Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hiroki

Szerokość zdjęć na forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proponuję zmienić w silniku forum aby nie zmniejszał zdjęć ( nie ingerował w nie) o szerokości maksymalnej 800px . Takie regulacje są na wielu forach gdzie wkleja się dużo zdjęć. Chodzi o jakość zdjęć i ich czytelność. Obecnie jak wkleimy zdjęcie chyba juz powyżej szerokości 700px to silnik forum je automatycznie zmniejsza oczywiście dokonując dość nieciekawego pogorszenia jakości.

 

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, ale wczoraj wrzucałem zdjęcia o szerokości 1024px tutaj ->http://zegarkiclub.pl/forum/topic/82822-tourbillon-od-goldpfeil-w-tchibo/?do=findComment&comment=895571

i widzę je w takiej szerokości w jakiej wrzuciłem, czyli 1024px

Może masz za mało miejsca na ekranie i silnik zmniejsza Ci zdjęcia do takiej szerokości jaką masz dostępną.

Spróbuj wyłączyć prawą kolumnę na forum (wyłącza się ją na stronie głównej)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też widać je poprawnie (bez skalowania), w dodatku cały czas mam włączoną tę prawą kolumnę. Na iPadzie też ok ;)

 

@Ravenna, może po prostu masz niską rozdzielczość karty graficznej/monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też widać je poprawnie (bez skalowania), w dodatku cały czas mam włączoną tę prawą kolumnę.

Prawa kolumna ma ok 300px. Jeśli masz powiedzmy monitor typu full hd 1920px, i taką rozdzielczość ustawioną w karcie graficznej to:

1920 - 300 = 1620px

czyli wystarczająco żeby obejrzeć w całości fotkę 1024px

@Ravenna może mieć mniejsze rozdzielczości (i/lub dodatkowo w przeglądarce panel boczny typu zakładki, historia), więc proponuję mu wyłączenie prawej kolumny, czyli dodanie 300px do tego czym aktualnie dysponuje..

 

Na przykład jak ktoś ma monitor - 1440px

z lewej panel boczny z zakładkami - ok 400px

1440 - 400 = 1040

czyli fotkę 1024 jeszcze widzi w całości

 

Jeśli dodatkowo prawa kolumna na forum włączona to:

1440 - 400 - 300 = 740

to już nie widzi w całości nawet fotki 800px

 

 

Te obliczenia oczywiście w dużym przybliżeniu, bo jeszcze dochodzą jakieś marginesy, paddingi itp.. ustawione na samej stronie.

.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.