Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
ken-wawa

Pancerny GW-9010 Mudman po raz trzci do naprawy!

Recommended Posts

Powiem tylko że z pięć lat temu nabyłem casio marinegear wr 100. Zegarek przeznaczam do aktywności wodnych. Zalicza regularnie sauny, chłodzenie po czy gorące termy zimą. Nawet do głowy mi nie przyszło że może zaparować. Może kiedyś jakość była lepsza.

niektórzy z Was to naprawdę mądre chłopaki, więc dajcie już spokój z tym osuszaniem

zegarek był otwierany 3 razy w Polsce więc nie ma tam tajlandzkiego wąglika i nie ma oparów chemicznych z szybko wyprodukowanego modułu

możliwe, że zegarek ma jakąś wadę konstrukcyjną jak np w innych pękająca tarcza ogniw słonecznych, którą to przypadłość ktoś opisał

to wszystko jednak nieważne

autorowi tego wątku sugeruję wywalczyć zwrot kasy nawet jeżeli stać Cię na omegę, czy wywalenie go do kosza - taka sztuka dla sztuki - 3 nieudane naprawy już były - łaski nie robią

To tez rozwiazanie, zabrac nalezna kase i zapomniec... tylko czy uda sie ja odzyskac?

Moga robic problemy jak sadze ale moze sie myle ;)

Edited by anonymous

niektórzy z Was to naprawdę mądre chłopaki, więc dajcie już spokój z tym osuszaniem

zegarek był otwierany 3 razy w Polsce więc nie ma tam tajlandzkiego wąglika i nie ma oparów chemicznych z szybko wyprodukowanego modułu

...

i bardzo prawdopodobne, że to trzykrotne otwieranie mogło pogorszyć sytuację (nieumiejętne otwieranie, wyrobienie gwintów etc.)

Faktycznie, mogłeś też trafić na wadliwy egzemplarz. Tylko wymiana, albo zwrot kasy.

piowa - dorzuciłem mojego mudmana.

No ale kiedy to jedyny skuteczny sposób walki z tym zjawiskiem, poza zalewaniem olejem. Autor podlinkowanego przeze mnie wątku tak właśnie pozbył się parowania nawet w zegarkach, którym do zaparowania wystarczała zmiana temperatury z 20 do 10 stopni Celsjusza.

+1. Za Sevenem. Warto dodać, że LUV mieszka w Brazylii, więc chyba wie co to znaczy podwyższona wilgotność.

Pozdrawiam, Piowa

Nie wiem czy wlasciciela rzeczonego czasomierza mudmana- "parowacza" pocieszy ale w drodze wybitnej nudy postanowilem sprawdzic takiegoz wlasnie pacjenta GW-9010 (wlasnosc mojego kolegi) a przy okazji zeby nie bylo stronniczo i zeby zaspokoic swoja proznosc kilka innych czasomierzy ;)

Jako, ze mielismy jechac rano samochodem do odleglej o 30 km miejscowosci zrobilismy maly tescik:

-do poprzeczki relingu dachowego zapielismy bohaterow testu:

1. GW-9010 mudman (nowy zakup kolegi)

2; g-9000 mudman (stary mudman)

3.gx-56 (hydro)

4. citizen ecozilla (nowy moj nabytek)

Temperatura na zewnatrz minus 5 stopni, podroz w jedna i druga strone przy wskazaniach termometru samochodowego (do minus 8 max)

Wynik:

Po odpieciu zegarkow i wejsciu do pomieszczenia mieszkalnego temp.ok 20 stopni nie zaparowal zaden zegarek, oprocz GW-9010 !!!!

Taki to byl tescik proznosci i dla spozytkowania czasu ;)

Swietny test anonymus :)

Przyszedl mi do glowy pewien pomysl odnosnie parowania. Moze ma znaczenie kraj pochodzenia zegarka (gdzie zostal kupiony) lub na jaki rynek byl wyprodukowany.

Moje wszystkie g-shocki kupowalem poza Polska i zaden nie parowal i nie paruje. Moze tu jest pies pogrzebany ale moge sie tez mylic.

Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Pisałem już to kiedyś w innym, podobnym temacie - nie ma znaczenia rynek pochodzenia i rynek przeznaczenia. G-Shocki parują tak samo na wszystkich kontynentach, najczęściej te pochodzące z Tajlandii (choć to zapewne tylko dlatego, że stąd pochodzi większość produkcji), ale chińskie i japońskie również.

niestety po jakości g shocka sprzed lat pozostały już chyba tylko wspomnienia...a szkoda bo seria według mnie fajna chociaż drugiego G bym nie kupił,bałbym się zawodu :unsure: mam różne Casio między innymi taniego AE-1200WH z WR 100m i nigdy przy zmianach temperatur nie zaparował...miałem DW290 z 97 roku,zegar nie do zajechania.

Od tego ciągłego rozkręcania (o ile rzeczywiście tam zaglądali) ta plastikowa koperta w końcu się faktycznie rozszczelni. ;)

Witam wszystkich po swiatecznej przerwie. Pod choinka zegarka nie znalazlem :( a temat parujacego g-shocka zostal odlozony na polke. Ale teraz czas wrocic.

Rzeczywiscie moim zdaniem to duze ryzyko, ze te trzy naprawy w zibi mocno skroca zycie zegarka i w koncu bedzie lapal kazda wode, bo juz zupelnie nie bedzie wodoszczelny. A widzac, ze ZIBI nie moze przeprowadzic do konca testu szczelnosci, nie licze jakos specjalnie, ze przy ponownym przykrecaniu srubek stosuja jakies wyrafinowane rozwiazania.

Skoro baterie zmienia sie przecietnie po okolo 3 latach (minimum) to rozkrecajac i skrecajac go powiedzmy 5 razy w roku w serwisie czy tez nie, o ile skracamy zywotnosc zegarka?

(...)

P.s Dlatego stalem sie dzis posiadaczem kolejnego zegarka: citizen ecozilla ;)

Akurat moj g-shock laduje sie od slonca, wiec przypuszczam, ze zalozenie konstruktorow bylo - tego zegarka sie w ogole nie rozkreca, a jak kiedys akumulatorek sie wyladuje, to zegarek laduje do kosza. Co pewnie oznacza, ze wszelkie rozkrecania mocno "skracaja jego zycie".

Swoja droga polecasz tego Citizena, bo tez sie troche zastanawialem nad ta marka, choc ceny troche wyzsze.....

autorowi tego wątku sugeruję wywalczyć zwrot kasy nawet jeżeli stać Cię na omegę, czy wywalenie go do kosza - taka sztuka dla sztuki - 3 nieudane naprawy już były - łaski nie robią

Tez mnie korci ochota by zrobic z tego sztuke dla sztuki i jesli ZIBI nie rozwiaze problemu, to doprowadzic ich nawet przed oblicze temidy, ot tak dla samej rozrywki umyslowej. Ludzie maja rozne zboczenia.... ja czasem lubie pokazac prawnikom duzej firmy, ze nie wiadomo za co biora pieniadze... a nie sadze, by ZIBI mialo dobrych prawnikow he he....

Wynik:

Po odpieciu zegarkow i wejsciu do pomieszczenia mieszkalnego temp.ok 20 stopni nie zaparowal zaden zegarek, oprocz GW-9010 !!!!

Taki to byl tescik proznosci i dla spozytkowania czasu ;)

za***isty test. Swoja droga juz widze mine policjanta zatrzymujacego Was do kontroli. - Obywatelu, co obywatel wiezie na dachu? :P

Czy wynik testu sugeruje, ze ten model moze miec jakas wade konstrukcyjna - byc moze pozniej usunieta przez Casio, ale przez jakis czas produkowano egzemplarze z takim felerem? Ciekawe, czy ktos zna odpowiedz... Moze ma to jakis zwiazek z tymi super szczelnymi przyciskami w tym modelu, ktore byc moze Casio nie wyszly....?

Ano Panie Wladzo nic ciekawego, dopuszczalnej masy bagaznika dachowego nie przekroczylismy.... mimo pancernosci badanych obiektow ;)

Taki tescik Panie Wladzo ;)

Sam jestem ciekaw czy casio wie o takim stanie rzeczy, czy poprostu przedstawiciele handlowi w Europie maja to w glebokim powazaniu.

Taka ciekawosteczka malutka. Widzisz, zagadka jest taka, ze w jednych paruje w innych nie, niezaleznie od rodzaju dystrybucji natomiast np. w Citizenie nie ma mowy o takim stanie rzeczy..... ale to juz temat rzeka.

