Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Morris_J

Ocena 15 producentów - Jakość + Prestiż

Ocena producentów zegarków  

83 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Szykuje się do zakupu zegarka na prezent, ale jestem zegarowym laikiem.

 

Wśród producentów zegarków do 500zł najczęściej występuje 15 z nich.

Prosiłbym Was o ocenę tych 15 firm w załączonej ankiecie. Mam nadzieję, że ułatwi mi to trochę wybór.

 

Z góry dziękuję za poświęcony czas i wiedzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popraw drugą ankietę bo można zaznaczyć tylko jedno pole


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości - kieruj się w stronę firm, które produkują tylko zegarki, a nie gacie albo perfumy. Czyli możesz śmiało brać pod uwagę Orienty, Lorusy, Citizeny, Adriatiki, Atlantiki, etc.

 

Co do prestiżu - ciężko mówić o prestiżu, jakkolwiek rozumianym, w kwocie 500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie....nie ma mowy o żadnym prestiżu w tej kategorii cenowej :) ....w tej cenie to zegarki ogólnodostępne....i co to za prestiż ?? To tak jakby napisać, że posiadanie telewizora samsung to prestiż ?? :) . No i gdzie się podziało Seiko ( Największy producent zegarków w tej kategorii cenowej) ??? Słabo przewertowałeś rynek :)

generalnie zasada jest taka aby kupować zegarki firm które produkują TYLKO zegarki...a nie także damskie torebki. Unikać marek modowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do prestiżu - ciężko mówić o prestiżu, jakkolwiek rozumianym, w kwocie 500 zł.

 

no tak, ale nie oceniamy teraz prestiżu konkretnego zegarka, tylko producenta jako takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale nie oceniamy teraz prestiżu konkretnego zegarka, tylko producenta jako takiego.

 

No to zdecydowanie Seiko...którego nie wymieniłeś...Seiko prócz tanich zegarków produkuje także zegarki z bardzo wysokiej półki pod innymi podmarkami np. Grand Seiko....ceny zbliżone to np. Rolexa. Na drugim miejscu Citizen....a potem długo długo nic :)...potem Festina i Orient.....znowu długo długo nic.....i reszta marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o widzisz to jest bardzo ważna odpowiedź. Dzięki za nią :)

 

No to zdecydowanie Seiko...którego nie wymieniłeś...Seiko prócz tanich zegarków produkuje także zegarki z bardzo wysokiej półki pod innymi podmarkami np. Grand Seiko....ceny zbliżone to np. Rolexa. Na drugim miejscu Citizen....a potem długo długo nic :)...potem Festina i Orient.....znowu długo długo nic.....i reszta marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko nie zmieścił się w kategorii cenowej

 

No co Ty...wkleił bym Ci z 1000 linków do sklepów internetowych z zegarkami Seiko poniżej 500zl ale regulamin zabrania :). Oczywiście nie wszystkie modele zmieszczą się w 500zl. Ale Seiko jak najbardziej ma wiele modelów poniżej tej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

No co Ty...wkleił bym Ci z 1000 linków do sklepów internetowych z zegarkami Seiko poniżej 500zl ale regulamin zabrania :). Oczywiście nie wszystkie modele zmieszczą się w 500zl. Ale Seiko jak najbardziej ma wiele modelów poniżej tej ceny.

 

+1

Wystarczy dobrze poszukać za popularnymi "piątkami". Seiko 5 baaardzo często można kupić za mniej niż 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to zdecydowanie Seiko...którego nie wymieniłeś...Seiko prócz tanich zegarków produkuje także zegarki z bardzo wysokiej półki pod innymi podmarkami np. Grand Seiko....ceny zbliżone to np. Rolexa. Na drugim miejscu Citizen....a potem długo długo nic :)...potem Festina i Orient.....znowu długo długo nic.....i reszta marek

Seiko ok ale żeby najpierw Festina a potem Orient to się z Kolegą nie mogę zgodzić.

Orient jak i Seiko posiada zegarki z wyższej półki Royal Orient i Orient Star jakościowo zegarki bdb.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak poprzednicy stwierdzam iz brakuje tutaj Seiko i jak dla mnie to zgadzam sie z pawlemb29 iz Festina przegrywa z Orientem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Seiko odpadło, w takim razie Atlantic i Orient, zależnie od gustu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych powyżej to tylko Citizen, tradycja i jakość.

Orient podupadł w rękach Seiko a samego Seiko nie ma w zestawieniu.

Reszta to takie farbowane szwajcary z dolnej półki ;)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych powyżej to tylko Citizen, tradycja i jakość.

