Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rawicz

Pojedynek ORISów: Diving Aquis Date vs Divers Date...

ORIS Aquis vs Divers, który ciekawszy?  

45 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam "problem" ;) Otóż wzięło mnie bardzo na ORISa ostatnio i za nic nie mogę wybrać, który nurek ciekawszy, którego może bardziej warto wybrać. Jeśli chodzi o cenę to jest podobnie.

 

1. ORIS DIVING AQUIS DATE 733-7653-4155RS

 

733_7653_41_55_RS.jpg

 

2. ORIS DIVERS AUTOMATIC 733-7533-8555RS

 

733_7533_85_55_RS.jpg

 

Oba zegarki bardzo mi się podobają, z jednej strony Divers ma fale na tarczy, które bardzo lubię w zegarkach, z drugiej strony Aquis jest oszczędniejszy i ma ceramiczny bezel. Rozmiar podobny - 43mm vs 44mm, no i koperta - Aquis ma ciekawą osłonkę koronki, Divers natomiast charakterystyczną, obłą kopertę. Co wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 ! A tak na marginesie to najładniejszy z ich oferty nurków jest Small Second :P


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to najładniejszy z ich oferty nurków jest Small Second :P

Oczywiście.

 

Stfraw, nie wiem czy widziałeś te zegarki na żywo , ale pierwszy z nich na żywo moim zdaniem sporo traci, starsze diverki Orisa są ładniejsze. Mój głos zdecydowanie na nr. 2.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer 1, mimo, że tarcza numeru 2 robi wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Oddałem głos na 1 za:

 

- wygodę w użytkowaniu

- lepszą gumę/kauczuk

- rewelacyjne zapięcie przy którym zapięcie Orisa nr 2 wygląda jak.................w ogóle nie wygląda :D

 

Uważam natomiast, że lepszym wyborem było by coś w starej kopercie (wersje z wyższą kopertą i wyższą wodoszczelnością), która jest fajniejsza i nawiązuje kształtem do dzwonów nurkowych.

Poza tym tarcze w starych nurkach też są ładniejsze. Small second - to jest to. Jeśli nie 47mm (bo tu jest wybór kolorów) to 44mm taki jak mam ja z ceramicznym bezelem (po lewej):

 

6770774091_0e4cf50cf3_z.jpg

 

6770773901_10b553c310_z.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już koledzy wspomnieli - stare, wyższe koperty są faniejsze. AL e ztych też wybrał bym jedynkę za ciekawszy i świerzszy wygląd, ciekawy przeszklony dekiel, lepsze zapięcie i polecam wersję z antracytowym bezelem (nie wiem jakie jest tu bo nie widać fotki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mikołaj ma na myśli ten model z wolframowym bezelem:

 

9922_733_7653_41_53_rs.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to! Jest piękny - ja się chyba starzeję bo to już drugi Oris co mnie kusi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam dylemat co Ty. Wybrałem starszy model Orisa. Ten nowy na żywo moim zdaniem sporo traci w stosunku do zdjęć. Nosiłem go miesiąc, kupiłem omegę i teraz leży w pudełku więc jeśli jesteś zainteresowany używanym to daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diver jest po prostu ładniejszy.

Poza tym w tych nowszych dołożylii osłonę koronki mocowaną śrubami, mało to eleganckie :/


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie model z osłoną koronki. Model bez osłony ( stary) wygląda jakby go ktoś nadmuchał :) i przycisnął butem hehe ;)

 

Woytec...nie widzę negatywów zamocowania osłony na śruby ?? Może nawet dodaje to smaczku :) ...nie zawsze jednolite odlewy są pożądane.

Diver ma być elegancki ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Diver miał kopertę Aqiusa byłby idealny. I koniecznie w rozmiarze 42mm do 43mm :)


"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na numer 2 - bardziej mi się podoba starszy styl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, daliście mi do myślenia :) Czy ktoś się orientuje dlaczego w Aquisie mamy na tarczy "PRESSURE RESISTANT", a nie "WR" jak w starszej wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak mówi norma. Powinn się wyrażać wodoszczelność w wartości ciśnienia, czyli naporu wody w jednostce BAR. Wodoszczelność podana np 200m nie koniecznie dawała nam zdolność zegarka do zejścia na 200m ponieważ ciśnienie na tej głębokości może wynosić zarówno 20 jak i 30 BAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupowalem swojego Orisa SS (polowalem na niego w kolorze pomaranczowym) to zwiedzilem wszystkie paryskie i podparyskie punkty sprzedazy Orisa i mimo chodem zmierzylem kilka w nowszej kopercie (Col Moshin i Kittiwake ktore byly od reki o dziwo) i wybralem jednak starsza wersje - jest niepowtarzalna - takiej koperty nie ma zaden inny zegarek


Parisien - tête de chien! - Parigot - tête de veau!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i decyzja podjęta, zakup zrealizowany. Ja jak zwykle zrobiłem na odwrót ale cóż. Jak dojdzie zegarek będę się tłumaczył :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Aquis Date?

Jak dojdzie wklej kilka zdjęć, szczególnie nadgarstkowych.


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na foty, a tymczasem - kolejny głos na Diversa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Aquis Date?

Jak dojdzie wklej kilka zdjęć, szczególnie nadgarstkowych.

Oczywiście! ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ORIS DIVERS AUTOMATIC 733-7533-8555RS za całokształt.

Podoba mi się cyferblat oraz kolorystyka.Cóż Oris to świetna marka dlatego niezależnie od tego,który wybierzesz będziesz zadowolony zapewne.


pzdr.

rossi77

 

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.