Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hoage

Który zegarek wybrać Lorus RT375BX9 czy Timex T2N291?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak ja w temacie. Chce kupić sobie dobry zegarek i z wielu jakie oglądałem spodobały mi się dwa: Timex T2N291 i Lorus RT375BX9. Oba mi się podobają i z opisu funkcji oba mi odpowiadają, co powoduje, że mam problem z wyborem. Oba trochę kosztują swoje a ja kasy w błoto nie mam zamiaru wyrzucać. Kilka ocen zebrałem i są podzielone, więc postanowiłem zapytać na forum tematycznym i oczekuje szczerych i rzetelnych odpowiedzi który zegarek wybrać i dlaczego. Jestem nowy na forum i liczę, że osoby, które tu się wypowiedzą są odpowiedzialne i udzielą dobrej rady.

 

Jakby ktoś chciał dodaje jeszcze stronki z opisami obu zegarków:

 

http://www.zegarek.net/zegarki/timex/zegarek_timex_T2N291.html - cena kupna jego to 499 zł

 

http://www.zegarek.net/zegarki/lorus/zegarek_lorus_RT375BX9.html - cena kupna jego to 349 zł

 

PS Jeśli post w złym temacie utworzyłem to przepraszam ale nie wiedziałem gdzie go umieścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, wydać 500 złotych na Timexa??? - musisz strasznie nie lubić pieniędzy... :o

Jeżeli już to Lorus zdecydowanie (brand Seiko), jak masz budżet w wysokości 500 złotych to sprawdź sobie jeszcze samo Seiko, J.Springs ewentualnie Adriaticę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie kupił żadnego... bo żaden mi się nie podoba ;)

a ty kup tego który ci bedzie lepiej leżał na ręce skoro rozumiem po przemysleniach i wertowaniu internetu zostały tylko te 2 do wyboru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wybór pod względem wyglądu padł na te dwa oglądałem tyle tych zegarków w necie i w sklepach ale żadne inne mnie aż tak nie zachwyciły, te też nie są nie wiadomo jakie bo nie powodują swoim wyglądem, że od razu któryś bym wziął. Interesuje mnie opinia osób, które znają się na zegarkach i doradziły mi, który wziąć pod względem jakości, bo funkcje mają podobne mi głównie z funkcji zależy na wodoszczelności min 10 ATM i kalendarzu bo z tych rzeczy korzystam w zegarku no i żeby był czytelny. Tu wypowiedź była, żebu Timexa nie brać, ale powodów nie podał a nie natką odpowiedź liczyłem od osoby, która się zna na zegarkach. Więc jak ktoś ma informacje, które pomogą podjąć decyzję to z chęcią je wysłucham:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wodoszczelność - znaczy chcesz z takim zegarkiem pływać czy tylko go chlapać?

 

Timex jest zdecydowanie wyróżniający się wyglądem, Lorus - wyraźnie widać naleciałości SEIKO.

 

Generalnie dla mnie to zegarki elegancki i sportowy więc zależy do jakich celów chcesz je nosić.

 

Bierz ten który się Tobie podoba - na końcu to Ty będziesz go codziennie oglądał

 

Pozdrawiam,

 

TK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodoszczelność tak napisałem na początku min 100 m. czyli 10 ATM - ale jest to mierzone dla ciśnienia statycznego a takie nigdy w warunkach normalnych nie występuje, albo bardzo rzadko.

A cel zegarka to nosić go zawsze. Dotychczas miałem Casio przez ponad 10 lat może i więcej ale niestety pękł mi w jednym miejscu i poszukuje kolejnego. Zegarek nosze zawsze i wszędzie więc do innych celów niż do sprawdzania godziny i daty nie używam.

A co do tego, który mi się podoba to odpowiedź jest, że oba więc tu stąd moje pytanie do osób, które znają się na zegarkach, który lepszy pod względem jakościowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko cokolwiek doradzić, ponieważ do walki stanął sportowy kwarc z chrono z casualowym automatem- zegarki z innych opowieści.

Pytania o te Timex-y na podwójnym kalendarzu padały już kilkakrotnie na forum- użyj wyszukiwarki. O ile dobrze pamiętam siedzi tam Seagull, ale głowy nie daję- należy sięgnąć do archiwum.

Lorus przede wszystkim jest sporo tańszy (nie znaczy to absolutnie że zły jakościowo), ale o innej charakterystyce.

 

Jeżeli nie ma dla Ciebie znaczenia rodzaj napędu, a zegarek ma być do ciągłęgo tyrania przejrzyj oferty Seiko/Orient/Casio i ich odprysków J.Springs/Lorus. Timex-a bym pominął.

 

Ale na początku zdecyduj: Zegarka o jakiej charakterystyce szukasz ? Sportowego, do koszuli, nurka, itd.


" w poszukiwaniu straconego czasu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jaki ja chce to taki "uniwersalny" słowo w cudzysłowie, żeby ktoś nie pomyślał, że chodzi o jakiś byle jaki. Chce ładny elegancki zegarek, który będę nosił co dziennie, a nie zmieniał jeden do koszuli drugi na codzień albo do pływania. Co do nurkowania to z butlą jeszcze nie nurkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kupilem takiego prawie identycznego Lorusa. Jednakze z biala tarcza i czerwonym sekundnikiem. Rt305bx9. Prezzentuje sie swietnie troszeczke ciezki ale super sprawa. No i moge ci polecic kupic ten zegarek z tej strony-prosto od producenta i za 314... a nie 350.... :)http://www.lorus.pl/...5bx9-p-690.html

A i jeszcze dodam ze mierzylem ten zegarek z czarna tarcza, jednak bez niebieskich dodatkow, byly czerwone i jakos nie wyroznial sie zbytnio.

pozdrawiam

durkalke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie, że wczoraj kupiłem takiego właśnie lorusa i na żywo wygląda o niebo lepiej niż na zdjęciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybierać między Timex/Lorus wybrałbym ten drugi, ale jeśli się jeszcze nie zdecydowałeś to Seiko/Orient byłby moim zdaniem zajleprzym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.