Orient podupadł w rękach Seiko a samego Seiko nie ma w zestawieniu.

Reszta to takie farbowane szwajcary z dolnej półki ;)

Woytec może coś bliżej o tym upadku Orienta.

W czym tak znacznie Citizen jest lepszy od Orienta ?


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie upadł a podupadł, subtelna różnica ;)

Na dzisiaj obie firmy różnią się przede wszystkim specyfiką stosowanych mechanizmów.

Jeśli u Orienta gros zegarków sprzedawanych jest z werkami mechanicznymi to Citizen te werki wstawia praktycznie już tylko do kilku modeli, firma stawia przede wszystkim na eco-drive i inne mechanizmy kwarcowe i oprócz takich całkiem zwyczajnych ma w ofercie zegarki z werkami klasy HEQ o dokładności rzędu kilku sekund na rok. Tak precyzyjne mechanizmy znajdziemy również u Seiko ale u Orienta już nie. Warto przy okazji wspomnieć, że Orient nie jest już samodzielną firmą, został kilka lat temu wykupiony i jest dziś częścią koncernu Seiko.

Największą jednak różnicą pomiędzy przeciętnym Orientem a Citizenem wydaje mi się być jakość wykonania.

O ile linii Orient Star trudno cokolwiek zarzucić to Orienty z półki popularnej już takie nie są.

Brakuje im dbałości o drobne detale która u Citizena jest wręcz wzorcowa, wystarczy pobawić się trochę makrofotografią bądź po prostu lupką i porównać sobie drobne szczegóły w powiększeniu.

Orienty to bardzo przyzwoite zegarki z prostymi i długowiecznymi mechanizmami a w dodatku niedrogie, sam zresztą miałem ich już kilkanaście i pewnie na tym się nie skończy bo lubię zmiany.

Jednak poziomem wykonania sporo odstają od Citizenów, wiem to z własnych obserwacji bo Citizeny również miałem, mam i miewał będę :)

 

ci211102.jpg


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wg. Ciebie jezeli jedna firma skoncentrowala sie na kwarcach a druga na automatach to ta z automatami jest gorsza ?

Ja rozumiem ze może być dla Ciebie ważniejsza dokładnośc chodu i można sie zachwycać odchylka kilku sekund na rok , dla mnie nie jest to aż tak takie ważne. Argumentem tym można by sie rownież posłużyć w porównaniu np. Rolexa - jest gorszy od Citizena gdyż stawia praktycznie tylko na automatyty :) Następna sprawa argument ze Orient należy do Seiko Group , są zapewne argument za i przeciw temu rozwiązaniu: na pewno bedą musieli sie dostosować do polityki firmy ale z drugiej strony bedą mogli skorzystać z jej siły , doświadczenia rozwiązań itd. Ponownie czy to Swatch Group wchlonelo wiele manufaktur skończyło sie tylko klęska dla nich. Oczywiscie można powiedzieć ze przestały być niezależne , ze muszą realizować politykę firmy ze wiele musiało zrezygnować z własnych mechanizmowm ( Union) ale z drugiej strony wiele z nich po prostu by padło. Ja bym w Twojej argumentacji raczej chciał usłyszeć ze np. po przejęciu przez Seiko spadła jakość produktów , są gorsze mechanizmy , spadła dokładności itp. Raczej jest tak ze np w podobnym segmencie zegarki Orienta są dokładniejsze i jakość w ciagu kilku lat nie spadła . Zgodzę sie ze Seiko jest trochę lepiej wykonane , ale nie jest to aż taka kolosalna różnica . Ja przy oglądaniu zegarka nie posługuje sie specjalistyczna fotografia

czy dodatkowymi przyrządami optycznymi. Jeszcze co do Citizena , rownież miałem ale niestety w tych tańszych modelach jakość nie powala i nie widzę jakiejś kolosalnej przewagi nad Orientem. Jezeli porównujemy wyższe modele Citizena do porównujemy je z Orient Star. Zegarków Royal Orient to raczej nie ma co porównywać ze względu na niszowosc i już bardzo wysoki poziom.

Ps. Zdjęcia Citka super , ale rownież Twój ostatni OS rownież świetny , dla mnie nawet bardziej :) Niestety ja swojego posta nie mogę poprzeć tak świetnymi zdjęciami .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolegę trochę chyba poniosło jeśli twierdzi że zegarki Orienta po przejęciu przez Seiko podupadły? Tak szczerze z refleksją, teraz to gorszy produkt? Ja raczej stwierdziłbym zależność przeciwną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolegę trochę chyba poniosło jeśli twierdzi że zegarki Orienta po przejęciu przez Seiko podupadły? Tak szczerze z refleksją, teraz to gorszy produkt? Ja raczej stwierdziłbym zależność przeciwną.

