High ale jak spadnie na Middle to mam znowu glosowac?


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom naładowania baterii w moim zegarku zależy od tego, czy noszę go na nadgarstku, czy leży w szufladzie...

Też tak macie?

...Chyba założę ankietę na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja na ten przykład lubie życ na krawędzi, więc utrzymuję poziom naładowania na poziomie LOW. Jak tylko bateria skoczy mi do M, to zaraz przestaję nosić zegarek i wracam do niego dopiero jak poziom znów spadnie. Zawsze lubiłem takie ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w których modelach, ale jest chyba układ nadzoru ładowania baterii, który zapobiega przeładowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zegarek z solarem musi mieć takie zabezpieczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w przypadku baterii-akumulatorków zegarkowych, ale szukając analogii w telefonach komórkowych, to w instrukcji każdego sprzedawanego, jest opisany proces formowania takiego ogniwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest ten typ akumulatora - jego skład to Cobalt Titanium Lithium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się tak zmieniać zegarki żeby każdy przez cały rok był na HI


GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Bez sensu jest ta ankieta.

Co jesli ma ktos analoga bez wskaznika poziomu aku i jeszcze kilka innych G z cyfrowym wyswietlaczem o roznych stopniach naladowania?

 

Ta ankieta powinna miec pola wielokrotnego glosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty jesteś bezsensu dla mnie jest z sensem bo chciałem się zorientować. Nikt Ci nie karze brać w niej udziału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez osobistych wycieczek Nowy kolego

jest bez sensu, nic nie wnosi

skoro to Cię interesuje powinieneś zapytać jaki kto ma zawód, jak nosi zegarek (czy pod mankietem, ściągaczem, rękawiczkami) gdzie przebywa, jak przekłada się to na pory roku i najważniejsze - Komu zabrakło mocy, podczas codziennego użytkowania

śmieszne - na pewno NIE; ostatnio pojawiło się tu dwóch userów, którzy pracują w kopalniach - dla nich działanie solara może mieć olbrzymie znaczenie, może się okazać, że taki zegarek w ich zawodzie to wyrzucone pieniądze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, macie racje przepraszam, jestem skłonny przyznać Wam racje... trochę mnie poniosło, mam nadzieję że kolega nie 0.1 nie weźmie tego do siebie, jeszcze raz przepraszam.

 

Mam hopla na punkcie mojego Protreka i trochę spanikowałem że tak szybko mi bateria spadła do M, no cóż mimo wszystko nie powinienem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam hopla na punkcie mojego Protreka i trochę spanikowałem że tak szybko mi bateria spadła do M, no cóż mimo wszystko nie powinienem...

 

Zależy jak szybko i względem jakiego punktu odniesienia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GX-56-1A kupiony dokładnie rok temu. Na początku M, naładowany jesiennym słońcem na H, w okolicach Sylwestra (mało słońca i częste wykorzystywanie podświetlenia) spadł na M. Potem przez 11 miesięcy H, dziś znów na M. Myślę, że po prostu zegarki Tough Solar też cierpią na jesienną deprechę. 8-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie G mam na high. Nawet jak leżakują na półce to nie spada na M. Włączam w zegarkach PS i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój G w momencie zakupu w kwietniu mial baterie na Medium. Nosiłem go od czasu do czasu, jakieś 3 tygodnie tamu spadła na Low. Postanowiłem położyć go obok lampki nocnej, gdzie promienie śwaitła bezpośrednio na niego padaja. Do medium naładował się przez jeden wieczór, ale od jakiegoś tygodnia codziennie leżakuje koło lampki 2-3 h i za nic nie chce wejść na H. ;/ Jakieś sugestie? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampka po prostu daje za słabe światło. Światło słoneczne nawet w pochmurny dzień o wiele skuteczniej naładuje akumulator.

 

Zresztą 2-3 godziny dziennie przez tydzień to powiedzmy około 20 godzin ładowania, a tyle jest potrzebne w warunkach bezpośredniego światła słonecznego, by naładować akumulator z poziomu M do H. W słabym świetle ten czas się wielokrotnie wydłuża.

 

Uważaj, żeby dosłownie nie usmażyć wyświetlacza pod lampką. Były takie przypadki: ;)

 

508598d1315349447-omg-i-just-fried-my-gxw-56-kings-display-went-negative-now-become-positive-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu ktoś chciał przerobić wyświetlacz na pozytyw? 8-)

 

pozdrawiam, Piowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd moje G wskoczyły pierwszy raz na High, jeszcze nigdy nie zdarzyło się żeby spadły na Medium, pomimo, że nie są noszone regularnie.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zaleceniami kolegi Seven, postanowiłem zmienić kuracje ładującą ;] Najpierw zegarek przez 3 dni był przyklejony do okna dachowego, ale cały czas było pochmurno więc cały czas medium. Dziś rano przywitało mnie bardzo ostre słoneczko, więc przypiąłem go do barierki balkonowej i przez cały dzień wygrzewał się na mrozie ;p Już po dwóch godzinach bateria wskoczyła na H, ale powisiał tak sobie aż do zachodu, mam nadzieje, że wyjdzie mu to na zdrowie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, skoro już jesteśmy przy tej kwestii to muszę przyznać, że brak takiego wskaźnika w analogowych solarach jest jak dla mnie mocno denerwujący (tym bardziej że już raz zaliczyłem awarię akumulatorka w Giezie). Dobrze, że coś w tej sprawie ruszyło i wreszcie takie wskaźniki pojawiły się w nowych modelach z serii Edifice. Tylko dlaczego tak późno?

Nie jest to całkiem do końca prawda.

Mam G-shocka wcale nie najnowszego GW-2000 (moduł 5060), gdzie w/g instrukcji jest wskazanie naładowania. Nie poprzez jakiś osobny wskaźnik, ale poprzez sposób zachowania się zegarka:

High - zegarek chodzi normalnie, wszystkie funkcje aktywne

Medium - sekundnik skacze co 2 sek, część funkcji zablokowana (np odbiornik wave captor nie uruchamia się)

Low - wszystkie funkcje się wyłączają, wskazówki zerują się na pozycjach 12. Zegarek jest w stanie uśpienia (czas jest podtrzymywany ale nie pokazywany), dopóki nie podładuje się na tyle żeby wejść w stan medium.

Dla ciekawości powiem, że miałem ten zegarek jeden raz w stanie Low. Rzeczywiście wszedł w stan uśpienia, z którego nie chciał wyjść. Dopiero kilka(naście?) godzin na parapecie, na słońcu go "ożywiło". Godzina i data była w porządku, nie trzeba go było ponownie ustawiać. Później jeszcze przez wiele dni był w stanie Medium (czyli sekundnik skakał co 2sek), więc wciąż spoczywał na nasłonecznionym parapecie. Później wszedł w stan High, i tak jest do dziś, ponieważ kiedy go nie noszę, to staram się go odkładać w dobrze oświetlone miejsce, już niekoniecznie na słońcu, ale dobrze oświetlone, nie gdzieś w szufladzie.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.