Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nav

Dobry acz nie rozpoznawalny...

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czysto hipotetyczne pytanie: do kupienia zegarek powiedzmy klasy Omega Aqua Terra na 8500 tyle że ma byc nierozpoznawalny dla otoczenia, tzn ma nie draznic znanym logo marki. Co proponujecie? Bedę wdzieczny za wszelkie sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Nomos Zurich ? Jeżeli klasycznie, to szedłbym mimo wszystko w kierunku Dornblutha.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqua Terra lub Bond byli faworytami jako moje EDC, za jakis czas mial byc ewentualnie Sub, ale po ostatnich doswiadczeniach wiem że ewentualny nabytek MUSI byc nierozpoznawalny, taka specyfika mojego otoczenia. Dzieki za dotychczasowe odpowiedzi. Nomos chyba zbyt klasyczny, za to Ball bardzo ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grand Seiko.

Jak zapytają ile kosztował to powiesz:

- 5

- stówek?

- nie , tysięcy ;)

- złotych?

- nie. EUR. :D

 

 

opad-szczeny.jpg


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grand Seiko.

Jak zapytają ile kosztował to powiesz:

- 5

- stówek?

- nie , tysięcy ;)

- złotych?

- nie. EUR. :D

 

 

 

opad-szczeny.jpg

 

Dobre :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antygraffitex Vulcain to dla mnie nowosc tak że dzieki za podpowiedz.

Lawnowerman- dobre :) ale budzet przekroczony, myslalem o 3k €

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eterna Vaughan Big Date na własnym werku 3030.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoczenie: Tissoty, Doxy, Longines, Atlantic, tak że Omega I Rolex na bank rozpoznawalne :) ja po prostu lubie zegarki a nie chce robic sobie problemow, w sumie nie ma w tym niczego dziwnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede troche uoierdliwy " wciskajac " ten zegarek ale jezeli nie przeszkadza ci ETA to Tudor

Black Bay


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak irekm, ten Tudor jest bardzo ładny, ale ja koniecznie muszę mieć datę w zegarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki mechanizm siedzi w http://www.nomos-sto...ystal-back.html tym i http://www.nomos-sto...steel-back.html Nomosie? To jakiś in-house czy Eta?

 

Generalnie Nomos to manufaktura. Podstawowy kaliber Alpha powstał jednak na bazie ETA Peseux 7001.

W Zürichu jest kaliber Espsilon, który ma regulację Trivios w 6 pozycjach, sprężynę balansu od Nivarox, system antywstrzasowy Incabloc oraz dwukierunkowy naciąg automatyczny własnego autorstwa. Ja bym raczej potraktował jako in-house.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wymyslacie z ta data , ja robie tak ..

 

5a3eha4a.jpg

 

I po problemie , za kazdym razem jak sprawdzam godzine to odrazu wiem jaka jest data

 

Sent from my BlackBerry Runtime for Android Apps using Tapatalk 2


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wymyslacie z ta data , ja robie tak ..

 

5a3eha4a.jpg

 

I po problemie , za kazdym razem jak sprawdzam godzine to odrazu wiem jaka jest data

 

Sent from my BlackBerry Runtime for Android Apps using Tapatalk 2

 

Jest jeden problem , skąd wiesz jaka datę napisać na dłoni jak nie masz jej na zegarku :) i koło sie zamyka .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano ogladam newsy albo kalendarz


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

irekm taaak, oryginalny sposób :)


Non omne, quod nitet, aurum est.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, Panowie a w szczególności TeJot jeszcze jedno może dyletanckie pytanie czy mechanizm Nomosa z modelu Zurich (Zeta) można jakoś porównać do mechanizmu omegi 8500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny temat, mam podobną sytuację.

Faworytami są Dornbluth i diver Grand Seiko, ale on kosztuje 25k zł. A pospolite Omegi i Rolki niech zalegają w szufladach.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponawiam pytanie:

Dzięki za odpowiedzi, Panowie a w szczególności TeJot jeszcze jedno może dyletanckie pytanie czy mechanizm Nomosa z modelu Zurich (Zeta) można jakoś porównać do mechanizmu omegi 8500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ dobrych nierozpoznawalnych w naszym kraju rzeczy jest całe mnóstwo! Ja bym szedł w Girard Perregaux, bardzo zacna manufaktura całkowicie nierozpoznawalna w naszym kraju.

Tylko że stawiam że pracujesz w korporacji i na twoim stanowisku drogie rzeczy typu garnitury, teczki, zegarki, pióra nie są mile widziane bo nie odpowiadają twojej pozycji w strukturze, tzn Omegę to może nosić dyrektor handlowy ale już reprezentant to nie bo zostanie zgnojony plotkami o lewiznach które robi.........mój Boże jakież to częste w polskich oddziałach korporacji.

Jesli tak jest w istocie to uważałbym na twoim miejscu bo jak ktoś będzie chciał Cie sprawdzić to zapisze sobie markę twojego zegarka i wieczorkiem w google sprawdzi ile to moze kosztować no i po Tobie, w takiej sytuacji większość proponowanych tutaj marek na czele z GIrard Perregaux odpada. Większość ale nie wszystkie bo w tym momencie Grand Seiko jest super bezpieczne.......przecież Seiko to Seiko.....hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem nawet właściciel firmy jest oceniany przez swych klientów lub pracowników. Dlatego nie każdy jest w stanie zdyskontować sukces poprzez zegarek, czy dobry samochód. Stare, polskie przysłowie mówi: "czego oczy nie widzą..."


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Corum? Uznana marka a w Polsce mało znana. Albo Paul Picot - mają fajne garniturowce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za tak liczne odpowiedzi, natomiast nie rozpędzajcie się aż tak, na wstępie mówiłem o zegarku porównywalnym z Aqua Terra, tak jakościowo jak i cenowo, Vulcain jest świetny ale to budzżet Omega x 3, podobnie Girard Perregaux i corum :) Na razie sensownie wygląda Nomos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.