Ja nie twierdze ze podupadly , wg. mnie jest Ok. Orient proponuje w każdej klasie Orient , Orient Star i Royal Orient zegarki bardzo dobrej jakości w stosunku do ceny.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych co pokazałeś brakuje Seiko i to Seiko miałoby największy prestiż na równi z Citizenem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 500 zł? Ja bym brał seiko, albo citka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez esen
      Witam, wpadła mi w oko Alpina AL-525NS5AQ6...
      Trochę ponad budżet, więc zacząłem przekopywać internet... Widzę ciekawe oferty na OLX, oraz nawet jeden się znalazł na forum w dziale "sprzedam".... 
      Pytanie jak to jest z międzynarodową gwarancją w przypadku Apliny? W razie "w" jest co negocjować czy można zapomnieć skoro zakup pierwotny był w USA?
      No i w zasadzie najważniejsze pytanie, czy na rynku istnieją również "repliki" Alpiny?
      ew. czy ktoś zna/poleca sprzedawcę z postu poniżej? Odbiór osobisty raczej odpada w moim przypadku, a cena kusząca

       http://zegarkiclub.pl/forum/topic/179256-alpina-alpiner/
       
    • Przez Marcin17b
      Witam serdecznie!
       
      Na początku napiszę, że nie jestem wieloletnim pasjonatem zegarków... toteż piszę do Was wszystkich lepiej obeznanych w tym temacie
      Znalazłem czasomierz który odpowiada moim wymaganiom estetycznym:
       
      https://www.ebay.com/p/Skagen-Mens-Jorn-SKW6329-Silver-Leather-Quartz-Dress-Watch/1391075811
      (link do ebaya ponieważ z oficjalnej strony już niestety został wycofany...)
       
      Jednak czytając różne opinie nie jestem w stanie ustabilizować ostatecznie swojej opinii o firmie Skagen. Tzn z tego co ustaliłem nie jest to firma typu MVMT czy Vincero, a to już coś Słysze raczej dobre opinie, że są ok jak na swoją cenę. Co uważacie? Czy ktoś miał już odczynienia z tym producentem? albo dokładnie z tym modelem?
    • Przez phiszek
      Hej,
       
      Poszukuję eleganckiego zegarka na niezbyt duzy budzet - max 350 zł, i czy możecie mi cos doradzić? Wazne aby był na pasku. Ten model mi sie podoba http://allegro.pl/zegarek-meski-adriatica-a12406-5224-okazja-i6975796385.html?snapshot=MjAxOC0wMy0xMVQxNjowMjozMy41NzdaO2J1eWVyO2RjZjM1ZTZiMWViODlkODA3NTYzOWU2ZjBmMmI2ZGU2MzNlZTFiMGZlY2ZlM2UwMWVjYzlhYzNkN2EwNmFmNmQ%3D 
       
      Co myslicie? Byloby fajnie jakbyscie rzucili jakies propozycje
    • Przez Harley
      Cześć,
       
      Znalazłem taki zegarek Atlantic Worldmaster 1888 Limited Edition 52951.41.21R.
       
      https://zegarownia.pl/zegarek-meski-atlantic-worldmaster-mechanical-52951-41-21r
       
      Zegarek ten BARDZO mi się podoba. Kosztuje jednak sporo. Co o nim myślicie, warto? A może to kiepski mechanizm.
      Wiem, że tutaj generalnie jesteście na NIE dla Atlantica. Nie wiem w sumie dlaczego. Bo jak czytam kolejne wpisy to jedynie informacje że nie atlantic, że to byle co, że ta firma znaczy coś tylko dla tych co daleko sięgają pamięcią i utrwaliła im się ta marka. Ale co do argumentów na NIE to już brak.
       
      Więc może jednak podpowiecie co myślicie w tym konkretnym przypadku.
       
      Ps. Bardzo podoba mi się Open Heart i szukam zegarka z tym rozwiązaniem.
    • Przez Antosia
      Witam
       
      Od niedawna jestem w posiadaniu zegara typu holenderskiego z atlasem. Jest po renowacji, pięknie zrobiony i działa bez zarzutu, jednakże chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie producentów i historii zegarów holenderskich. Byłabym bardzo wdzięczna za informacje 
       
      Pozdrowienia dla wszystkich zegarowych pasjonatów 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.