Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

grzegorzw125

TOUGH SOLAR

Ankieta dotyczy tylko zegarków z TOUGH SOLAR.   

105 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Znam zasadę działania tego bajeru ;)  Zegarek ma dużo dostępu do słońca. moim zdaniem coś mu odwaliło, że bez powodu (bez obciążenia) z M wskoczył na CHG. Czas pokaże co będzie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od nowosci masz poziom na M? Nigdy Ci nie wskoczył wskaźnik na H nawet w lato?


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taka funkcja jak odzyskiwanie energii, zabezpieczenie przed szybkim spadkiem energii, co skutkuję blokadę funkcji na krótki czas w celu odzyskania energii aby nie uszkodzić akumulatora.

Miałem to w Ryśku, jak pamiętam to migały ikonki ładowania i coś tam jeszcze  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od nowosci masz poziom na M? Nigdy Ci nie wskoczył wskaźnik na H nawet w lato?

Miałem może ze dwa razy H ale nigdy nie ładowałem go w taki sposób jak wyczytalem tutaj (tak długo) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety musisz go dobić na maxa A to trochę trwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio Range tez spadł na M na kila godzin, akurat 4 dni miałem nocne dyżury i włączone auto podświetlenie a że w dzień było mało światła to jakoś mu się trochę pogorszyło, ale szybko wrócił do normy jak wyłączyłem auto led. 


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam zasadę działania tego bajeru ;)  Zegarek ma dużo dostępu do słońca. moim zdaniem coś mu odwaliło, że bez powodu (bez obciążenia) z M wskoczył na CHG. Czas pokaże co będzie :)

Z tego co kojarzę, Casio pisze o takich sytuacjach w instrukcji. Jest to moment gdy stan baterii jest sprawdzany i aktualizowany. Jest to chwilowy stan i nie powoduje żadnych problemów, czy komplikacji.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, Casio pisze o takich sytuacjach w instrukcji. Jest to moment gdy stan baterii jest sprawdzany i aktualizowany. Jest to chwilowy stan i nie powoduje żadnych problemów, czy komplikacji.

Owszem jest w instrukcji o miganiu wskaźnika CHG ale oznacza to bardzo niski poziom baterii-niezwłocznie wystawić zegarek na działanie promieni słonecznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak napisał Sol, CHG to sprawdzanie, aktualizowanie stanu naładowania akumulatora, jak zwał tak zwał. Trwa to około 15 minut czasem dłużej, w tym czasie żadne funkcje poza wskazaniem czasu  nie działają, przyciski również nie reagują, po około 15 minutach wszystko wraca jednak do normy. Mi to się załącza jedynie po ponownym włożeniu akumulatora do zegarka, nigdy w trakcie jego użytkowania.

 

Jest też coś takiego jak miganie wszystkich wskaźników L,M,H o czym wspomniał wcześniej Tomaliusz.

W instrukcji od Zibi jest to opisane w następujący sposób:

 

3kC8Mo3.jpg

 

Osobiście w żadnym G z solarem nigdy się z tym nie spotkałem co najwyżej po takiej dłuższej zabawie podświetleniem stan naładowania akumulatorka spadał na niższy level. 

 

Owszem jest w instrukcji o miganiu wskaźnika CHG ale oznacza to bardzo niski poziom baterii-niezwłocznie wystawić zegarek na działanie promieni słonecznych.

 
O niskim poziomie naładowania akumulatora i konieczności ładowania informuje wskaźnik LOW, wtedy też są blokowane nie które funkcje zegarka takie jak podświetlenie, dźwięki oraz możliwość synchronizacji. 

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację.

Tyle, że zwykle po CHG nie wskakuje z powrotem M i stąd moje przypuszczenie

Tak czy inaczej, najlepiej naładować do H i mieć na uwadze czy coś się nie dzieje

A może zależy to od modelu?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej zależy to od modelu.. w instrukcji od GW-M5610 jest to trochę inaczej ujęte..

 

liCDUYw.jpg

 

Czasy doładowywania również nieznacznie się różnią.

 

Y83T4hW.jpg

 

Swoją drogą ciekawe czy w Rangema'nie siedzi taki sam akumulatorek CTL 1616 jak w GW-M56XX czy jakiś inny mocniejszy?


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej stronki wynika, że ten sam.

http://casiowatchparts.com/batteries/gw-9400-ctl1616/

 

Dopiero co się przełamałem i kupiłem G z TS a już straszycie problemami jakie się mogą pojawić. :P


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednostkowe przypadki,ale naładujesz i wszystko działa ja tam wolę mieć TS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej zależy to od modelu.. 

 

właśnie pobrałem manuala do swojego GR-8900A i funkcja CHG opisana jest  jeszcze inaczej; 

bez szczegółów,

post-79115-0-88110300-1447458574_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie żadne problemy, tylko problem z komunikacją zegarek > użytkownik :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, raz na jakiś czas coś komuś mignie w zegarku, temat zaczyna się od nowa. Od nowa 50 różnych teorii, potem zegarek się ładuje temat przycicha i za jakiś czas rusza od początku. :)

 

Jak widać nie każdy jest przystosowany do zegarków z TS :P


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego jest to miejsce, żeby zapytać ;)

Przez 10 miesięcy nie miałem podobnego objawu, więc zarejestrowałem się i zapytałem. 

 

Dokładnie, raz na jakiś czas coś komuś mignie w zegarku, temat zaczyna się od nowa. Od nowa 50 różnych teorii, potem zegarek się ładuje temat przycicha i za jakiś czas rusza od początku. :)

 

Jak widać nie każdy jest przystosowany do zegarków z TS :P

Tylko, że zegarek się nie ładował, bo była całkowita ciemność :) po kilku minutach braku reakcji na nic zegarek ożył i na wskaźniku M bawiłem się dowoli światłem..  nie jest to takie logiczne 

 

A to jest dla mnie odpowiedz;

 

 

Dokładnie jest tak jak napisał Sol, CHG to sprawdzanie, aktualizowanie stanu naładowania akumulatora, jak zwał tak zwał. Trwa to około 15 minut czasem dłużej, w tym czasie żadne funkcje poza wskazaniem czasu  nie działają, przyciski również nie reagują, po około 15 minutach wszystko wraca jednak do normy. Mi to się załącza jedynie po ponownym włożeniu akumulatora do zegarka, nigdy w trakcie jego użytkowania.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Romek na samym początku migał. Tzn przyszedł na M ale dużo zabawy i Al tak go rozwaliły. Ciężko było żeby wskoczył na M bo to był listopad a na H chyba w lutym wskoczył :) I ostatnio tylko na chwilę na M spadło więc trseba dbać o naładowanie akumulatora :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odświeżam nieco temat. Mam pytanie, na które nie znalazłem odp. (co nie oznacza, że nie znajduje się na Forum -  takim wypadku przepraszam i proszę o wskazanie linkiem, gdzie):

 

czy akumulator powinien być zawsze naładowany? Chodzi mi o tzw. efekt pamięci - bazuję na analogii do akumulatorów litowo-jonowych w komórkach. Podobno polimerowe nie mają tego efektu. Jak sprawdzić, czy mam akumulator z efektem pamięci, czy bez?

 

Model lineage LCW-M300

 

z góry dziękuję za komentarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowych ogniwach nie ma efektu pamięci. Tak w zegarkach, jak i komórkach, itd.

Ogniwa te jednakże nie lubią być rozładowane, dlatego zaleca się utrzymywanie na poziomie H lub M, a po spadku do L, zaleca się jak najszybsze naładowanie.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.