Pozdrowka.

W czasach Internetu mysle, ze Casio bylby zdecydowanie zle zarzadzana firma, gdyby nie sledzili opinii o swoich produktach w necie. Nie twierdze, ze czytaja nasze forum po polsku, ale generalnie powinni zerkac, co pisza w innych krajach.... Pewnie czesciowo robia to sami, a czesciowo zamawiaja raporty w jakiejs firmie specjalizujacej sie w takich rzeczach.

Swoja droga ten watek jest juz niezla antyreklama g-shockow, szczegolnie mudmana, na polskim rynku. Prawie 3 tys. wyswietlen i 115 odpowiedzi, a film na youtube http://tinyurl.com/bc85w2d obejrzalo prawie 100 osob.

Niby to nie sa imponujace liczby, ale... po pierwsze to, co pojawi sie w necie zostaje na wieki i jesli ktos bedzie np. za rok planowal kupic mudmana i trafi na taki watek z pewnoscia dobrze sie zastanowi, a po drugie na to forum zagladaja osoby, ktore sa juz blisko decyzji zakupu - takich potencjalnych prawie zdecydowanych klientow szczegolnie szkoda tracic. Az mnie korci, by zrobic jakis lepszy filmik, puscic na youtube i zadbac o porzadna reklame tak, by ktoregos dnia otrzymac maila z Casio Japan - drogi kliencie bardzo przepraszamy i wysylamy kontener nowych g-shockow w ramach przeprosin. :P

Powazniej po wymianie maili z Zibi stanelo na tym, ze zegarek, tym razem na ich koszt, wraca do serwisu. Niestety zadnej konkretnej informacji, co dalej planuja, nie otrzymalem. Od strony prawnej troche sytuacje komplikuje fakt, ze zegarek nie byl bezposrednio kupiony od Zibi, a w jednym z polskich sklepow wspolpracujacych z Zibi. Z drugiej strony jednak gwarant ewidentnie nie wywiazuje sie z warunkow gwarancji.... A o dalszych losach nieszczesnego Mudmana bede oczywiscie informowal.... Poki co czas go ponownie spakowac i zaczac liczyc czas, jak szybko Zibi sie wyrobi z.... powiedzmy optymistycznie naprawa, ale czy to cos mozna rzeczywiscie nazwac naprawa? Dotychczasowe podsumowanie 3 wizyty w serwisie, lacznie 2.5 miesiaca, raz uszczelnianie, raz wymiana koperty i raz osuszanie i.... wciaz parujemy, choc mniej.... <_<

Edited by ken-wawa

a może napisz bezpośrednio do centrali w Japonii , Polska to dziwny kraj i tu zawsze są problemy , w Niemczech jak coś się zepsuje to jest wymieniane na nowe bez gadania , za 3 razem zwrot gotówki i przeprosiny.

wróżę Tobie z fusów, że dla załagodzenia sprawy dostaniesz Inny model, zwrot kasy lub wymianę na nówkę sztukę Mudmana

pomysl z pisaniem do Japonii wart jest rozwazenia.... choc pytanie, czy oni zajma sie taka sprawa...

natomiast co do wrozenia z fusow, to nie wiem, czy tedy droga... :P

Odswiezajac temat, co do wrozenia, nie wiem, czy przepowiednie sie sprawdza, ale jedno jest pewne - znow minelo juz ponad dwa tygodnie od daty wyslania zegarka (dokladnie wyslalem 15 stycznia) i z Zibi zero wiesci. Nie mowiac o tym, ze obiecywali priorytetowe zalatwienie sprawy.... I ze w gwarancji maja wpisany 14 dniowy termin naprawy....

Slowem czy warto kupowac zegarek z gwarancja Zibi?

Jeszcze tylko przypomne, ze jest to juz czwarta wizyta tego zegarka w serwisie i w 3 z 4 przypadkow Zibi mocno przedluzylo termin naprawy (miesiac/miesiac/2 tygodnie/na razie 2,5 tygodnia i zobaczymy ile bedzie dalej trwala czwarta naprawa).

jestes niepowazny, po przekroczeniu zdeklarowanych terminow masz swoje prawa, ktorych chyba nie znasz.